Bůh prodlužuje zkrácené nohy. Opravdu!

Autor | 24.07. 2012
Léčení na setkání křesťanů

Léčení na setkání křesťanů

Mám zálibu v docela obskurních podobách křesťanství. Mezi ně podle mého názoru patří letnično-charismatické hnutí, v mé domovské Olomouci reprezentované například Církví víry Milost Olomouc. Letniční určitě znáte, jsou to ti po náměstích dobrou zprávu hlasitě šířící křesťané. Jednou z jejich specialit je „léčení.“ Funguje to asi tak, že tam přijdete, pastor na vás položí ruce, nažhaví komunikační kanál s bohem, a ejhle! Duch svatý svou nesmírnou mocí navrátí slepým zrak, hluchým sluch; odstraní rakovinu, závislosti, jiné nevyléčitelné choroby, lidé vstanou z vozíků a běhají zase jako za mlada a podobně.

O nějaké podrobnější zážitky se s vámi podělím někdy jindy, dnes jsem chtěl jen upozornit na vtipný klip z jednoho takového léčení. Od třetí minuty tam máte jedinečnou možnost vidět, jak bůh prodlužuje zkrácené nohy. Haleluja, chvalte Pána! A pak že modlitby nefungují, pche!

Videoklip je k vidění zde.

//EDIT: Tomáš Sluka se tomuto pouťovému triku podíval na zoubek. Tomáši, díky!

14 thoughts on “Bůh prodlužuje zkrácené nohy. Opravdu!

 1. xorron

  Mám platfuss a bolí mě záda. Jedu tam. Chvilku budou mlet o JK a čáry máry fuk, budu zdráv jako rybička. Proč nejdou radit někam do nemocnice? Tam by měli více prostoru třeba k hromadnému uzdravení. Když snad nic, tak pivnice je tam na dosah.

 2. degas

  Tak na to aby som tomu videu uveril, by som potreboval trieskat palicou do hlavy intenzivne aspon dve hodiny 🙂

 3. Tomas Sluka

  No ne, tenhle neprovarenejsi trik s povyzouvanim boty uz dorazil z US az do CR. To je opravdu desivy pokrok.

 4. Tomas Sluka

  Mimochdem ten trik spociva v tom, ze se povizuje bota na ty „delsi“ noze na zacatku a pak ze nazuje, a obe nohy jsou stejne dlouhe, protoze takove byly vzdy. Doporucuje se na tu pasaz podivat dukladne a divat se na vzdalenost boty a kontiku na te „delsi noze“. Pobavite se…. tak dlouho, nez vam dojde, ze tomu nekdo veri a dokonce za to plati. Pak poplacete.

 5. Shadowman Post author

  Tomasi, presne. ze tomu snad nekdo veri, to nikdy nechapu. Ale zkracene nohy je jen takovy slaby humorny odvar. Maji i jine tezke kalibry, jak sam asi vite.

 6. Shadowman Post author

  Tomasi, skvele, diky! Letos jsem se s nimi jeste nebavil, ale asi se pripomenu 🙂

 7. Pingback: Filmaři si vzali na paškál vymítačský zážitek guvernéra Louisiany, natočili o tom krátký film | Občanské sdružení ateistů České republiky

 8. larry

  jen aby jim tu kratší nohu neprodloužil moc, pak bude zase jedna delší 🙂
  proč vůbec lidé studují sedm let medicínu? není to ztráta času když stačí zajít na náboženskou seanci?
  mě by zajímalo kdyby lidé na videu měli například autonehodu, budou chtít odvézt do nemocnice nebo do kostela???

 9. Pingback: Jak vytočit boha | Občanské sdružení ateistů České republiky

 10. miso

  Video je jedna věc – můžete to zpochybňovat jak chcete. Ale promluvte si s těmi lidmi, kteří na léčení chodí. Tady najdete stovky svědectví lidí kteří přišli a zlepšil se jim zdravotní stav: http://cvolomouc.cz/news/kategoria/leceni. Někteřým zmizela cysta nebo nádor, jiní nemusí díky léčení na operaci – to jsou věci, které ti lidé doložili potvrzením od doktora. Mimochodem za lidi se na léčení modlí dva mladí muži, kteří jsou nejen křesťané ale i lékaři. Víra nejde proti medicíně.

 11. Arkande

  Placebo efekt je už dost dlouho známá věc…

 12. Vlasta J.

  Podle mě se autoři tohoto videa jen špatně vyjádřili. Řekla bych, že šlo spíš o odblokování těla. Bůh je schopný věřícího člověka dostat z jakéhokoliv neduhu. Vše souvisí s psychikou, jestli člověk nehřeší, jestli ostatním odpustil, jestli v sobě nepěstuje nenávist k lidem a záleží na spoustě dalších okolností. Pokud člověk Bohu naprosto věří, dějí se zázraky. Sama jsem se po spasení zbavila rozjeté rakoviny a na to žádný lékař odpověd‘ neměl. V mé letniční církvi v Brně osobně znám pár lidí, kteří se díky víře v Ježíše Krista zbavili těžké závislosti na alkoholu a taky depresí. Nadobro.
  Naopak se domnívám, že vysmívat se lidem, kteří se díky JK mění k dobrému, chovají se dobře k lidem nebo se uzdravují, je nevědomá posluha d’áblu. Jaký typ člověka z toho může mít radost? Pokud se mýlím, platí tu jen známé Izajášovo“ Mají oči, ale nevidí; mají uši, ale neslyší.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *