Šéf českých muslimů Alrawi: Učte děti nenávidět nevěřící a bijte ty které se nechtějí modlit

Autor | 16.06. 2013

Da Vinci Prague Institute zveřejnil záznam z kázání v Brněnské mešitě, kde Muneeb Hassan Alrawi, přední český muslim, vyzývá své ovečky aby učily své malé děti nenávidět nevěřící a bily je, pokud se nechtějí modlit. (cca od 6 minuty)

Video nám poskytuje vhled do islámského systému vymývání mozků, který tu v mešitách začínají praktikovat místní muslimové. Nejen že se podle mého názoru jedná o nepřípustné zasahování do práv dítěte, ale zároveň si tolerováním takového svinstva zaděláváme na problém, kdy tu vyrostou děti vychované k nenávisti k čemukoliv neislámskému.

Alrawi doslova říká (cca od 6 minuty):

Potom  dosáhne věku 7-10 let, to je nesmírně důležitý období, který je nesmírně nebezpečný. V této době si člověk začne vytvářet city a vnímání emocí. Začne se vytvářet láska a nenávist a touha vlastnit a chtít něco. Tvá povinnost je v tomto období vlastně naučit ho milovat islám, aby se stal muslimem a nauč ho nenávist kufr (nevěřící, osoba která odmítá islámského boha, většinou se ale nevztahuje na křesťany a židy – pozn.red.), nauč ho nenávist ke všemu co je nemorálního a nesprávného. A hlavně tedy nauč ho nenávist ke kufru, tedy neuznání Aláha … nesrozumitelné … a jeho jedinost. A nauč ho na druhé straně milovat Aláha a proroka Mohameda a milovat imám, což je nejcennější co ho můžeš naučit.

 

Asi všichni znáte bratři a sestry ten výrok, od proroka Mohameda, který říká:”Naučte své dětí  šahádsaláh(modlitba) v sedmi letech. A můžete je bít v deseti letech, pokud to neučiní. Ta doba, bratři a sestry, je nesmírně nebezpečná …

Přiznám se, že jsem byl poměrně znechucen dokumentem Ježíš je normální, kde bylo ukázáno, jak jsou dětem již od malička vymývány mozky evangelikálními křesťany. V tomto dokumentu ale tyto děti nikdo fyzicky netýral ani k tomu nevyzýval, pokud se “modlit” nenaučili. Řekl bych, že muslimské praktiky, tak jak je hlásají čeští muslimové, jsou zcela jiný level. Ty děti jsou již od raných let učeni k nenávisti k většině Čechů, kteří nevěří v Aláha. A nejedná se o žádné extrémistické buňky, ale o zcela oficiální mešity a toto v nich hlásá nejvýznamnější představitel českých muslimů, kterých tu dnes je, podle různých odhadů 10 až 50 tisíc. Jak toto může skončit?

A co k tomu říkají naše zákony? Lukáš Lhoťan, bývalý muslim k tomu uvádí:

Zákon č. 3/2002 Sb., o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů. § 2 uvedeného zákona stanoví “právo nezletilých dětí na svobodu náboženského vyznání nebo být bez vyznání je zaručeno.” Ne jednoznačně pak pokračuje slovy, že “Zákonní zástupci nezletilých dětí
mohou výkon tohoto práva usměrňovat způsobem odpovídajícím rozvíjejícím se schopnostem nezletilých dětí.”

Tak nějak mi připadá, že pan Alráwí naše zákony zcela nepochopil a bití za odmítání modlitby rozhodně není to, co měl zákonodárce na mysli svobodou vyznání a přizpůsobení se schopnostem dítěte.

Mnohem vážnější je ale podněcování náboženské nenávisti ke všemu neislámskému.

Trestní zákon § 198a:

Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo

b) účastní-li se aktivně činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist.

Výzva muslimům žijícím v ČR
Rádi bychom se s vámi kontaktovali a sešli v rámci mezináboženského dialogu, abychom se pokusili najít cestu, jak zamezit šíření nenávisti a extrémního islamismu, tak jak se to děje v českých mešitách. Jste-li představitelem muslimské organizace a nesouhlasíte s nenávistnými výroky, které cituje pan Alrawí, kontaktujte nás prosím. Rádi se s vámi sejdeme a pokusíme se najít společnou cestu k řešení této mimořádně závažné situace.

74 thoughts on “Šéf českých muslimů Alrawi: Učte děti nenávidět nevěřící a bijte ty které se nechtějí modlit

 1. Medial

  Je to zcela nechutne. Pevne verim, ze nekdo angazovanejsi nez ja poda na Alrawiho trestni oznameni. Zda se, ze islamsky fundamentalismus je na vzestupu i u nas. Tento vyvoj ale vyvolal v ceske spolecnosti i reakci a vznikaji iniciativy jako “Islam v Ceske Republice nechceme”, ktere by snad mohly, treba i spolecne s Vami, agresivitu islamu, alespon v nejakych ohledech, neutralizovat.

 2. Antithiesta

  No hlavně že se ho Klíma v Na vlastní oči ptal asi před cca 2 tejdnama, co znamená v koránu ta pasáž o mlácení žen – které jsou byť jen podezřelé ze špatných úmyslů… a on se vymlouval a mluvil o tom, že je to potřeba vykládat ty pasáže symbolicky (toť zaklínadlo i našich teologů 😀 ) a bla bla bla 😀 😀 Pravda je ale jinde…

  On Lhoťan věděl, proč odešel

 3. Jaroslav A. Polak

  Slávku, tvůj “doslovný přepis” není doslovný. Je chybou něco označit jako “doslovný přepis”, pokud tomu tak není. Například Alrawi ve skutečnosti říká “Naučte své děti saláh (=modlitba) v sedmi letech a můžete je bít v deseti letech, pokud to neučiní.” A v osmé minutě specifikuje, co míní slovem “bít”, aniž by to bylo v článku jakkoli reflektováno, čehož důsledkem je, že další úvahy na toto téma jsou prakticky bezcenné.
  Prostě další amatérismus místní provenience. Měl bych si asi už zvyknout. :-/
  (PS: A neříkej mi, že to jsou “jen detaily”. Na detailech záleží a jsou měřítkem dobře udělané práce.)

 4. renier

  Proč jim lezem do prdele bič na mě oni jini už nebudou

 5. Medial

  @Kojot: Myslim, ze zvyknout si je treba zejmena na tvoji demagogii, pokrytectvi a to paradni zurive divadlo, ktere na svych blozich k pobaveni publika predvadis. Ty, s povesti saska, si jeste myslis, ze nekoho zajima, jestli ho beres vazne nebo ne? :-))

 6. Jaroslav A. Polak

  Slávku, rádo se stalo a omlouvám se za tu jedovatost. Vím, že jsem detailista, a ujelo mi to. Nebylo to úplně fér.
  Ale ten problém s tím, že Alrawi tam to bití dál řeší, je závažný: Já vůbec netvrdím, že s ním souhlasím, ale pokud blíže specifikuje, co tím myslí, je třeba se tomu věnovat. Já osobně nejsem seznámen s tím, co říkají islámské autority o tom, jak má vypadat láskyplné bytí dětí, které se nemodlí, ale jsem si jistý, že by rozhodně neměl problém při případném soudním sporu vyhrát na základě toho, že se tím myslí tresty ve stejných mezích, v jakých trestají své děti i jiní rodiče.
  Kdybych měl čas a chuť (teď fakt nemám, snad později), nastudoval bych si tu problematiku různých “příruček k bití žen” a podobných pravidel, co se v islámu nacházejí, abych mohl případně kritizovat skutečně do hloubky a ne se jen povrchně rozčílit nad jedním výrokem.

 7. Slávek

  Kojote vpohodě. Nejsem vztahovačnej a jsem rád když někdo upřesní co napíšu. Je třeba to chápat v kontextu té řeči. Tam to bití nijak blíže nespecifikuje, kromě toho co píšeš. Jeho posluchači to dostali, tak jak to slyšíme.

  Nejsem právník a vůbec nehodlám spekulovat, co by u soudu uhrál nebo ne. To přenechám jiným.

  Nahrávku jsem odkázal celou, takže si každý může vytvořit kompletní obrázek.

 8. Antitheista

  Ta nenávist ke “kufru” (ateisté,…) mě stačí, abych ho odsoudil podle zákona o šíření nenávisti ke skupinám lidí…

 9. S.V.H.

  Mě v tom videu nešokují ani tak ty výzvy k bití dětí (to se samozřejmě dá interpretovat různě) nebo k jejich těžké indoktrinaci (to je prostě v mnohých věřících rodinách faktem a asi se s tím dá těžko něco dělat), ale výzva k šíření nenávisti vůči nevěřícím. Dle mého soudu je tím zmíněný zákon jednoznačně porušen.

 10. Antitheista

  Měli bychom to podat jménem našeho sdružení – protože to ohrožuje nás všechny. Bude to mít větší váhu a možná je to i na petici. Petice za dodržování zákona o šíření nenávisti a dodržování sekulární ústavy

 11. Medial

  @Antitheista: Pokud by jste se k necemu takovemu rozhodli, mohl bych sehnat minimalne nekolik desitek podpisu, ale mozna az ke stovce. Nejsem si ovsem zcela jist, jestli je petice tou nejlepsi pravni cestou.

 12. Antitheista

  Možná petice + trestní oznámení. Nebo jenom jedno či jenom druhé. Na tom se můžeme dohodnout, od toho tu jsme. Jinak by naše sdružení nemělo výsledky. Jestli chceme sekulární stát a dodržování zákonů, tak tohle je přesně ta věc, kdy bysme měli být všichni jednotní a také občansky aktivní…

 13. Slávek

  Chcete-li zorganizovat petici, budeme tu o ní informovat. Bylo by vhodné ji směřovat ministerstvu kultury jako výzvu ke zrušení registrace Ústředí muslimských obcí jako náboženské společnosti, jehož předsedou Alrawi je.

 14. S.V.H.

  Slávek (17.06. 2013 | 09:49) napsal:
  S.v.h., potom víš, jaká je tvá zákonná povinost.

  S.V.H.:
  To sice vím, ale přiznám se bez mučení: jsem v těchto věcech nezřízeně líný a neangažovaný… 🙁

 15. Medial

  Ja pouze jako eventuelni sberac podpisu, kdyby k necemu doslo.

 16. Jaroslav A. Polak

  Ohledně toho bití: Když se v té osmé minutě odvolává na nějaké výklady, co tím myslí, pak to chápu tak, že posluchači zřejmě vědí (a on ví, že to vědí), co má na mysli, takže to dál nerozvádí. Uvědomme si, že to není veřejná přednáška, ale kázání těm, kdo jsou “zasvěceni”.
  Pokud jde k nenávist ke kafir (kufr, kafr), pak to zase lze na základě jeho slov interpretovat jako “nenávist k neuznání Alláha”, jak sám říká, a vzhledem k tomu, že tam hovoří o indoktrinaci dětí, může mít a asi i má na mysli nenávist k nějakému typu myšlení spíše než k nevěřícím.
  Osobně je mi indoktrinace dětí protivná a i kdybych chápal onu nenávist jako nenávidění bezbožnosti a ne bezbožníků, je jasné, že se tím vytvářejí sociální bariéry, nicméně mám potřebu si v této diskusi zahrát na “ďáblova advokáta”.

 17. Antitheista

  “asi i má na mysli nenávist k nějakému typu myšlení spíše než k nevěřícím…. nenávidění bezbožnosti a ne bezbožníků”

  Ale bezbožnost sama o sobě neexistuje stejně jako zbožnost, ani typ myšlení neexistuje bez člověka – bez jedinců a skupin. Vždycky je nosí nějací lidé – a ti tyto myšlenky hlásají…

  Takže kam se obrátí nenávist? Proto myšlenkám nebo proti hlavám, ze kterých tyto myšlenky vycházejí a které je hlásají a píší ?? 😀

 18. Slávek

  Poměrně výjimečně souhlasím s Antitheistou a má odpověď je naprosto stejná. Bezbožnost bez bezbožníků neexistuje. Podněcuji-li nenávist (a to je zde naprosto jasné, včetně užití termínů, které zná trestní zákoník) k neuznání Aláha, tak se jedná o činnost nebo postoj, který mohou zastávat jen lidé.

  Židle nebo zvíře nemůže “neuznat Aláha.” Z mého pohledu je jeho kázání společensky maximálně nebezpečné z následujících důvodů:

  -Muneeb Alrawi je předsedou registrované náboženské společnosti Ústředí muslimských obcí v České republice a předsedou Islámské nadace v Brně, která provozuje brněnskou mešitu. Ústředí muslimských obcí usiluje o získání zvláštních práv podle Zákona o církvích a náboženských společnostech č.3/2002 sb. Jako taková by mohla mít možnost zřizovat vlastní školy, vyučovat náboženství na státních školách, pověřit osoby vykonávající ducovenské služby v ozbrojených silách České republiky, v místech, kde se vykonává vazba, trest odnětí svobody, zabezpečovací detence, ochranné léčení a ochranná výchova, atd.
  – Ve stejné nahrávce vyzývá k vynucení si náboženské poslušnosti dětí fyzickými tresty (“bitím”).
  – Na stránkách Ústředí muslimských obcí je deklarována snaha znovu požádat o získání zvláštních práv v roce 2014 poté, co jim byla žádost v roce 2006 zamítnuta.
  – Čin spáchal jako součást organizované skupiny.
  – Existuje mnoho ověřených informací o tom, že tímto způsobem podněcovaná nenávist vede ke skutečnému náboženskému násilí a teroristickým činům.
  – Podněcování nenávisti se dopouštěl s cílem ovlivnit děti ve věku 7-10 let, které jsou zvláště citlivé k takovémuto podněcovaní, čehož si je pan Alrawi dle svých vyjádření na nahrávce vědom a je to hlavním důvodem a motivací, proč k něčemu takovému vyzývá.
  – Jako významný a vlivný představitel muslimů v ČR má velký vliv na případné svědky a může se dopouštět nátlaku nebo jejich zastrašování.

 19. Jaroslav A. Polak

  No, ale třeba v křesťanství Augustin razil heslo “Nenávidět hřích a milovat hříšníka.”
  Nicméně: Pokud máte pocit, že došlo k porušení zákona (já si myslím že asi fakt ne, ale budiž), tak to trestní oznámení podejte, jsem zvědav, jak to dopadne.

 20. Slávek

  Pánové S.V.H. a Mediale, zkuste se zamyslet nad tím co píšete. Až se vás vaše vnoučata zeptají, co jste tehdy udělali, tak jim řeknete: vyjádřil jsem své rozhořčení v internetové diskuzi. :-/

  Každopádně zkus Mediale alespoň zvážit tu petici k ministerstvu kultury. My nic takového určitě nechystáme a jejím zorganizováním a zorganizováním sběru podpisů bys mohl skutečně něco dokázat.

 21. protestant

  Přestávám ti Slávku rozumět. V článku popisuješ činnost toho kazatele jako protizákonné či přímo trestné a přitom ji nechceš oznámit odpovědným úřadům. Neoznámení trestného činu je samo o sobě trestným činem.
  Připomáíná mi to pohádku o chytré horákyni.

 22. Slávek

  Protestante, nemáš pravdu v ničem co píšeš. Neoznámení trestného činu je protizákonné jen v taxativně vymezených případech a rozhodně nemůžeš vědět co v tomto chci nebo nechci udělat.

 23. Jaroslav A. Polak

  Ano, povinnost oznámit trestný čin by v tomto případě Slávek měl třeba kdyby měl informaci, že Alrawi bije své děti. Nicméně si také myslím, že když už někdo začne hovořit o tom, že je někde páchán trestný čin a zdůvodňuje, proč si to myslí, měl by to dotáhnout do konce a to trestní oznámení opravdu podat. Jinak mi to po pravdě řečeno taky připomíná tu chytrou Horákyni.
  ERGO: Slávku, nevím, co máš v úmyslu udělat, ale za sebe říkám, že bys to k tomu trestnímu oznámení dotáhnout měl.

 24. Slávek

  Klucí klid. Ono jsou fakt dvě různý věci, co člověk píše a co dělá. Nemůžu psát o všem co dělám a nemůžu něco dělat se vším o čem píšu.

  Podle Antitheisty se na tom trestním oznámení a petici můžeme dohodnout, Medial už sehnal 100 podpisů pod petici, a S.V.H. se domnívá, že jde jednoznačně o trestný čin.

  Fakt si myslím, že když tu máme tak aktivní a erudované komentátory, tak já žádné trestní oznámení podávat nemusím. Já si totiž nejsem vůbec jist, zda Alrawi nějaký zákon porušil. Rád ale zveřejním jakýkoliv výsledek vaší práce, nebo vám s tím pomůžu.

 25. Jaroslav A. Polak

  Na petici bych se vykašlal, to by se musely posbírat opravdu desetitisíce podpisů na archy (internetové petice jsou už úplně na prd), což se asi nepodaří. Navíc mi připadá neetické lidi manipulovat k podpisu na základě zprostředkovaných výroků a je nemožné po nich chtít, aby si to Alrawiho kázání poslechli a zaujali nějaké kompetentní stanovisko. Nezapomeň, jaké “davy” se shromáždily na té demonstraci proti konferenci o islamofobii…
  Váhu by mohlo mít to trestní oznámení, zvláště kdyby je podalo občanské sdružení. Přinejmenším by se ukázalo, jak konkrétně takové věci interpretují orgány činné v trestním řízení.
  Jo, Slávku: Nemusíš si být jist, jestli byl porušen zákon. Máš podezření na spáchání trestného činu. Podezření nevyžaduje jistotu.

 26. Slávek

  Kojote, je tam ještě další faktor. Osobně se stavím velmi chladně k verbálním trestným činům. Prostě vím, že něco takového existuje,ale přijde mi to jako dvousečná zbraň, která velmi často vede k absurdním důsledkům.

  Existence takových činů je podle mě známka toho, že daná společnost je velmi nesebevědomá. Nejraději bych byl, kdyby měl Alrawi možnost a svobodu říkat takové výroky zcela veřejně a já bych jej měl možnost zcela veřejně kritizovat. To že máme trestný čin, který zakazuje podněcování k nenávisti činí jednoho člověka zodpovědného za jakési potenciální činy druhých.

  Ten citovaný zákon stačí jen nepatrně ohnout, aby někdo podal trestní oznámení na mě? Dalo by se říct, copak já nepodněcuji k náboženské nenávisti, když kritizuji a dělám si srandu z věřících?

 27. Slávek

  Takže to, že on něco takového řekl skutečně považuji za nebezpečné, ale byl bych rád, kdyby to jako takové bylo prezentováno v médiích, aby lidé věděli, že ten člověk je nebezpečný extremista a náboženský fanatik, který nenávidí většinu obyvatel tohoto státu.

 28. Antitheista

  Dobře, v tom případě bychom měli udělat petici za větší slovo ateistické “menšiny” v ČR ! Abychom mohli v televizi taky (jako to dělaj křesťané ve svých pořadech na ČT1) zdůraznit své připomínky k morálce a kultuře v naší zemi. A tam bych tento spot kritizoval – i bez žaloby.

 29. Jaroslav A. Polak

  Slávku, tenhle názor sdílím. Ale v tom případě je otázka, zda je správné v článku řešit paragrafy. Ale jo, to chápu.

  Antitheisto, to je jen jedna strana mince. Druhá strana mince je mít k dispozici vzdělané ateisty, kteří by byli schopni a také ochotni to dělat. Třeba takový Tomáš Hříbek by byl skvělý, kdyby se mu do toho chtělo. Ale to chce trochu organizační aktivity a lobování. Chtělo by to nějakou platformu pro ateistické intelektuály, která by měla tah na branku. Něco takové zde však chybí.

 30. protestant

  No jsem zvědavý, jestli z toho něco vznikne, nebo jestli je tento web jen mlácení prázdné slámy 🙂

 31. Slávek

  Antitheisto, petice je jistě dobrý nápad. Měla by ale mít konkrétní cíl, měla by mít konkrétního adresáta a měla by mít alespoň teoretickou šanci na úspěch.

  Co navrhuješ a jak to souvisí s Alrawim.

 32. Antitheista

  Mě napadaj dvě petice:

  1) petice za dodržování našich zákonů i v náboženských obcích – ministerstvo spravedlnosti a kultury. (to je ten Alrawi, ale i ostatní církve=sekty)

  2) petice na větší zastoupení ateistické “menšiny” v médiích – veřejnoprávní TV a ministerstvo kultury

 33. Antitheista

  Jaroslav A. Polak (17.06. 2013 | 14:35) napsal:
  No, ale třeba v křesťanství Augustin razil heslo „Nenávidět hřích a milovat hříšníka.“

  – pak nechápu, proč se upalovalo 😀 😀

  – nechápu, proč do pekla má jít hříšník a ne hřích sám o sobě

  – nechápu proč v Bibli bůh trestá hříšníky (Adam, Eva,…) a ne hřích či hada 😀

  – v Koránu se píše o trestání nevěřících, Korán není Nový zákon

  😀 😀 😀

 34. Jaroslav A. Polak

  Antitheisto, já to uvedl jen jako příklad. Je jasné, že se tím křesťani neřídili, respektive jen brutálně formálně: Církev de iure neupalovala heretiky a čarodějnice, ona je předávala světské moci s tím, že požádala o shovívavost, což byla ale jen prázdná fráze.
  PS: Ty všudypřítomné smajlíky jsou fakt strašně infantilní.

 35. Slávek

  Facebookové lajky naopak praktický dopad mají a zvyšují náš dosah. Je to dobrý propagační prostředek.

  Dnes přichází většina návštěv na naše stránky z Facebooku.

  V tomto směru samozřejmě může fungovat i strategicky vyhlášená petice.

 36. Antitheista

  Já to dělám proto, že to považuješ za fetiš – sem smajlíkovej fetišista 😀

  Ty petice jsou lepší než modlitby :
  1) aspoň něco uděláme a bude se o tom vědě – rozšíří to osvětu, že sou tu lidi, co nesouhlasí s…

  2) někdy petice vyjde a pomůže

  Kromě petic máme už jen demonstrace a trestní oznámení. Nebo si založit politickou stranu nebo televizi 😀 – a to asi těžko. Takže petice není úplně zbytečná.

 37. Slávek ČernýSlávek Post author

  Ano, body 1 a 2 mají petice společné s veřejnými modlitbami. Modlitba (veřejná a společná) také dává ostatním vědět, co ten modlící žádá a někdy vyjde 🙂 LOL

  Pojďme se místo sepisování petic společně modlit 🙂 Dáme tím vědět co chceme, možná to vyjde a publicitu získá veřejná modlitba ateistů určitě větší, než petice.

 38. Antitheista

  No to je jako říkat, že knihy sou zbytečný, protože existuje Bible 😀 😀
  – některý propagují blbosti a některý ne
  – takže petice propagují myšlenku a bez náboženských příměsí (tak jako kniha) a modlitba propaguje vždy boha (což kniha a petice může taky, ale NEMUSÍ) 😀 LOL

  Takže ne, nemá cenu se modlit LOOOL 😀 😀 Ale má cenu psát petice
  Chápeš to?? 😀

 39. Slávek

  Ano, proto jsem napsal, že online petice je jako modlitba pro ateisty. Petice většinou není adresována bohu, ale jiné vyšší moci.

 40. Antitheista

  NO ale vyšší moc jakožto úřady přece existují, narozdíl od boha… 😀

 41. =8)-DX

  Je to docela nechutné. Poslechl jsem si daný úryvek ale, a myslím že je jasné, že “nenávist ke kufru, tedy neuznání Aláha” jak je to tady použito znamená, že by se děti měli učit oceňovat víru (Islám) a odmítat nevíru (Kafir), což je běžné u všech náboženství. U katolictví jsem tohle zažil zase ve formě odmítání hříchu (kam se nevíra počítala taky) a je pravda že to ve svém důsledku vede k odmítání ateistů jako takových. Ještě v dětství jsem se domníval že jsou ti ateisté všichni prostopášníci a sexuální zvrhlíci, kteří kradou, lžou a že víru odmítají kvůli tomu, že by museli odmítnout také svoje další hříchy.

  Než ale jako podněcování k nenávisti všech ateistů mě tohle přijde mnohem víc jako podněcování k sebenenávisti u malých dětí – mají dětem říkat, že jakékoliv pochybnosti nebo vlastní názor je hnus a protože každý ve svém vývoji něco takového potká, vede to k sebemrskačství, studu, seberepresi, odmítání vlastních pohnutek, hlavně nevyjádřit názor. A to je přesně co vyvíjející dítě před pubertou nepotřebuje.

  Tahle islámská výuka v ČR dle mého příliš neuškodí ateistům (mladí čeští muslimové velice brzy pochopí, že jejich spolužáci a kolegové ateisté jsou normální lidé – znám jednu českou rodinu s muslimským otcem který chodí do mešity, z jeho dcer jsou ale ateistky), ale je to cílená deformace a omezení vyvíjejících se dětských osobností.

 42. Antitheista

  Horší jsou uzavřené komunity a gheta…

 43. protestant

  ……znám jednu českou rodinu s muslimským otcem který chodí do mešity, z jeho dcer jsou ale ateistky), ale je to cílená deformace a omezení vyvíjejících se dětských osobností…..

  Myslíte ten ateismus dcer? 🙂

 44. Antitheista

  Ano, otec je deformoval směrem k víře a ony se vyléčily – díky spolužákům a společnosti se staly ateistkami 😀

 45. =8)-DX

  Tahle islámská výuka v ČR dle mého příliš neuškodí ateistům (..), ale je to cílená deformace a omezení vyvíjejících se dětských osobností.
  =P

 46. Pingback: Propaganda islámu na českých školách 1.díl | Czech Defence League

 47. Pingback: 13 nejčtenějších článků o ateismu všech dob | Občanské sdružení ateistů České republiky

 48. Pingback: Znalecký posudek Ministerstva kultury: Ústředí muslimských obcí se musí jasně distancovat od mnohoženství a dalších islámských praktik | Ateisté ČR

 49. Pepa

  A jeste bych rad vedel jestli toto programovani mozku budoucich teroristu ma podporu naseho statu z nasich dani a jen se schovava za slova cirkev. Je treba jim utnout tipec hned v zacatku nebo ta chobotnice proroste do statni sfery jak ve Francii a Britanii .

 50. Pingback: Brněnští Zelení a Žít Brno pořádají akci, na které bude řečnit radikál vyzývající k nenávisti vůči nevěřícím | Ateisté ČR

 51. pesanci

  Pane Jaroslav A.Polak a co tedy Alrawi myslel tímto kázáním? Máme tedy děti milovat nebo je bít. Mimochodem, když kritizujete nedokonalost překladu či nepřesnost v doslovném překladu, který není doslovný, prosím snažte se psát spisovně. Protože ve slově být děti se píše jednoznačně měkké í. Nikdo z nás tu asi neumí arabsky a nerozumí Islámu. Ono toto kázání si každý může vykládat po svém. Jen si nejsem jista, zda je to správné. Tak vysoký přestavitel muslimů u nás má mluvit jednoznačně a srozumitelně každému i nevěřícímu psovi. Ovšem, ať na tím přemýlším jak přemýšlím, nci jiného mi z toho nevychází. Bijte děti a učte je nenávisti. Omáčka před tím, omáčka za tím, furt je to jasné sdělení.

 52. Petr

  Nebezpeční magoři.. Proč to nezakážou, nepostaví mimo zákon?

 53. Pingback: A podněcování k nenávisti k nevíře nevadí, pane ministře spravedlnosti Pelikáne? | Ateisté ČR

 54. Dušan

  TOTO JE DLE MÉHO NÁZORU DALEKO HORŠÍ NEŽ HAJLOVÁNÍ NA VEŘEJNOSTI !
  V tomto kázání opravdu zaznělo, aby rodiče učili své děti nenávidět nevěřící – kafíry ! Okamžitě bych tomuto člověku zakázal kázání a pokud to lze, ihned vyhostit i scelou rodinou ! Dle mého názoru je toto odporné a hnusné takto prznit dětem hlavu od malinka ! Co je horší ! Tento způsob výchovy je pro muslimy zcela normální ! Kdo toto schvaluje, podřezává větev nejen pod sebou !!!!!!!!!! Doufám , že u nás nebude nikdy islám registrován jako náboženství !!!!!! To je opravdu hnus ! Toto je počátek cesty k radikalismu a semínko je již zaseto v dětství !!!!!!!!! Ostatně důsledky jsou vidět nyní v Paříži a po celém světě ! hnus hnus hnus ! Dle mého názoru je toto daleko nebezpečnější než celá extrémní pravice s levicí dohromady !

 55. Pavel

  Veškeré náboženství je virus mozku a náboženství zničí tento svět.

 56. Fares

  Kufr neni osoba ktera neveri v bohu ale Kafir je. Je to trochu jiny slovo. Kufr znamena nevíra. tady je preklad v anglictine. Prvni stranka v googlu.

  “Kufr thus is an antonym for iman or disbelief in Allah and a kafir is a non-believer”

  Jeste to rikal po druhe nenavist kufru, neuznani allaha. To urcite neznamena nenavidet neverici.

  Co se tice biti deti. Rika ze to samozrejme neznamena bit nenavistne ale s laskou aby ho ucil. Kdyz se to prelozi do cestiny tak to slovo zni horsi nez to co to ma znamenat ( na to je jina diskuze co znamena bìt v tomto smislu). Ale on to trochu vysvetlil takze by to melo byt ok podle me.

  Omlouvam se za moji cestinu.

 57. Belzebub

  No a když někdo nechce islám v ČR, tak nechce tuto ideologii/víru v ČR, nic proti lidem – to je namířeno proti islámu, ne proti lidem = stejná logika 🙂

  Ale když hlásáte “bojujte proto NEVĚŘÍCÍM jako jeden muž” – to už je horší ne?

  Šéf brněnské mešity: „Bojujte proti nevěřícím jako jeden muž“

  A řekl to v češtině, žádná hádka o slovíčkách tedy být nemusí, to už není nevíra, ale nevěřící – člověk, čili osoba a skupina obyvatel 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=MXgf6cDYmt0

  Jinak můžeme také bít svou ženu s láskou ne? Můžu mlátit svou matku, sestru, dceru a dělám to pro jejich dobro, že má občas moncla nevadí, hlavní je, když poslouchá, dělám to pro jejich dobro – opět stejná logika 🙂

 58. Luke79

  Pevně doufám, že mu jednoho krásného dne některé z těch bitých a ponižovaných dětí s úsměvem na tváři uřízne hlavu. 🙂

 59. Emilie

  Dobrý den,
  přečetla jsem si celou diskusi a zajímalo by mě, jak to celé dopadlo? V dnešní době, což je rok a půl poté, co tato diskuse proběhla, se toho mnoho změnilo ….. Jak to pokračuje?
  Děkuji za odpověď

 60. kat

  jestli je to tak jak hlasa tak okamzite zavrit a odeportovat ! skoda ze neplati tady trest smrti ../nebo jejich ukamenovani/ pro vsechny takove svine je to sekta nic jineho !

 61. kennyp

  Přeju Alrawimu smrt a celé jeho rodině, stejně jako on si přeje zabíjení všech nevěřících! Šiřme společně tvrdou nenávist k islámu. Nenávist k náboženství, které hlásá zabíjení a teror. Zabíjení a znásilňování dětí, nevěřících a všech ostatních.

 62. Pingback: Znevažovat náboženství je lidské právo. Ateisté ČR jsou hluboce znepokojeni snahami o potlačování náboženské satiry | Ateisté ČR

 63. Pingback: V Česku muslimy nechceme, tvrdí Sobotka pro Die Presse | Ateisté ČR

 64. Josef Karel

  Dobrý den,

  mohu se zaptat, zda-li Vás opravdu baví lhát a manipulovat informacemi? Jaktože tedy na něj nikdo nepodal trestní oznámení? Že by proto, že to není pravda a žalobce by z toho měl ještě problémy? Vaší povinností je nahlásit trestný čin a pokud je pravda, co se tu píše, tak toto je trestný čin jak vyšitý a měla by tedy následovat žaloba. Takže jak to s tímto případem je? Výmysl nebo jste zanedbal občanskou povinnost?

 65. Honza Werner

  Pěkně zdravím pane Karle.

  Prosím, příště, než napíšete takový příspěvek, tak si zkuste ověřit informace. Je smutné, že když to neumíte, tak nám podsouváte něco o lhaní a manipulování informacemi. Takže co se týče faktické stránky věci, odkaz na audiozáznam máte přímo v tomto článku, tedy v článku, který komentujete: https://www.youtube.com/watch?v=__YQxffxT-8

  Co se týče trestního oznámení, tak:

  http://www.osacr.cz/2013/06/25/tiskova-zprava-ateiste-podavaji-trestni-oznameni-na-predsedu-ceskych-muslimu/

  http://www.osacr.cz/2013/09/09/alrawiho-xenofobii-a-vyzvy-k-nasili-bude-vysetrovat-policie/

  http://www.osacr.cz/2013/07/16/tiskova-zprava-statni-zastupce-mgr-jan-petrasek-zvazuje-trestni-stihani-predsedy-ceskych-muslimu/

  https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/alrawiho-kazani-proveri-urednici-ohrozuje-islam-v-brne-20130713.html

  https://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/zalobci-sef-brnenskych-muslimu-alrawi-vybizel-k-nenavisti-20130902.html

  https://www.denik.cz/z_domova/statni-zastupce-vychovne-kazani-muslimu-je-v-poradku-20131121.html

 66. Pingback: The Czech Republic turns to the Saudi Arabian Trojan horse in the heart of V4. | Geopolitics & Astrology Gate

Komentáře nejsou povoleny.