Členská schůze Občanského sdružení Ateistů ČR

Autor | 10.09. 2014

Výbor našeho občanského sdružení svolává členskou schůzi v sobotu 27.9.2014 ve 14 hodin. Členská schůze se uskuteční v prostorách Výtvarného studia Šuplík na adrese Podlipného 12, Praha 8 – Libeň. Zváni jsou všichni členové a zájemci o členství v našem sdružení. Členství bude možné vyřídit přímo na místě, před dalšími body programu.

##Program schůze

* Přihlášky nových členů
* Schválení zprávy o činnosti sdružení
* Návrh a schválení stanov dle nového občanského zákoníku
* Volba nového výboru sdružení a dozorčí rady
* Dikuze a hlasování o dalších bodech dle návrhů účastníků schůze

Členové, kteří se nebudou moci zúčastnit jednání, mohou zplnomocnit svého zástupce, aby je v halsování zastupoval. Kandidáti do orgánu oznámí svoji kndidaturu nejméně tři dny před konáním členské schůze písemně na adresu sdružení nebo emailem na slavek@osacr.cz. Chce-li člen zařadit do připraveného programu schůze vlastní bod, může tak učinit emailem na uvedenou adresu.

Slávek Černý
Autor: Slávek Černý

S několika přáteli se zajímáme o ateismus a jeho postavení ve společnosti.

14 thoughts on “Členská schůze Občanského sdružení Ateistů ČR

 1. TvojOponent

  Žiadam zahrnúť do rokovania nový bod programu:
  -Nebezpečný nárast agresivity ateistov v Česku a vo svete. Ako predchádzať prejavom netolerancie v radoch členskej základne OSACR.

 2. TvojOponent

  Predajte členskej základni pozdrav od TvojOponenta. 🙂 a nech nechlastajú veľa 😀

 3. Foxy

  Oponente můj, Tvé názory i všemožná vyjádření jsem vždy považoval a nadále považuji za velmi cenné. Jsi zcela zjevně ten, který se ve svých názorech vždy, ve všem a za všech okolností mýlí. Jsi dokonalý maják, jednoznačně ukazující: “Tak tudy prosím ne!”
  Profesor Cyril Northcote Parkinson považoval lidi Tvého typu za velice cenné a hodné zvláštní pozornosti. Sdílím jeho názor.
  Hodně zdaru!

 4. Aniryba

  Ako predchádzať prejavom netolerancie v radoch členskej základne OSACR.
  Můžete prosím uvést příklad netolerance v řadách členské základny? Jaké konkrétní jednání máte na mysli? Co je podle vás agresivita?

 5. TvojOponent

  Ani ryba ani rak… Vaša otázka je tak odzbrojujúca, akokeby ste prilši na smetisko a pochvaľovali si, ako je tam pekne “uklizeno”:)

 6. TvojOponent

  Foxy.Ďakujem za príklad netolerancie a predsudkov. Váš príspevok by si mali hostia na tej veľkolepej párty prečítať namiesto príhovoru .)

 7. Aniryba

  Otázka tak odzbrojující, že Vám nestojím za odpověd?

 8. TvojOponent

  Českí ateisti nikde nikdy neprotestovali proti znevažovaniu kresťanstva, napríklad proti verejnému páleniu biblie. Neprotestovali ste proti protikresťanskému umeniu. Neprotestovali ste proti pošliapavaniu práva na výhradu svedomia. Ani slovom ste sa nezastali kresťanov, ktorí sú vyháňaní zo svojich domovov v Iraku. Vaša morálka je morálkou nenávisti. Odvíja sa od postoja k RKC. To, čo kresťanom ubližuje, je podľa vás morálne a to čo podporuje ich nábožesntvo, je zlé. Spochybňujete právo okradnutých na navrátenie ukradnutého. Podnecujete k nenávisti, napr. selektívnym výberom informácií vytrhnutých z kontextu tak, aby poškodzovali veriacich a vykresľovali ju ako menejcennú….Je toho mnoho… Nuž ako som spomínal v predchádzajúcom príspevku. Čo si myslieť o človeku, ktorý na smetisku smetie nevidí?

 9. Antitheista

  “Českí ateisti nikde nikdy neprotestovali proti znevažovaniu kresťanstva, napríklad proti verejnému páleniu biblie”

  Protože se tím nikomu neubližuje ani se nejedná o výhružku, když by se jednalo, byl bych proti. A co se týče urážky “náboženského citu”, s tím na mě nechoďte, to by film Život Briana nikdy nemohl vzniknout…

  Vy křesťané protestujete proti zavírání ateistů ve světě ? Kde? Můžu někde slyšet aspoň Halíka, který za “dialog” s námi dostal 30 milionů ? NE ! A konzervy už vůbec ne, ti jsou nejspíš pro zavírání ateistů, že ?

  My ateisté nemusíme mít společnou morálku, ale co se týče většiny, jsou to sekulární humanisté a jsou proti násilí – jakému koliv, ale nikde nevidíme, že by ateisté dnes ubližovali věřícím (a legrace či pálení bible není ubližování, viz. co jsem napsal o “urážce náboženského citu” výše). Ale opak vidím dost často.

  Práce se selektivním výběrem informací? A co dělá člověk věřící, že ho spasí židovská zombie? 😀 To je spíše selektivní výběrr ne ? 😀

 10. TvojOponent

  Anti..ďakujem za zverejnenie ukážky myslenia netolerantného ateistu 🙂

  RKC háji práva ateistov na výhradu vo svedomí. Nuž len tak narýchlo ma napadá prejav pápeža Františka,kde hovoril aj o ateistoch. Citujem:
  “Božie milosrdenstvo nemá žiadne hranice, ak sa k Nemu obrátime úprimne a so srdcom,” vyhlásila hlava katolíckej cirkvi. “Otázkou pre ľudí, ktorí neveria v Boha, je počúvať svoje svedomie. Pre ľudí bez viery bude hriech takisto proti ich svedomiu,” doplnil.

  List bol pápežovou odpoveďou na otázky, ktoré zverejnil v júli a auguste zakladateľ denníka Eugenio Scalfari. Ten sa verejne priznal k tomu, že je ateista. “Musíme sa spolu stretávať a konať dobro. ‘Otče, ale ja neverím, som ateista!’ Tak konaj dobro – aj tak sa tam spolu stretneme,” dodal pontifik.

  Pápež František sa zastal ateistov: Môžu byť rovnako morálni ako katolíci

  Otče, ale ja neverím, som ateista!‘ Tak konaj dobro – aj tak sa tam spolu stretneme,“ dodal pontifik.
  Viac tu: http://www.tkkbs.sk/zc/2013/monitoring201337.pdf

 11. neruda

  Myslím, že nám všem ateistům se hned lépe dýchá, když víme, že ŘKC hájí naše práva na výhradu svědomí a dokonce že papež František se nás zastal s tím, že i my můžeme být stejně morální jako katolíci (ať už to znamená cokoliv).

  Musím přiznat, že až dodnes mě vůbec nenapadlo, že je potřeba, aby se mě papež zastával. A také nemohu tajit, že hned jak jsem se to dověděl, začal jsem se cítit jako znovuzrozený. Vždyť kolikrát za život se vám stane, že ŘKC vám ústy samotného papeže dá certifikát na to, že i jako bezvěrec můžete být morální a konat dobro?

  Vůbec si neumím představit, jak bych žil, kdyby to papež neudělal. 🙂

 12. TvojOponent

  Neruda… Ja Vám nerozumiem.najprv sa dožadujete, aby ste mali na monitore dôkaz a potom ho bagatelizujete 🙂 Jednoducho ani z voza ani na voz.
  Ja som rád, že pápež vyhlásil na adresu to, čo vyhlásil.
  A som rád, že vy na adresu kresťanov nikdy nevyhlásite čosi podobné.
  🙂

 13. neruda

  Oponente,
  nevím přesně, jaký důkaz a o čem byl od Vás žádán, ale pokud jste chtěl dokázat, že papež František pohlíží na ateisty s respektem, tak Vám dávám za pravdu.

  Ovšem na druhou stranu to nic nemění na tom, že já nepotřebuji, aby papež nebo kdokoliv jiný za ŘKC „vydával potvrzení“ o tom, že jsem člověkem způsobilým morálně jednat a že jsem v tomto ohledu stejně cenný jako katolík. ŘKC pro mě nepředstavuje žádný morální etalon či standard a ani papež není žádnou autoritou, která by mohla jakékoliv takové „potvrzení“ vydat. Člověkem způsobilým jednat morálně jsem bez jakéhokoliv vztahu k ŘKC a nezávisle na názoru papeže.

 14. Hosamen

  Nechápu, proč bych jako ateista měl mít starost o řeči papeže o ateistech a neměl se starat o názory ateistů o ateistech.
  Znát zločiny ŘKC za dobu existence není zločin pro většinu příslušníků jiných náboženství. Proč tedy katolíkům vadí jen u ateistů?

Komentáře nejsou povoleny.