Odkazy

České weby o ateismu

I-ateismus.cz – první český blog o ateismu

Blog Michala Hanka s inspirativními články o ateismu a náboženství. Čtivě zpracované články často vyvolají ostrou debatu. Na webu je i navštěvované ateistické diskusní fórum.

Massive Error

Osobní blog filosofa Filipa Tvrdého, který se velmi často ateismem zabývá. Hlavně je to neuvěřitelná sbírka zajímavých odkazů na zahraniční weby, vědecké články a literaturu. Za pozornost určitě stojí i knihovna naskenovaných českých ateistických textů.

Humanističtí ateisté

Ateistické občanské sdružení pracující v Česku. Sami svoji snahu označují jako spíše sysifovskou. Za pozornost stojí přehled článků, kde lze objevit takové perly jako dopis kardinálu Dukovi, co to je vlastně ten Bůh?  Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

Veres.blog.idnes.cz

Velmi pěkný blog věnující se ateistickým a náboženským tématům. Dle vlastních slov „Idealista, který snad se svými varováními neskončí jako Karel Čapek s varováním proti fašizmu, komunismu a náboženskému fanatizmu – nevyslyšen.“

Slovenské weby o ateismu

Ateisti.sk

Je to stránka určená všetkým, ktorým je na smiech, ale aj troška ľúto, že v 21. storočí ľudia veria na hovoriacich hadov a podobné “veci”. Cieľom nie je vystupovať agresívne alebo arogantne, no vzhľadom na niektoré nezmysly, ktorým sú schopní ľudia stále veriť, je tento prístup v istých situáciach nevyhnutný.

Humanisti.sk

E-zine Humanisti.sk je nekomerčný spravodajský magazín určený najmä mladým humanistom, a uverejňujeme v ňom články, ktoré si vyžiadajú samotní humanisti alebo si myslíme, že by si ich mali mladí humanisti prečítať.

2 thoughts on “Odkazy

 1. Emgee

  ANGLICKÉ WEBY O ATEISMU

  Mezinárodní aliance ateistů
  http://www.atheistalliance.org/

  Organizace Richarda Dawkinse
  http://www.richarddawkins.net/

  Organizace Sama Harrise
  http://www.project-reason.org/

  Autor anonymní, stránka skvělá
  http://www.thethinkingatheist.com/

  Rada ex-muslimů
  http://ex-muslim.org.uk/

  Stránky Ayaan Hirsi Ali, s důrazem na práva žen:
  http://theahafoundation.org/

  Fórum knězů a kazatelů, kteří ztratili víru a potřebují podporu:
  http://www.clergyproject.org/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *