Pravidla komentářů na stránkách Ateisté ČR

Chceme, aby komentáře spíše než kvantitou oslovovaly čtenáře kvalitou a byly doplněním a rozšířením, klidně i polemickým, k původnímu článku. Pravidla jsou inspirována v míře větší než malé pravidly online podoby deníku New York Times.

 1. Někoho jste nazval idiotem, debilem, blbečkem nebo jiným nepěkným slovem. Takže žádné osobní útoky a výhrůžky, chcete-li, aby tu komentář vydržel.
 2. Použil jste nadávku, nebo hrubý výraz. Naše pravidla zakazují použití i jinde přijatelných nadávek nebo hrubostí, které jsou dnes běžné. Víme, že tak lidé běžně hovoří a dokonce tak mluvíme často i my. Přesto i tyto nadávku mohou někoho urazit, naštvat nebo odradit od toho, aby sem přišli příště. Když byste výraz nepoužili před svou mámou, prezidentem nebo pětiletým dítětem, nepoužívejte ho ani zde. To se týká i maskovaných a skrytých urážek a narážek a vytečkovaných slov.
 3. Nesouvislý projev a neschopnost držet se tématu. Pravopis, gramatika nebo logika, která jednoduše znemožňuje pochopení toho, co vlastně chcete říct nebo to co říkáte nemá nic společného s článkem.
 4. Vágní stížnosti na témata článků a stránek. Naopak vítáme a publikujeme věcnou kritiku naší práce a dokonce na tuto kritiku odpovídáme. Obecné stížnosti na zaměření našeho sdružení a zaměření stránek www.osacr.cz je nejlepší poslat emailem na info@osacr.cz. To je také nejlepší způsob jak upozornit na faktické  a gramatické chyby v článku. Chyby opravíme a Váš komentář je potom pro ostatní čtenáře nadbytečný. To se samozřejmě týká i stížností na tyto pravidla nebo jejich aplikaci. A také nebudeme tolerantní k osobním útokům na autory nebo správce stránek.
 5. Spam filtr vám snědl komentář. Pro to může existovat mnoho důvodů. Váš příspěvek obsahoval příliš mnoho odkazů nebo některé falešné emailové adresy. Komentujete-li zde poprvé, tak Váš příspěvek může čekat na ruční schválení. Každopádně ve spamovém koši jsou stovky velmi nepěkných komentářů a je to místo kam jen velmi neradi nahlížíme. Když nám ale napíšete email  na  info@osacr.cz, tak si nasadíme gumové rukavice a věc prověříme.
 6. Opakované komentáře. Jestliže jste už něco jednou vy, nebo někdo jiný napsali, potom to prosím nepište znovu. Váš komentář se nestane viditelnějším, ani přesvědčivějším. Když už jste se k tématu jednou vyjádřili, dejte šanci i ostatním. Jestliže také máte dlouhou pingpongovou výměnu s jiným čtenářem, můžeme se rozhodnout tuto výměnu zastavit, pokud to odrazuje ostatní komentátory a diskuze se stává nepřehlednou.
 7. PÍŠETE-LI VERSÁLKAMI, ZNAMENÁ TO ŽE KŘIČÍTE. OSTATNÍ ČTENÁŘE TO IRITUJE.
 8. Váš příspěvek je příliš dlouhý. Nemáme tu žádný limit na délku příspěvku, ale dlouhé eklektické eseje zabírají nepřiměřený čas moderátorům a vybírají si daň na trpělivosti ostatních čtenářů.
 9. Váš komentář jen odkazuje na jiný text a z komentáře není jasné, jak odkaz souvisí s článkem a jaký názor má dokládat. Stejně tak když komentář obsahuje dlouhou kopii cizího textu, nebo cizí text vydáváte za vlastní.
 10. Předstíráte, že jste někdo, kdo ve skutečnosti nejste nebo používáte falešnou emailovou adresu. Pokud se podepíšete jako Václav Klaus nebo Karel Gott, tak váš komentář pravděpodobně smažeme, pokud si nebudeme jistí, že jste prezident České republiky nebo sběratel zlatých pěvců.

7 thoughts on “Pravidla komentářů na stránkách Ateisté ČR

 1. Pingback: Marxistická kritika náboženství pro 21. století | Občanské sdružení ateistů České republiky

 2. Jan Mentzik

  Vážené kolegyně a kolegové,
  předpokládám, že tak jako já jste poctivě hledající smysl svého života a nejste z kategorie lidí, kteří tvrdí, že s jistotou vědí…. V rámci tohoto hledání si dovoluji Vás touto cestou upozornit na web http://www.zivotplnynadeje.cz. V sekci věda a víra jsou minimálně dva zajímavé příspěvky – jeden o docentu Královi a jeho úvahách a druhý o od otce ateismu Antonyho Flewa.

  Přeji vše dobré!

  Jan Mentzik

 3. Hraničář

  Měl bych jen takovou technickou poznámku: Bylo by dobré, kdyby bylo možno přímo reagovat na konkrétní názor v diskuzi. Jako příklad bych uvedl diskuzi na webu Christnet.

 4. Hosamen

  Napsal jsem RRTV, žýe mají jako jednu z povinností, sledovat dodržování Listiny základních práv a svobod, což ČRo a ČT, kte jsou placené koncese pro vysílání neplní, tím i povinnost možnosti říci ateistům, jaké mají názory a proč.
  4. a 5. 11 2015 bylo zasedání, 5.11.2015 vydali zápis. Na straně 6 je mezi jiným, co se vytýká v programech:
  Různí provozovatelé / různé programy

  množství násilí ve vysílání obecně; Česká
  televize a Český rozhlas / různé programy

  pravidelné vysílání pro ateisty obecně;
  Česká televize / ČT1

  168
  hodin, reportáž V týlu nepřítele, 18. října 2015 od 21:15
  hodin; DONEAL, s.r.o. / JOJ Cinema

  Konečná stanice: Smrt, 7. září 2015 od 13:05
  hodin a 9. září 2015 od 7:10 hodin; Česká televize / ČT1

  Všechnopárty, rozhovor s O.
  Kaniou, 16. října 2015 od 21:25 hodin;
  ******
  Pokud tedy tomu dobře rozumím, ČT má povinnost založit progran pro ateisty.

 5. Belzebub

  Konečně první praktický příspěvek po dlouhé době. Děkuji za informaci, Hosamene.

  Snad je to tak jak píšeš, pokusím se to ověřit. A když to nevyjde, zkusim s tim něco udělat a budu to zkoušet pořád.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *