Zeptej se ateisty!

Pokud máte neodolatelnou touhu, nebo prostě jen chuť se zeptat na něco, co se týká ateismu a náboženství, vložte dotaz zde do komentářů. Zodpovědně se na vaše otázky připravíme a přineseme vám tak dobrou odpověď, jaké jsme jen schopni.

240 thoughts on “Zeptej se ateisty!

 1. Marek

  Zdravím,

  jak vysvětlíte různé paranormální aktivity, apod. Na světě je přece mnoho záhad. Dále by mě zajímal váš pohled o tom že není nic po smrti. Vy jste tam byli? To přece neví nikdo.

  Jo a Jiří Grygar třeba v jednom rozhovoru povídal, že lidé začali věřit nesmyslům od doby, co se odklonili od boha (homeopatika, šarlatánství, věštění). Nemyslím si, že náboženství musí být nutně zdrojem zla..

  Děkuji za odpověd

 2. Jaroslav Štejfa

  K Markovi i Jiřímu Otáhalovi:
  Na světě je skutečně mnoho záhad. Dokonce si myslím, že jejich množství roste spolu s růstem lidského poznání. Ale eucharistické zázraky, paranormální aktivity a podobné jevy se mi jeví jako ty někde daleko od toho, co je pro mne skutečně vzrušivé a důležité. Jejich přímý dopad na osud lidí je podle mne zanedbatelný. Navíc vzhledem k jejich zahalování do tajemna mě připomíná pouťové atrakce. Ti velmi dobří mágové se tím živí, aniž by popírali, že jsou to triky – na rozdíl od mágů církevních.
  Ukazovat něčí ostatky a udivovat se nad tím, že jsou jako živé, dokonce jako Lubica reagovat “ Prečistá Matka, moja biedna duša, poškvrnená zlobou a hriechom, volá k tvojmu materinskému srdcu. Úpenlivo ťa prosím, ráč vo svojej dobrote vyliať na mňa čo len trochu tej milosti, ktorá sa z Najsvätejšieho Srdca Ježišovho preliala do teba ako nekonečné more. Touto milosťou posilnený a povzbudený nech ešte viac milujem a lepšie slúžim všemohúcemu Bohu, ktorý naplnil tvoje srdce až po okraj a ktorý stvoril chrám tvojho tela v okamihu tvojho Nepoškvrneného počatia.“ je ubohé zneužívání lidí a zvyšování jejich pomatenosti. K čemu to asi slouží? Náboženství nemusí být nutně zdrojem zla, avšak myslím, že nejméně stejně silně může. Jestliže se třeba v třicetileté válce střetli katolící s protestanty a skoro vylidnili střední Evropu, neměli náhodou požehnání od Boha, dokonce toho samého? Nebo prostě byla víra v něco neexistujícího zneužita pro zcela jiné zájmy? To je to podstatné, nikoliv zda se něčí tělo rozkládá pomalu či rychle dle nijak neověřitelného tvrzení nějakých tajnůstkářů.
  Závěr – mohu žít zcela spokojeně bez vysvětlení, co trápí vás (dle vašich dotazů).
  Jaroslav Štejfa

 3. Jaroslav Štejfa

  Trochu jsem zapomněl na smrt. Domnívám se, že není nic, co by dávalo věrohodnou zprávu o aktivitě zemřelé osobnosti – pokud vám jde o toto. Pokud nějakou takovou zprávu máte, sem s ní.
  Samo tvrzení „není nic (je něco) po smrti“ lze označit jako nesmysl. Poměrně přesně víme, že nám známý vesmír existuje cca 15 mld let. tedy zhruba stejně existoval před vaším narozením a bude existovat až do svého konce (pokud nějaký bude). Atomy vašeho těla zhruba stejně dlouhou dobu existují také. Nevím, proč bych měl věřit báchorkám náboženským o duši a její polověčné existenci, kdesi v pekle či ráji, očistci, limbu nebo bajkám okultním, esoterickým či co. Možná delfíni či lidoopi pak mají také nějakou takovou historku.
  Jaroslav Štejfa

 4. toli

  @Jaroslav Štejfa
  V podstatě souhlas s vámi.Žel,hlavní složkou náboženské víry je přání.Neexistuje-li přání neexistuje ani víra v Boha a nemalá množina lidí si libuje v mystériích,tajemnu.Domnívám se že pro tyto lidí není ani tak důležitý Bůh jako spíše víra v něj,právě víra jim přináší pocit uspokojení.Minulý týden jsem měl velký rozhovor s velmi dobrou kamarádkou,která je bývalá katolička a nyní bych jí klasifikoval jako budhistickou esoteričku.Kostelní absurdní pitomosti jí přestali uspokojovat,protože začala v kázáních faráře vnímat ty protiklady a non sensy. Podotýkám že i protestanté se motají v absurdních pitomostech když i protestantismus vychází ze základních křesťanských dogmat.Ne nadarmo prohlásil Luther rozum za ďěvku ďáblovu,protože rozumem lze rozsekat jakoukoliv náboženskou víru.
  Vrátím se k té kamarádce,ona věří na reinkarnaci.Na moje prohlášení že k jakékoliv víře potřebuji mít nějaké důkazy a ne pouhá tvrzení prohlásila že ona žádné důkazy nepotřebuje. Prostě si svou náboženskou víru utváří sama z prvků které jsou jí blízké,sympatické.Proto opustila křesťanství a libuje si v budhismu a esoterice protože má ráda mystiku a tajemství.

 5. toli

  Jinak k těm nerozkládajícím se mrtvým-jsou zaznamenány případy že se nerozložila ani těla lidí kteří neměli nic společného s nějakým bohem.Ono to má asi něco společného se složením půdy,s půdní mikroflorou,s půdní vlhkostí,plísněmi a se spoustou dalších fyzikálně chemických činitelů.
  Koneckonců na zdejším hřbitově je vysoká hladina spodní vody a tak v některých hrobech jsou nerozložená těla i po 50 letech od pohřbu,prostě zmýdlovatěla.

 6. Jaroslav Štejfa

  K tolimu:
  Myslím, že skutečně mnoha lidem pomáhá k dobrému duševnímu stavu jakýsi druh bdělého snění. vnímám to jako druh neurčitého plánování a idealisování nějaké budoucnosti, což umožňuje odhodlání se do něčeho pustit, dosáhnout nějaký cíl. Ale v okamžiku nárazu na tvrdou realitu většina soudných lidé vystřízliví a jedná podle své skutečné povahy. Bez ohledu na původní sladké snění. Hypotetický příklad z vašeho vyprávění. Přítelkyně věří na reinkarnaci a asi si buduje představy, jak v příštím životě vstoupí do těla nějakého živočicha, což ji umožní nový život, dokonce tím kvalitnější, bude-li se chovat ve svém dnešním životě nějak podle ní dobře. Lákavá až opojná myšlenka. Ale v případě , že se nějakým zlomem dostane do tíživého ohrožení – hrozí jí smrt, vsadím bob proti dolaru, že učiní vše, co je v jejích silách, aby se při životě současném udržela. Nebude asi pospíchat do té zářivé, zasloužené nové budoucnosti, ovládnou ji pudy. Jako ostatně každého z nás.
  Tato situace je vlastně nevinná, bez ohledu na konkrétní víru v cokoliv. Jakmile však jsou takoví lidé neschopni kritického myšlení, popř. metodické skepse, jsou velmi vhodným materiálem pro šarlatány všeho druhu. Z nich ještě nejnevinnější jsou prodavači luxů nebo věcí podobných. Strašlivé je to u politiků, léčitelů, církevních hodnostářů a podobné chásky. Neboť jeden takový nadělá více škody, než deset poctivých, kteří samozřejmě také někdy dělají chyby.
  Jaroslav Štejfa

 7. Marek

  Jen poznámka
  Dotyčný Marek, který by chtěl nahlédnout do paranormálna, a který si nemyslí, že náboženství je zdrojem zla, to je jiný Marek. Já osobně se raději vytahuju chemickými znalostmi, a na náboženství se dívám trošinku (míněno značně) skrze prsty.

 8. toli

  @Jaroslav Štejfa
  Ale v okamžiku nárazu na tvrdou realitu většina soudných lidé vystřízliví a jedná podle své skutečné povahy. Bez ohledu na původní sladké snění

  Asi všichni co jsme zde máme tu zkušenost že křesťané a další náboženští blouznivci v případě nárazu na tvrdou realitu raději upraví své vnímání té tvrdé reality než by se vzdali toho sladkého snění.Například-stalo se to pro to že jsem zhřešil a Bůh mě chtěl varovat či potrestat…..a podobné další okecávačky.

  BTW,kamarádka která věří na reinkarnaci bude opět člověkem.Nesmrtelná duše prý nemůže klesnout z kvalitativní úrovně které dosáhla,tedy nemůže už být zvířetem či rostlinou.Budhismu pochopitelně existuje více směrů či větví.Ale mám pocit že to je principiální rozdíl mezi budhismem a hinduismem,v hinduistické reinkarnaci se můžete stát čímkoliv.Tak jako tak se reinkarnace vždy chápe jako trest či zlo ,správný budhista má snít o nirvárně tedy splynutí s universem což je z pohledu požítků totéž jako křesťanské nebe.Návrat do života na zemi je znamením že duše je ještě nedokonalá pro nirvárnu a tudíž musí opět procházet strastmi života a učit se z nich.

 9. Medea

  Toli, aj podľa buddhizmu sa môžeš znovuzrodiť ako zviera 🙂

  In traditional Buddhist cosmology the rebirth, also called reincarnation or metempsychosis, can be in any of six realms. These are called the Gati in cycles of re-becoming, Bhavachakra.[4] The six realms of rebirth include three good realms – Deva (heavenly, god), Asura (demigod), Manusya (human); and three evil realms – Tiryak (animals), Preta (ghosts), and Naraka (hellish).[4] The realm of rebirth is conditioned by the karma (deeds, intent) of current and previous lives;[44] good karmas will yield a happier rebirth into good realm, bad karmas is believed to produce rebirth which is more unhappy and evil .[4]

  The release from this endless cycle of rebirths, rebecoming and redeaths is called nirvana (nibbana) in Buddhism, and achievement of nirvana is the ultimate goal of Buddhist teaching.[note 4][note 5] However, much of traditional Buddhist practice has been centered on gaining merit and merit transfer, whereby an individual gains rebirth for oneself or one’s family members in the good realms, and avoids rebirth in the evil realms.[4][8][9]

  https://en.wikipedia.org/wiki/Rebirth_(Buddhism)#Rebirth_realms

 10. toli

  @Medea
  Medeo říkal jsem přeci že existuje více větví budhismu,ber to tak že některé větve budhismu jsou inspirovány starším hinduismem a tudíž se můžeš zrodit čímkoliv a naopak,v původní verzi té filosofie nemůžeš klesnout pod úroveň na které jsi.

 11. Medea

  Toli, hovoril si, že sa domnievaš („máš pocit“), že nemožnosť znovuzrodiť sa na nižšej úrovni je prinicpiálnym rozdielom medzu buddhizmom a hinduizmom: „Nesmrtelná duše prý nemůže klesnout z kvalitativní úrovně které dosáhla,tedy nemůže už být zvířetem či rostlinou.Budhismu pochopitelně existuje více směrů či větví.Ale mám pocit že to je principiální rozdíl mezi budhismem a hinduismem,v hinduistické reinkarnaci se můžete stát čímkoliv.“ Nie je.

 12. toli

  @MEDEA
  Pokud bereš za bernou minci původní,oficialní filosofii budhismu tak je nemožnost degradace při reinkarnaci principiálním rozdílem mezi budhismem a hinduismem,tak to vidím já.

 13. Petr Blahut

  Vážení,
  velmi mne mrzí, že jste si dosud nevšimli mé knihy Mýlit se je božské aneb nová antropologie pro každého (http://www.doplnek.cz/id/392-mylit-se-je-bozske). Čtenáři mou knihu často přirovnávají k Dawkinsově Božímu bludu, někteří ji dokonce považují za lepší a intelektuálně poctivější. Jiní mě zase chápou jako českého Petera Singera. Jen vám jsem dosud nestál za jedinou zmínku. Třeba se to změní.

 14. Lemmy

  Mne napríklad vadí, keď ateista používa náboženské výrazy. Podlieza nábožným. Už aj to, že kritika v knihe je zameraná na kresťanstvo svedčí v neprospech, pretože mňa napríklad viac zaujíma, ako si niekto poradí s islamom, budhizmom, s tao. Ja by som radšej čítal nejakú knihu o humanizme, pričom autor by nebol vôbec odkázaný na iné svetonázory. V tomto sú profesionáli katolíci. Tí hovoria len o svojom, ako keby nič iné neexistovalo. Ignorujú ostatných. A keď už musia niečo na adresu iných povedať, tak len všeobecne, nejasne, nekonkrétne. Očakávajú, že ovečky si to domyslia, čo chcú pastieri povedať.

 15. Tonda Vlas

  Lemmy
  10.12. 2018
  Mne napríklad vadí, keď ateista používa náboženské výrazy. Podlieza nábožným.

  Co je nábožný?
  Vzpomněl jsem si na arciděkana v Ústí nad Labem, který ohlašoval, a teď se nábožně pomodlíme . .. Otče náš a Zdrávas Maria. existuje pak pomodlení se nenábožné?

 16. Tonda Vlas

  Petr Blahut
  10.12. 2018
  Vážení,
  velmi mne mrzí, že jste si dosud nevšimli mé knihy Mýlit se je božské aneb nová antropologie pro každého (http://www.doplnek.cz/id/392-mylit-se-je-bozske). Čtenáři mou knihu často přirovnávají k Dawkinsově Božímu bludu, někteří ji dokonce považují za lepší a intelektuálně poctivější. Jiní mě zase chápou jako českého Petera Singera. Jen vám jsem dosud nestál za jedinou zmínku. Třeba se to změní.
  …………………………………………………………………………………………….
  Peter Singer, není to ten australský bioetik, který tvrdí, že ušlectilý čokl je mnohem cenější než dítě s vadou?

 17. Tonda Vlas

  18.10. 2018
  Toli, aj podľa buddhizmu sa môžeš znovuzrodiť ako zviera.

  Milá Medeo, ale původní buddhismus na tom nestojí. Co je cennější v zavazadle, chcíplej čokl nebo zelený kafe.

 18. Ateistum

  Tonda: „Existuje pak pomodlení se nenábožné?“

  A ty to děláš jak? Ty nehovoříš k Bohu?
  Ke komu tedy, a jak?

  Ekklesian

  P.S.
  Je opravdu nutné mne ban-ovat?

 19. Lemmy

  Tonda, nábožný je hlboko prežívajúci vieru v Boha; prejavujúci úctu k Bohu.

  Nevidíme do hlavy toho klerika. Možno v hľadisku videl nejakých hriešnikov, bezbožníkov. Vieš, do kostola prídu aj zločinci, aj prostitútky, všelijakí ľudia. On možno o niekom zo zúčastnených niečo vedel, preto zdôraznil, aby sa modlili s úprimnou úctou, aby modlitby prežívali hlboko, nie povrchne. Sú aj takí, ktorí vojdu do kostola, ale nevedia spamäti slová modlitieb. Tak len mrmlú. Preto používam slovo nábožný, lebo takí matrikoví kresťania stoja na milú kedveš. Je to odpad, ktorý si nevie utriediť myšlienky. Sú z nejakej cvičenej zotrvačnosti kresťania, ale možno ani nečítali bibliu. A za kostolom fajčia, vulgárne sa vyjadrujú, ohovárajú, viac času sú v krčme ako v kostole. Veľa ľudí sú kresťania len pre takú hlúposť, že chcú ísť do politiky, alebo mať svadbu v kostole. Inak ich náboženská ideológia vôbec nezaujíma.

  Tonda, vieš citovať Singera, názov knihy, strana, prípadne kde sa tak vyjadril. V anglickom jazyku by to malo byť. Aspoň Singer hovorí po anglicky.

 20. Lemmy

  Petr Blahut, Dawkins má v knihe takú hodnotiacu škálu. Niekoľko stupňov vo vzťahu k otázke, či existuje boh.

  Kam ste sa zaradili podľa jeho stupnice?

 21. Tonda Vlas

  Pamatuju, když jsem byl jako mladý na Kysuci, že v té vesnici říkali farářovi „červený nos“ a pak tam chlastali třikrát tolik co on.

 22. Tonda Vlas

  Tonda, vieš citovať Singera, názov knihy, strana, prípadne kde sa tak vyjadril. V anglickom jazyku by to malo byť. Aspoň Singer hovorí po anglicky.
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Vůbec nemohu

  profesor Alfréd Slabý, který nás měl na bioetiku nám Petra Singera líčil jako děsivý případ, proto o něm vím.

 23. Alibaba

  Tonda Vlas: Vzpomněl jsem si na arciděkana v Ústí nad Labem, který ohlašoval, a teď se nábožně pomodlíme . existuje pak pomodlení se nenábožné?
  Asi ano, tady se třeba nick Ateistum snaží modlit (fut o něm mele) za nějakýho satana a jeho zlo, což asi není bůh (nábožensky).

 24. Foxy

  „P.S.
  Je opravdu nutné mne ban-ovat?“
  Podle mne by to nebylo správné. Pokusím li se zapřísti diskusi a nositel názoru opositního je v průběhu diskuse oné zabaněn, jde pak celá diskuse do kopru (κόπρος).

 25. Svatý Jeronýmek

  Pořád tu není Medea? Tak to jdu, s váma není co probírat, máte max. základní školu nebo bolševickou fakultu. To není nic pro mne, zdejší páni ateisté.

  „No, my jsme se teď s kamarádem/kolegou bavili o seriálech a já jsem říkaka, že mě nebaví skoro nic, co je v reálném světě, jako něco by se našlo, ale většina je nadpřirozená. Já potřebuju, aby ram byli upíři, čarodějky, duchové… a bez nadpřirozena mě toho moc nebaví…
  Jenže já mám stejný pocit z reálného světa… Já doteď sním o tom, že mě najde upír nebo čarodějka nebo anděl nebo něco takového… Že se probudím a zjistím, že žijeme ve lži, že je něco víc, něco pravého… Protože reálný svět je prostě málo, mně nestačí, já cítím neúplnost a nenaplnění prostě z toho světa… Ta realita je nuda, věda je nuda… Já nechci žít v nekouzelném světě…
  Diamond vampire“

  https://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=1078762

  Mějte se a třeba někdy po vánocích! S pozdravem váš Kvanťák! 🙂

 26. Lemmy

  SJ: Já nechci žít v nekouzelném světě…

  Nie, chceš žiť v kúzelnom svete, preto táraš tie nezmysly o matrixe. Tebe chýba to, čo normálne nazývame opojenie z drogy. Realita je pre teba záťaž, máš strach z reality. Radšej by si žil v sne.

 27. toli

  @Lemmy
  Si z tebe dělá srandu,vždyť to je náš schizofrenik 🙂

 28. Lemmy

  Zo mňa nie, lebo to nepísal pre mňa. A ja som len využil to, čo povedal. 🙂 Jasné, že matrixový multinick sa nezaprie. Ale keby tu nepísal, rástli by tu príspevky? Čo ak je to nastrčený agent z Ateisté ČR? Aby tu narastali nové komentáre. Veď píše tak debilne, že sa mi nechce veriť, že ide o kresťana.

 29. Lemmy

  Vieš, čo je dôležité? Mal by sa ozvať Blahut.

 30. toli

  Ale keby tu nepísal, rástli by tu príspevky?

  A je to opravdu důležité aby se tady koncentrovalo více hovadin ? Vždyť to nikdo nečte ani na to nereaguje .

 31. Lemmy

  To je pravda. Skúsim dlhšie mlčať, nereagovať na hovadiny, a uvidíme. 🙂

 32. toli

  To je pravda. Skúsim dlhšie mlčať, nereagovať na hovadiny, a uvidíme.

  No tak se přihlásí pod jiným nickem a bude zase zvracet hovna.

 33. Tonda Vlas

  Lemmy
  11.12. 2018
  Zo mňa nie, lebo to nepísal pre mňa. A ja som len využil to, čo povedal. Jasné, že matrixový multinick sa nezaprie. Ale keby tu nepísal, rástli by tu príspevky? Čo ak je to nastrčený agent z Ateisté ČR? Aby tu narastali nové komentáre. Veď píše tak debilne, že sa mi nechce veriť, že ide o kresťana.
  ——————————————————————————————————————————————
  Vždyť vůbec nejde o křesťana. To s těmi démony jsem dal stranou, takže to vysvětlení je dvojí. On je buď čirý troll nebo je psychiatrickým pacientem.

  Já jsem udělal takovou zkušenost s jednou babkou ze šarlatánky, kterou jsem osobně navštílil. Tvrdila, že je jasnovidka a že má byt plný duchů. Když jsem ji uviděl na vlastní oči, tak bylo přirozené vysvětlení úplně evidentní.

  Měla totiž na hlavě velkou jizvu. Říkala, že dělala průvodčí na dráze a že se jí stal úraz. Tehdy ještě byly vysoké vagóny, do kterých se těžko nastupovalo a ona upadla a velmi nepěkně se uhodila o stupátko. Tvrdila, že po tom úrazu hodně zapomíná. Mně hned bylo jasné, že po tom úrazu nejen hodně zapomíná ale že ji též v její hlavě po tom úrazu náležitě přeskakuje.

 34. Sam

  http://www.doplnek.cz/id/392-mylit-se-je-bozske
  Cituji:———-Klade si otázku, zdali může být křesťanství bez viny, pokud nás už dva tisíce let ponouká k podmaňování a naplňování Země, k panování nad ní. Zároveň nabízí propracovanou odpověď.———–
  Poslední dobou se v křesťanství nějaké ekologické myšlenky objevují. Vácha o tom rád píše v různých knihách, Papež taky vydal encykliku Laudato Si. https://www.cirkev.cz/archiv/150618-vacha-nova-encyklika-papeze-frantiska-je-prelomovym-textem
  Předpokládám, že otázkou přelidnění Země se prozatím nezabýval.

 35. Lemmy

  No, to je vážna dilema, keď sa preľudnením nezaoberal. Na Slovensku je len jediný protagonista na tému Preľudnenie, humanista Rastislav Škoda. Dlhodobo a usilovne sa venuje témam o preľudnení. Pozri: Preľudnenie. Žiaľ, ohlas verejnosti je nulový. Čo robiť? Myslím, kde je chyba, že ľudí to nezaujíma, netrápi.

 36. toli

  Už z principu nemůže církev popsat následky svého učení,zákaz antikoncepce.Oni se prostě musí množit a množit.
  Navíc jednotlivá náboženství mezi sebou soutěží v počtu členů a to se týká nejen křesťanů a muslimů ale i hinduistů a budhistů.
  A konverze je jen jednou z možností jak si zajistit větší stádo ovcí…..

 37. toli

  Navíc přístup k dětem je napříč kulturami velmi variabilní.
  Sekulární Evropa dosáhla určité životní úrovně a jakékoliv další dítě nad osobní plán by tuto životní úroveň zničilo,jednoduše nejsme čeští rómové aby jsme si z množení udělali živnost.
  V Indii je naprosto běžné že mimina ženského pohlaví končí pohozené na smetišti protože by pro budoucnost rodiny znamenali ekonomickou ztrátu (zajištění věna)
  V Africe znamená pořízení kondomů výdaje navíc, navíc pokud to jsou křesťané tak jim kondomy vysloveně zakazuje jejich církev.Dítě je tudíž víceméně chápáno jako vedlejší produkt rozkoše (u nekřesťanů).
  Pamatuji si že když začínala epidemie AIDS tak Afričané byli rozlobení na ty zlé Evropany že jim chtějí vzít poslední potěšení ze života nějakými restrikcemi proti sexu.

 38. Tonda Vlas

  *
  Už z principu nemůže církev popsat následky svého učení,zákaz antikoncepce.Oni se prostě musí množit a množit.
  Navíc jednotlivá náboženství mezi sebou soutěží v počtu členů a to se týká nejen křesťanů a muslimů ale i hinduistů a budhistů.
  A konverze je jen jednou z možností jak si zajistit větší stádo ovcí…..*
  ——————————————–
  U nás vymíráme.

 39. toli

  U nás vymíráme.

  To je možné,leč nijak mi to žíly netrhá.Češi nejsou lidstvo.

  A na tomhle uzemí nic nevymírá-migrace to lehce doplňuje.

 40. Tonda Vlas

  Ta migrace dá ještě vám ateistům zabrat. Ale to já už budu čichat ke kytičkám odspodu nebo spíše budu vyletěn komínem krematoria.

  Ke všemu se tu ještě projevuješ jako vítač.

 41. toli

  Nejsem vítač ale Češství mi je celkem u prdele (lhostejné) na co bych jako měl být hrdý ?
  Migrace je celkem přirozený fenomén,ani česká kotlina není původním domovem Čechů.
  Pochopitelně že bych tady raději viděl příslušníky slovanských národů,tedy…..pokud by si svého Krista ponechali doma a netahali ho sem.

 42. Tonda Vlas

  Dělám v Německu a tak vidím, jak se tam islám nehorázně roztahuje. Potom si budou mnozí říkat, „zlatí křesťané“.

 43. toli

  Dříve či později to půjde na nože a pistole,to je zákonitý vývoj .

  Možná se hneme taky,na sever kvůli změně klimatu a sem příjdou afričané.Čekají nás války o vodu,zdroje.

 44. Tonda Vlas

  To je sice pravda. Mně je ale srozumitelnější Machiavelli než dnešní dobroserové.

  Mně by migrace jako taková nevadila jenže s ní je do Evropy zavlékáno takové zvěrstvo, jako je například mrzačení pohlavních orgánů. O vraždách ze cti ani nemluvě.

  Prostě náboženství je prý základní lidské právo. Ale tento převažující názor vrcholových evropských politiků vidím jako zcela zcestný. A o USA ani nemluvě. Tam jsou totálně lehkověrní.

 45. Tonda Vlas

  Ta změna klimatu by se utáhla. Jenže co s nehorázným přemnožením v některých zemích. Zeměkoule nafukovací není.

 46. toli

  Ta změna klimatu by se utáhla.

  Změna klimatu by se neutáhla protože klima nemá hranice.Lidé z atolů budou utíkat na kontinenty protože jejich domovy zmizí v moři.Světový hlad,protože plodiny nebudou moci růst na svých původních místech-nejsou uspúsobeny na horka a budou umírat i zdraví lidé protože 40 vedra budou i pro ně vražedná a další a další problémy. A kávou a banány to začne.
  https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/242600-banany-i-kava-mohou-byt-minulosti-svet-v-tichosti-resi-vaznou-krizi/

 47. Tonda Vlas

  To jsou ale komodity u nás zbytné. Horší je to v banánových republikách, protože tam s takovou brzy vůbec nebudou mít krmivo pro prasata.

  A k těm předchozím větám jsem veleopatrný. Ono to může být stejné, jako když nějaký pisálek napíše, že se globální oteplování projevuje na zvedlé hladině Rýna v Nijmegenu. I takový totální nesmysl už jsem četl.

  PS: Rameno Rýna protékající Nijmegenem se jmenuje Waal.

 48. Tonda Vlas

  Tak jsem se podíval, jak před šesti lety hlasovali poslanci CDU/CSU (u nás bychom řekli černoprdelníků) při přijetí ostudného a nespravedlivého zákona v Německu. Z 237 byly pouhé 3 bílé vrány.

 49. Tonda Vlas

  Jenom kopčím jeden příspěvek; o jeho autorovi si myslím své, ale budiž:

  Musulman,arab,individum,ročník 1989,narozen,vyrústal v Strasbourgu,27 přečinů proti občanskému právu,přestoupený k náboženství z pohanství-sekularity… Ti jsou nejhorší,delikvent co přestoupí k náboženství,to je jak vlk vegetarián,v něm to bouchne a vyvraždí celé stádo oveček…

 50. toli

  @Tonda Vlas
  To jsou ale komodity u nás zbytné. Horší je to v banánových republikách, protože tam s takovou brzy vůbec nebudou mít krmivo pro prasata.

  Jenže brambory a obilí jsou u nás nezbytné.
  Zkus si zjístit jak to bylo letos s brambory v Evropě díky horku a suchu….. a bude hůř

 51. Ateistum

  Vzpomeňte na Irsko a bramborovou plíseň. Bude hůř… Utrpení co lidstvo nezažilo.

 52. toli

  A co se týká stoupání mořské hladiny tak stačí sledovat aktivity takových států jako je třeba Fidži,Seyschely,Maledivy a další a další.Jak tlačí přes OSN na bohatý Sever aby snížil produkci skleníkových plynů.Ti lidé tam žijí a tak vidí jak se jim zmenšuje životní prostor.Žel bohatý Sever svoji produkci nikdy nesníží,košile je vždy bližší než kabát a kapitalismus stojí na kapitálu a výkonu.
  Pařížská konference a sliby nic nestojí a jak se říká slibem nezarmoutíš.

 53. toli

  Čína už dávno není rozvojová země,a kromě toho říkal jsem bohatý Sever což znamená i Čína 🙂

 54. Svatý Jeronýmek

  Jak říkám, dokud tu neuvidím nick Medea, nemá cenu sem psát.

  Je to tu jen samý pitomec a blbec.

  Jeden tvrdí, že je agnostik a přitom zároveň tvrdí, že pobožní jsou nemocní, i když to z žádné zprávy psychatrie nevyplývá, že by většina věřících byli nemocní. Ostatně dříve se za nemoc považovala homosexualita. Je to také jen z politické korektnosti, že jí vymazali? 🙂

  Omluvme toho člověka, je po mrtvici, takže to nemá v hlavě v pořádku. Proto může tvrdit, že je agnostik a zároveň že věřící jsou nemocní, jinak to logicky dohromady nejde. 🙂

  Pak zde máme ateistu, který ani neumí logicky definovat svůj ateismus, nejdřív mluví o absenci víry, pak napíše, že věří, že bohové jsou lidské výmysly, tedy věří, že bohové neexistují jako entity. To co popíral, k tomu se později sám přizná. To samé jeho postoj k manželství homosexuálů, kde má opačný názor než jeho slavní humanisté. 🙂

  A takhle je to tu se všemi, jak říkám, logika je minula. Jen Medea za to stojí.

  Mějte se a někdy! Vše nebo skoro vše je jen víra, evoluce může být matrix. Ta možnost zde je. Logika. Jen věříte, my také jen věříme. Nemáte o nic lepší víru než my. Váš Kvaňták a hodně štěstí, pánové věřící ateisté a věřící agnostici 🙂

 55. Lemmy

  Jeronýmek: pak napíše, že věří, že bohové jsou lidské výmysly

  Opäť klameš. Taký ateista tu nie je. To je len tvoj vlastný blud o druhých ľuďoch. Neverí, len má taký dočasný, pracovný názor. Taký, nakoľko sa mu už podarilo poznať tisíce rôznych náboženských predstáv. Predstáv ľudí, podotýkam! Veriť totiž znamená považovať za pravdivé (aj bez dôkazov). U toho ateistu je to presne naopak, dôkazov má veľmi veľa, ale zasa málo na to, aby sa to dalo považovať za pravdivé. Trpíš fanatickým nutkaním so slovom viera, a potom ti vychádzajú také nezmysly o druhých ľuďoch. Sú totiž na svete aj rozumní ľudia, ktorí sa triezvo pozerajú na svet, i na takých matrixov ako si ty. 😀

 56. Svatý Jeronýmek

  „Jeronýmek: pak napíše, že věří, že bohové jsou lidské výmysly“

  Taký ateista tu je, napsal jsi to ty a můžu tě citovat:

  „Lemmy: “ Podľa mňa si ľudia vymysleli bohov. Vymyslení bohovia = vybájené bytosti.“ “

  Tisíce různých představ je i o vědě a evoluci, není jen jedna teorie, v historii bylo více teorí evoluce,třeba Lamarck, Darwin,…

 57. Svatý Jeronýmek

  „Lemmy: “ Podľa mňa si ľudia vymysleli bohov. Vymyslení bohovia = vybájené bytosti.“ “

  1) Zde: „pokud jsou bohové vymyšlení, tak nejspíš neexistují opravdu. Tedy Lemmy věří, že bohové neexistují opravdu (pouze jako myšlenky). = Víra, že bohové (spíše) neexistují (fyzicky, skutečně, nezávisle). Lemmy = bez důkazů věří, že bohové nejsou, že jsou to jen výmysly. Lemmy = nemá 100% důkazy, že bohové jsou vymyšlení, ale tvrdí to. Tedy na to jen věří. Třeba existuje víc bohů a ti sesílají lidem zprávy. Píšu to hypoteticky. I bez důkazů tahle možnost tady je. Děkujeme za tvé přiznání a běž si lízat rány za Adamem Romanem, s tou absencí víry se ti to nějak nepovedlo, když jsi se přiznal, že věříš, že náboženství a bohové jsou vymyšlení (tedy nejsou skuteční)… Uvědom si, že na to jen věříš, je to tvá nedokázaná víra, pro kterou nemáš pořádné důkazy, takže? “

  2) Kromě toho tvá víra v evoluci nemá 100 důkazy, může to být logicky matrix. Takže také jen víra.

  3) Tisíce různých představ je i o vědě a evoluci, není jen jedna teorie, v historii bylo více různých teorií evoluce, třeba Lamarck, Darwin,…

  Dobrou a někdy! Váš Kvanťák, až uvidím psát do komentů Medeu, rád zase přijdu. 🙂

 58. Lemmy

  Jeronýmek, cituješ dobre, len sa po prečítaní vety chybne vyjadruješ. Klameš, že ide o vieru. Navyše sa zhadzuješ, keď tvrdíš, že ide o rovnaký spôsob viery. V tom spočíva tvoje klamstvo. Rád sa hráš so slovami, takže si vlastne bezcharakterný diskutujúci. Ak si myslím, že ľudia si vymysleli bohov, tak to nie je viera. Je to pracovná metóda, prvotné poznávanie. Nie je to záver, ani hypotéza. Nie je to ani viera. Aspoň ja netvrdím, že je to pravda. Mám taký názor. Mám všelijaké rôzne názory na rôzne veci, ale viery to nie sú. Inak, môj názor vysoko prevyšuje tvoj primitívny názor, pretože môj, aj keď neucelený, názor sa opiera o miliardy nábožných, teistov, veriacich v rôznych bohov, a hovoríme o tisícoch bohov. Kým tvoja viera spočíva v biednom židovskom náboženstve. Zopár kočovných nomádov.

  Mám podstatne viac argumentov o ľuďoch veriacich v rôznych bohov, kým ty si sa zmohol len na slepé prijatie viery o jednom bohu od pastierov. Ničím nie je tvoja viera na tom lepšie, než zozbierané moje poznatky.

  Inak, si nelogicky trápny ohľadom toho, že humanisti majú rôzne názory. Vari teisti nemajú rôzne názory? Katolíci, pravoslávni, gréckokatolíci, starokatolíci, protestanti, mormoni, jehovisti, moslimovia, šiíti, sunniti, hinduisti… aký si len v logike úbohý žobrák, keď nevidíš, koľko rozdielov je medzi nábožnými.

 59. Tonda Vlas

  Já vám to říkám pořád: NEKRMTE TROLLY!!!

 60. Lemmy

  Tonda, občas sa to nedá, lebo tu je troll hosť, a je slušné reagovať na jeho klamstvá. Náhodný čitateľ by mu ešte aj uveril, keby sme ho nechali šíriť jeho klamstvá bez toho, aby sme na jeho klamstvá nereagovali. On je ako nacista, ktorý tvrdí, že holokaust nebol. Nedá sa mlčať.

 61. Tonda Vlas

  On tu každý brzo zjistí, co je on zač.

 62. Alibaba

  @SJ:
  A který z minulých a současných bohů není vymyšlený, tj je skutečný a dá se s ním setkat, a dá se ověřit jeho fyzická existence, dá se potvrdit, že si ho věřící nevymysleli, že jste si ho nevymyslel vy?
  P.S.: O „budoucích bozích“ prosím nemluvte, na ně se neptám.

 63. Tonda Vlas

  Teď čumím v televizi na ďábla.

 64. toli

  Včerejší kotel s Jílkovou byl zajímavý,rozebírali tam vánoce.Žel militantní ateista nebyl dobrý rétor takže se mu tam pánbíčkáři smáli nepokrytě do ksichtu.
  A na straně nevěřících žel byl i jeden vlezprdelka,nějaký historik,spisovatel .A ten zase lezl pánbíčkářům do….. a nahrával tomu vikáři na smeč.

 65. Vlasta

  To je pravda, to byla katastrofa ….. Určitě neudělal ateismu dobrou reklamu. Tvrzení ,že Kristus neexistoval je přeci jen trochu nevzdělané…. Vondruška je dobrý historik a ne jenom nějaký….. ale je pravda ,že jsem od něho čekal víc.

 66. dew

  Pro uživatele Foxy
  Dobrý den máte zajímavé zkušenosti a chtěl bych si od vás přečíst více informací, je pokračování k tomuhle článku? Zážitek blízkosti smrti a život věčný (díl 1.).
  Bylo tam spousta zajímavých otázek na které bych rád slyšel názor právě od vás.
  Napadlo vás někdy shrnout veškeré zážitky a informace a napsat třeba knihu?

 67. Karel 423

  Karel 423 pro Jeronýmka:
  Milý Svatý Jeronýmku, Tvé příspěvky i na jiných vláknech mě inspirovaly k zamyšlení. Některé jsem nedočetl, byly podle mého přesvědčení docela „mimo mísu“. Je ale možné, že na ně nestačí moje vzdělání (indoktrinace). To na úvod.
  Nyní k Tvým otázkám :
  1) Věříte tomu, že bůh neexistuje nebo spíš neexistuje nebo to je možné oboje a není to vyjasněné. Věříte že věřící nedali žádné důkazy. Věříte ve vědu,…
  – Pro mě je to nesmyslná otázka. Domnívám se, že bůh je prázdný pojem, kterému se věřící v Boha snaží přidat nějaký obsah. Některé skupiny lidí se tohoto pojmu zmocnily k prosazování svých zájmů. Někteří jej používají jako berličku, jiní místo fíkového listu. Jiné použití viz dále. Se žádnými důkazy jeho existence jsem se za svůj dlouhý život nesetkal. Ve vědu věřím, přestože se mnohdy mýlila. Dokáže své omyly přiznat a napravit. Pod pojmem „víra“ si ale každý pravděpodobně představujeme něco jiného.
  2) Dogmata: Věřící nedali žádné důkazy (?), ateismus je nevíra (?),…
  – Neexistenci ani existenci boha nepovažuji za nutné dokazovat. Obojí je nesmysl a ztráta energie, kterou by bylo možné využít k smysluplnější činnosti. Snad jako hobby nebo cvičení v logice. Ale i tak je to ztráta času. Ateismus není nevíra. I ateismus je víra. Tady by bylo třeba důkladně rozebrat, co tou vírou každý myslíme. Zde se pravděpodobně budeme lišit v názorech. Např. já věřím, že i někteří zastánci boha mohou být slušní a inteligentní lidé.
  Rituály: Vždy v debatě začnete vytahovat svá dogmata.
  – Je to možné, že i „ateista“ začne „vytahovat svá dogmata“. Zase je třeba vysvětlit, co tím kdo myslí. Ateisté zpravidla nemají „dogmata“ ale hypotézy. Ty je možné kdykoliv změnit. Co se může někomu jevit jako“ ateistické dogma“ může být pouze nepochopení podstaty, nevyjasněnost pojmů. Ateisté mohou mluvit o voze, deisté a teisté o koze. Důležité je kritické myšlení.
  3) Svaté knihy: Dawkins a spol.
  – Boží blud je dobrá kniha, doporučuji přečíst a hlavně se nad ní zamyslet. Není to ale dogma jako Bible a vůbec není svatá. Svatá Bible pro její vyznavače dogmatem zůstává, proto „svatá“. Pouze se některé části zamlčují, jiné se označují za „podobenství“.To je ale na dlouhou diskusi.
  Některé Tvé příspěvky jsou pro mne poněkud sebevědomé až arogantní. Nejsi náhodou pouhý provokatér? Jak to je, víš pouze jen Ty sám. Nebo nebloudí náhodou Tvůj „Duch“ po Cestách, které nikam nevedou? Není dokonce v nebezpečí, že se ztratí v tajemné vesmírné propasti času, prostoru a sil, které nás obklopují ? V jistých ústavech nalézají podobně postižení lidé útěchu. Dokonce jedna velmi bohatá a štědře dotovaná organizace to má v náplni práce a již mnoho let z toho královsky profituje.
  V lehčích případech na to existuje lék. Je třeba se vrátit na začátek Cesty a několikrát si říci kouzelnou formuli „Scio me nihil scire“ (může se i několikrát opakovat, ale pozor, nadužívání může být také nebezpečné, jako např. modlení). Pak se zamyslet nad jejím skutečným významem, otevřít oči a pozorně se dívat. Při troše štěstí se objeví Cesta. Sice trnitá a pro mnohé, připouštím, zcela neschůdná, ale důvěryhodná. Hned na začátku je třeba se vyvarovat vábení, která mnohé slibují a nevšímat si překážek a dokonce i výhrůžek hrozných trestů.
  P.s. : Nabýti moudrosti je dražší nad klenoty. Job 28.
  Prosím o sdělení, zda mě považuješ za ateistu, deistu a nebo teistu. Dík za odpověď (slušnou).

 68. Nohavica

  Jeronýmek to není, ale špatně jsi ho četl, vysvětlím ti to:

  „Domnívám se, že bůh je prázdný pojem, kterému se věřící v Boha snaží přidat nějaký obsah. “

  To se domníváte, resp. v to věříte. Nic víc. Je to jen vaše víra.

  Ateismus je víra, že bohové nejsou nebo spíš nejsou.

  Agnosticismus je víra, že bohové možná jsou a možná ne.

  Víra v boha je víra, že bůh je nebo asi je.

  Vše z toho je víra.

 69. Nohavica

  Ateistická dogmata jsou třeba to, že ateismus není víra, i když je. Je to nedokázané dogma. Další taková dogmata se dají lehce nalézt.

  Dále víra v evoluci nebo ve vědu je také nejistá víra, stejně jako víra v boha.

  Dále „svaté texty“, pro někoho Adam Roman, pro jiného Dawkins.

 70. Nohavica

  Ani evoluce, ani věda, ani náboženství = nemají jisté důkazy. Vše může být matrix. Atd….

  Tak zatím, tady to už nemá cenu, stále se to opakuje, počkám si na Medeu…

 71. Lemmy

  Viera znamená, že niečo považujem za pravdivé, aj keď nemám dôkaz. Jednoducho, keď niečo prijmem aj bez dôkazu. Tak tomu verím, čo znamená, že to považujem za pravdivé. Nemám dôkaz, že autobus príde na zastávku. Ale verím, že príde. Ak by som nemal takúto vieru, potom by moje čakanie na stanici bolo zbytočné. Možno príde, možno nepríde. To vopred neviem. Presvedčím sa o tom, až autobus príde. Dovtedy čakám. Čakám s vierou, že autobus príde. Také bežné viery máme často, pri rôznych situáciách. Aj keď mi niekto hovorí nejaký svoj zážitok, tak mu buď verím, že hovorí pravdu, aj keď osobne nemám dôkaz o pravdivosti, alebo neverím. To, že si nábožní uzurpujú výraz veriaci vo svoj prospech, je ich problém. Humanisti nemajú ťažkosti s používaním slova viera.

 72. toli

  Ateistická dogmata jsou třeba to, že ateismus není víra, i když je. Je to nedokázané dogma. Další taková dogmata se dají lehce nalézt.

  Ateista věří v poznání vědy a věda má svá přesná pravidla jak funguje.
  Já jako agnostik věřím vědě protože výsledky toho jak funguje věda používám ve svém každodenním životě.Bez vědy by nebyl ani penicilín ani počítač ani auto,bez vědy bychom se mohli vrátit zpět do větví,bez vědy by prostě nebylo nic.
  Víra v nějakého Boha nabízí pouhou iluzi,pro někoho může být toto šidítko důležité pokud se bojí smrti,konečnosti.

  Takže souhlasím s Karlem že Bůh je prázdné slovo což tvrdí i má kamarádka která sama o sobě věří kde čemu v esoterice či léčitelství.Naštěstí při tom ale používá rozum a nevnucuje mi nějaké esoterické bláboly.

 73. Karel 423

  Děkuji panu Wernerovi a spol. za to co děláte. Postupně procházím všechny vaše diskuse a blogy a jsem nadšen. Objevují se v nich zásadní myšlenky. Je signifikantní, že oponenti se o nich vyjadřují jako o článcích „o ničem“. Co nám tím o sobě vlastně sdělují?
  Trochu mi vadí název OSACR protože připomíná organizaci OSA (OSA.CZ), která má poškozenou pověst.
  Na to, co děláte, máte malou propagaci. Co se domluvit s médii a vytvořit pro ně atraktivní sousto? Pánbíčkáři mají v ČT, bohužel, značný náskok.
  Jak je to s vědeckou prací, získáváním grantů a dotací na vlastní projekty? Zatím jsem nenašel na UK žádný, na FF MUNI jeden a to na ústavu religionistiky (doc. Václavík). A ten může být zaměřen jednostranně. Název „Ateismus ve střední a východní Evropě“ toho mnoho neříká.
  Co oblast vzdělávání? Pánbíčkáři mají svoje fakulty, na UK dokonce 3(!), na MUNI mají svůj ústav religionistiky. Kdy budou mít ateisté alespoň svoji katedru? Jak to vypadá s ateismem na českých školách?
  Držím palce a snažím se vás propagovat.
  P.s. Omlouvám se za předchozí příspěvek, byl to pokusný balónek.

 74. Hraničář

  Karel 423
  03.02. 2019
  Co oblast vzdělávání? Pánbíčkáři mají svoje fakulty, na UK dokonce 3(!), na MUNI mají svůj ústav religionistiky. Kdy budou mít ateisté alespoň svoji katedru? …………………….

  Prof. Halík mně jednou sdělil, že nemá s kým diskutovat (kromě úslužných moderátorek, znalostmi o náboženství vůbec netknutých), protože žádného vzdělného ateistu nezná!

 75. Karel 423

  Prof. Halík mně jednou sdělil, že nemá s kým diskutovat (kromě úslužných moderátorek, znalostmi o náboženství vůbec netknutých), protože žádného vzdělného ateistu nezná!
  Co to říká o prof. Halíkovi? Buď že má smůlu, nebo že lže. Ještě může být otázkou, jestli chápe co je to vzdělání.

 76. Big Bureš

  Co si myslíte o svědectvích lidí, kteří (údajně) viděli peklo? Nemůžeme se přece omezit na vysvětlení typu:“Všichni to jsou lháři.“ Děkuji za odpověď.

 77. Alibaba

  Co je to peklo?
  Kde se nachází?
  Nevymyslel jste si ho?

 78. toli

  Co si myslíte o svědectvích lidí, kteří (údajně) viděli peklo? Nemůžeme se přece omezit na vysvětlení typu:“Všichni to jsou lháři.“ Děkuji za odpověď.

  Čím mysl oplývá to se vizualizuje postiženým,normální vlastnost mozku.

 79. Medea

  @Big Bureš

  „Co si myslíte o svědectvích lidí, kteří (údajně) viděli peklo? Nemůžeme se přece omezit na vysvětlení typu:“Všichni to jsou lháři.““

  Halucinácie a zmenené stavy vedomia, okrem tých klamstiev .

  Zaujímavé naturalistické vysvetlenie NDE zážitkov ponúka Susan Blackmorová vo svojej knihe Umírání jako cesta k životu.

 80. Ateistum

  A co třeba svědectví lidí u lidí co prožili zážitek blízký smrti, nebo zemřeli. Hovoří o tom třeba pan Moody, který se tím zabýval (on říká, že se jen zabýval tím co vyslovil Platon), který je sám v Boha nevěřící?

 81. Lemmy

  Raymond Moody je bezbožník, neznaboh? To je mi novinka.

 82. Ateistum

  On dospěl k tomu, že posmrtný život existuje.

  Podle něj se to stejné děje lidem bez ohledu na to v co věřili za života.

  Sám říká, že v boha (jakéhokoli) nevěří, spíše ve smyslu nezabývá se tím, a že díky tomu co si myslel jeho otec (lékař za války) když on byl malý má k myšlence na Boha spíše rezervovaný přístup.
  Přitom již v raném mládí prokázal nebývalou bystrost, pokud je pravda že v osmi, při prvním nahlédnutí do dalekohledu pochopil, že spoustu věcí za život nepochopí, ani nedokáže ověřit,…

 83. toli

  @Lemmy

  Nediv se,jediný kdo zná Boha je Eklessian 🙂

  Jinak slova bezbožník a neznaboh jsou totálně bezobsažná,například pro protestanta je bezbožníkem a neznabohem katolík naopak je to to samé.A tak bychom si mohli vzít libovolného člověka na zemi a označit ho bezbožníkem a neznabohem protože nevěří tak jak věří ten jediný správný křesťan (muslim,hinduista atd,atd atd)

 84. Ateistum

  Jinak pan Moody vyslovil ještě jednu zajímavou věc… Říká, jakožto zastánce logiky, že si myslí že „logika popírá důkaz o životě po smrti“.

 85. Lemmy

  Toli, marí sa mi, že Eklessian pod niektorým svojím multinickom to aj raz napísal, že len on má správnu náboženskú vieru. Ostatní nábožní to majú kadejako pošahané. Ale nenájdem to, lebo tu nie je vyhľadávač aj pre komentáre.

 86. Ateistum

  Pošahaný, minimálně s tím tvým multinickem co ti straší v palici, jsi ty. Tento web zase se svým přístupem k návštěvníkům.

 87. Tonda Vlas

  *
  Raymond Moody je bezbožník, neznaboh? To je mi novinka.*

  Jeden čas jsme jeho škvár žrali, ještě před plyšákem, jako potvrzení existence Boha, jenže pak se z něj vyklubal okultista.

  Vzpomněl jsem si na jiného vědátora, který byl kdysi před vědeckou obcí velice uznávaný, ale potom, co propadl okultismu, tak se tak před vědeckou obcí tak dokonale znemožnil, že po něm neštěkl ani pes a je zcela zapomenut. Já o něm vím pouze proto, že se mi dostala do ruky jeho knížka, (jenom první díl), kde shromažďoval zážitky lidí, kterým se zjevovaly předčasně zemřelé děti. Když jsem to ukázal mé ateistické matce, tak řekla, že to je celé píčovina, jenže já tomu tehdy věřil. Dnes vím, že má matka měla pravdu, že je to vlastně celé ta píčovina, jak ona řekla. Ten kdysi slovutný vědec, který se takto totálně znemožnil byl profesor Nicolas Camille Flammarion. https://cs.wikipedia.org/wiki/Camille_Flammarion

 88. Tonda Vlas

  *Karel 423
  06.02. 2019
  Prof. Halík mně jednou sdělil, že nemá s kým diskutovat (kromě úslužných moderátorek, znalostmi o náboženství vůbec netknutých), protože žádného vzdělného ateistu nezná!
  Co to říká o prof. Halíkovi? Buď že má smůlu, nebo že lže. Ještě může být otázkou, jestli chápe co je to vzdělání.*
  ———————————————————————————————-

  Oficielně je to pan profesor profesorů.

 89. Lemmy

  Ateistum nevie poskytnúť dôkaz o tom, že Moody je ateista.

 90. Tonda Vlas

  Aha, starší téma, vytáhnuté nahoru,ale zpět vidím, jak tu řádil multinick.

 91. Lemmy

  Flammarion bol predsa nábožný, lebo veril v posmrtný život.

 92. Tonda Vlas

  *Raymond Moody je (pokud ještě žije) nebo byl okultista. Jeho nálezky jsou z hlediska vědy zcela nicotné.

 93. Lemmy

  Mňa skôr zaujíma, či bol alebo je ateista. Kde to sám ako povedal?

 94. Tonda Vlas

  Raymond Moody nikdy nebyl ateistou. Kdyby jím byl, tak by nevyprodukoval takovou pavědu.

 95. Ateistum

  Tak to vezměme zkrátka…

  Co má spolu mít společného Nicolas Camille Flammarion a Raymond Moody, kromě astronomie a zájmu o posmrtný život. Tvůj příspěvek nemá hlavu ani patu, nedává smysl, objasni to.

  Já Moodyho „znám“ jen z pár rozhovorů spojených s jeho knihami. Podle ničeho z toho co v nich řekl ho nelze označit za okultistu. On v podstatě lidem nedává žádná vysvětlení jen popisuje co údajně zažil on, lidé kolem umírajících, ti co nakonec nezemřeli.
  Což ovšem neznamená, že nemohl zaznamenat i klam démonů, lež,..

  Hodně lidí co četlo jeho Život po životě si dokonce stěžuje, že dílo působí až příliš encyklopedicky/slovníkove, protože právě obsahuje shromážděné informace, případ za případem.

  Během toho co jsem viděl nikdy přímo nezmínil, že by se považoval za ateistu vašeho tuzdejšího zvrhlého střihu a(Je se co divit?), ale ani pro jeho víru nic nesvědčí.

  ***

  Říkáte, že jste filozof, pravděpodobně tedy znáte všechny velké náboženské směry. Který z nich je nejblíž vnímání posmrtné zkušenosti?

  Tohle je velmi zajímavé téma. Táta a máma mě vzali do kostela asi třikrát. Takže mohu říci: Byl jsem jen třikrát v kostele, než začala moje práce. Dívám-li se na to z retrospektivy, bylo mi asi dvanáct, když nás otec začal vodit do presbyteriánského kostela. Asi měl krizi středního věku, nebo co… Přemýšlel o tom, zda na náboženství něco není. Já jsem ale vážně po třech návštěvách odmítl chodit dál. Vyhodnotil jsem: stačilo.

  Takže náboženství jako mysteriózní fenomén v podstatě nechápu. I proto možná moje pozdější závěry nepřijímali hodně často v křesťanské komunitě. Naproti tomu, mým židovským kolegům to bylo v podstatě jedno. A asi to byli právě židovští kamarádi mého otce, kteří mě hodně inspirovali.

  Židovství je o tom TADY a TEĎ. Jsou tam důležité otázky a vlídnost. Nejsem židem, ale můj životní přístup je tímhle náboženstvím bezesporu ovlivněný. Navíc mí rodiče nám zdůrazňovali, abychom jen kvůli náboženství lidi nesoudili. Já proto k náboženství cítím jistou odtažitost, ale ne nepřátelství.

  Dobře. A které náboženství je tedy nejblíž vašemu zjištění o posmrtném životě?

  Nevím, jak to říct. Je faktem, že jsem slyšel mnoho lidí, kteří nepocházeli z náboženského prostředí, ovšem na základě jejich popisu lze přeci jen určit dvě náboženství, které jsou nejblíž tomu, co oni zažívali. Je to katolické náboženství a mormonská víra. Zdá se, že tato náboženství jsou nejblíž. Pravidlo je spíš, že když se lidé (po klinické smrti – pozn. red.) vrátí, bez ohledu na své vyznání vědí, že jen jedna víra nestačí, že žádné náboženství to úplně netrefilo.

  (Novinky, 27.9. 2017, https://www.novinky.cz/kultura/clanek/autor-bestselleru-zivot-po-zivote-raymond-moody-smrti-se-nebojim-desi-me-bolest-40046807)

 96. toli

  Ještě když jsem studoval tak můj profesor tvrdil že všechna morální pravidla ve všech „svatých textech“ jsou vymyšlena lidmi a morálka je společenským konstruktem doby a místa (prostoru),takže pokud existuje život po životě rozhodně by nebyl za odměnu a měli by ho všichni.Je směšné myslet si že 6 miliard lidí půjde do pekla protože nevěří na křesťanské chujoviny a nevyznává Krista.
  Že se morálka lidí mění časem a prostorem můžeme vidět právě teď ,to co je zastaralé opouštíme a vytváříme nové kánony morálky.Miliarda lidí již žije v zemích kde jsou uzákoněny homomanželství,nemusí se nám to líbit ale to je asi tak všechno co s tím můžeme dělat,je to progresivní a nelze to zastavit,tudíž nejlepší reakcí je zvyknout si že se mění pravidla hry,mění se morálka a konzervy se z toho mohou třeba posrat.
  Že prý civilizace skončí ? Nic není věčné,ani civilizace.Zatím žádná nepřežila 🙂 takže je lepší zvykat si na to co nelze změnit.
  Odvážná žena a konzervy mohou klidně kvičet jak prasátka 🙂

  https://www.novinky.cz/stalo-se/501513-americanka-si-porodila-vnucku-chtela-pomoci-homosexualnimu-synovi.html

 97. Ateistum

  Takže jedné plodné ženě (sestře jednoho ze dvojice homosexuálně žijících mužů) byly stimulovány vaječníky (díky čemuž bude předčasně vynešená s narušenou rovnováhou hormonů) aby mohlo být její vajíčko oplodněno homosexuálním partnerem jejího bratra, jehož již pro svůj věk neplodná matka, dítě porodila.

  To je to úžasné co se má ujmout?

  K něčemu podobnému může inklinovat jedině velice narušená společnost.
  Nejsem si jistý zda zmínit padlou morálku je na místě. Neznám detaily ani postoje aktérů. Neviděl jsem ani video a nevím tak odkud bereš ta slova co jsi „toli“ použil a zda nemluvíš za sebe při komentování té události. Souhlasím nicméně, že morálka lidí je upadlá velmi a bude to stále horší, až tak že to bude pro mnohé (z dnešního pohledu) nemyslitelné. Postihuje to ovšem i „konzervy“ akorát ty jsi zaslepený bojovník neschopný vnímat téměř nic než svůj směšný boj za… Za co vlastně kromě za destrukci a zmar?

  Ekklesian

 98. toli

  K něčemu podobnému může inklinovat jedině velice narušená společnost.

  No to se asi budeš muset odebrat ke svému stvořiteli aby jsi se tomu vyhnul 🙂

  Jak jsem řekl,můžeš s tím nesouhlasit,ale to je asi tak vše co s tím můžeš dělat. Ty jeden Kristem narušený.

 99. toli

  Mým názorem je ať si každý dělá co chce,že si porodila vlastní vnučku a dceru synovi buzerantovi se mne nijak nedotýká .Jsem prostě liberál. A nepochybně vnučka se ke svému zrození vyjádří jakmile toho bude schopná.A silně pochybuji že odmítne svou existenci,kdyby se babička-matka neobětovala tak by totiž ani nebyla 🙂

  Stejně tak mne fascinuje jak se odpůrci adopcí homosexuály dovolávají práv dítěte.Oni vědí co je pro dítě správné ?
  Nehledě na to že ty adopce z dětského domova jsou zákonem již dávno povoleny.
  Nechal bych to na rozhodnutí dítěte,má jednoduchou volbu buď stejnopohlavní rodiče anebo dětský domov.Nic mezi tím není.

 100. Ateistum

  „Buď stejnopohlavní rodiče anebo dětský domov.Nic mezi tím není.“

  Vždyť lžes!

  Sám dobře víš kolik heterosexuálních párů při adopci neuspěje.
  Sám dobře víš, že často se řeší pěstounství a kvůli do toho nalitým penězům a prolobovaným zákonům to bude stále častější. Cílem ie stav podobný zvrácené Británii či Norsku. Tedy je i předpověditelná cílová skupina.

  Sám dobře víš, že vzor muže (otce) a ženy (matky) je pro správný vývoj velmi důležitý.

  Sám dobře víš, že tohle vše je útok na národ, dokonce všechny lidi světa obecně.

  Sám dobře víš, že se s tím dá mnoho dělat a že rychlost úpadku národa Čechů není dostatečná a národ se může naopak pozvednout (co má zhynout a odpadnout ať zhyne a odpadne).

  Sám dobře víš, že satan je tvým otcem. Měl bys vědět, že už prohrál, že světlo dál bude svítit tmou a tma ho nepohltí.

  Ekklesian

 101. toli

  Sám dobře víš kolik heterosexuálních párů při adopci neuspěje.

  No to asi bude tím že byli nevhodní.Třeba žena hysterka anebo muž sobec.Sexuální orientace opravdu není kritériem pro adopci a ti co o tom rozhodují se neřídí sexuální orientací žadatelů o adopci,to by bylo soudně postižitelné jako diskriminační.

  Sám dobře víš, že satan je tvým otcem. Měl bys vědět, že už prohrál, že světlo dál bude svítit tmou a tma ho nepohltí.

  Idiotku,ve světě to vypadá tak že prohrává Kristus 🙂 , ale můžeš se utěšovat svými bláboly

 102. Ateistum

  Ekklesian:
  „Sám dobře víš kolik heterosexuálních párů při adopci neuspěje.“
  „Sám dobře víš, že vzor muže (otce) a ženy (matky) je pro správný vývoj velmi důležitý.“

  „toli“, syn a slouha satana:
  „No to asi bude tím že byli nevhodní.Třeba žena hysterka anebo muž sobec.Sexuální orientace opravdu není kritériem pro adopci a ti co o tom rozhodují se neřídí sexuální orientací žadatelů o adopci,to by bylo soudně postižitelné jako diskriminační.“

  Takže je vlastně tech heterosexuálních žadatelů tak málo a takových kvalit (včetně morálních), že je třeba děti nevychovávané a nezaopatřované rodiči dávat do péče (nebo rovnou k adopci) homosexuálům (dnes, někdy příště to budou lidé s komplikovanějšími stavy mezi sebou i v jiném počtu než pár).

  Čtenář nechť si učiní úsudek sám.

  Jak rád žiji mimo váš zvrácený svět a zákon.
  Když to zmiňuji… Vidíte jak fungují muslimové (obecně komunity afričanů, Turků, Arabů, Syřanů,…)? Měli byste Češi zavčas převzít vládu nad svou krajinou, nebo se inspirovat a vytvářet vzájemně spolupracující ke státu paralelní společnosti schopné přežití a udržení hodnot na kterých jim záleží. Je to lepší způsob, a nám bližší, než se nechat podřídit mafii (jiných druhů než dnes v Česku operují). Příjde doba kdy ti co o to budou stát budou sjednoceni aby si vzali plnohodnotně vlast zpět, bude-li mět dojít až k takovému úpadku a následnému oživení.

  Dávno jste měli do posledního muže stát se zbraní v ruce…

 103. toli

  „Sám dobře víš, že vzor muže (otce) a ženy (matky) je pro správný vývoj velmi důležitý.“

  Otec ožrala a matka děvka,pak se heteráci diví že mají krizi rodin 🙂
  Naštěstí každý žije v širších rodinách a tak si děti mohou vybírat vzory mezi dědečky,babičkami,strýci a tetami.
  A klidně budu Satanův syn hlavně že nebudu tak debilní jako Eklessian a co je taky důležité že jsem jedním z těch kteří rozhodují o adopcích a názory debilních laiků jsou mi opravdu u prdele 🙂

 104. Lemmy

  Ekklesian:
  „Sám dobře víš, že vzor muže (otce) a ženy (matky) je pro správný vývoj velmi důležitý.“

  Nie je to až taká pravda, lebo sú skúsenosti s kvalitnou výchovou detí pri vzore žena a žena. Ja zasa až také vedomosti o vzore muž a muž nemám, ale vzor žena a žena sa už v praxi ujali. A deti v dospelosti mali heterosexuálne manželstvá. Pretože až deti vyrastú, tak sú také, aké sa cítia. Heterosexuálnym rodičom sa narodí dieťa, z ktorého vyrastie homosexuál. A z homosexuálneho páru vyrastie heterosexuál. Fanatici si musia zvykať na fakty. Pritom ide o tak okrajové prípady, až sa čudujem bigotným fanatikom, že to riešia. Neriešia korupciu, neriešia promiskuitu u kresťanov, neriešia alkoholizmus u kresťanov, ale šprtajú sa v súkromí homosexuálnych párov. Prečo sú takí drzí, tí bigotní kresťania? Ich nijako neohrozujú. Je to naopak, bigotní kresťania ohrozujú slušné homosexuálne páry, ktoré vzorne vychovávajú deti.

 105. Ateistum

  Lemmy: Nie je to až taká pravda, lebo sú skúsenosti s kvalitnou výchovou detí pri vzore žena a žena. Ja zasa až také vedomosti o vzore muž a muž nemám, ale vzor žena a žena sa už v praxi ujali. A deti v dospelosti mali heterosexuálne manželstvá.

  Pro Boha, tady teď nejde o sexuální orientaci, jde teď o vyspělost/v yzrálost jedince, o utváření osobnosti a s tím i nalezení svého místa ve společnosti, vedení smysluplného života, přístup k problémům, předávání zdravých hodnot dál svým dětem,…

  Naše společnost stojí za hovno již jen pro to, že na mimodomácí výchově se podílí příliš mnoho žen, navíc často nezdravých a nenormálních názorů a přístupů k životu a tomu co přináší. A ateističtí páni tvorstva, mávaje svou zženštilo ručičkou nad podobnými malichernostmi, by chtěli poroučet větru dešti a formovat společnost podle představ ve svých chorých hlavách… Hahaha.

  NASRAT!

 106. Lemmy

  Ateistum: tady teď nejde o sexuální orientaci, jde teď o vyspělost/v yzrálost jedince, o utváření osobnosti a s tím i nalezení svého místa ve společnosti, vedení smysluplného života

  Presne toto nedokážu pochopiť fanatici, ktorí sú proti tzv. gender ideológii. Oni sú postihnutí mamonou, že sexuálna orientácia je dôležitá pre výchovu detí. Čo sa ukazuje, že to nie je pravda. Zmysluplný život dokážu zabezpečiť pre dieťa aj ľudia, páry, pri ktorých o ich sexuálnu orientáciu nejde. To len šibnutí bigotní fanatici trvajú na jedinej orientácii, a to muž a žena.

 107. toli

  @Lemmy
  Si vezmi třeba našeho Pappaziana,to je předseda unie otců,bigotní katolík.Ta celá jejich slavná unie bojuje za to aby při rozvodech soudy nepreferovaly matky.Pappzianovi utekla žena protože nemohla vydržet tu jeho bigotnost.Děti si pochopitelně vzala s sebou.On platí na 3 děti nějaké usmolené 3 tisíce a zdá se mu to mnoho.Minulý rok ho kamera zachytila při Prague pride jak stojí na chodníku s transparentem „Evropa patří Kristovi “ Tak jsem si pomyslel že Kristovi patří tak leda hovno. Tomu bych nesvěřil ani štěně aby z něj náhodou neudělal bigotního katolíka.

 108. Tonda Vlas

  V Žirovnických ohlasech to vyřešili:

  Pouť
  Mohli bychom udělat pouť za otcem Vendelínem, potěšit ho. někdo by mohl objednat autobus i autobusy, a pak za ním přijet, říct, že stojíme za ním, že nesouhlasíme, že to ty ženské na něho řekly. pak bychom se pomodlili společně růženec, a poprosili Boha, aby těm hloupým ženským, co tak ničí církev odpustil. Třeba dostanou rozum, a už to nikdy neudělají.

 109. Tonda Vlas

  Ta Novotná si odporuje.

  Ale vím o něčem jiném, je to už starý případ, ještě těsně před plyšákem, když Duka řešil to, že jeden mladý kněz z jeho dominikánského řádu, jehož byl tehdy provinčním převorem, zpodil dítě z čerstvě promovanou MUDrou. Nakonec také nenechala na popud Duky zapsat otce své dcery do rodného listu ale on jí musel na popud Duky( také zákaz, že se budou spolu nadále stýkat), zaplatit tučné odškodné, a navíc, co bylo pro něho velmi bolestivé, jí musel jako odškodné a za její mlčenlivost odevzdat a přepsat na ní své milované auto a pak byl bez auta. Farnosti nakukal, že měl kdesi těžkou havárii, a že po ní musel dát to auto do šrotu. Jenže pak jsem zjistil, že to auto ve šrotu vůbec není, a že v něm jezdí ona. To píšu jako očitý svědek té kauzy. O Vendelínovi vím jenom z doslechu. Jen nevěřím tomu, že tu první jen tak znásilňoval, dle toho, co jsem jí na vlastní oči v té Žirovnici tehdy viděl. Do Žirovnických ohlasů jsem k tomu napsal:

  Antonín Vlas
  Totální nesmysl, bylo to před čtvrtstoletím a ani mí známí z
  Prahy nevěděli, zda jsou to chýry, nebo si s ní skutečně užívá. Jak jsem ji v tom roce 1996 viděl, tak to nebyla žádná puťka, která by se nechala jen tak znásilňovat a oblbovat ale byla to ve svých jednadvaceti letech velice atraktivní alfa samice. Možná, že ji k tomu přiměla ztráta atraktivnosti, a teď se chtěla zviditělnit. Nevím, nevidím do toho, do toho vidí pouze Bůh, otec Vendelín a ta dotyčná a některé, které se na tom chtěly přiživit. Kdyby to byla nějaká puťka, tak neřeknu ani slovo, ale ona to byla velice atraktivní alfa samice.
  …………………………………………………………………………………………………………………………..

  Ona ta mladá, čerstvě vyštudýrovaná MUDra, v případu, jehož jsem byl ještě před plašákem očitým svědkem, nebyla též žádná puťka, ale byla to silně manipulativní herdekbaba ( z maďarského ördög = čert).

  Tak se v tom vyznej. Dnes jsem rád, že jsem z toho obskurního spolku, který si říká římsko-katolická církev, a do kterého jsem se jeden čas svou vlastní naivitou a hloupostí až po uši namočil, pryč.

 110. Tonda Vlas

  Ten můj román byl na tuto vytrženou větu od té Novotné:
  * Žena nenechá zapsat otce dítěte do rodného listu, protože po rozpadu jejich vztahu jí aspoň nebude moci zasahovat do péče o dítě.*

 111. Hraničář

  toli
  05.04. 2019
  A pohled z druhé strany ………………………

  Je víceméně zřejmé, že homosexuálové tou svojí úpornou snahou o úplně stejný způsob života jaký mají hetero, jen ukazují a dokazují, že sami sebe a svůj způsob života považují za neuspokojivý (nedokonalý, deviantní – de via – mimo cestu, nežádoucí, ne…, ne…, ne….) a proto tak úporně usilují, aby vypadali úplně „normálně“.

 112. Lemmy

  O tom pochybujem. Je totiž veľmi silný tlak zo strany heterosexuálov, ktorý spôsobuje, že sa snažia napriek nenávisti uplatniť svoje túžby v spoločnosti. Keby heterosexuálovia na nich netlačili falošnou damagógiou o tzv. gender ideológii, tak by sa nemuseli tak usilovať.

  Ja podobný tlak vidím voči humanistom. Akonáhle by sa nejaký humanista správal neprirodzene, tak by to bigotní fanatici využili pre demagógiu o humanistoch ako celku.

  Heterosexuálov nie je nič do toho, ako žijú homosexuáli. Nie je žiaden seriózny dôkaz o nebezpečnosti ich sexuálneho života. Nijako neohrozujú spoločnosť.

 113. Lemmy

  Oveľa väčší problém máme s asociálmi a Rómami, ktorí nie sú schopní vychovať deti tak, aby sa uplatnili na trhu práce a platili dane. Kritika voči homosexuálnym párom je oproti tomu, ako žijú Rómovia, mizivá, bezpredmetná. Kresťania živia falošnú antigender demagógiu!

 114. Tonda Vlas

  Před plyšákem byli cikáni sice také problémoví, ale byli více konsolidovaní. Čím to je, že jim tak narostla křídla.

 115. Lemmy

  Tonda, príčinu vidím v kapitalizme. Podnikatelia ich nechcú zamestnať. Prakticky nemajú na výber. Buď žobrú pre veľkými obchodmi, alebo hľadajú smeti ako kov, ktoré v zberných surovinách speňazia.

  Navyše po roku 1990 predávali družstevné byty, a išli bývať do tzv. plechových chatrčí. Peniaze z predaja bytu prejedli a prepili.

 116. Tonda Vlas

  @Lemmy:

  Pod článek té Novákové jsem připsal toto:

  Antonín Vlas
  Jirka Procházka Zamyslel jste se nad tím, proč ze společnosti mizí otcové a skuteční muži? Dle mne je to kvůli celému tomuto ujetému gendertrojčení.
  To se mi líbí · Odpovědět · 1 h

  Josef Pavlis
  Jirka Procházka typickej genderovej blabol…
  To se mi líbí · Odpovědět · 1 h

  Táňa Hnátková
  Je smutné, že někteří lidé i v této době by raději pohlíželi na dva muže držící zbraně, než na dva muže držící se za ruce…
  To se mi líbí · Odpovědět · 5 h

  Antonín Vlas
  Pokud nás kvůli těmto nejapnostem převálcuje radikální islám, tak vaše vnučky bodou tesknit, že ty muži nedrželi zbraně. Kdyby je naše předci nedrželi, tak tento národ už neexistuje.

 117. Tonda Vlas

  *Navyše po roku 1990 predávali družstevné byty, a išli bývať do tzv. plechových chatrčí. Peniaze z predaja bytu prejedli a prepili.*
  ……………………………………………………………………………………………………………………………….

  Aspoň z toho něco měli, že ty byty prodali a peníze prožrali a prochlastali. Horší by bylo, kdyby ty byty jednoduše vybydleli, což se také mnohdy stalo.

 118. Tonda Vlas

  To sem teda dal toli dva linky na nehorázné bláboly. Celá Novotná.

 119. toli

  @Hraničář
  e víceméně zřejmé, že homosexuálové tou svojí úpornou snahou o úplně stejný způsob života jaký mají hetero, jen ukazují a dokazují, že sami sebe a svůj způsob života považují za neuspokojivý (nedokonalý, deviantní – de via – mimo cestu, nežádoucí, ne…, ne…, ne….) a proto tak úporně usilují, aby vypadali úplně „normálně“.

  To je omyl tvého stáří (40+) jde o to že většinu homíků nějaká manželství a adopce ani nezajímá a ti co se o to zajímají se starají o to aby jejich děti měli stejné podmínky a práva jako všechny děti tedy i děti heterosexuálů.
  A kromě toho souhlasím s názorem že stát je servisní organizace zajišťující komfortní život svým občanům,takže opravdu nechápu co tobě jako heterosexuálovi je do homomanželství ?Doby kdy příslušníci LGBT vydržovali svými daněmi děti heteráků jsou pryč a vývoj nejde zastavit.Dinosáuři naštěstí vymírají 🙂

 120. toli

  To sem teda dal toli dva linky na nehorázné bláboly. Celá Novotná.

  Nechápu proč se vyjadřuješ k něčemu čemu nerozumíš.

 121. toli

  @Hraničář
  Je víceméně zřejmé, že homosexuálové tou svojí úpornou snahou o úplně stejný způsob života jaký mají hetero, jen ukazují a dokazují, že sami sebe a svůj způsob života považují za neuspokojivý (nedokonalý, deviantní – de via – mimo cestu, nežádoucí, ne…, ne…, ne….) a proto tak úporně usilují, aby vypadali úplně „normálně“.

  To je omyl tvého stáří (40+)
  Homosexuálům je úplně jedno jak vypadají,oni prostě žijí.A většině je nějaké manželství a adopce ukradené.Těm kterým to není ukradené jde o to aby jejich děti měli stejná práva a postavení jako děti heterosexuálů.
  Souhlasím s tím že stát je servisní organizace která má zajišťovat komfortní život svým občanům.

 122. Tonda Vlas

  @toli

  Rozumím tomu moc dobře. Pokud jsi opravdu psycholog a toto podporuješ, tak udělali kozla zahradníkem.

 123. toli

  A ono je v podstatě úplně jedno co si kdo o tom myslí.Odpůrci homomanželství čůrají proti větru,vývoj nelze zastavit.Miliarda lidí žije v zemích kde to je možné A spousta Čechů má za manžele cizince jehož země to umožňuje.V podstatě je dlouhodobě neudržitelné aby v jedné zemi EU měli plná práva a v další zemi EU práva omezená.

 124. toli

  @Tonda Vlas
  Rozumím tomu moc dobře

  To si jen nalháváš protože se řídíš emocemi a nikoliv rozumem

 125. Lemmy

  Tonda: Zamyslel jste se nad tím, proč ze společnosti mizí otcové a skuteční muži? Dle mne je to kvůli celému tomuto ujetému gendertrojčení.

  Pokiaľ to adresuješ mne, tak s takým názorom nesúhlasím. Čo znamená skutočný muž? Že príde z práce domov, vyvalí sa na gauč, a pije pivo pri pozeraní futbalu? Sem tam zmláti deti, aby si myslel, že je chlap? Občas aj ženu, aby vedela, kto je pánom rodiny?

  Dnes ženy pracujú rovnako ako muži, a rodina spočíva v rovnosti medzi mužom a ženou. O problémoch v rodine sa diskutuje, a hľadá sa konsenzus.

 126. Lemmy

  Toli: A spousta Čechů má za manžele cizince jehož země to umožňuje.

  V Česku žije veľa Slovákov. Napríklad.

 127. Lemmy

  Tonda: Kdyby je naše předci nedrželi, tak tento národ už neexistuje.

  Myslím si, že ako národy sa udržíme, napriek radikálnemu islamu.

 128. toli

  @Lemmy
  V Česku žije veľa Slovákov. Napríklad.

  Češi si berou za manžele i Slováky,tady se jim žije lépe než na Slovensku,důvod je jasný.Registrované partnerství a relativní vyspělost Čechů,nikoho nezajímá kdo s kým šuká.

  Já měl na mysli spíše cizince ze západní Evropy,jako gay manželé jsou v kurzu….

  Tonda: Kdyby je naše předci nedrželi, tak tento národ už neexistuje.

  Bez ohledu na národ lidi rádi souloží a tím se udržuje národ jako vedlejší produkt páření.
  Ne každý je gay takže Češi nevymřou 🙂

 129. Tonda Vlas

  *A ono je v podstatě úplně jedno co si kdo o tom myslí.Odpůrci homomanželství čůrají proti větru,vývoj nelze zastavit.Miliarda lidí žije v zemích kde to je možné A spousta Čechů má za manžele cizince jehož země to umožňuje.V podstatě je dlouhodobě neudržitelné aby v jedné zemi EU měli plná práva a v další zemi EU práva omezená.*

  Co se nedá zastavit? Vývoj nebo dekadence? Jak vidno, tak se ta dekadence zastavit nedá. Vše jde poslední dobou od deseti k pěti. V úterý si asi prohlédnu tu hrůzu, nové nádraží v České Lípě. Mně, protože už jsem pomalu starej dědek, to jak jde vše od deseti k pěti, už dlouho trápit nebude.

 130. Tonda Vlas

  *Lemmy
  06.04. 2019
  Toli: A spousta Čechů má za manžele cizince jehož země to umožňuje.

  V Česku žije veľa Slovákov. Napríklad.*

  U nás nejsou Slováci považováni za cizince. I ve mně klokotá čtvrtina slovenské krve.

 131. Tonda Vlas

  *Lemmy
  06.04. 2019
  Tonda: Zamyslel jste se nad tím, proč ze společnosti mizí otcové a skuteční muži? Dle mne je to kvůli celému tomuto ujetému gendertrojčení.

  Pokiaľ to adresuješ mne, tak s takým názorom nesúhlasím. Čo znamená skutočný muž? Že príde z práce domov, vyvalí sa na gauč, a pije pivo pri pozeraní futbalu? Sem tam zmláti deti, aby si myslel, že je chlap? Občas aj ženu, aby vedela, kto je pánom rodiny?

  Dnes ženy pracujú rovnako ako muži, a rodina spočíva v rovnosti medzi mužom a ženou. O problémoch v rodine sa diskutuje, a hľadá sa konsenzus.*

  ———————————————————————————————————–

  Dnes jsou muži zpravidla podpantofláci a značná část jich pak od rodiny uteče a zbydou samoživitelky. Taková je realita. Tím, že se uzná homomanželství to k lepšímu nepovede.

 132. toli

  @Tonda Vlas
  Co se nedá zastavit? Vývoj nebo dekadence? Jak vidno, tak se ta dekadence zastavit nedá

  Máš v hlavě nasráno od Krista křesťane 🙂

  Ty tomu říkáš dekadence a já tomu s cca 65 ˇ% Čechů říkám emancipace

  Dnes jsou muži zpravidla podpantofláci a značná část jich pak od rodiny uteče a zbydou samoživitelky. Taková je realita. Tím, že se uzná homomanželství to k lepšímu nepovede.

  A zároveň tomu homomanželství neuškodí.Podpantofláctví je čistě problém heteráků

 133. Alibaba

  Tonda Vlas: Co se nedá zastavit? Vývoj nebo dekadence? Jak vidno, tak se ta dekadence zastavit nedá. Vše jde poslední dobou od deseti k pěti.
  Z mého pohledu jde spousta věcí naopak od pěti k desíti. Dekadenci nevnímám…
  V úterý si asi prohlédnu tu hrůzu, nové nádraží v České Lípě.
  Proč hrůza?
  Protože se zajímám o dopravu a dopravní stavby, tak tady zrovna dáváte jeden příklad v podobě tohoto nádraží, kdy je to právě „od pěti k desíti“. Když si vzpomenu na starý stav, tak teď to tam vypadá velmi slušně:
  Samozřejmě se některé věci tomu můžou vytknout, někdo tomu vytkne třeba pořádně nevytápěnou čekárnu, někdo úplně něco jiného. Já například z dopravního hlediska bych vytknul zapojení trati od Litoměřic (což už je spíš odborné hledisko než věc pro cestující).

 134. Tonda Vlas

  Uvidím snad v úterý, ale z hlediska kultury cestování hrůza. Tak velký uzel a ani ministánek. Uvidím, jak je odtamtud daleko do Bahnhofu, tedy jestli ten Bahnhof ještě vůbec funguje.

 135. Alibaba

  Tak podle mých zjištění, tak se má celá oblast mezi novým nádražím až po bývalé nádraží Č.Lípa město včetně autobusového nádraží celé urbanisticky přestavět. Vedle výpravní budovy železnice má vzniknout výpravní a servisní budova autobusů, tak bych doufal, že tam někam nějaké ministánky umístí.

 136. Tonda Vlas

  To už budu čuchat ke kytičkám odspodu, popřípadě vyletím komínem krematoria, Dnes jsem měl v Hannoveru zážitek a tak to okopčím, co jsem naškrábal na šarlatánku.

  Je Bůh, dnes jsem to viděl naživo v Hannoveru v očích mladých ruských věřících, když mne zvonkohra upozornila na to, že je to jejich modlitebna. Mají bohoslužbu ve staroslověnštině, a po dlouhých letech jsem byl svědkem naživo toho, když se ve staroslověnštině zpíval hymnus fÓS HILARON. Ó radostné tiché světlo svaté slávy nesmrtelného Otce, nebeský, svatý, blažený Ježísi Kriste! Když jsme došli k západu slunce a patříme na světlo večera, zpíváme Otci, Synu i Duchu Svatému, Bože! Je spravedlivé, že tě chválíme v každé době prosebnými hlasy, ó Synu Boží, který dáváš život; proto ti celý svět vzdává slávu!
  odpovědět
  6. Duben 2019 – 19:46
  Obrázek uživatele Návštěvník
  smůla (anonym)
  jen tvé emoce
  odpovědět
  6. Duben 2019 – 19:49
  Obrázek uživatele Návštěvník
  Tony (anonym)
  Ne mé emoce ale jde o emoce lidí, kteří tomu bytostně věří. V jejich očích tak tvarovaný Bůh skutečně existuje. Stejně tak, jako v očích musulmanů existuje Bůh, který je tvarován poněkud jinak.

 137. Tonda Vlas

  napíšu to jinak

  To už budu čuchat ke kytičkám odspodu, popřípadě vyletím komínem krematoria, Dnes jsem měl v Hannoveru zážitek a tak to okopčím, co jsem naškrábal na šarlatánku.

  Je Bůh, dnes jsem to viděl naživo v Hannoveru v očích mladých ruských věřících, když mne zvonkohra upozornila na to, že je to jejich
  bohoslužbu ve staroslověnštině, a po dlouhých letech jsem byl svědkem naživo toho, když se ve staroslověnštině zpíval hymnus fÓS HILARON. Ó radostné tiché světlo svaté slávy nesmrtelného Otce, nebeský, svatý, blažený Ježísi Kriste! Když jsme došli k západu slunce a patříme na světlo večera, zpíváme Otci, Synu i Duchu Svatému, Bože! Je spravedlivé, že tě chválíme v každé době prosebnými hlasy, ó Synu Boží, který dáváš život; proto ti celý svět vzdává slávu!
  odpovědět
  6. Duben 2019 – 19:46
  Obrázek uživatele Návštěvník
  smůla (anonym)
  jen tvé emoce
  odpovědět
  6. Duben 2019 – 19:49
  Obrázek uživatele Návštěvník
  Tony (anonym)
  Ne mé emoce ale jde o emoce lidí, kteří tomu bytostně věří. V jejich očích tak tvarovaný Bůh skutečně existuje. Stejně tak, jako v očích musulmanů existuje Bůh, který je tvarován poněkud jinak.

 138. Ateistum

  Jestli budeš mít někdy příležitost, poslechni si ve slovinštině „Otče náš, jenž jsi v nebesích, posvěť se jméno tvé… neboť tvé je království, moc i sláva, na věky věků.“

 139. toli

  Ne mé emoce ale jde o emoce lidí, kteří tomu bytostně věří.

  No ale jen a pouze emoce,to už jsme zde probírali.Pokud budu mluvit za sebe a asi všechny ateisty a agnostiky zde tak řeknu že se neradi opíjíme rohlíkem a neradi si něco nalháváme.Co z toho ?
  Konverze probíhá v mozku ,kdy se tak dlouho snažíš věřit až ti z toho prostě přeskočí a mimo jiné začneš ignorovat logiku ,vědu a to jen proto aby jsi si udržel libé pocity.Pokud ti dojde že je to vše falešné a ta falešnost ti začne vadit tak začne dekonverze opačným způsobem,říká se tomu racionalizace,jednoduše začneš preferovat vědecké poznání (pokud ho máš) a rozum před vírou která je pouze na základě celkem vyšinutého středověkého románu.
  Máme 21.století,co s texty starými tisíce let ? Věda se neustále aktualizuje,náboženství zůstává stejně pitomé jako na svém počátku.

 140. Ateistum

  A jaká je tuzdejších „a-teistů“ „teorie“ (prostě to co chceš lidem nakecat) o tom zblbnutí? Proč normální člověk se začne snažit věřit, až mu z toho přeskočí…?

 141. Lemmy

  Čo je na otčenáši v slovinskom jazyku zaujímavé?

  Tonda: ve staroslověnštině

  Dodnes sa takto modlia Rusíni. Prakticky jediní, ktorých jazyk sa najviac podobá na staroslovanský jazyk.

 142. toli

  Těsně po revoluci se mne ptal jeden Španěl žijící ve Vídni na Rusíny protože ho jako etnografa zajímali a já mu nedokázal téměř nic říci,jen to že to jsou naši bývalí spoluobčané z Podkarpatské Rusi.

 143. Marek

  toli,
  jsem „ochuzen“ o konverzi i dekonverzi, pamatuju si ale pořád na svou babičku ze vsi, která byla klasická kostelní. Křížků na čelo jsem od ní (jen a pouze od ní) v dětství (pod deset) dostal spousty, i když jsem netušil, k čemu to je. Nikdy mě ale k ničemu „nesváděla“, jen „vytvářela prostředí“, že je to symbol něčeho velikánského. Bez karikování, jako kluk jsem si pak představoval Ježíše jako Vinnetoua. Toho jsem z knížek i filmů miloval, dokonce jsem v kině brečel, když ho zastřelili. Dál jsem se ale ve svém spontánním dětském duchovnu nedostal. Protože jinak se v mém životě sídlištního sígra nic nábožného nevyskytovalo. Kompoty jsme ze sklepů čórovali Vinnetou nevinnetou. Jsem proto přesvědčený, že k té konverzi, neboli k uvěření, dochází právě v dětství, právě vlivem okolí, protože mě osobně ty její „tajemné znaky“ v souvislosti s „megaspravedlností“ Vinnetoua v těch okamžicích docela oslovovaly. Asi i proto, že ty Mayovky byly prvorepublikové, tzn. psány pro mě zvláštně „spisovné“. Všechno to „putovati“ a „rozhořčen bídáctvím“ taky bylo jakoby „vznešené“.
  Protože si ale zrovna toto měřím především podle sebe, schází mi naprosto představa té konverze v dospělosti. Co. Proč. Jak se to tomu člověku stane. A schází mi i představa duševního stavu víry, uvěření. Představa hloubky toho stavu, a tím pádem taky, jaký impulz může vést k dekonverzi, k pominutí toho stavu. Jestli tam jsou „abstinenční příznaky“, nebo jak to vlastně probíhá. Pokud jsem ale kdy něco četl od dekonvertitů, vlastně pokaždé to bylo popisováno jako pocit obrovského osvobození a úlevy. Myslím, že už jsem něco v tom smyslu četl i tady, ale jestli můžeš, zkus to znovu popsat. Asi se mi to celé stejně nikdy nepodaří nějak chápat, nějak tomu blíž rozumět. ale jsem zvědavý.
  Jak píšu, to „uvěření“, a pokračující prohlubování víry v dětství vlivem okolí asi víceméně dávám podle té osobní zkušenosti. Ale jak to může být v té dospělosti, kdy je „předpokládáno“ už přece jen o něco racionálnější, a méně snivé uvažování. Jak silný může být ten vjem víry, když opravdu na veškerou logiku a střízlivou úvahu vlastně kašle. A jak to je, když to nakonec někdo za tu hlavu hodit dokáže.
  Znovu, asi už jsi to někdy psal. Můžeš to ale znovu nějak formulovat?

 144. Tonda Vlas

  *Máme 21.století,co s texty starými tisíce let ? Věda se neustále aktualizuje,náboženství zůstává stejně pitomé jako na svém počátku.*

  Milý Toli, jenže u tebe také vidím vývoj cu grund, už i multinick si toho všiml, a to je co říct.

 145. Tonda Vlas

  Toli sotva, jeho zajímá pouze homomanželství, které mu samému uteklo mezi prsty, když se oženil s babochlapem. Ale doznal toho, že to jeho manželství to pravé ořechové vůbec nebylo. Proto tu teď horuje pro manželství, která jsou ta pravá ořechová v jeho očích. V tomto se multinick ohledně toliho vůbec nespletl..

 146. Marek

  já sice oslovil toliho, ale jestli je tu více dekonvertitů (což, podle toho, co jsem tu četl, tak ano), třeba i „jen“ ve fázi agnostiků, rád si to všechno přečtu i od nich. Je mi celkem jedno, kdo je teplej, kdo není, kdo je eurodušín, eurodlouhébidlo, takový, makový. Opravdu mě jen zajímá, jak to vlastně s vírou a jejím opuštěním je. Píše se tu o tom (co jsem se sem připlet) možná víc, než jsem si přečetl. Co nejvíc autentických výpovědí jsou ale pro mě aspoň malé vodítko. Znovu, ani pocit věření (uvěření), ani následný pocit „oduvěření“ si nejspíš nikdy neodzkouším, jsem odkázán na příběhy jiných, takže je to asi zrovna i pro Tondu Vlase.
  Jak to je, to věřit? Ráno se probudím. Co dál? Dostanu někde chuť na ženskou. Co? Přejíst se hromady dobrého jídla. Co? Opít se. Vykývat s někým v obchodě, abych vydělal. Spoustu věcí, které jsou hluboko vryty do lidského genomu. Vedle toho všeho taky přímo před mýma očima zejména řkc dělá lidem na hlavu. Kdybych věřil, co bych s tím dělal, co bych vlastně dělal ve všech oblastech svého života? Jak bych se srovnával s tím, že je mi „přikázáno“ žít úplně jinak, než jsem schopen?

 147. toli

  @Toli
  Toli sotva, jeho zajímá pouze homomanželství, které mu samému uteklo mezi prsty, když se oženil s babochlapem. Ale doznal toho, že to jeho manželství to pravé ořechové vůbec nebylo. Proto tu teď horuje pro manželství, která jsou ta pravá ořechová v jeho očích. V tomto se multinick ohledně toliho vůbec nespletl..

  To máš podle sebe anebo nedokážeš pochopit že někdo kdo žije s ženou a dětmi je tak přející že dopřeje i buzerantům to co chtějí ?

 148. toli

  @Marek
  Ono to je docela jednoduché,zaleží na tom kdo tě evangelizuje.Záleží na formulaci slov,mimoverbálním vnímaní.A kněží se to učí v kněžském semináři,dobře vyškolený kněz velmi dobře ví jak na tebe,protože celý kněžský seminář je o psychologii.Asi pro tebe nebude novinkou že sděluješ něco o sobě i když mlčíš.Jen tě sleduje aby tě analyzoval a zvolil vhodnou strategii.
  Mě se konverze podařila zásluhou právě toho kněze v bezmála 40 letech.A dělo se to že se mi myšlenky točili neustále o bohu,v tu dobu to snad bylo jediné slovo které mi šlo hlavou a neustále mi tekly slzy z vděčnosti k bohu.
  Přitom vše bylo nábožensky logické a dokonale to do sebe zapadalo,proč existuje Bůh,co pro mne udělal a proč to je tak jak to je.Přitom jsem úplně zapomněl na vědu (to je podmínka konverze,ignorovat poznání)
  Jenže jak šel čas tak jsem si uvědomil že se stále točím v kruhu,náboženství nehledá poznání protože náboženství našlo poznání a tak se náboženství nikam nevyvíjí samo o sobě,náboženství se pouze přizpůsobuje tlaku zvenčí.A jsou to vždy jen a pouze kecy.
  Osobně mi vadí stagnace,a vadila mi i stagnace „náboženského poznání“.Ještě o fous později jsem si začal všímat té protikladnosti a nelogičnosti,rázem bylo po mém křesťanství.Pravdou je že pak jsem měl asi rok abstinenční příznaky,chyběl mi kostel,rituály i ti lidé.Dnes už se divím jak jsem mohl být takový hlupák a skočit na lep manipulátorovi (knězi) a zároveň se ani nedivím že nemocní si nemohou uvědomit že jsou nemocní .A přiznám že mi jsou k smíchu zdejší teoretici znalci náboženství,protože mluví o něčem co nikdy nezažili.
  Pokud tě to zajímá tak koukej jak Derren Brown přivede na víru ateistku během pár minut jen výběremslov a využitím mimoverbální komunikace (a pak jí musí vysvětlit že jí ošálil¨) Sám Derren byl křesťanem prakticky od narození,jenže mu během života došlo že Bůh je placebo,fake
  https://www.youtube.com/watch?v=tRs5VX2hGW8&t=1871s

 149. toli

  Jo a ještě se zmíním že na počátku své křesťanské éry jsem žil v domnění že právě křesťané jsou působením svého Boha ti morální,pravdomluvní,féroví,čistí a všechny další superlativy.Bylo to pro mne velmi atraktivní a dnes už vím že jsem byl hloupý.Opak bývá pravdou a křesťané jsou nositeli nectností ve zvýšené míře.Každý z vás to zná ze svého okolí a vzpomeňte si kolikrát jsme zde nachytali Eklessiana nebo Inda při lži ?

 150. toli

  Městem právě zní zvony a nemocní se svolávají na první nedělní mši.Druhá je v 11 hodin zase v jiném kostele.

 151. toli

  Městem zní zvony s svolávají šáblé na první nedělní mši,druhá je v 11 hodin zase v jiném kostele.

 152. Ateistum

  „toli“: Ono to je docela jednoduché,zaleží na tom kdo tě evangelizuje.Záleží na formulaci slov,mimoverbálním vnímaní.A kněží se to učí v kněžském semináři,dobře vyškolený kněz velmi dobře ví jak na tebe,protože celý kněžský seminář je o psychologii.

  No tak to potěš tě koště, po prdeli i po palici.

  Je velké štěstí potkat, dnes v Česku na ulici, mezi těmi kdo záměrně chodí a „hlásají evangelium“ l, někoho kdo to nedělá jako vnucený mu úkol, opravdu chápe a je schopen i odpovědět na případné dotazy.

  Kostely jsou tu převážně řecko-katolické „církevní“ (světské) organizace a tam to je snad ještě horší, co se kněží situace týká. Při kázání od nich lidi běžně neuslyší ani pravdu ani to podstatné. Ti lidé v kostele neznají vůbec vzkaz Boha!!
  Záleží pak na tom zda sami se k němu dostanou a zda nepodlehnou vykladačům působícím v rámci malých „studijních“ skupin. Jak to pak vše dohromady dokáží zkloubit, nebo spíše snášet, je mi stále záhadou. Normální člověk takovou organizaci opouští, a často asi začíná (příjde mi to tak) hledat, ale již to souvisí s jeho nastavením, touhou jeho srdce… a podle toho nalezne. U zmíněných katolíků (hodnoceno dle pár přátel z jejich řad) se mi zdá že tu hraje často roli potřeba zpovědi, ale zda ta je nebo není jen výsledkem nějakých strachů nevím, nemyslím, i když občas vidím že tomu tak je.

  Co se kněze týká, on vás „má nasměrovat či se pokusit přivést“ k onomu jedinému pastýři, jedinému „prostředníku“ a veleknězi mezi vámi a Bohem, Kristu. Zda budete chtít pít vodu živou a sami se státjejím zřídlem (kterým měl být právě i kněz jehož vzor vás vedl) je na vás a Bohu.
  Pokud člověk zůstane přimknut k Bohu, a pochopí kdo je, nenastane ani žádná stagnace poznání. O tom to ale není, člověk je vyučen jak potřebuje. To je také o touze srdce a o daru člověka věřit. Myslím „toli“, že jsi spoustu podstatných věcí nikdy nepochopil, ale zase na druhou stranu spoustu chápeš (Bible je souhrn textů pro mrtvé i živé) a vědomě jsi se postavil proti Bohu (o kterém dnes hlásáš že v něj nevěříš, dokonce přímo že neexistuje).

  Kdo ví, možná na tom budeš, byl jsi v minulosti, jako Tonda.
  Ty jsi to možná Štětináči přehlédl. Stěžoval jsi si tu před v časem, že tě v církevní organizaci ranili a že se stím snažíš vypořádat…
  Ptal jsem se tě zda jsi opravdu tak slabého ducha a upozornil na to, že zásadně ranit dokáže člověka snad jedině pravda, kterou člověk nepříjme. Přemýšlej nad tím. Člověk musí být uzdraven. Čas se krátí.

  Ekklesian

 153. Ateistum

  „toli“: Vzpomeňte si kolikrát jsme zde nachytali Eklessiana nebo Inda při lži?

  Trvám na tom, že jediný kdo tu lže jsi ty! Není mi známo, že bych tu lhal, natož abych byl vámi nachytán.

  Ekklesian

 154. toli

  Sám dobře víš že lžeš sotva ráno oči otevřeš a vědí to tady všichni a také ti to dávají patřičně najevo 🙂

 155. toli

  Ale je pravdou že v místě bydliště žádné problémy s křesťany nemám.Oni už vědí že nemám problém je jednou větou poslat do prdele i s jejich Kristem a dokonce i vlezlí jehovisti si dávají pozor.Se známými křesťany se normálně pozdravíme a jdeme si každý svou cestou. Co se jim honí v hlavách mne nezajímá.Jejich myšlenky-jejich problém.

 156. Lemmy

  Ja mám problém s kresťanmi najmä ohľadom krstov, svadby, a pohrebov. Vadí im, ak ide o občiansky pohreb. Ale zúčastnení na pohrebe si potom vychvaľujú, aká príjemná a citlivá bola rozlúčka. Mne sa totiž napríklad nepáči, keď kňaz spomenie, že chodil málo do kostola, alebo vôbec. Že bol alkoholik. A či sa dostane do neba, tak sa musia za neho usilovne modliť, aby ich boh vyslyšal. Trápne táraniny. Kňazom chýba úcta k pozostalým.

 157. toli

  @Lemmy
  Na křtiny nechodím ,na křesťanské svadby také ne a na pohřbu jsem byl teď v kostele 2x,a ty kecy šíleného kněze mne nutili k smíchu,Smutníme protože toužíme po životě věčném,smrt je nepřirozená a k životu věčnému se dostaneme jen skrze Krista,no prostě idiot.
  Zajímalo by mne co by dělali kdyby smrt neexistovala,by jsme si tady asi šlapali po hlavách.

 158. Marek

  dík toli, dál jsem se ale nedostal. Takové empatie nejspíš nejsem schopen. Mám známého, co uvěřil taky kolem čtyřicítky, je VŠ, ale „civilně“ mi to popsat nedokázal. Možná to ani nejde. Asi ten prvek uvěření i oduvěření zůstane pro mě nepoznatelným, a taky ani nepředstavitelným. A o to těžší to při mých dohadech o věření bude proto, že, jak potvrzuješ, člověk se vzdá svého myšlení. A co hůř, začne si omlouvat (buď jenom, nebo především u své víry) všechny ty staleté hrůzy, které náboženství, druhy náboženství, a proudy v těch druzích při svých třenicích o „jediné správné“ věření svému okolí způsobily. Nebudu raději přidávat, nad čím vším mě napadá, že ten „uvěřivší“ mávne rukou, protože by to bylo nečtetelně dlouhé.

 159. Lemmy

  Ja neviem, do akej miery sa veriaci pretvarujú. Na pohrebe plačú ako keby naozaj človek zomrel, ale utešujú sa zrejme tým, že teraz sedí pri Ježiškových nohách. Neviem sa vžiť úplne do ich mysle. Smrť príbuzných nijako neoplyvní veriacich, aby naďalej chodili v nedeľu do kostola. Smrť je ako keby sa nechumelilo. Pohreb by som prirovnal u veriacich ako príjemný sviatočný obed. Ako keby nevedeli rozlišovať medzi tým, čo už nikdy nebude a prípravou nedeľného obeda o týždeň.

 160. toli

  dík toli, dál jsem se ale nedostal. Takové empatie nejspíš nejsem schopen. Mám známého, co uvěřil taky kolem čtyřicítky, je VŠ, ale „civilně“ mi to popsat nedokázal. Možná to ani nejde. Asi ten prvek uvěření i oduvěření zůstane pro mě nepoznatelným, a taky ani nepředstavitelným. A o to těžší to při mých dohadech o věření bude proto, že, jak potvrzuješ, člověk se vzdá svého myšlení.

  Myslím že není o co stát,takže buď rád že nejsi schopen takového vcítění.BTW ženy tomu podléhají častěji a snáze ,což vidíš na počtu křesťanů a počtu křesťanek.V tom je islám velmi odlišný,chybí mu patetické příběhy.Mohamed byl voják,proto je islám silně patriarchální a především pro muže.Podstatou křesťanství je sladkobolná spatlanina,už od „zázračného početí až po utracení hraje především na city,proto uvidíš více žen než mužů v kostelech.

 161. ind

  Když ateista tvrdí, že je lepší být ateistou, než věřícím, je to pro mne stejné, jako kdyby mi bezdomovec tvrdil, že je lepší být bezdomovcem, než mít domov.
  Skutečně o „výhody“ duchovního bezdomovectví nestojím.

 162. Tonda Vlas

  *To máš podle sebe anebo nedokážeš pochopit že někdo kdo žije s ženou a dětmi je tak přející že dopřeje i buzerantům to co chtějí ?*

  Chodím na jejich stránky, a tak vím, že spousta homodějů něco takového, jako je homomanželství, vůbec nechce. Ve skutečnosti je to celé jenom odporné neomarxistické politikum.

 163. Alibaba

  @ind
  Když ateista tvrdí, že je lepší být ateistou, než věřícím, je to pro mne stejné, jako kdyby mi bezdomovec tvrdil, že je lepší být bezdomovcem, než mít domov.
  Osobně to něříkám, že je lepší být ateistou. Jen prostě nechápu, k čemu je dobré být (nábožensky) věřícím?
  Skutečně o „výhody“ duchovního bezdomovectví nestojím.
  Co je to to „duchovno“? To je oč tu běží…

 164. toli

  Vrátím se k tématu.Už Osho tvrdil že kněz a pastor jsou méně než kurvy,protože kurva dá za peníze alespoň potěšení kdežto kněz a pastor dají pouze kecy.
  Osho měl velmi vyhraněné konflikty s předními náboženskými vůdci a s matkou Terezou se vysloveně nesnášeli.
  Právě na Oshovi je vidět to co se stalo Ježíši nebo Budhovi.Okamžik zbožštění kdy zafungovala lidská fantazie a lidská slovesnost.
  Když Osho zemřel tak se po světě rozšířila fáma že v okamžiku smrti levitoval.Dodnes se vydávají jeho knihy a dodnes má po světě miliony příznivců,takové protonáboženství.

 165. Tonda Vlas

  *Marek
  Ono to je docela jednoduché,zaleží na tom kdo tě evangelizuje.Záleží na formulaci slov,mimoverbálním vnímaní.A kněží se to učí v kněžském semináři,dobře vyškolený kněz velmi dobře ví jak na tebe,protože celý kněžský seminář je o psychologii.Asi pro tebe nebude novinkou že sděluješ něco o sobě i když mlčíš.Jen tě sleduje aby tě analyzoval a zvolil vhodnou strategii.*
  —————————————————————————————————————
  V tomto ale s tolim souhlasím. Jsem naštvanej sám na sebe, že jsem se nechal od těchto lidí nachytat a totálně zmagořit, že jsem jeden čas byl sám náboženským fanatikem. Proto se mi i líbil na šarlatánce ve svém postoji mladý zapálený nudista Jakub, (od té doby, co se stal mecítmákem, už tam nechodí), který se kostelu a černoprdelníkům (sám jsem byl poloviční) obloukem vyhýbal a Bibli by jako něco totálně jedovatého vůbec neotevřel. Jenže já vůl jsem si celé své mecitma (což vnímám jako nejkrásnější úsek lidského života, svým stupidním náboženským fanatismem naprosto zkazil. Teď se ze mě pomalu a jistě stává starej dědek a to mecitma (věk mezi 20 a 30 lety) se mi už nikdy k prožití nevrátí.

  Až k ateismu jsem ale na rozdíl od mnoha zdejších jiných nedospěl ale na papistickou ŘKC mám vyloženou pifku. Možná větší, než ji měl původně katolík Tomáš Garrigue Masaryk, který se jako těžký antikatolík ale také ateistou nestal.

 166. Tonda Vlas

  *toli
  08.04. 2019
  hodím na jejich stránky, a tak vím, že spousta homodějů něco takového, jako je homomanželství, vůbec nechce. Ve skutečnosti je to celé jenom odporné neomarxistické politikum.

  Čistě tvůj osobní názor a co s ním ?
  Tvoje myšlenky tvůj problém,i když jsi v opozici k většině národa (cca 65%)

  https://www.novinky.cz/domaci/501885-babis-podporil-snatky-homosexualu.html*
  —————————————————————————————————————

  S Babišem na mě nechoď. Toho nenasytného vyčůránka vyrábějícího bezmasé párky ( pro Lemmyho – v ČR je to cizinec jako stehno), který ve své hrabivosti nebude mít nikdy dost, nesnáším od prvního okamžiku co jsem o něm zaslechl, v dobách, kdy byl Becheroffkovej dědek ještě premiérem a v jeho hrabošení mu šel na ruku, čehož jsem si tehdy už všiml. Proto jsem z fleku podepsal Milion chvilek pro demokracii, i když s většinou jejich věcí nesouhlasím. Babišův názor je zcela irelevantní, protože on má v každém okamžiku takový názor, o kterém si je jistý, že mu takový názor přinese lováky už do tak té jeho nehorázně nadité kešeně.

 167. Tonda Vlas

  Už sir Wiston Curchill prohlásil: „VĚŘÍM POUZE TĚM PRŮZKUMŮM, KTERÉ JSEM SI SÁM ZFALŠOVAL. A od dob Karla Havlíčka Borovského, máme my Češi pořekadlo, které jiné národy vůbec neznají: „LŽE, JAK KDYŽ TISKNE“.

 168. Tonda Vlas

  Toli, podle toho co píšeš, tak jsi byl typický náboženký člověk. A každé náboženství je svinstvo. A to tvrdím jako neateista.

 169. Tonda Vlas

  *Kdo ví, možná na tom budeš, byl jsi v minulosti, jako Tonda.
  Ty jsi to možná Štětináči přehlédl. Stěžoval jsi si tu před v časem, že tě v církevní organizaci ranili a že se stím snažíš vypořádat…
  Ptal jsem se tě zda jsi opravdu tak slabého ducha a upozornil na to, že zásadně ranit dokáže člověka snad jedině pravda, kterou člověk nepříjme. Přemýšlej nad tím. Člověk musí být uzdraven. Čas se krátí.*

  ————————————–
  Sorry Ekklesiane, ale v této věci souhlasím s tolim a ne s tebou.

  S tolim to mám těžké. S mnoha jeho názory souhlasím a okamžitě bych to z fleku podepsal, zatímco s jeho jinými názory těžce nesouhlasím.

 170. Ateistum

  Takže slabého ducha a „chudáček“ co mu každý ublíží jen když se na něj podívá, nebo i nepodívá?

  Nezávidím ti. Ale pokud si svůj otřesný stav uvědomuješ, třeba s tím něco uděláš…
  Co mne se týká, já bych se pro začátek nakopal do prdele.

 171. Tonda Vlas

  Teď nevím, na kohos to adresoval.

 172. Ateistum

  Hrabiš/Babiš (dle Novinek): „Když je pár a jeden z partnerů zjistí, že je homosexuál a odejde, aby rodiče nepřišli o nějaké právo, to je důležitá debata“.

 173. toli

  @Tonda Vlas
  Chápeš že je úplně jedno co si myslíš o Babiši nebo o mých názorech ? Jsou to tvé názory a tvé názory jsou čistě tvůj problém proč by mě mělo srát že máš jiný pohled ? Já jsem tvrdě asertivní a nepodléhám cizím názorům

  A rozhodně nehodlám měnit své názory jen proto abych se někomu zalíbil,proto jsem imunní vůči tvým názorům i vůči Kristu,názory nějakého dávno chcíplého magora mě jednoduše nezajímají.

 174. toli

  A nejde vysloveně o Babiše ale jde o to že předseda vlády s velkým vlivem má nějaký názor.

 175. ind

  @toli

  Cos zasel, to sklidíš, a tvoje bolest bude tvůj problém.

 176. ind

  @Alibaba

  Osobně to něříkám, že je lepší být ateistou. Jen prostě nechápu, k čemu je dobré být (nábožensky) věřícím?
  Skutečně o „výhody“ duchovního bezdomovectví nestojím.
  Co je to to „duchovno“? To je oč tu běží…

  V případě, že byste se podíval na tu věc tak, že Bůh skutečně existuje a člověka čeká po smrti soud, pak je dobré se na něj připravit, nemyslíte?

 177. ind

  @Alibaba

  Duchovno – to je například svědomí, tedy vědomí dobra a zla.

  Pokud by z vašeho ateisticko-materialistického pohledu mělo být lidské konání pouze důsledkem aktuálního stavu hmoty, proč bych pak měl jakékoli své konání považovat za zlé?
  Proč bych v takovém případě neměl své svědomí ignorovat?
  Život duševně zdravého člověka určuje to, co pokládá za pravdivé (opisuju jinak výraz „čemu věří“).

  Proč tu není žádný ateista, který by si dané otázky položil a odpověděl si na ně?
  Protože ten, kdo takhle přemýšlí, u ateismu dlouho nezůstane.

 178. ind

  K tomu Babišovi…
  opravdu má velkou moc jeho názor.

  Skrze média, které má ve svěřeneckém fondu, Babiš 1. dubna oznámil, že ministr dopravy Ťok, skončí dobrovolně. Ťok se hned na to vyjádřil tak, že to považuje za apríl, stejně jako rozdělení republiky do více časových pásem.
  A co se stalo dnes? Dnes Ťok oznámil, že chce skončit dobrovolně. 🙂

  Takový způsob jednání může fungovat jen mezi ateisty a mezi těmi, kdo nemají před Bohem bázeň.
  Klaní se člověku místo aby se klaněli pravému a živému Bohu.

 179. Marek

  Tondo a toli, ještě jednou dík za odpovědi. Jestli se vám o tom ještě chce psát, jak nahlíží věřící vlastně na nevěřícího? Co by třeba udělal s nevěřícím, kdyby mohl, a kdyby ale taky věděl, že jej na víru neobrátí? Asi to nejde zobecnit úplně, ale třeba, cítí vůči nim něco jako emoci? Nebo víc typů emoce? I mimo tu společnou víru má každý člověk svoji osobnost, tak to možná nebude stejné a stejně intenzivní, ale je tam, pokud to máte i na sobě ozkoušeno, i na jiných vypozorováno, něco společného? Pokud ano, ovlivňuje to i chování?

  Já se o tom s věřícími vlastně nikdy nebavil tak, aby to bylo objektivní, protože cizí se o tom bavit nechce, a známým, o kterých vím, že věřící jsou, a kteří by mi odpověděli (jsou asi jen tak tři, navíc ne úplně blízcí), bych asi nevěřil upřímnost.
  Na věřícího se dívám jako na trochu zvláštního, ale jen, když si to zrovna uvědomím. Nikdy mě ale nenapadlo třeba jen uvažovat, jestli jsou lepší, nebo horší, nebo že bych jim k tomu věření něco měl říkat (říkat v tom smyslu, jako když věřící asi mají jakousi povinnost nebo jak to říct, ty nevěřící zkoušet „přivádět“). Ale nesmím být u žádného náboženského úkonu, tam znervózním, a jsou mi nepříjemní. Na mši jsem asi nikdy nebyl, a asi ani nepoznám co je mše, a co je jiný kolektivní náboženský úkon. Teda jestli svatba a pohřeb nejsou mši. U toho jsem, jak říkám, spíš nepoznal, jestli to mše je, nebo jen obecné řeči. Možná vám to přijde srandovní, ale kdyby mě dali do kostela, a udělali nějaký rituál, nepoznal bych, jaký rituál to je. Mše, kázání, vlastně ani nevím, jak je nazvat. Jestli tohle bude číst někdo věřící, možná jej to urazí, ale já to všechno vždycky považoval jako cosi, jako zvláštní folklór. Jako když je třeba Fašank, Beseda, a tak.

  Jenomže když se podívám do historie nebo do politiky, v tu ránu dostanu na víru averzi. Ona za to sama nejspíš nemůže, ale jakmile se organizuje, nastoupí klér se svojí potřebou moci, a je vymalováno. Hned mě věřící kvůli tomu začnou štvát, jak se tím nechají omámit, a jdou i zabíjet. Ani dnes nikomu nevěřím, že se už „vyvinul“, „reformoval“, a že už by to neudělal. On ten islám je čím dál blíž, takže člověk vidí, jak umí víra gumovat mozek.

  Vlastně tím celým směřuju k tomu, co vše vlastně by byl věřící pro tu svoji víru ochoten nebo schopen udělat pod vedením a manipulací tím klérem.

 180. toli

  @Marek
  Jak nahlíží věřící na nevěřícího ? To máš různé,dle letory.Na mne například nahlíží zdejší kněz jako na satanovo plémě,ale nebrání mu to v přetvářce,když se potkáme tak s úsměvem se pozdravíme (tykáme si) se spoustou křesťanů kamarádím a nemají problém mne pozdravit jako první.Hovoříme spolu o všem možném,ale vědí že na mne nemohou jít s náboženskými kecy a tak to nedělají.

  Pak máš celoživotní kamarádky jedna je věřící a druhá se rozvede.Křesťanka okamžitě zruší přátelství s rozvedenou,jednoduše to nemůže přenést přes srdce.

  Jinak si nemyslím že za to může víra.Zrůdy z nich dělá až fanatismus a proto si nemyslím že mezi křesťanem a muslimem je nějaký rozdíl.

 181. toli

  @IND
  V případě, že byste se podíval na tu věc tak, že Bůh skutečně existuje a člověka čeká po smrti soud, pak je dobré se na něj připravit, nemyslíte?

  No to by ateista musel věřit že nějaký soud vůbec bude. Jinak je bezpředmětné vůbec brát do úvahy kecy křesťanů,proč by to ateista měl dělat ?

  Váš Bůh je čistě a pouze váš problém 🙂

 182. Tonda Vlas

  Nevím, co si o mě myslí katolíci ale jeden jehovista o mně na šarlatánce napsal, že jsem SUPERODBORNÍK V NIČEMNOSTI.

 183. Alibaba

  Ind: V případě, že byste se podíval na tu věc tak, že Bůh skutečně existuje a člověka čeká po smrti soud, pak je dobré se na něj připravit, nemyslíte?
  To jsme se moc daleko nedostali.
  Proč bych se měl na to dívat tak, „že Bůh skutečně existuje“? Mě tam vadí i ten podmiňovací způsob. Proč bych měl zdílet váš pohled na svět? Proč bych se měl bát nějakého soudu, který má probíhat po mé smrti, když už stejně nebudu existovat?

  Duchovno – to je například svědomí, tedy vědomí dobra a zla.
  Moje svědomí je součástí měho „já“. A mé „já“ (včetně toho svědomí) je formováno společností, výchovou a vzděláním. S především společnost určuje co je dobré a co zlé.

  Pokud by z vašeho ateisticko-materialistického pohledu mělo být lidské konání pouze důsledkem aktuálního stavu hmoty, proč bych pak měl jakékoli své konání považovat za zlé?
  Protože žiju ve společnosti (žiju například v Česku).
  Proč bych v takovém případě neměl své svědomí ignorovat?
  Protože žiju ve společnosti. A společnost má jedince, které páchají zlo právo potrestat.
  Život duševně zdravého člověka určuje to, co pokládá za pravdivé (opisuju jinak výraz „čemu věří“).
  No vidíte, a já nevidím důvod, proč považovat náboženství (a vše okolo) za pravdivé, naopak si myslím, že je to podvod na lidi.

  Proč tu není žádný ateista, který by si dané otázky položil a odpověděl si na ně?
  Protože třeba z mého hlediska mi vaše otázky připadají nesmyslné. Proč se asi ptám na vše otázkou „Proč?“?
  Protože ten, kdo takhle přemýšlí, u ateismu dlouho nezůstane.
  Proč?

 184. Marek

  Tondo, teď to nehraju. Co je to šarlatánka? Přezdívka pro nějaký náboženský web?

  Jinak, vy jste oba „zrádci“, takže na vás se asi dívají někteří o to hůř. Já měl spíš na mysli nějaký převažující úhel, existuje-li, pod kterým se věřící dívá na nevěřícího

 185. toli

  @Marek
  Já měl spíš na mysli nějaký převažující úhel, existuje-li, pod kterým se věřící dívá na nevěřícího

  Převažující úhel asi není
  Možná asi jako na zaostalé,nevědomé,amorální které je třeba zušlechtit,evangelizovat 🙂

 186. Marek

  toli, sám říkáš, že jsi v tom dost jel. Tak to vezmi zrovna podle sebe. Kdybys byl zrovna uprostřed tý jízdy, a četl si tu ode mě všechny ty bezbožnosti. Jakkoliv jsou racionálně podložené, jak bych u tebe dopad?

 187. toli

  @Marek
  Jako věřící bych se s tebou vůbec nebavil (pokud bych tě zrovna nechtěl evangelizovat) oni se snaží vyhýbat kontaktu se zlým duchem a spousta z nich nemá třeba televizi,čtou pouze vybrané knihy kde není sex ani násilí,poslouchají vybranou hudbu nejlépe velmi starou,Bacha,Vivaldiho a podobně.A za zlého ducha považují i světského ducha.V bibli je personifikován ženou jménem Jezábel,ta má v sobě světského ducha.
  Pochopitelně ne každý křesťan je stejný a ne všichni dodržují tato pravidla.
  Moje vdaná kamarádka se odstěhovala z města do Beskyd kde má církev chalupu pro pobyt a různé aktivity jak kněží tak laiků a spolu s manželem se jim tam o to stará a chová různou hospodářskou zvěř.Televizi neměli ani tady ve městě a nemají ji ani tam na horách

 188. Medea

  @Ind

  Pokud by z vašeho ateisticko-materialistického pohledu mělo být lidské konání pouze důsledkem aktuálního stavu hmoty, proč bych pak měl jakékoli své konání považovat za zlé?
  Proč bych v takovém případě neměl své svědomí ignorovat?
  Život duševně zdravého člověka určuje to, co pokládá za pravdivé (opisuju jinak výraz „čemu věří“).

  Proč tu není žádný ateista, který by si dané otázky položil a odpověděl si na ně? Protože ten, kdo takhle přemýšlí, u ateismu dlouho nezůstane.

  Však sme sa už týmito otázkami na tomto webe zaoberali 🙂

  (Môj pohľad síce nie je materialistický, ale aj tak predpokladám, že na fundamentálnej úrovni je všetko dianie riadené neosobnými silami a princípmi.)

  Pokud by z vašeho ateisticko-materialistického pohledu mělo být lidské konání pouze důsledkem aktuálního stavu hmoty, proč bych pak měl jakékoli své konání považovat za zlé?

  Prečo by dostatočne komplexný stroj, disponujúci vedomím, nemohol mať morálku (zaujímať sa o možné ujmy, ktoré by istým konaním mohol spôsobiť cítiacim bytostiam)? Ľudia sú jednoducho bežne nastavení (evolučne aj výchovou) na isté morálne cítenie a správanie.

  (Bunka je komplexný biochemický stroj a ľudské telo je stroj vyššieho rádu zložený z týchto maličkých strojov.)

  Proč bych v takovém případě neměl své svědomí ignorovat?

  Nemôžem ho ignorovať. Je to program, ktorý za normálnych okolností vo mne beží 🙂 Samozrejme, je jedným z mnohých programov, ktorých priority sú závislé od okolností, ale nemôžem si len tak povedať: „OK, teraz si vypnem môj morálny čip“, pretože moje svedomie má značnú autonómiu (nemôžem ho ovládať ako ruky alebo nohy) 😀

 189. Ateistum

  – Myslím, že většina lidí nemá problém své svědomí umlčet.
  – Morálka je „stav“, který se svědomím sice souvisí (padlost morálky souvisí s umlčením svědomí) ale evidentně jinak, než si většina lidí připouští. Myslím, že morálka sama nemá vliv na hodnoty z jejichž porušení člověka svědomí obviňuje, dokáže ovlivnit vnímání svědomí.

  Ekklesian

 190. Ateistum

  „toli“: Odvážná žena a konzervy mohou klidně kvičet jak prasátka.

  Ekklesian: Takže jedné plodné ženě (sestře jednoho ze dvojice homosexuálně žijících mužů) byly stimulovány vaječníky (díky čemuž bude předčasně vynešená s narušenou rovnováhou hormonů) aby mohlo být její vajíčko oplodněno homosexuálním partnerem jejího bratra, jehož již pro svůj věk neplodná matka, dítě porodila.

  To je to úžasné co se má ujmout?

  K něčemu podobnému může inklinovat jedině velice narušená společnost.

  * * *

  Tak vážení, ta paní co rodila (matka toho homosexuála co poskytl i sperma) už měla 61 let (a mě osobně příjde vzhledově ještě starší, to ale může být porodem).

 191. toli

  To je to úžasné co se má ujmout?

  K něčemu podobnému může inklinovat jedině velice narušená společnost.

  Proč řešíš co je už vyřešené a proč strkáš nos do cizích věcí ? Tady všichni víme že jsi pomatený Kristusák ,takže tvé názory- pouze tvoje věc. Sám máš máslo na hlavě takže si definuj své hříchy a starej se přede vším o ně 🙂

 192. Ateistum

  Já se starám, i, o sebe. Nechci aby mé děti slyšeli jen výkřiky zvrhlíků tvého ražení; aby věděli, že se doslechli o něčem zvráceném/úchylném/deviantním/nenormálním co není radno napodobovat ani obdivovat.

  Ekklesian

 193. SH

  @Atesistům

  Ty máš vlastní potomky Ekklesiane? No potěš klobás, jestli jim doma vykládáš, že na zemi kdysi opravdu žili obři, protože na internetu je o tom dokument, kde jsou obrázky těch koster obrů a rozhodně to nejsou soutěžní snímky z Photoshop soutěže, jak někteří pomatení skeptici tvrdí…

 194. Medea

  @Ateistum

  „– Myslím, že většina lidí nemá problém své svědomí umlčet.“

  Záleží od toho v čom a mnohé je podmienené prostredím a výchovou. Nejaké „dieťa ulice“ môže byť v umlčovaní svedomia vytrénovanejšie, než dobre vychovaný (nepsychopatický) príslušník strednej vrstvy. Samozrejme, sú šikovní psychopatickí manipulátori, ktorí dokážu nejakú skupinu ľudí v očiach inej skupiny dehumanizovať a spôsobiť, že sa táto k dehumanizovaným bude správať ako k nie ľudským bytostiam.

 195. Medea

  „Samozrejme, je jedným z mnohých programov, ktorých priority sú závislé od okolností, ale nemôžem si len tak povedať:“

  Nejednoznačné vyjadrenie. Lepšie by bolo jednotné číslo: „ktorých priorita je závislá od okolností“. („priorita“ = stupeň prednosti na spúšťanie a spracovanie programov)

 196. Marek

  No, copak o to, Hraničáři.
  Já bych se tohle ale chtěl doslechnout přímo od věřícího. Jeho slovy. Což jsem dospěl k názoru, že asi z něj dostat není jen tak. Možná si to někde špitají mezi sebou, nebo na svých webech. To ale opravdu není nic pro mě, já na kterýsi nahlíd jedenkrát velmi krátce, a bylo mi pak dlouho divně. Tak jsem se při té své spekulaci vlastně dostal k tolimu a Tondovi, tzv- bývalým „intenzivně“ věřícím. Oba mají za sebou období, kdy v tom byli po uši, určitě si zpětně dokáží vybavit, jak tehdy na toho nevěřícího koukali, co jim u toho šlo hlavou. A protože už u toho nemusejí mít pnutí, může to mít autenticitu.

 197. toli

  @Marek

  Ono to je obapolné a člověk vždy reaguje podle svého vnitřního nastavení.Takže např.ten kněz který mne má za satanovo plémě měl velmi hnusné pocity když jsem mu ukazoval nelogičnost a absurditu jeho víry ve srovnání s tím co ví věda v 21.století,já zase naopak měl velmi hnusné pocity když jsem četl jeho guru knihu Vassula Ryden „Opravdový život v Bohu“ Vassula Ryden je šílená mystička která tvrdí že je ve spojení s Kristem a Otcem,a mnoho lidí jí to žere včetně toho kněze.

 198. Tonda Vlas

  Marek
  08.04. 2019
  Tondo, teď to nehraju. Co je to šarlatánka? Přezdívka pro nějaký náboženský web?

  Jinak, vy jste oba „zrádci“, takže na vás se asi dívají někteří o to hůř. Já měl spíš na mysli nějaký převažující úhel, existuje-li, pod kterým se věřící dívá na nevěřícího

  Je ajurvéda exaktní medicina? Oni svá jména už s toho webu stáhli. A tom, že MUDr Jan Šula je šarlatán, bylo několik článků v Blesku.

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/553081/sarlatan-ian-sulla-58-alias-jan-sula-vedkyni-s-rakovinou-neosulil.html

  Mimoto, za komárů jsme říkali šarlatánka naší závodní.

  K tomu druhému, ono je to asi krajem ve kterém bydlíš. Mostecko, na rozdíl od některých oblastí Moravy nebyl vůbec klerikální kraj, ani za první republiky ne. Kdyby se tu měl věřící blbě dívat na ateistu, tak to by se musel blbě dívat až na pár vyjímek na všechny lidi ve městě.

 199. Ateistum

  Všichni jsme v Kristu a Kristus v nás. Kristus je v Otci.

  Ke komu myslíš, že se obracíme v motlitbě a vidíme jak reaguje. K Otci, v Kristově jménu. To jméno jmen je Ježíš. Kdo myslíš, že je náš Král?

  Ekklesian

 200. toli

  @Ateistum
  Všichni jsme v Kristu a Kristus v nás. Kristus je v Otci.

  Ke komu myslíš, že se obracíme v motlitbě a vidíme jak reaguje. K Otci, v Kristově jménu. To jméno jmen je Ježíš. Kdo myslíš, že je náš Král?

  Ekklesian

  Jsem rád že jsi zde,Tvé neadresné bláboly totiž slouží jako odstrašující příklad pro nás, jak může dopadnout člověk který si vypatlá mozek náboženstvím…

 201. Ateistum

  „toli“: Proč řešíš co je už vyřešené a proč strkáš nos do cizích věcí ?

  – – –

  Jestli ho ty a lidi kolem tebe nestrkáš kam ti nepřísluší; rozhodně vám nemělo být nikdy dovoleno, alespoň co se „nosu“ týká!

  * * *

  Americký lesbický pár, ktorý pred rokom spáchal samovraždu úmyselným nasmerovaním auta z 30-metrového útesu, má na svedomí aj smrť svojich adoptovných detí. Informovala o tom americká stanica CNN.

  Minuloročná dopravná nehoda v Kalifiornii, pri ktorej zahynulo osem ľudí, šokovala celé Spojené štáty. Po roku sa dostala opäť na titulné strany denníkov po tom, čo úrady po uzavretí vyšetrovania konštatovali, že išlo o samovraždu, pri ktorej bolo zabitých šesť detí vo veku od 12 do 19 rokov, ktoré boli údajne pred vykonaním skutku pod vplyvom drog.

  Homosexuálny pár Sarah a Jennifer Hartové, ktorý si predtým adptoval šesť detí, sa rozhodol ukončiť svoje životy spoločne, pričom na druhý svet doviedli aj adoptované deti, ktoré pred tým s najväčšou pravdepodobnosťou zdrogovali.

  Nešťastie sa podľa vyšetrovateľov odohralo len niekoľko dní potom, čo úrady v spolupráci so sociálnou službou obe matky začali ohľadom detí vyšetrovať z možného zanedbávania starostlivosti a zlého zaobchádzania. V rodine malo dochádzať k týraniu niektorých detí.

  Sarah Hartová mala policajný záznam už z minulosti. V roku 2010 sa priznala, že zbila a zranila svoju dcéru Abigail a bola odsúdená za domáce násilie.

  CNN uvádza, že vyšetrovatelia mali podozrenie na samovražedný úmysel vodičky hneď od začiatku. Pred miestom, kde rodinné SUV zišlo z cesty, neboli nájdené žiadne brzdové stopy. Počas vyšetrovania bolo navyše zistené, že obe ženy – “matky rodiny” na internete vyhľadávali informácie o spôsoboch samovraždy.

  Po prehľadaní tiel obetí z auta zistili vyšetrovatelia v krvi vodičky Jennifer Hartovej značné množstvo alkoholu. V tele druhej matky a niekoľkých detí lekári objavili liek benadryl, ktorý môže spôsobovať ospalosť.

  Zlyhanie systému priznal pre CNN aj miestny šerif Thomas Allman, ktorý uviedol, že prípady možného zneužívania adoptovaných detí vyšetrujú v piatich štátoch “Máme systematické opatrenia, ktoré by tomu mohli zabrániť? Nemáme ani národnú databázu pre obvinenia zo zneužívania detí,” povedal Allman, podľa ktorého by to malo znamenať pre zákonodarcov “okamih osvietenia”.

 202. Ateistum

  To je ovšem příběh zvrácené společnosti jako celku, nemá smysl poukazovat jen na to že to byly lesby a tudíž se dalo čekat, že jejich vztah bude více dynamický, neharmonický.

 203. Tonda Vlas

  Nechal jsem se oblbnout. Platí to původní, co jsem tu škrábal: TOLI JE POKRYTEC TOHO NEJVĚTŠÍHO KALIBRU.

  SLIBUJU TO CO JSEM SLÍBIL A ODVOLÁVÁM TO, CO JSEM ODVOLAL.

 204. Medea

  @Tonda Vlas

  „Platí to původní, co jsem tu škrábal: TOLI JE POKRYTEC TOHO NEJVĚTŠÍHO KALIBRU.“

  ???

 205. Marek

  No, Medea možná jen jako menší jedle, ale já jsem Tondo vedle, jako jedle. Sice zmiňuješ jiného, ale z návaznosti komentářů jsem se toliho a tebe opakovaně ptal já, jak to může být s tím pohledem věřícího na nevěřícího, tebe taky to s tou šarlatánkou.
  Já jsem totiž Tondo hroznej alibista, tak doufám, že jsem ti taky něco neproved, protože já ti opravdu nic neproved 🙂

 206. toli

  Také nechápu co Tondovi straší ve věži Medeo nejsi sama kdo nechápe…. 🙂

 207. toli

  @Medea,Marek
  Možná to je tím že Tonda Vlas je rovněž křesťan i když bez konfesní příslušnosti (bez církve) .Proto se mu nelíbí když říkám že tady Eklessian (Ateistum) slouží pro nás jako odstrašující příklad jak dopadne člověk který si vypátlá mozek náboženstvím.
  V tomto kontextu chápu Tondovy emoce ,potrefená husa prostě kejhá 🙂

 208. Tonda Vlas

  Toli totiž nadřazuje pomyslná homopráva nad práva základní.

 209. toli

  Toli totiž nadřazuje pomyslná homopráva nad práva základní.

  Vysvětlíš co je homoprávo a co je právo základní ? Homolidi nejsou lidi ?
  Ty to máš v té hlavě taky pěkně ………(momentálně nechci být sprostý ) 🙂

  Ber to tak že je to přirozený vývoj,emancipace.Ještě před 150 lety ženy také nebyly lidmi,měli omezená práva na rozdíl od mužů

 210. Medea

  @Ateistum

  Jedna alebo niekoľko káuz, nie je argumentom proti homosexuálnym manželstvám a/alebo adopciám (ak si to tak myslel). Aj hetero rodičia alebo hetero adoptívny rodičia zabíjajú svoje alebo adoptované deti.

  Argumentom by bola nejaká štatistika, kde by relatívna početnosť takýchto vrážd u homo-rodičov bola výrazne vyššia než u hetero-rodičov.

 211. toli

  @Medea
  To máš marné něco vysvětlovat Ateistum. Lepší je ho jednoduše ignorovat.On má v hlavě pouze Krista a příslušnou „kristovskou logiku “ 🙂

 212. Medea

  „Argumentom by bola nejaká štatistika, kde by relatívna početnosť takýchto vrážd u homo-rodičov bola výrazne vyššia než u hetero-rodičov.“

  …nejaká kvalitná štatistika… 🙂

 213. Toli

  @Medea
  Chápu tvůj důraz na kvalitní statistiku,oni totiž pánbíčkáři si „vedou“ své vlastní „statistiky“ 😀

 214. Marek

  Na to je toli slovo. Ale nevzpomenu si. Jako, duševní problém, který mívají věřící teplí (to slovo běžně používáme se známýma, kteří takoví jsou). Mají jej sami se sebou, protože teplej je hřích, je to sodomie a hotovo. Když věřím, tak hřešit nechci, jenže se toho nemám jak zbavit, a jsem ve slepé uličce. Víš, co mám na mysli? to by mě taky zajímalo, jestli jsi něco takového měl, a jak jsi to dával.

 215. Marek

  chaos. Jedno slovo je, jak se říká, že to mají věřící homo jako rozpor mezi vírou a svou sexualitou. A druhé slovo je, že s teplekma známejma používáme slovo teplej

 216. toli

  @Marek
  Egosyntonika nemůžeš urazit nebo nějak zranit.Je zvyklý slyšet slovo teplouš ,buzerant a podobně a sám taková slova používá třeba i vůči sobě. A z pohledu psychologie slova jako teplouš ,buzerant spíše vypráví něco velmi nelichotivého o tom kdo je používá jako nadávky.Těmito slovy můžeš zranit výhradně egodystonika ale nikdy egosyntonika,ten svou sexualitu dokonale akceptuje a čerpá z ní sílu.
  V kostelech najdeš výhradně egodystoniky a je to jejich boj mezi jejich vírou a jejich sexualitou.
  Dříve či později vždy podlehnou svému libidu a jsou z toho výčitky svědomí,někdy však umí být mozek milosrdný.Jsou zaznamenány případy amnézie,kdy podlehne tomu proti čemu bojuje,ale ten “ hřích “ si následně nepamatuje

 217. toli

  Ten sex u věřícího egodystonika vždy probíhá tak nějak v tranzu,prostě je v tu chvíli mimo a pravděpodobně si ani neuvědomuje co dělá….

 218. Marek

  Tak. To slovo jsem si nemohl vzpomenout. Egodystonie. Dík za připomenutí.
  A ten teplej, to není urážka. Se dvěma teplejma se občas potkám třeba na pivě, a když se velmi vyjímečně stočí na to řeč, takto tomu říkáme. Nic víc.

 219. toli

  @Marek
  Nemáš zač. Egosyntonika v kostele nikdy nepotkáš,protože si nebude kurvit psychiku posloucháním keců jak je hříšný,amorální ,špatný a vůbec ztělesněním zla. Není masochista. On na rozdíl od egodystonika nechápe svou sexualitu jako něco špatného a nemá potřebu bojovat se svou sexualitou,se sebou samým 🙂

 220. Tonda Vlas

  @toli

  *Vysvětlíš co je homoprávo a co je právo základní ? Homolidi nejsou lidi ?*

  Základní právo je právo na vlastní tělo, o kterém ty nechseš ani slyšet. Žvaníš o vývoji. Začínám v tebě vidět vyšinutého neomarxistu. To už by bylo lepší, kdyby ses držel těch černoprdelníků, než zklouznout do jetého neomarxismu. Miltinick ať si je co chce, já mu jeho svět neberu, ale oproti tobě je naprosto neškodnej.

 221. Tonda Vlas

  Marek
  10.04. 2019
  Na to je toli slovo. Ale nevzpomenu si. Jako, duševní problém, který mívají věřící teplí (to slovo běžně používáme se známýma, kteří takoví jsou). Mají jej sami se sebou, protože teplej je hřích, je to sodomie a hotovo. Když věřím, tak hřešit nechci, jenže se toho nemám jak zbavit, a jsem ve slepé uličce. Víš, co mám na mysli? to by mě taky zajímalo, jestli jsi něco takového měl, a jak jsi to dával.
  ———————————————————————————————————————-
  Toliho tu v tomto přesně vystihl multinick. Někdy mají i ústavní pacienti pravdu. Jenže teď sem nepíše, asi dostal koňskou injekci meclopinu, takže teď je v tom ústavu hodnej jak ovečka.

 222. toli

  @Tonda Vlas
  Po těchto tvých příspěvcích mám pocit že i ty by jsi potřeboval meclopin,naštěstí jsi jen starý neškodný vůl takže jsi můžeš žvanit co libo.Již jsem to řekl-tvůj názor -tvůj problém 😀

 223. Tonda Vlas

  @toli

  Meclopin vůbec nepotřebuju, ale ty se postupně odkopáváš, co jsi vlastně zač. V tomto se neomarxista od skutečného bolševika moc neliší, ideové odpůrce by nejraději zavíral do psychiatrického stavu. A ty jsi tu takové své choutky vyjádřil už mnohokrát.

  Jsem momentálně v nebi.

 224. toli

  Jsem momentálně v nebi.

  No tak to ti opravdu nezávidím .
  A že nepotřebuješ Meclopin ? Inu blázen neví že je blázen 😀

 225. Tonda Vlas

  Myslel jsem restauraci Nebe v České Lípě. Na sezení v restauraci se Meclopin neordinuje. Za ta dlouhá léta jsem zapomněl, že tam podnik toho jména existuje. V Bahnhofu (Hotel U Nádraží) restauraci už zrušili, je tam pouze herna. Ještě, že u staré budovy funguje ten dřevák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *