Je interupce vražda?

Autor | 13.03. 2012

Téma umělých přerušení těhotenství vzbuzuje již tradičně velké vášně. Největší odpůrce interrupcí najdeme zřejmě mezi věřícími, ačkoliv tato problematika nutně spojená s vírou či nevírou v božstva a posvátnost života spojená být nemusí; morálních dilemat se nabízí několik. Kdy začíná nový lidský život, nový jedinec? Oplodněním vajíčka spermií? Nabytím vědomí a schopností myslet? Porodem? Je nadřazeno právo matky nad právo plodu/dítěte? Za jakých podmínek je správné těhotenství uměle ukončit? Nikdy?

Prolife hnutí v Česku je poměrně aktivní. Hnutí pro život ČR pořádá pravidelné akce, 24. března například XII. Pochod pro život. Sugestivně nazvané občanské sdružení Stop genocidě je potom známé svými billboardovými kampaněmi, naturalisticky zobrazujícími potraty, zaměřenými na děti a mládež. Vůbec potom nepřekvapí, že obě sdružení mají více či méně úzké vazby na křesťanské církve.

My se se zbytečně polarizovanými názory českého prolife hnutí neztotožňujeme. Co si myslíte vy?

7 thoughts on “Je interupce vražda?

 1. Slávek

  Většina křesťanů normálně antikoncepci používá. Jen se za to stydí.

 2. Colombo

  Jn, Sex je pěkná zábava, ale ty děcka pak nemá kdo živit:)

  vědecky: opět se snažíme kategorizovat něco, co je veskrze spojité. Proto jsme z toho trošku roztrpčeni. Samovolné potraty jsou velmi běžné a matka si je povětšinou ani nevšimne. Měla by proto jít sedět za zabití? Byť neúmyslné? Či za zanedbání povinnosti s následkem smrti?

 3. protestant

  Ty děcka jsou ve většině lidských společností naopak na to, aby živily ve stáří rodiče. Je to „důchodové pojištění“.

 4. protestant

  Rozumní lidé se jsou schopni dohodnout na ledasčem. Třeba na likvidaci 6 milionů Židů.

 5. admin

  Nevím o tom, že by se na tom někdy rozumní lidé dohodli.

 6. protestant

  Z hlediska německého národa se to tehdy jevilo jako rozumná akce.

Komentáře nejsou povoleny.