UK církve proti sňatkům homosexuálů

Autor | 13.03. 2012

Britská vláda v současné době diskutuje o možnosti zlegalizovat sňatky párů stejného pohlaví v Anglii a Walesu. Premiér David Cameron sňatky gayů a leseb podporuje, různí představitelé cirkví ve Spojeném království nepřekvapivě dávají jasně najevo, že něco takového je nepřípustné. Kritika má někdy snad až apokalyptické rozměry, údajně snad hrozí, že takový krok by podkopal samotné základy naší západní civilizace stavějící na instituci tradiční hetero rodiny, vždyť homosexualita přece škodí jak fyzicky, tak mentálně a duchovně…

79 thoughts on “UK církve proti sňatkům homosexuálů

 1. protestant

  Registrované partnerství je v Anglii dovoleno již od roku 2006.

 2. shadowman Post author

  @protestante, ano. Britove ale jednaji o snatcich, nikoliv o registrovanem partnerstvi.

 3. Colombo

  Je otázka, jakou cestou se chceme vydat. Ono už teď jsme poměrně blízko eusociálnímu hmyzu v tom smyslu, že všecky děti sbíráme a jejich výchovu přebírají specializovaní jedinci. Ačkoliv jsou mi tyto sňatky a i registrované partnerství proti srsti (jsme holt přeci jen tradicionalista), co se týče racionálního zdůvodnění, jakýkoliv argument proti mi chybí. Takže zbývá jen hysterický pláč.
  Na druhou stranu, chybí mi i jakékoliv racionální zdůvodnění proč je zavádět. Valná většina argumentů pro jsou stejně historický jekot, jako argumentů proti.

 4. protestant

  Jaký je rozdíl mezi sňatkem a registrovaným partnerstvím kromě nerůznosti pohlaví?

 5. shadowman Post author

  @protestante, definice manzelstvi je presne jedna z tech veci, ktera cirkevnikum v pripade legalizace homo snatku hodne vadi (se vsemi udajnymi negativnimi implikacemi). jsou tam predevsim pravni rozdily (i kdyz podle mych informaci zrejme nijak velke), ale o spolecensky status jde taky; proc rozlisovat mezi homo a hetero a mit pro jejich formalne uzavrene souziti jinou pravni upravu a termin? osobne se snatky homo paru problem nemam. nevidim to proste nijak „apokalypticky“ ani „hystericky“ jako nekteri jini, holt liberal 🙂

 6. protestant

  Mně to také nevadí. Ale přesto bych rozlišoval mezi něčím co je funkční a tím co je nefunkční.

 7. Slávek

  Já jsem celkem jednoznačně pro registrované partnerství. U gay sňatků si už nejsem tak jistý. Přijde mi to jako něco jiného. Vidím tam rozdíl fyziologický, společenský.

  Podle mě objektivně existuje rozdíl mezi mužem a ženou a tedy objektivně existuje rozdíl mezi vztahy: muž-muž, žena-žena, muž-žena, muž-žena-žena. atd.

  Jestliže v tomto chceme být liberální, potom bychom měli povoliti polyadnrii a polygamii. Většina argumentů pro sňatky gayů a leseb se dá použít i na podporu polygamie.

 8. admin

  S tím se dá souhlasit. Proč by měl zákon zakazovat sňatek v kostele nebo mešitě?

 9. Shadowman Post author

  ja si prave nemyslim, ze by to melo takovy efekt precedentu k legalizaci kdo vi ceho.

 10. Shadowman Post author

  nikoliv, je to porad o tom stejnem. „homosexualita je nemoc, hrich, ktery poskozuje jedince a spolecnost.“ coz neni pravda.

 11. Shadowman Post author

  a co je tady nefunkcni?

  i kdyz homosexualni par biologicky vzato nemuze mit spolu potomky, neznamena to, ze neni schopen se o dite starat. stejne tak to neznamena, ze takovy par skodi sobe, detem a spolecnosti.

 12. protestant

  Neříkám že škodí, ale prostě potomci v těchto rodinách vzniknout nemohou. A to je základní úkol rodiny.

 13. protestant

  O tom co se koná v kostele ale nerozhoduje stát či vláda. O tom rozhoduje církev.

 14. admin

  Souhlas, není důvod něco zakazovat zákonem. Buď to církev dovolí a nebo nedovolí.

 15. admin

  No mě to přijde logické. Proč by se nemohli dobrovolně 3 lidé dohodnout, že založí rodinu?

 16. admin

  To je jen tvoje představa základního úkolu rodiny. Aplikuj si ji doma a nevnucuj ji ostatním jako obecnou pravdu. Je mnoho rodin, které jsou heterosexuální a přesto nemohou mít děti. Proč by potom vůbec měly takové páry uzavírat sňatky, že?

 17. Shadowman Post author

  kdyz zlegalizujeme marihuanu, nezlegalizujeme kokain. kdyz zlegalizujeme prostituci, nezlegalizujeme treba detskou pornografii. proste si nemyslim, ze by to melo dominovy efekt vedouci k anarchii.

  at se klidne dohodnou, kdyz jim to bude fungovat 🙂

 18. admin

  U těch věcí co jmenuješ, jsou jasné argumenty, proč k tomu nepřikročit. Ale jak bys chtěl argumentovat proti polygamii, když za manželství označíš i homosexuální páry? Proč by dospělí lidé neměli mít právo žít ve třech a více, se všemi výhodami jako klasičtí manželé?

 19. protestant

  Základním úkolem nejen rodiny, ale jakéhokoliv živého tvora je jeho replikace. Bez toho by život neexistoval.

 20. Shadowman Post author

  pohlavi paru nic nemeni na tom, ze se porad jedna o par, zadny velky zasah do definice manzelstvi a prava v tom nevidim. jedina rozumna namitka mi prijde ta s tou schopnosti zplodit potomstvo. ale nemyslim si, ze legalizace tady znamena, ze se homosexualove budou hrnout do snatku. i hetero pary dnes casto ziji jen na hromadce. a treba registrovane partnerstvi nebo jina pravni uprava vzajemneho souziti paru nemusi byt jen vysadou homosexualnich paru.

 21. Shadowman Post author

  @protestante, zlegalizovani snatku homosexualu reprodukci a existenci cloveka jako druhu nijak neohrozuje.

 22. admin

  Nikdo žádné úkoly nezadává. Rodina je společenský konstrukt a jeho funkce ve společnosti se flexibilně mění a měnila. Lidé se mohou rozmnožovat bez rodiny a naopak jsou lidé, kterým ani rodina k rozmnožení nepomůže.

  Pro někoho může mít rodina třeba význam finanční, společenský nebo psychologický. To že pro tebe je ten význam reprodukční je jen tvůj pohled, který dnes není příliš sdílen a ani neobstojí pod bližším pohledem.

 23. protestant

  Svazek homosexuálů je zlegalizován.
  Jmenuje se registrované partnerství.

 24. protestant

  Rodina není společenský konstrukt, ale výsledek evoluce. Lidská společenství založená na rodině jsou prostě úspěšnější než jiná.

 25. Shadowman Post author

  @protestante, to je proste zavadejici. Cilem Davida Camerona i ministryne Featherstonove je legalizovat „gay marriage/same-sex marriage“, nikoliv „civil partnership“. je to podobne, ale neni to totez.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Same-sex_marriage_in_the_United_Kingdom
  http://www.telegraph.co.uk/news/religion/9104785/Lynne-Featherstone-tells-Church-dont-polarise-gay-marriage-debate.html
  http://spectator.org/archives/2012/03/12/the-church-of-england-and-same

 26. admin

  Ano, podoba rodiny je výsledkem evoluce. Ta podoba se mění jak historicky, tak regionálně. Známe společnosti, které preferují monogamii, sériovou monogamii, polyandrii, polygamii, atd…i náplň těchto škatulek se liší dle společnosti. Není třeba trvat na dogmatice „křesťanské“ rodiny.

  Navíc pokud je rodina výsledkem evoluce, není potřeba ji nijak chránit. Ona se prostě ochrání sama.

 27. protestant

  pořád jsi mi neodpověděl jak se to manželství liší od registrovaného partnerství. Podle mne jde o totéž.

 28. Shadowman Post author

  @protestante, o totez mozna jde, ale neni to totez. neni tam ekvivalence.

 29. protestant

  I když nazveme motocykl automobilem, tak mu to chybějící dvě kola nedodá…. :-))

 30. protestant

  V druhém odkazu je toto:
  …..Manželství je nejzákladnější sociální jednotkou a přirozeným rámcem pro výchovu dětí. ….

  a to je prostě pravda. A to že vztah dvou žen či dvou mužů nazveme manželstvím tohle nezmění.
  Dítě má v rodině nalézat vzory pro své budoucí chování. Chlapec by tedy zde měl najít vzor svého vztahu k ženám a dívka k mužům. Toho není možné v „manželství dvou žen či dvou mužů dosáhnout. A pojmy a názvosloví v tom nic nezmění.

 31. protestant

  Jen tak pro zajímavost – jak je to v ateistickém Česku se sňatky homosexuálů?

 32. Shadowman Post author

  tos vycetl nekde u Freuda?

  „Věřit můžeme každý, čemu chceme. Ale oblékat svá osobní přesvědčení do hávu vědy? Řekněme takovému matení široké veřejnosti hlasité a jednoznačné NE!“ (Olga Trampotová: http://psychologie.cz/homosexualove-adopce/)

 33. protestant

  Psychoterapeutická praxe jednoznačně ukazuje, že jedinci, kteří nebyli v dětství vychováváni ve stabilním a milujícím prostředí tvořeném otcem a matkou, jsou více ohroženi psychologickými problémy při utváření vlastní osobní identity než ti, kteří vyrůstali v prostředí strukturovaném jinak.“ Jaroslav Šturma, předseda Českomoravské psychologické společnosti

 34. Shadowman Post author

  ze by pan mel predsudky pramenici z jeho viry? http://www.jsemkatolik.cz/ceske-osobnosti-o-vire/detsky-psycholog-phdr-jaroslav-sturma.htm

  „Někteří velmi populární čeští psychologové neumí anglicky, a proto nečtou. Nebo jsou líní, a proto nečtou. Nebo se bojí, že se jim zboří jejich pravěké teorie, a proto nečtou.“ To je proste kouzelne 🙂 Ja bych jen dodal sve oblibene „to je vekem.“

  i kdyz si treba napriklad takoveho Radima Uzla jinak vazim, i on se myli napriklad v otazce bisexuality: http://hic-est-charly.blogspot.com/2012/01/zvlastni-uzel.html

  jak zpiva Bob Dylan:

  „Come mothers and fathers
  Throughout the land
  And don’t criticize
  What you can’t understand
  Your sons and your daughters
  Are beyond your command
  Your old road is
  Rapidly agin‘
  Please get out of the new one
  If you can’t lend your hand
  For the times they are a-changin‘.“

  nejen v politice jsou dnes dinosauri 😉

 35. Shadowman Post author

  pokud vim, podobne situaci v Britanii. stejnopohlavni snatky nemame, ale stejne jako britsky premier, i Petr Necas je podporuje.

 36. protestant

  Proč je nemáme, když je tady většina ateistů? Co ti ateisté proboha dělají?

 37. protestant

  Ty jsi fakt poklad Shadowmane. Každý kdo má jiný názor než je ten tvůj se podle tebe mýlí. To je fakt komické. 🙂

 38. Shadowman Post author

  kazdy se muze mylit. i ja.

  a tady prece nejde o nazory, ale hlavne o fakta a pravdu, takze jeste jednou:

  „Věřit můžeme každý, čemu chceme. Ale oblékat svá osobní přesvědčení do hávu vědy? Řekněme takovému matení široké veřejnosti hlasité a jednoznačné NE!“

  slecna Trampotova je v tomhle proste poctivejsi nez rada jejich starsich kolegu.

  souhlasit se mnou nemusis, ja nemam povinnost souhlasit s tebou, ani nikym jinym.

 39. protestant

  Jenže o tom co je a co není manželství nerozhodují fakta , ale celospolečenský konsensus.
  A opírat svoji teorii o jediného člověka a vše co s mojí teorií nesouhlasí odsoudit jako mylné je poněkud dětské.

 40. Shadowman Post author

  netusim, co tim chces vlastne rict.

  jinak i mezi ateisty jsou homofobove nebo odpurci snatku homosexualu. a nekteri homosexualove treba ani nic takoveho nechteji, stejne jako nekteri heterosexualove nemaji potrebu uzavirat manzelstvi, nebo mit potomky.

 41. protestant

  Chci tím naznačit, že státy s větším procentem věřících (Anglie, Skandinavie, ..) jsou v podstatě tolerantnější než ateistické Česko. Takže problém nebude ve víře, ale v něčem jiném.

 42. Shadowman Post author

  budiz to tolerantnim vericim pricteno k dobru. nic to ale nemeni na tom, ze nabozenstvi je hned po nevzdelanosti/neinformovanosti/(koukolikovske) stupidite jeden z hlavnich dnesnich zdroju homofobie a obecne hodne zakonzervovaneho postoje k lidske sexualite a normalite.

 43. Shadowman Post author

  jasne, tati 😀

  detska je vira. ja se naprosto transparentne opiram o kvalifikovany nazor odborniku zalozeny na faktech, na nasem soucasnem poznani, na aktualnich vyzkumech.

  tve rodicovske a kmetske moudrosti si sice cenim, ale tenhle nas generacni konflikt vzajemnou shodou evidentne neskonci.

 44. protestant

  Chacha….
  tys nezažil ateistickou cenzuru striptízu a časopisů pro pány v době kdy to v křesťanských státe bylo běžné? :-))

 45. protestant

  … jednoho odborníka (čerstvě dostudovaného) 🙂

 46. protestant

  ..přitom je jednoduché se poučit z přírody. Je u jiných monogamních druhů svazek dvou stejnopohlavních jedinců stejně hodnocen jako svazek různopohlavních jedinců? Existuje v přítodě dovjice samečků či samiček starající se o mláďata?

 47. Shadowman Post author

  nezazil. tak zaradil bych to do te stupidity.

 48. Shadowman Post author

  Literatura:
  – Arranz, E. a Oliva, A. (2010). Diversidad familiar y desarrollo. Madrid: Pirámide.
  – Gonzales, M., M., Morcillo, E., Sánchez, M., A., Chacón F a Goméz A. (2004). Ajuste psicológico e integración social en hijos e hijas de familias homoparentales. Infancia y Aprendizaje, 27 (3), s. 327-343
  – Gonzales, M. M. (2011). Studijní materiály předmětu Famílias no Convencionales. studijního oboru Máster en Mediación e Intervención Familiar. Facultad de Psicología de la Universidad de Sevilla.
  – López, F. (2004). Existen dificultades específicas en los hogares con progenitores homosexuales? Infancia y Aprendizaje, 27 (3),s. 351-360.
  – Lucas, A., Miguel, A., Montserrat, A., Munoz, T., M., Prado, M., Rallo, J. a Valcarce., M. (2004). Algunas reflexiones críticas en torno a la homoparentalidad.Infancia y Aprendizaje, 27 (3), s.345-350.

 49. protestant

  Kdepak. Byl to ateismus. Dokonce vědecký ateismus. Ti lidé co to prosazovali měli na náboženství a Boha úplně stejný pohled jako ty.

 50. protestant

  Nevěřím, že jsi toto všechno přečetl a prostudoval. Umíš vůbec španělsky?

 51. Shadowman Post author

  Zpočátku panovalo přesvědčení, že homosexuální styky u zvířat jsou (podobně jako někdy u lidí) náhražkové v situaci, kdy nemají možnost se pářit s příslušníkem opačného pohlaví (nejprve totiž byly pozorovány u zvířat v zajetí – například v některých zoologických zahradách v Německu, Japonsku a USA, v některých oceanáriích). Další výzkum ale ukázal, že tomu tak není – například v hejnech hus divokých se vytvářejí stejnopohlavní páry, i když je dostatek volných partnerů opačného pohlaví. U některých druhů se vytvářejí stabilní páry z jedinců téhož pohlaví – třeba u některých druhů racků se samice spáří se samcem, ale pak ho opustí a o mláďata se stará s jinou samicí. Naopak samčí páry labutí černých se spáří se samicemi a vracejí se k sobě. Každý desátý pár tučňáků je homosexuální.[49] Někteří vědci (Janet Mannová a další) takové chování označují za evoluční výhodu, protože zmírňuje vnitrodruhovou agresi v době rozmnožování, při výchově mláďat nebo v jiných citlivých situacích.
  (http://cs.wikipedia.org/wiki/Homosexualita#Homosexualita_u_zv.C3.AD.C5.99at)

 52. Shadowman Post author

  vskutku necetl. spanelsky umim (zatim) jen malo. ja slecne/pani Trampotove duveruji, prece si to snad nevymyslela, kdyz z toho cerpala. ostatne neni tajemstvim, ze stejne se vyjadruji obdobne smyslejici odbornici a myslitele. napr. u Filipa Tvrdeho o tom najdes nekolik zdroju.

 53. protestant

  Měl jsem na mysli názor nějakého odborníka a ne odstavec z wikipedie. Mně jde o to zda tyto stejnopohlavní páry vychovávají potomky .

  A k odbornici Trampotové – ta teprve v r. 2005 maturovala na brněnském gymnaziu. Dodnes je pouze Bc. Za odporníky v oboru považuji trochu něco jiného.

 54. protestant

  ….. ja slecne/pani Trampotove duveruji,….

  Každý důvěřujeme někomu jinému… 🙂

 55. Shadowman Post author

  ze kazdymu duverujeme nekomu jinemu, neni nic proti nicemu. s tim ja pocitam 🙂 je to problem kazde diskuse ad autoritam.

  jo, Janet Mannova neni vedec, haha. ale ceska wiki je vazne casto nic moc. http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_homosexuality
  zdroju tam mas hodne.

  a propos, nic ti nebrani v tom, si to zkusit nastudovat samostatne, a me vlastni predpotopni nazory potom nejakym(i) peknym(i) odkazem(odkazy) „debunkovat.“

 56. protestant

  ..to už jsem udělal odkazem na skutečného odborníka. Čerstvou bakalářku za odborníka nepovažuji.

 57. Shadowman Post author

  porad nechapes, ze slecna Trampotova cerpa ze zdroju dalsich odborniku. ze je „jenom“ Bc. jsem nevedel, ad autoritam bod pro tebe 🙂 ackoliv jsi pouzil jen jeho nazor z ankety pro Evu Labusovou, takze komplet bez nejake zdrojove literatury a dat.

  za to, ze na novejsi vyzkumy cesti dinosauri psychologie mozna kaslou, ale ona nemuze.

 58. protestant

  Nestav mne Shadowmane do pozice odpůrce manželství homosexuálů. Já jen chci poukázat na to, že to není ani odzkoušené, ani prostě není možné říci že homosexuální pár je totéž jako heterosexuální. Stejně tak budu protestovat když někdo bude tvrdit, že není rozdíl mezi mužem a ženou.

 59. Shadowman Post author

  protoze je mi blahosklonna tolerance nekdy dost odporna, je skutecne mozne, ze te tam stavim.

  rozhodne nerikam, ze muz a zena jsou totez, s feministkami se skoro v nicem neshodnu.

  stejnopohlavni manzele muzou byt dokonce lepsi rodice a mit „kvalitnejsi“ vztah, nez heterosexualni par. myslim, ze to zdravy rozum rika, pokud nepovazujes homosexualy za nemocne devianty, neuplne, nenormalni lidi.

  studii uz principu, ze takovych lidi (stjnopohlavnich manzelu s detmi) neni moc, neni az tolik, ale provedene vyzkumy davaji memu presvedceni za pravdu.

  proto s klidnym svedomim vyjadruji Cameronovi v tomto podporu.

 60. protestant

  zase bych si dovolil nesouhlasit. Rodiče jsou podle mne ti jejichž DNA neseme a šíříme dál. Takže mohou být dobrými vychovateli, pečovateli, ale ne rodiči.

 61. Shadowman Post author

  to mi proste pripomina blahosklonnost, ktera se mi v tomto pripade nelibi.

  pekne to napsal Tomas Hribek:
  „Člověk, jenž je k druhým blahosklonný, s nimi nejedná jako rovný s rovným, nýbrž shlíží na ně. Není divu, že tento postoj často vadí i lidem, kteří se vskutku potýkají s různými omezeními. Ale v případě homosexuálů mě nenapadá, o jaký handicap jde. Mnoho z nich žije v trvalých partnerských svazích s osobou téhož či opačného pohlaví, mají děti… Jsou tedy schopni dělat totéž, co ostatní.“ (via: Tomas Marvan: http://justifiction.blogspot.com/2011/09/tolerance-respekt-blahosklonnost.html)

  nebo taky jak te nedavno obvinil slavek z cynismu.

  ale predpokladam, ze to zle nemyslis, tvuj zpusob argumentace byl vzdycky, jak to vhodne nazvat, originalni (v dobrem). tve uzkoprse lpeni na tradicnich (biblickych?) definicich rodiny a manzelstvi je ovsem stejne nebo podobne jako u vsech tech cirkevniku, kteri si na to tak hloupe stezuji. milujici rodic muze byt i rodic nebiologicky. u hetero paru se nekdy treba ani dite nebo nektery z rodicu nemusi dozvedet, ze se ve skutecnosti o pokrevni pouto nejedna, presto jsou to rodice plnohodnotni.

 62. protestant

  Je mi to trapné jako věřícím připomínat ateistovi Dawkinse, ale zkus si přečíst znovu jeho sobecký gen a zamyslet se o co v evoluci jde.

 63. Shadowman Post author

  „Kdokoli by obcoval s mužem jako se ženou, oba spáchali ohavnost. Musejí zemřít – jejich krev ať padne na ně! (Leviticus 20:23)“

  „Bůh je proto vydal hanebným vášním. Jejich ženy vyměnily přirozené obcování za to, které je proti přírodě. Stejně tak muži opustili přirozené obcování se ženou a vzpláli touhou k sobě navzájem; muži páchají nestydatost s muži a za svou zvrácenost na sebe přivádějí nevyhnutelnou odplatu. Když jim známost Boha nebyla dost dobrá, Bůh je vydal jejich zvrácené mysli, aby dělali, co není správné. (Římanům 1:26-28)“

  neco takovyho mas na mysli?

  co takhle si uklidit pred vlastnim prahem? nerikal jsi mi, ze zhruba polovina tvych bratru a sester povazuje homosexualitu za hrich?

  pokud mi dokazes, ze je Dawkins proti stejnopohlavnim snatkum nebo rodicovstvi homosexualu, budu jenom rad.

  rodicovstvi neni jenom o biologii. zbouchnout nejakou buchtu umi kazdej idiot. myslel jsem, ze to je pochopitelny.

  pokusy o faktografickou presnost ze strany vericich si do urcite miry cenim, ale s vasimi zavery, normami/etikou nesouhlasim.

  a propos, ty si tak rad hrajes s vyznami slov, takze ti muzu nabidnout treba par wiki definici:
  „Rodičovství obsahuje všechny úlohy spojené s výchovou dítěte, které vedou k utváření nezávislé dospělé osobnosti. Rodičovství začíná už před narozením nebo adopcí dítěte a je součástí rodinných vztahů. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Rodi%C4%8Dovstv%C3%AD)“

  „Parenting (or child rearing) is the process of promoting and supporting the physical, emotional, social, and intellectual development of a child from infancy to adulthood. Parenting refers to the aspects of raising a child aside from the biological relationship.[1] (http://en.wikipedia.org/wiki/Parenting)“

  „Like mothers, fathers may be categorized according to their biological, social or legal relationship with the child. Historically, the biological relationship paternity has been determinative of fatherhood. However, proof of paternity has been intrinsically problematic and so social rules often determined who would be regarded as a father e.g. the husband of the mother. (http://en.wikipedia.org/wiki/Parent#Biological_and_non-biological_parentage)“

 64. Colombo

  Nevím, jak se tu reaguje. Ale Protestante, už jsem to tu jednou napsal. Evoluci je ukradené, kdo se stará o dítě. Přečti si něco o evoluci, o genetice populací a podobné věci. Vážně to není tak úzkoprsé. Jenže to chce použít nějakou jinou učebnici evoluce, než Bibli.

 65. protestant

  Evoluci to jedno je. Genům už ne. Chtějí replikovat sebe a ne geny cizí.

 66. protestant

  …….nerikal jsi mi, ze zhruba polovina tvych bratru a sester povazuje homosexualitu za hrich?….

  Neříkal.

 67. Colombo

  Jo. Proto ti říkám, vem si nějakou učebnici genetiky populací a tam můžeš zjistit, že když tvůj bratr má 2x víc dětí, než by jsi mohl mít ty, tak je to z hlediska genů výhodnější pomoct bratru mít více jak 2x tolik dětí, co by si mohl mít ty.

 68. Slávek

  Genům je to samozřejmě také jedno. Geny nic nechtějí. Nemyslí a nemají tedy nic, co bychom mohli nazvat nebo přirovnat ke „chtění“

 69. protestant

  Jistě. Jenže tam bratr pomáhá v podstatě svým genům. V případě adopce cizího dítěte to ale tak není

 70. protestant

  Jen dvě věci – ostatní bych nechal na diskuzi U Beránka:

  Geny se obalily věcí, která jim má zajistit úspěšnou replikaci. Tuto věc nazýváme člověkem. Takže pokud tato věc neplní svoji funkci je pak zbytečná.
  A za druhé. Pokud by se v historii tvého genu vyskytl homosexuální pár, pak by jsi zde nebyl. Homosexuální pár je takovým terminátorem genové replikace. Jeho existencí mnoho milionů let replikace končí.

 71. protestant

  Na 70% Britů odmítá označování homosexuálních svazků za manželství
  15.3.2012 21:01 RaVat (Londýn)

  Ohlašované změně definice manželství se neprotiví jen křesťanští představitelé ve Velké Británii, píše server Radiovaticana.cz. Jak ukázal poslední průzkum veřejného mínění, označování homosexuálních svazků za manželství odmítá 70% společnosti a 80% respondentů je přesvědčeno, že nejlepším prostředím pro rozvoj dítěte je manželství jeho přirozených rodičů.
  Většina Britů tak sice toleruje homosexuální páry a nemá nic proti jejich civilním svazkům. Nechtějí ale, aby byli stavěny na roveň manželství. Impuls k průzkumu veřejného mínění vyšel z organizace Catholic Voices, která pečuje o pravdivý obraz Církve v médiích.
  Podle Austen Ivereigha, koordinátora této organizace, mají výsledky průzkumu upozornit premiéra Camerona, že realizace požadavků homosexuální komunity je v rozporu s vůli společnosti. Britové jsou stále přesvědčeni, že manželství muže a ženy zasluhuje zvláštní privilegia ze strany státu, zdůraznil Ivereigh.

  http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=23448

 72. Shadowman Post author

  plati.

  diky za informaci, ze jsi to nerikal, nebyl jsem si jisty, ceho se to uz tykalo. asi bych si mel zacit delat poznamky 🙂

 73. protestant

  Jednou jsem mluvil o zhruba 50 procentech. Týkalo se to ale eutanázie, ne homosexuality.

 74. protestant

  Průzkum: Klesající porodnost je podle lidí vážným problémem ČR

  Praha – Klesající porodnost v Česku je podle 85 procent občanů vážným problémem celé společnosti. Stejný počet lidí si také myslí, že v Česku není dostatečná vládní politika, prostřednictvím které stát pečuje o rodiny.

  Přitom 95 procent veřejnosti vnímá rodinu jako nejdůležitější součást zdravé a funkční společnosti, plyne z internetového průzkumu agentury STEM.

  http://www.denik.cz/z_domova/pruzkum-klesajici-porodnost-je-podle-lidi-vaznym-problemem-cr-20120325.html

Komentáře nejsou povoleny.