Aliaa Magda Elmahdy: příběh odvážné egyptské studentky

Autor | 14.03. 2012

Aliaa Magda Elmahdy - odvážná fotografieVše začalo 23.října 2011, kdy dvacetiletá dívka zveřejnila na svém blogu a přítelově Twitteru erotickou fotografii. Vše by proběhlo asi bez povšimnutí, kdyby dívka nežila v Egyptě, kde o moc usilují islámisté a celá společnost se radikalizuje. V tomto světle je potřeba na její čin nahlížet jako na absolutní hrdinství. Vystavila se tím obrovskému riziku šikany, násilí a určitě i smrti z rukou muslimských fanatiků.

Aliaa se sama považuje za ateistku a zvolila tento způsob protestu, protože:

… nestydím se být ženou ve společnosti, kde  ženy nejsou nic jiného, než sexuální předměty obtěžované denně muži, kteří nevědí nic o sexu ani důležitosti žen. Fotografie lidského těla je podle mě nejlepším uměleckým vyjádřením sebe sama

Alia samozřejmě dostává denně obrovské množství výhrůžek, ale zároveň se jí z celého světa dostává obrovské podpory hlavně z řad ateistů. Její čin je ve světle jeho možných důsledků skutečně obdivuhodný a Aliaa je nefalšovaná hrdinka.

3 thoughts on “Aliaa Magda Elmahdy: příběh odvážné egyptské studentky

 1. protestant

  Legrační je, že odkazovaný článek neukazuje celou fotografii. Že by v našem světě nebylo také dovoleno vše? 🙂

 2. Slávek

  Jo, je to paradox. Na CNN se toho zalekli a facebook tu její fotku taky smázl. Ono je to podobné s křesťany i muslimy. Ten podtón, že lidské tělo je hříšné, sex je hříšný… je to pokrytectví. Západní média to na jednu stranu obdivují a na druhou se samy bojí tu fotku ukázat.

  Na druhé straně ten blog má u americké společnosti Google a na západě ji za to nikdo nechce zabít.

 3. protestant

  Křesťanský západ má za sebou o 700 let delší vývoj.
  Před 700 lety by ji zde také odsoudili.

Komentáře nejsou povoleny.