Katolická církev klesla hlouběji, než jsme čekali. Zneužité děti kastrovala.

Autor | 23.03. 2012
Henk Heithuis (na archivní fotografii druhý zleva)

Henk Heithuis (na archivní fotografii druhý zleva) v roce 1956 oznámil policii, že byl během studia na internátní škole zneužíván členem kléru. Vzápětí byl umístěn do nemocnice patřící katolické církvi, v níž byl lékařským personálem vykastrován, aby byl vyléčen z homosexuálních sklonů a potrestán za donášení úřadům. Obdobný osud postihl přinejmenším deset jiných chlapců, po dalších se pátrá. h/t: Eric MacDonald

To, že katoličtí kněží zneužívali a možná dál zneužívají malé děti a Katolická církev se snaží zahladit stopy těchto odporných zločinů systematickým uplácením rodičů, přesouváním kněží na jiné diecéze aniž by spolupracovala se světskou spravedlností snad dnes už nikoho nepřekvapuje. Rotterdamské noviny NRC Handelsblad, přinesly zprávu o důkazech v minimálně deseti případech, kdy oběti sexuálního násilí ze strany kněží byly v padesátých letech kastrovány, kvůli podezření na homosexualitu. Jednalo se vesměs o neplnoleté chlapce, kteří potom, co o svém zážitku promluvili, byli hospitalizováni v katolické psychiatrické léčebně, kde jim potom uřízli varlata. Důvodem byla projevená homosexualita. Měli totiž pohlavní styk s knězem!

Vůbec netuším, jaký komentář k něčemu tak hroznému mohu napsat. Stačí si jen trochu představit, co museli ti zneužití chlapci prožívat a co se asi tak honilo hlavou všem těm sviním, které byli schopny něco takového provádět. Vůbec nedovedu pochopit, jak se dnes může někdo k takové organizaci jako je katolická církev vůbec hlásit, když se dozví, co ti lidé prováděli a systematicky kryli.

Update: Komentář z blogu PZ Myerse

Katolictví je horor. Je to noční můra a středověká monstrozita, která zničila již příliš mnoho životů. Myslím, že je čas, aby se lidé probudili. Můžete mi tvrdit, že existují dobří lidé, kteří se stali knězi a já s vámi budu souhlasit. Ale kdy konečně přestanou ti dobří lidé spolupracovat s zločinnou organizací, strhnou kolárek a nadále odmítnou  věc tak propletenou korupcí a zlem?

6 thoughts on “Katolická církev klesla hlouběji, než jsme čekali. Zneužité děti kastrovala.

 1. protestant

  Existuje k tomu nějaký soudní výrok? Bylo to u soudu projednáváno? Byl nalezen viník? Náš právní řád totiž nezná kolektivní, ale pouze individuální vinu.

 2. Slávek Post author

  Náš právní řád je v tomto případě irelevantní. Ale i ten samozřejmě postihuje přísněji organizovanou kriminalitu. O soudním výroku nevím. Kauza je skutečně čerstvá. Nizozemští novináři ale odvedli dobrou práci. Mají k dispozici itineráře, lékařské zprávy, zápisy z porad apod.

 3. protestant

  O tom zda je někdo vinen či ne rozhodují soudy, ne novináři.

 4. Slávek Post author

  Samozřejmě protestante. Komentuji a odkazuji zprávu, kterou jsem převzal ze seriózního média. To je zcela legitimní žánr – komentář. Tak to holt funguje. V tomto případě mě to ale vůbec netěší.

 5. bobeš

  každy kněz je uchylak,zvrhlik i pedofil.Já,když jsem měl 7 roků u spovědí se mne kněz vyptaval na sex mezi nami ve škole,na dívky atd.Při tom byl rudy a třasl se.Cirkev je zlodějska instituce řízena žídem.V 21 stoleti jak někdo může věřit takovym vymyslum.Možna take Havel vstane z mrtvych,a co polsky papeř Wojdyla.Kraviny.Žídí to maji dobře vymyšlené.

 6. Antitheista

  Bobeš: jděte s tím antisemitismem do háje, katolická církev naopak pogromy na Židy podporovala po většinu své historie…

Komentáře nejsou povoleny.