Ateista v Indonésii před soudem kvůli založení ateistické stránky na facebooku

Autor | 03.04. 2012

31letý Indonésan, ex-muslim a nyní ateista Alexander Aan byl po založení facebookové skupiny “Minang Atheists” a napsaní pár příspěvků napaden, zatčen a nyní čelí soudnímu řízení mj. za urážku islámu (Alexander je souzen za porušení 3 zákonů).

Zdroje: AAI, PAA, CarbonatedTV

 

4 thoughts on “Ateista v Indonésii před soudem kvůli založení ateistické stránky na facebooku

 1. protestant

  Americká komise zveřejnila seznam zemí, kde je popírána náboženská svoboda

  Napsal(a): Rádio Vatikán, http://www.radiovaticana.cz, titulek redakční, upraveno | Zveřejněno: Středa, 4. dubna 2012, 7:15 (CEST)
  Sdílet | Verze pro tisk | Čti později | Velikost písma:A A A

  Zvětšit obrázek
  Titulní stránka zprávy komise.
  (www.uscirf.gov)
  Americká komise pro náboženskou svobodu ve světě (USCIRF) zveřejnila svou pravidelnou zprávu o zemích, ve kterých je tato základní lidská svoboda systematicky pošlapávána.

  Jak řekl během prezentace předseda komise Leonard Leo, jde o země, které „popírají základní lidská práva a mezi nimi náboženskou svobodu a vytvářejí tak úrodný terén pro chudobu a nejistotu, stejně jako pro násilnická a radikální hnutí.“

  Zpráva za rok 2012 zahrnuje Egypt, Myanmar, Eritreu, Irák, Írán, Nigérii, Severní Koreu, Súdán, Tádžikistán, Turkmenistán, Uzbekistán a Vietnam.

  Zpráva se zabývá důsledky Arabského jara v Egyptě a konstatuje, že obecně vedlo k úbytku náboženské svobody. Koptští křesťané zakoušejí opakované útoky, jen v roce 2011 jich bylo zabito sto.

  Další ze zemí, na které upozorňuje americká zpráva, je Nigérie. Po prezidentských volbách minulý duben více než 800 zahynulo v potyčkách na severu země a více než 430 kostelů bylo spáleno nebo zničeno. Od roku 1999 zemřelo více než 14 tisíc Nigérijců v náboženských konfliktech.

  popírají základní lidská práva a mezi nimi náboženskou svobodu a vytvářejí tak úrodný terén pro chudobu a nejistotu, stejně jako pro násilnická a radikální hnutí
  Leonard Leo
  Silnými slovy zpráva charakterizuje situaci v Pákistánu. Obviňuje vládu, že toleruje „trvalé a systematické porušování svobody vyznání a náboženství“. Zpráva zmiňuje také nucené konverze a případy mladých křesťanek unášených a nucených přijmout islám.
  Také v Číně vláda pokračuje ve překračování svých mezinárodních závazků, pokud jde o ochranu náboženské svobody. Tibetští buddhisté, ujgurští muslimové a křesťané patřící k podzemním komunitám jsou stále předmětem pronásledování. Podle odhadů vládní komise je v Číně asi 100 milionů vyznavačů některé náboženské víry a jejich počet se rychle zvyšuje – uvádí zpráva Americké komise pro náboženskou svobodu ve světě.
  http://www.krestandnes.cz/article/americka-komise-zverejnila-seznam-zemi-kde-je-popirana-nabozenska-svoboda/20346.htm

 2. Pingback: Zbabělí bílí ateisté | Občanské sdružení ateistů České republiky

 3. larry

  tento problém ignorují naše vlády a média, namísto aby se utlačovaných skupin v cizích zemích zastaly (spíš to dělá pár dobrovolníků nebo skupiny na sociálních sítích). pokud má být nějaká imigrace do Evropy, tak by se měla primárně zaměřit na pronásledovné skupiny obyvatel, ale místo toho sem tahají hlavně ekonomické imigranty právě ze skupiny, která se na perzekucích podílí, a to jsou muslimové.
  že takový postup nechápete? to nejste sami. údajně je to důsledek ropné krize v 70. letech, kdy se zavřeli kohoutky ropovodů a jedním z požadavků zemí vyvážejících ropu bylo otevření hranic muslimským imigrantům. jak z toho nejsnáze ven? omezit závislost na ropě!

Komentáře nejsou povoleny.