Věda a náboženství podle AFO

Autor | 10.04. 2012

Od 17. do 22. dubna bude v Olomouci probíhat již 47. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů acadamia film olomouc (AFO). Jeden z bloků festivalu je věnován vědě a náboženství. Dovolím si teď podrobnosti odcitovat:

VĚDA A NÁBOŽENSTVÍ
Vedle náhledů na budoucnost lidstva se AFO 47 dotkne i jiného provokativního tématu – náboženství z pohledu vědy. Současná věda si klade za cíl odhalit mozkové centrum náboženských prožitků nebo osvětlit evoluční mechanismy vzniku náboženství. Pokud se jí to podaří, bude to znamenat, že náboženství je pouhým produktem evoluce? Povede nás moderní věda k popření všeho božského a nadpřirozeného? Takové otázky vyvolá hned celá řada populárně-vědeckých snímků, přednáška Evy Klocové z Masarykovy univerzity v Brně a panelová diskuse.

Promítané filmy:
Kdo napsal Bibli?
Svořil Bůh vesmír?
Bůh v mozku

Přednášky a panely:
Eva Klocová : Je náš mozek boží? Aneb, co vědu nezajímá při zkoumání náboženských prožitků.
Věda a náboženství (panelová diskuze)

zdroj: AFO

Bude se promítat i na Horním náměstí, kde bude letos nově otevřena i Science Café – kavárna pro neformální setkávání vědců a zájemců o vědu z řad široké veřejnosti. Akreditace na festival je zdarma. Pokud by měl někdo ze čtenářů zájem, rád se s ním v Olomouci dle svých možností setkám (případná domluva přes e-mail: jan(zavináč)osacr.cz).

One thought on “Věda a náboženství podle AFO

  1. Pingback: [AFO] Jan Černík: Vyvracím, tedy jsem. Čím ještě může náboženství přispět? | Občanské sdružení ateistů České republiky

Komentáře nejsou povoleny.