Richard Dawkins obdrží cenu za služby humanismu

Autor | 16.04. 2012

Dawkinsovi bude v červnu na konferenci Britské humanistické asociace (BHA) uděleno ocenění “za služby humanismu (Services to Humanism award).”  Cenu získá mj. na základě jeho konzistentní a odvážné obrany pravdy, vědy, vědecké metody proti pověrám a nerozumu.

via: Hemant Mehta

Autor: Shadowman

Jan Houserek - ateista, skeptik, nihilista, scientista, slacktivista a kavárenský povaleč z Holomóca.

23 thoughts on “Richard Dawkins obdrží cenu za služby humanismu

 1. protestant

  Proč mi to připomíná zprávy typu soudruh XY dostal cenu Klementa Gottwalda? ….. :-))))

 2. Shadowman Post author

  nevim, zavist a tva posedlost argumenty ad komančum? tys nikdy zadny oceneni nedostal?

  me popravde trochu pobavilo spis to, ze je Dawkins (cestnym) viceprezidentem BHA (ne ze by mi to nejak vadilo, nic na tom neni, predpokladam, ze sam sobe si tu cenu neudeluje).

 3. protestant

  No ještě byste mu měli poslat kytku a zdravici…. 🙂

 4. Shadowman Post author

  to sis vylozil spatne ucel te zpravy a vkladas nam do mysli, co si mozna ani nemyslime 😉

  Massive Error neni ČT, ani OSA ČR neni ČT, FT mj. dela high-end journalism. my tady na sebe moc prisni zatim nejsme (aspon mi Slavek zatim nevynadal :)). osobne muj vyber materialu ke zverejneni neprochazi zadnym odborne stanovenym filtrem, zverejnim, co zverejnim – co me zaujme nebo co povazuju aspon za trochu dulezite, aniz bych psal porad o to samem, coz se mi stava. a nekdy, nekdy casteji, jsem rad, pokud mam vubec co napsat. snazim se o nejaky rozumny pomer mezi kvalitou a kvantitou, jestli mi to nejde, muzeme si o tom pohovorit, muzes me pozvat na skoleni 😉

  no, kdyz to zaplatis, klidne mu tu kytici oficialne za sdruzeni poslu/posleme.

 5. protestant

  Já chápu, že uvádět několik článků týdně je těžké a že při takové četnosti nelze srovnávat s články na i-ateismus. Já se nevyjadřuji ke kvalitě ale k podbízivosti a částečné servilnosti k osobě Dawkinse.
  Už jste mu zde přáli k narozeninám, teď k udělení ceny a ještě zbývá udělení čestného předsednictví OSACR.

 6. Shadowman Post author

  myslim, ze to je zpusobeno prave relativne nizkym poctem prispevku. kdybych opravdu plnil nasi interne stanovenou kvotu, mozna by to tak nepusobilo.

  kazdopadne ale at chceme nebo ne, Dawkins je velmi vyznamnou osobou dnesniho ateismu, bylo by asi spatne, kdybych ho nezminoval, i kdybych ho nemel rad.

  a s i-ateismem bych to tady moc nesrovnaval, nasim cilem neni psat uvahy, eseje, delsi texty obecne.

 7. Colombo

  Shadowman: což takhle napsat o tom, o čem jsme se bavili na srázku?
  “Probrali jsme tohle tohle a tohle, pak tohle tohle a tohle. Shodli jsme se na tomhle. Moc se nám to všem líbilo a příště tam přijdem znova.”

 8. Shadowman Post author

  dobry napad, hlasis se dobrovolne? 🙂

 9. Colombo

  Ty vole, to jsou kecy. To si fakt ty informace vykládá, jak se mu zrovna hodí! A hlavně kulové jim rozumí…

 10. protestant

  Alespoň lidi neoslovuje “vole” 🙂

 11. Colombo

  Než lhát a překrucovat, to ať raději říká to “vole”…

  Sorry Protestante, ale ten chlap vůbec neví, o čem mluví, jinak by takový blábol, jako “Á, Dawkins přiznal, že Boha nemůže vyvrátit, takže je to agnostik!”
  To značí o naprostém nepochopení situace… nebo cílovém překrucování faktů a lži.
  Takže je to buď debil, nebo podvodník.
  Dawkins jasně píše, že prohlašovat možnost existence Boha jen proto, že ho nemůžeme vyvrátit, je stejné, jako prohlašovat existence čajové konvice schované za venuší, nebo za čím. Nebo to samé prohlašovat o vílách. To, že něco nemůžeme vyvrátit není důkazem pro existenci. Takže jakékoliv tvrzeí o existenci Boha by mělo být podpořeno právě řečníkem, neboť si stejně můžu vymyslet tisíc jiných bytostí, jak se ostatně s neviditelným jednorožcem nebo špagetovým monstrem děje…
  Jenže pokud takový člověk, tak vysoko a na vlivném místě nezvládá základní logiku, tak je něco špatně.

 12. protestant

  Mne nezajímá co tvrdí Dawkins. Pro mne je každá kdo tvrdí že existenci či neexistenci Boha nelze dokázat agnostikem…

  Agnosticismus je názor, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence jakéhokoliv boha, se nedá prokázat ani vyvrátit a že totéž platí i pro další, zejména náboženská a metafyzická tvrzení.[1]
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Agnosticismus

 13. protestant

  Zprávy

  13.4.2012

  Kard. Pell diskutoval s ateistou Dawkinsem

  Austrálie. „Věřím ve zmrtvýchvstání těla, protože věřím Kristu, který stal z mrtvých. A více spoléhám na Jeho slovo než na vaše, pane Dawkinsi,“ řekl kard. George Pell, metropolita Sydney během televizní debaty s nejslavnějším propagátorem ateismu v anglosaském světě. Hodinová diskuse se setkala s velkou pozorností australského publika. Podle tamních médií nicméně nesplnila očekávání, protože místo skutečné výměny názorů došlo spíš ke srážce dvou ideologií. V tom smyslu demaskovala Dawkinse, který – jak poznamenal jeden z publicistů – se ukázal jako „talentovaný demagog, ale slabý filosof“.

  Nešlo o první podobnou debatu britského propagátora ateismu s církevním hierarchou. Před měsícem se v Oxfordě setkal s primasem Anglikánského společenství, arcibiskupem Rowanem Williamsem. Během veřejné debaty byl Richard Dawkins donucen uznat, že spíše než ateistou je agnostikem, protože – jak řekl – v podstatě si nemůže být jist, že Bůh není.
  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16231

 14. Colombo

  Ale hromadou žvástů o tom, jak katolíci tvrdí, že je Dawkins agnostik, z Dawkinse agnostika neuděláš ani celý problém nevyřešíš.

  Protože celý problém je úplně někde jinde. Je to to samé, jako že si nemůžeš být naprosto jist, že neexistovala Atlantida.
  Což ale vůbec neznamená, že existovala, či že její existence je jakkoliv pravděpodobná.

 15. Colombo

  Celý problém není postavený na tom “what isn’t possible”, protože při své nevědomosti to nevíme, ale na “what seems plausible”. Což musí Dawkins, jako vědec, moc dobře chápat. Že není dobrý rétorik, debatuje proti rétorikům a s debily, co v životě nespočítali ani jednu blbou statistiku a nemají páru o tom, co je důkaz, je úplně jiná věc. Těžiště problému totiž je úplně někde jinde a nějaké veřejné mínění či to, kdo koliv vyhrál debat, vůbec nerozhoduje, jak se tady marně snažíš naznačit.
  Naopak se snažíš uhnout od problému a překrucovat fakta.

 16. protestant

  tak znovu:

  Agnosticismus je názor, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence jakéhokoliv boha, se nedá prokázat ani vyvrátit a že totéž platí i pro další, zejména náboženská a metafyzická tvrzení.[1]
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Agnosticismus

 17. protestant

  nebo jestli to chceš z anglické wiki tak :

  Agnosticism is the view that the truth values of certain claims—especially claims about the existence or non-existence of any deity, but also other religious and metaphysical claims—are unknown or unknowable.[1][2]
  http://en.wikipedia.org/wiki/Agnostic

  nic nepřekrucuji. Jen vedle sebe dávám definici agnosticismu a Dawkinsovo prohlášení. Ostatní nechávám na posouzení druhých. 🙂

 18. Lemmy

  Univerzita Palackého privíta počas 50. ročníka Medzinárodného festivalu populárno-vedeckých filmov Academia Film Olomouc významného britského biológa a strojcu myšlienky nového ateizmu Richarda Dawkinsa. V rámci jubilejného ročníka jedného z najväčších európskych vedeckých festivalov otvorí Univerzita Palackého verejnosti interaktívne science centrum Pevnosť poznania. AFO50 sa uskutoční v dňoch 14. – 19. apríla 2015. Viac: Do Olomouca príde legendárny Richard Dawkins.

Komentáře nejsou povoleny.