Co uráží Muslimy: hračky, vlajky, pokladničky, psi na ulici a jódlující důchodci

Autor | 18.04. 2012

Je vůbec možné neurazit muslima? Seznam toho, co muslimy uráží najdete v článku Lei Vojtekové.

A tady se nabízí zcela zásadní otázka… Proč si muslimové vybrali pro svou emigraci evropské země? Proč se přistěhovali sem, když je tady tak všechno uráží? Vždyť přece když se někam chci přestěhovat, tak si vyberu zemi, která je mi blízká a která neuráží mé cítění. A když už, tak prostě respektuji zvyky a kulturu dané krajiny.

14 thoughts on “Co uráží Muslimy: hračky, vlajky, pokladničky, psi na ulici a jódlující důchodci

 1. protestant

  Opravdu toto slované udělali když přišli do Evropy?

 2. protestant

  Jasně. Vůbec si nepřinesli svou kulturu a svoje náboženství. Vše přejali od Keltů a Germánů … 🙂

 3. Slávek ČernýSlávek Post author

  Pokud žili ve společenství kde převládala Keltská nebo Germánská kultura, jistě se přizpůsobit museli. Pokud Kelty nebo Germány vojensky vytlačili, přizpůsobovat se nemuseli.

  Jestli mám správné informace, tak tu žádná muslimská invaze neprobíhá a muslimové se na individuální bázi stěhují do států s evropskou kulturou. Je to jejich volba k nám přijít. A jsou tu vítání, pokud budou akceptovat naše zvyklosti.

 4. protestant

  Tak dlouho se přizpůsobovali, až Kelty a Germány vytlačili … 🙂

 5. protestant

  I v současné Evropě jde o přirozený vývoj.

 6. Slávek

  Souhlas. Nicméně nejsme jen nezúčastnění pozorovatelé a můžeme jej ovlivnit.

 7. Colombo

  Shadowman: K tématu filosofie se mi líbí příspěvek, co jsem našel u Tvrdého, a to:
  http://massive-error.blogspot.com/2012/04/causal-machines.html

  Zejména to, jak se samotné vědění považuje za důležité. To ukazuje na prázdnost spousty filosofování, protože není postavené na skutečnosti. Na podobnou myšlenku jsem narazil v:
  http://shawnslayton.com/open/Probability%2520book/book.pdf

  strana 627. Což je vlastně jen logické. Čím víc toho víme, tím jsme schopni lépe odhadovat správost dalších možných vztahů. To opět ukazuje na to, že samotná filosofie jako samostatná disciplína je zbytečná a filosofovat by se mělo pouze na základě značné znalosti problému. Jen tehdy bude zaručena nějaká jistota v možný výsledek.

 8. protestant

  …..Čím víc toho víme, tím jsme schopni lépe odhadovat správost dalších možných vztahů…..

  A proto všechny civilizace co toho hodně věděly byly převálcovány společnostmi které toho věděly málo… 🙂

 9. Colombo

  Straw hat argument. To vždycky, když se nemůžeš strefit do terče tak začneš střílet do země? Všichni víme, že tam země je.
  Nehledě na to, že nemáš tak úplně pravdu. Ačkoliv je pravda, že Římská říše, a to všechny, podlehla barbarům, zapomínáš, že ona z velké části barbary pokořila. Jen jich už bylo moc. Stejně tak dnešní Izrael, technicky mnohem vyspělejší než okolní Arabové, své nepřátele válcuje. A tak bychom mohli postupovat dál. Sice se to tedy stávalo, ale negeneralizoval bych, že se to stalo vždycky a že vždycky, když proti sobě postavíš někoho s informacemi a někoho bez informací, že vyhraje neinformovaný.

 10. Shadowman

  @Colombo, re: causual machines, vyborne! treba Patricie Churchlandova je ma velka oblibenkyne – spolecne s jejim manzelem jsou to filosofove, kterych si vazi (ve smyslu: jen tak prazdne neblaboli a vede, danemu oboru – neurovede – rozumi) jako jednech z mala (nebo mozna i jako jedinych) treba Frantisek Koukolik.

 11. Pingback: Autorka urazila muslimy článkem o tom, co uráží muslimy | Občanské sdružení ateistů České republiky

Komentáře nejsou povoleny.