“Ježíš zemřel za Čechy”: Polští katolíci chtějí obracet ateisty na víru během Eura

Autor | 11.05. 2012

Aktuálně.cz přineslo zprávu, že vratislavská arcidiecéze plánuje kampaň, která má obracet české hosty a fanoušky na jedinou pravou víru. Ukazuje to, že spousta věřících má nejen minimum empatie, ale už i nadobro ztratila slušné vychování a respekt k druhým lidem, kteří mají jiné názory.

Nejedná se přitom nějakou radikální evangelikální odnož nově probuzených křesťanů, ale o akci Vratislavské arcidiecéze. Plakát “Ježíš zemřel za Čechy” potom snad může u čechů vzbudit jen útrpný úsměv a lítost, kam až mohou klesnout lidé zaslepení náboženskou vírou.

 

16 thoughts on ““Ježíš zemřel za Čechy”: Polští katolíci chtějí obracet ateisty na víru během Eura

 1. protestant

  “Slávek mluví za Čechy” 🙂

 2. protestant

  Plakát „Ježíš zemřel za Čechy“ potom snad může u čechů vzbudit jen útrpný úsměv a lítost, kam až mohou klesnout lidé zaslepení náboženskou vírou…. tímhle mluvíš i za mne…

 3. Slávek

  Potom mě těší, že mluvím i za tebe. Přiznám se, že jsem to nečekal. Málo kdy se tu vyjádříš pochvalně.

  Ale k věci: tobě to připadá normální obracet pozvaného hosta na svoji víru?

 4. protestant

  1. Mluvíš i za mne, jenže proti mé vůli a rozdílně, než bych reagoval já.
  2. Hostům vždy nabídnu to nejlepší co mám.
  3. Na tomto webu se to praktikuje běžně…Každý host je zde obracen na ateistickou víru.

 5. slávek

  Protestante, toto je web Občanského sdružení ateistů a vyjadřuje naše názory. Je to názorový web a samozřejmě jedním z jeho cílů je i šířit informace o našem světonázoru.

  Dalším cílem je i nábor nových členů, pokud mají zájem. Účelem toho webu je podpora našich dalších projektů a monitoring toho, co se ve světě ateismu děje.

  Aby někdo na náš web přišel, musí aktivně kliknout na odkaz, nebo vyťukat jeho adresu. Tj. nikoho nenutíme a všichni lidé si to tady čtou dobrovolně.

  To se rozhodně nedá říct o plakátech na stadionu mistrovství Evropy ve fotbale, kam lidé jedou cíleně za fotbalem. Kdo si chce nechat vrážet klíny do hlavy od flanďáků, může dobrovolně navštívit tu jejich arcidiecézi.

  S tím nabízením hostům je to určitě pravda. Na druhou stranu je velmi neslušné hosty urážet nebo jim něco nutit. Poláci vědí, že mezi Čechy moc křesťanů není a ty transpatenty jsou tedy záměrně arogantní.

 6. protestant

  Jenže větou ..”Plakát „Ježíš zemřel za Čechy“ potom snad může u čechů vzbudit jen útrpný úsměv a lítost, kam až mohou klesnout lidé zaslepení náboženskou vírou.”… mluvíš i za Čechy věřící.
  Kdybys napsal “u čechů – ateistů” pak by bylo vše OK.

 7. protestant

  Když navštívím cizí krajinu tak pro mne nabídka jejich místního jídla není urážkou. Nepojedu do Francie, abych se tam stravoval v MD. Tedy nemohu čekat, že se v té cizí krajině budou oni přizpůsobovat mně, ale že tomu bude opačně – že já se přizpůsobím jejich zvykům, stravě, stylu života a pod.

 8. protestant

  Myslím, že je naopak velmi arogantní očekávat kdekoliv v Polsku ateistické prostředí jen proto, že sám jsem ateista.

 9. Colombo

  Já myslím, že jsi teď arogantní ty. Nejde o to mít kostely otevřené. To bych pochopil. Stejně jako jsou otevěné reustaurace, kam můžeš, ALE TAKY NEMUSÍŠ jít. Můžeš se stravovat v McDonaldu. Problém je, JAKMILE TI TO NĚKDO VNUCUJE!!!

 10. Slávek ČernýSlávek Post author

  Protestante, píšu svůj názor ateisty, na ateistickém serveru. Nijak to neskrývám. každý, kdo to tu čte, to snad tak chápe. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš tu komentovat, ale to je tak jediný co s tím můžeš dělat. Pokud chceš vyvážené zprávy s názory křesťanů a jiných lidí, tak je tu nehledej. Tady se snažíme přinášet krátké zprávy, které se týkají ateismu doplněné ateistickým názorem na svět. Nebudu se tu držet zpět jen proto, aby to někomu připadalo vyvážené.

  Navíc: ta věta, kterou komentuješ, je můj názor. Pod článkem jsem podepsán. To že je to názor, můžeš vidět i ze slovíček jako “může”, “snad”, které ji jasně odlišují od objektivní reality. Za nikoho jinýho nemluvím.

 11. protestant

  Však jsem napsal už na počátku: “Slávek mluví za Čechy”.
  Bylo to konstatování, proti kterému jsi nesmyslně protestoval.
  Prostě jsi označil Čechy za lidi, kterým tyto plakáty budou vadit, přestože jisté části podle mne vadit nebudou.
  Teď po delší diskuzi v podstatě přiznáváš že jsi opravdu za Čechy mluvil. Nemám s tím problém, jen nenazývejme čtverec kružnicí.

 12. Slávek ČernýSlávek Post author

  Jen prosím nepřekrucuj má slova. Napsal jsem, že “SNAD MŮŽE u čechů vzbudit útrpný úsměv”

  Ne že jim to BUDE vadit.

  První věta připouští možnost, že to třeba u některých ten úsměv nevzbudí. Pokud nevnímáš ten rozdíl, potom je veškerá diskuse asi marná.

Komentáře nejsou povoleny.