Plačící Ježíš – zázrak? Ne, prosakující záchod

Autor | 28.05. 2012

Z nohou sochy Ježíše v indické Bombaji v březnu padaly kapky vody. Křesťané k ní putovali, aby se vody napili v domnění, že má snad nějaké zázračné účinky. Jak už to tak ale bývá, samozřejmě o žádný zázrak nešlo. Předseda tamního svazu skeptiků – Sanal Edamaruku – zjistil, že se ve skutečnosti jednalo o prosakující odpad z toalet. Edamaruku byl obviněn z rouhání, náboženské skupiny na něj podaly žalobu.

Žádné zázraky se holt nedějí. Sanalovi přejeme, aby zvítězil zdravý rozum nad pověrami, jeho odsouzení by bylo absurdní.

Zdroj: lidovky.cz

4 thoughts on “Plačící Ježíš – zázrak? Ne, prosakující záchod

  1. Shadowman Post author

    FYI, az ted jsem si vsiml, ze Michal na clanek upozornil driv nez ja. kdybych si procital komentare na i-ateismu driv, urcite bych nezapomnel na „hat tip.“

  2. protestant

    Asi je takových článků tak málo, že je o ně tahanice. Teď by jej měl uveřejnit Blesk, Aha a jim podobné…. 🙂

  3. Shadowman Post author

    nevim, nove zkousim Google News, a vyhodilo mi to takhle hned clanek, ktery s k nam hodil 🙂 k memu stesti to podle te diskuse na Michalove blogu je zalozeno na skutecnosti (ten clanek jsem si neoveril).

  4. Pingback: Indického skeptika Sanal Edamaruku čeká vězení za to, že demaskoval katolický zázrak | Občanské sdružení ateistů České republiky

Komentáře nejsou povoleny.