Ježíš je (ne)normální!

Autor | 31.05. 2012

Ježíš je normálníPřed naším nadcházejícím setkáním v Brně jsem si vzpomněl na charismaticko-letniční křesťanský sbor Triumfální centrum víry (TCV), s jehož členkou jsem se před naším, tuším, vůbec úplně prvním osobním setkání ve volné chvíli na Malinovského náměstí bavil. Při této příležitosti bych rád naše čtenáře upozornil na dokument Terezy NvotovéJežíš je normální! z roku 2008 (ČSFD). Nvotová TCV dva roky sledovala, natočila o tom tuto svou vcelku povedenou a zábavnou prvotinu. Sama pak v dětství navštěvovala, pokud se nepletu, dnes už neexistující bilingvální školu založenou právě americkými letničními misionáři z Hnutí víry. Dokument za zaměřuje na otázku indoktrinace a brainwashingu malých dětí, máte možnost nahlédnout do zákulisí TCV; a podívat se, jak Nvotová, její spolužáci a bývalý třídní učitel problematiku po letech dnes hodnotí.

Na stránkách České televize je možné tento dokument shlédnout do konce roku 2014: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10256463828-jezis-je-normalni/

Zájemcům také doporučuji sehnat si podle mého názoru mnohem drsnější americkou alternativu natočenou v roce 2006 – Jesus Camp (ČSFD).

8 thoughts on “Ježíš je (ne)normální!

 1. protestant

  Všimněte si prosím kdo ten pořad moderuje a kdo poukazuje na to, že ti lidé nejsou normální… 🙂

 2. Shadowman Post author

  musim se nekdy pokusit „krestana“ takoveho razeni sehnat a pozadat o ucast na nejakem nasem setkani, docela by me tva konfrontace/diskuse s takovym clovekem zajimala.

  a ano, je to snadnejsi terc nez umirneni krestane Tveho razeni.

 3. protestant

  Ty myslíš, že ten v obličeji potetovaný hudebník je křesťan? To jsem nevěděl. Odkud to víš?

 4. Shadowman Post author

  obavam se, ze oba mluvime ted o necem/nekom jinem, nebo Ti nerozumim 🙂 nebyl jsem si jisty, o kom presne mluvis (videl jsem to jen jednou, toho hudebnika si nepamatuju).

  kazdopadne jsem tim chtel rict, ze letnicni/charismatici/nove probuzeni jsou podle meho nazoru jasnym a snadnym tercem pro bezverce i jine verici. je to nekdy fakt sila. treba jako kdyz nove ateisty kritizuje taky kde kdo 😀

 5. Slávek

  Pokud jsou snadným terčem, proč tvrdí, že mají velké úspěchy v náběru nových členů? Tvrdí to o sobě třeba i lefvebristi – ultrakatolíci.

 6. xorron

  Halelujah, to je tedy humus. Pařba.

 7. Shadowman Post author

  @slavek, prave, oni toho navykladaji – dorustaji zkracene nohy… velky uspech v naberu novych clenu maji udajne hlavne v Africe (to overit neumim). u nas asi nic moc (anekdoticka evidence), i kdyz se snazi tvrdit opak.

  jinak tim tercem myslim i terc kritiky, nejde mi jen o uspesne vyvraceni a vetsinove odmitani takovych nazoru, i kdyz o letnicnich si to samozrejme myslim 🙂

  treba i clovek s tetovanim. ten taky vycniva. aspon tak tu protestantovu poznamku chapu, i kdyz nevim, co je na tom, ze ma nekdo tetovani? (samozrejme by to asi byla diskuse o normalite, do cehoz se mi moc poustet nechce)

Komentáře nejsou povoleny.