Katolíci stále nesmí masturbovat, aspoň podle Vatikánu

Autor | 06.06. 2012

V otázce lidské sexuality zpátečnická Římskokatolická církev se opět předvedla. Vatikánská Kongregace pro nauky víry (CDF) vydala dokument (notifikaci), ve kterém vyjádřila nesouhlas se závěry knihy Just Love: A Framework for Christian Sexual Ethics od řeholní sestry a profesorky křesťanské etiky Margaret A. Farleyové, která vyšla v roce 2006. Vatikánu se nelíbí, že Farleyová podporuje masturbaci, homosexualitu, sňatky homosexuálů ap. CDF si v notifikaci například stěžuje, že sestra Farleyová:

Buď vůbec nebere v úvahu autoritu církve ve věroučných otázkách, tj. církevní magisterium, anebo nakládá s církevním učením jakoby bylo jen jedním z mnoha rovnocenných názorů. (RadioVaticana)

Její kniha podle Vatikánu:

Obsahuje defektní chápání objektivní povahy přirozeného mravního zákona a čerpá buď z určitých filosofických proudů anebo svého vlastního chápání takzvané «soudobé zkušenosti,» čímž protiřečí Písmu svatému a živé tradici církve. Jde konkrétně o etickou kvalifikaci skutku masturbace, homosexuálního jednání a homosexuálních svazků, které sestra Farley hodnotí opačně než církevní věrouka, a také o její postulát nezávaznosti a rozlučitelnosti manželství. (RadioVaticana)

Farleyová to pro agenturu Reuters komentovala slovy:

Kniha neměla vyjadřovat oficiální katolickou nauku, ale zároveň vůči ní ani nebyla namířená. Jde o úplně jiný žánr. (ihned.cz)

(Facepalm).

h/t: Filip Tvrdý

One thought on “Katolíci stále nesmí masturbovat, aspoň podle Vatikánu

  1. bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf

    Jsem ateista, ale sebeprznění nepodporuji. Popravoval bych za něj. Církev má v tomto pravdu. Připadá Vám snad normální, jestliže nějaký úchyl znásilní sám sebe?

Komentáře nejsou povoleny.