Josef Ratzinger: papež nemilovaný ze všech stran

Autor | 11.06. 2012
Josef Ratzinger / Benedict XVI.

Josef Ratzinger / Benedict XVI. - zdroj wikimedia

Jan Pavel II., byl člověk, který byl široce uznáván jako význačná osobnost nejen katolíky. Mnozí katolíci jej milovali a většina ostatních jej respektovala. bylo jasné, že jeho nástupce nebude mít vůbec jednoduchou situaci. Jan Pavel zanechal v katolické církvi mnoho odsouvaných problémů, které se vedle jeho charizmatu zdály nicotné.

V této nezáviděnihodné situaci se ocitl jeho nástupce, papež Benedict XVI, který se jeví spíše jako profesor a ideolog, než osobnost schopná „strhnout davy“. Z vnějšku se zdá, že na cokoliv sáhne, tak to se nějak pokazí. O jeho empatických a komunikačních schopnostech svědčí třeba jeho výrok k ateistům, kde je dává do souvislosti s nacismem během návštěvy Velké Británie. Jistě absurdní výrok sám osobě je opepřen skutečností, že jej pronesl bývalý člen Hitlerjungend.

Na jeho hlavu se snáší ale kritika i ze samotné katolické církve. Na jedné straně je postaven před čím dál více liberální věřící a klér, třeba v Rakousku a na druhé straně je kritizován menšími, ale o to radikálnějšími příznivci Bratrstva Pia X. A to už vůbec nemluvíme o několik desítek let tutlané a celosvětové kauze zneužívaných dětí. Dnes když jakýkoliv člen katolického kléru promluví o „chlapcích“, tak se každému hned vybaví ukájející se kněz. Kdyby se nejednalo o papeže a hlavu skutečně nepěkné organizace, tak by ho člověku bylo až líto.

Více o jeho mládí a myšlenkovém vývoji se můžete dozvědět v krásném článku zveřejněném pravověrnými katolíky ze spolku Svatého Josefa. Název je kouzelný: Proč nemohu věřit Benediktu XVI.

4 thoughts on “Josef Ratzinger: papež nemilovaný ze všech stran

 1. Pingback: Král je nahý. Jen katolíkům z Institutu svatého Josefa to zapomněli říct. | Občanské sdružení ateistů České republiky

 2. Pingback: Ó, pochválen buď Papa Ratzi, anebo naopak? | Občanské sdružení ateistů České republiky

 3. tgerhgdefhfghf

  Církev ani tohoto papeže nemám rád, ale rád upozorním, že členství v Hitlerjugend bylo povinné.

 4. Foxy

  „…členství v Hitlerjugend bylo povinné…“
  Upřesnil bych to na „dobrovolně povinné“
  Praktický rozdíl v tom ovšem není. Ti, kdo mají zkušenost s dobou tuhé totality, moc dobře ví, vo co gou.

Komentáře nejsou povoleny.