Alex Aan odsouzen za rouhání

Autor | 15.06. 2012

V minulosti jsme vás informovali o případu mladého Indonésana Alexandra Aana (viz zde) zadrženého a stíhaného kvůli založení ateistické facebookové stránky a psaní ateistických vzkazů („Bůh neexistuje.“). Celý tento absurdní případ má stejně absurdní vyústění – Alex byl odsouzen na 2 a půl roku za rouhání a byla mu udělena pokuta v přepočtu kolem 10 000 dolarů. Stejně jako AAI rozsudek odsuzujeme.

Alexe můžete podpořit finančně, můžete napsat indonéským autoritám, nebo Alexe aspoň podpořit vzkazem přes e-mail – na info(zavináč)atheistalliance.org odeslat v angličtině e-mail s předmětem „Message for Alex,“ AAI poté vzkazy pošle Alexovi přes svůj indonéský kontakt.

Viz naše G+ stránka (via AAI)

8 thoughts on “Alex Aan odsouzen za rouhání

 1. Slávek

  Protestante, my se tu o vyváženost nestaráme, stejně jako se o ni nestará křesťandnes.cz. Tuto úlohu s radostí přenecháme třeba veřejnoprávním médiím. Ale to už se tu po desáté opakuju.

  Křesťané se o svoji propagandu umí evidentně postarat sami.

 2. Pingback: Indického skeptika Sanal Edamaruku čeká vězení za to, že demaskoval katolický zázrak | Občanské sdružení ateistů České republiky

 3. larry

  jak se zdá, tak náboženství má problémy s demokracií

 4. Slávek

  nemá, demokracie a náboženství jsou v rozporu. Demokracie je vláda lidu. Náboženství uznává jen vládu boží.

 5. larry

  to je krutá pravda. navíc výkonem vlády boží je v církvi pověřen uzavřený spolek pofiderních individuí. jak řekl v rozhovoru ten slovenský kněz – nechápal jací lidé byli jmenováni biskupy, zatímco ti slušní se nikdy nahoru nedostali nebo jen zřídka.

 6. Pingback: Člověk v tísni: Náboženství by mělo disponovat speciálními právy | Ateisté ČR

 7. Pingback: Co dál po pařížském masakru? | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.