Lidé se stydí za svoji náboženskou víru. A není divu.

Autor | 19.06. 2012

Článek na serveru lidovky.cz nás seznamuje s tím, že se dnes lidé za svou víru spíše stydí. Podobně jako se lidé dříve styděli za svoji sexuální orientaci a preference, tak dnes skrývají svoji víru. Nevím z jakých zdrojů, autoři tohoto článku čerpali. Přesto mi ten přístup věřících, pokud skutečně existuje, přijde sympatický. Přiznávat se veřejně k tomu, že věřím,  že někdo chodil po vodě, proměňoval vodu na víno a celá země byla celkem nedávno zaplavena až po vrcholky hor, ukazuje na sníženou inteligenci asi stejně, jako když věříme i v dospělosti, že existují víly, skřítci a vodníci.

Ne že by takoví lidé neexistovali, ale rozhodně to není něco, čím by se inteligentní lidé chlubili.

Autor: Slávek

Česko je nejateističtější stát na světě a do současnosti tu nepůsobila téměř žádná ateistická organizace. To jsme se rozhodli s několika přáteli změnit. Zajímá mě všechno co se týká internetu a technologií obecně. Jako zakladatel společnosti Aboro dělám vše co je potřeba a neudělá to někdo jiný. Vystudoval jsem Stavební fakultu VUT a prestižní matematické gymnázium na třídě Kapitána Jaroše v Brně. V neposlední řadě mám nejlepší ženu na světě (často) a syna na kterého jsem pyšný (většinou). Společně rádi jíme a vaříme dobré jídlo a cestujeme.

5 thoughts on “Lidé se stydí za svoji náboženskou víru. A není divu.

  1. xorron

    Ten Chaun je tedy síla. Je to věru duchovní tvor. Nejdřív se modlil ke Klausovi, viz Léčba Klausem. Nyní prozřel v pralese, dal si odvar z lián, poblil se, ale je nyní pročištěný a vidí kolem sebe duchovní svět. Měl by dělat poradce Dukovi. Mohli by doplnit Písmo svaté o další poznatky. Hlavně že je tak sebevědomý.

  2. Shadowman

    taky vyzkousim svoje „vnitrni zreni“ v tom pralese dnesnich dni (veder) 🙂

  3. xorron

    Taky vyzkouším, navečer v Litovelské pivnici. Dám si speciál a kouknu půl metru nad sebe, zda nespatřím vesmírné bytosti.

Komentáře nejsou povoleny.