Indického skeptika Sanal Edamaruku čeká vězení za to, že demaskoval katolický zázrak

Autor | 20.06. 2012
Sanal Edamuruku / zdroj New Humanist

Sanal Edamuruku / zdroj New Humanist

Před třemi týdny jsme informovali, že indický skeptik a moderátor odhalil, že katolický zázrak je jen prosakující kanalizace. Situace se od té doby vyvinula velmi nepříjemným směrem. Potom, co v televizi prezentoval podvod, tak se zúčastnil vyhrocené televizní debaty s otcem Augustine Palettem. Tento kněz se vůbec nevyjádřil k otázce zázraku, ale celou dobu vyhrožoval  Sanalovi zákonem o rouhání, když se neomluví.

Toho se chytla jedna organizace bigotních katolíků a trestní oznámení skutečně podali. V současné době čelí Sanal vazbě. Každý den telefonují jeho právníkům, aby se přihlásil na policejní stanici k výkonu vazby. Vazbu nechtějí na jeho žádost zrušit oficiálně proto, že mu venku hrozí nebezpečí. Katolická církev, potom co celou kauzu vyvolala a utrpení způsobila samozřejmě oficiálně mlčí. Existuje petice, žádající Bombajskou arcidiecézi, aby zakročila a stáhla trestní oznámení, které podali někteří její členové. Petici prosím podepište.

Tento případ ateisty, který je za své přesvědčení a pravdu pronásledován bohužel není jediný. Myslím, že můžeme být skutečně rádi, že žijeme v zemi, kde věřící křesťané nebo muslimové tvoří jen menšinu. Pokud jste tak ještě neučinili, petici za stažení trestního oznámení prosím podepište.

Zdroj

Update: Sanal kvůli hrozbě vazby odletěl do Helsinek, kde v současnosti pobývá.

Update 2: Sanala můžete podpořit i finančním darem na jeho obhajobu. Zvažte prosím i tuto možnost.

Autor: Slávek

Česko je nejateističtější stát na světě a do současnosti tu nepůsobila téměř žádná ateistická organizace. To jsme se rozhodli s několika přáteli změnit. Zajímá mě všechno co se týká internetu a technologií obecně. Jako zakladatel společnosti Aboro dělám vše co je potřeba a neudělá to někdo jiný. Vystudoval jsem Stavební fakultu VUT a prestižní matematické gymnázium na třídě Kapitána Jaroše v Brně. V neposlední řadě mám nejlepší ženu na světě (často) a syna na kterého jsem pyšný (většinou). Společně rádi jíme a vaříme dobré jídlo a cestujeme.

3 thoughts on “Indického skeptika Sanal Edamaruku čeká vězení za to, že demaskoval katolický zázrak

  1. Shadowman

    diky za namet, krestanske zdroje moc dobre pokryte osobne nemam, obcas se podivam hlavne na christianheadlines.com a tisk.cirkev.cz, polepsim se.

    a ted jeste napis ten zbytek, kterej tim naznacujes, ale nerikas to nahlas 😉

  2. Pingback: Geron Pastitsios: 27-letý řek je ve vazbě za rouhání | Občanské sdružení ateistů České republiky

Komentáře nejsou povoleny.