Islám není mírumilovné náboženství

Autor | 22.06. 2012

zdroj: Wikimedia Commons

Ve svém nedávném příspěvku jsem polemizoval s mírou hrozby islamizace u nás v České republice pod nevysloveným heslem „co by u nás taky ti muslimové dělali, že.“ Na druhou stranu jsem ovšem zdůraznil, že o islámu si iluze nedělám, a že situace v zahraničí je trochu něco jiného. Islám vskutku není žádná selanka.

Proto vám teď, i s malou ochutnávkou, doporučím nekompromisní pohled do světa tohoto abrahámovského náboženství z klávesnice Benjamina Kurase:

Střední Evropa je posledním evropským územím, kde džihád ještě ve velkém nezaútočil. Má tedy ještě chvilku čas se poučit z jeho metod a postupů a nedovolit mu zde ani začít. Má ještě čas se rozhodovat, zda chce žít v demokracii nebo dhimmikracii. Nejde o persekuci jednoho z mnoha náboženství, nýbrž obranu chřadnoucích zbytků pracně a bolestivě po generace budované demokracie, svobody myšlení a respektu k lidským právům. Z historie šíření islámu se můžeme poučit, že jejich ztráta by mohla být trvalá.

Ale buďme fair. Nabídněme islámu smlouvu, že vzdá-li se džihádu a prohlásí-li zákony šaría za zločin trestný podle demokratických zákonů a mezinárodních úmluv o lidských právech a zaručí-li ve svých zemích rovná práva všem vírám včetně ateismu, postavíme mu krásnou mešitu, uvítáme jej salaam aleikum a oslavíme to šampaňským.

Táké vám nabízím némeně kritický komentář k chození kolem islámu po špičkách od Oty Ulče.

Já bych si moc přál, abych se nemýlil, aby těch umírněných muslimů plně respektujících principy liberální demokracie a lidských práv byla skutečně většina. Pokud se ale zcela jasně pro začátek aspoň v EU (a jiných neislámských státech) nepostaví proti ohavnostem, jako je šaría, islám bude hrozbou a odpudivým náboženstvím, které si náš respekt ani v nejmenším nezaslouží.

[…]
Tak přikazuje Islám, náboženství míru, a kdo by o jeho mírumilovnosti zapochyboval, dopustil by se zločinu islamofobie. (Ota Ulč)

10 thoughts on “Islám není mírumilovné náboženství

 1. protestant

  No nevím zda je úplně vyvážené popisovat islám pomocí názorů žida.

 2. Shadowman Post author

  mas asi pravdu, ze jsem to mohl „vyvazit“ nejakym apologetickym nazorem, linkem. zda se mi ale, ze tu roli jsem aspon do nejake mensi miry zvladl sam (a treba i jak psal Slavek ten clanek o respektu), a ze Kuras neni takovy ten hater ve stylu pana Kusaka. a ostatne tady v komentarich se prostor pro obranu islamu nabizi.

 3. slavek

  vyvazenost je nesmysl. Nadpis, odkaz, citace a kratky komentar, co si o tom myslet. Nejsme ctk.

  Islam je svinstvo a saria zavadi do moderni doby staroveke zakony poustnich kocovniku. Je to vec, ktera je skutecne velmi nebezpecna. Staci se podivat, jak to vypada v zemich, kde jsou islamiste u moci a skutecne zavadi islamske pravo

 4. protestant

  Asi máš pravdu. Hledat vyváženost na osacr.cz je marné.

 5. slavek

  tak urcite. Jsme ateisticke sdruzeni a tak nejak tedy nazory zde presentovane jsou nazory ateistu. Piseme tu veci, ktere pripadaji zajima ve nam, ateistum.

  Prijde mi ferovejsi psat s priznanym svetonazorem, nez se pokouset o nejakou falesnou objektivitu. Tezko bychom tu mohli nakonec patricne prezentovat nazory nekoho jineho.

  Myslim, ze je dulezite, abychom nelhali a pokud uz udelame treba faktickou chybu, abychom ji priznali. nazory jsou ale potom uplne odlisny zanr. Vyvyzenost clovek hleda na CT, V Rozhlasu nebo na BBC, ne na serveru ateistickeho sdruzeni. To by nam stejne nikdo neveril.

 6. Colombo

  Hej, protestante, napadlo tě chodit na nějaký katolický blog a pořvávat tam, že nemají vyvážený obsah a vůbec se nevěnují Death metalu z pohledu metalisty?

 7. Shadowman Post author

  tak trochu jsem doufal, ze protestant tu svou uvodni myslenku trochu rozvede.

  ani nevim, co si pod „vyvazenosti“ presne predstavit. je to spis jiny zanr, nez o ktery tady usilujeme. delame spis publicistiku, nez zpravodajstvi (pokud je vubec mozne o tom v souvislosti s nami jako s nezurnalisty hovorit). pritomni zurnaliste nebo literarni kritici aj., at me opravi. (osobne podle nejakych specifickych zanrovych pravidel nepisu).

 8. protestant

  co bys na tom chtěl rozvádět?

 9. Shadowman Post author

  treba tak, v cem Kuras nema pravdu. cokoliv, krom tveho tradicniho argumentu, ze autor textu je zaujaty, to uz je nuda (a kdo zaujaty neni, ze?).

 10. David

  Pokud se do eurovoleb nedostane volfová z české suverenity, tak opravdu skončíme ve fiskální devastaci, a brzy zanikne celý svět už jenom díky islamizaci.
  Musíme dokázat, že máme pravdu a že si oni z nás jen utahují že jsou mírumilovní.
  Oni strašně moc přehánějí, a myslí si o sobě že jsou mistři světa.
  vážně musíme dokázat že máme pravdu, a že známe skutečné dějiny.

  Prosím vás mějte rozum, a neučte děti něco o islámu.
  Sami víte že je to zlo.
  Brzy však poznáte pravdu.

Komentáře nejsou povoleny.