Reflex: Jmenuji se Lenka a vzala jsem si muslima

Autor | 09.07. 2012

Pro ty, kteří mají rádi srdceryvné příběhy – anekdotickou evidenci, tu dnes mám článek, který vyšel v týdeníku Reflex. Česká muslimka Lenka v něm popisuje svůj přerod od halíkovské něcistky v muslimku a své soužití s muslimem ze zahraničí.

Na soužití s muslimem mi nic nepřijde zvláštní nebo překvapivé. Je to však tím, že jsem sama muslimka. Češce, která není muslimka, bych nedoporučila se za muslima provdat. Pokud ano, tak jedině hodně poevropštěného, co se nedrží striktně islámu. Jinak opravdu nebude moct vědět, co od něj čekat.

Více v samotném článku: Jmenuji se Lenka a vzala jsem si muslima.

Jak jsem naznačil, příběh naneštěstí nic nedokazuje, postavení žen v islámském světě asi žádná idylka nebude, jak ostatně v citaci Lenka také svým způsobem nepřímo potvrzuje.

6 thoughts on “Reflex: Jmenuji se Lenka a vzala jsem si muslima

 1. protestant

  …..Má rodina manžela přijala s obavami. První otázka byla, kolik má dalších žen a dětí. Ale teď vidí, že je to normální člověk, má rád mě i děti, pečuje o nás; mám dvě děti z prvního manželství a nejmladšího syna s ním. Jeho starost o nás všechny se nedá srovnat s mým prvním manželstvím. A manžel muslim nebyl…..

  No jestli náhodou nebyl ten její první manžel ateista… 🙂

 2. larry

  článek, který měl udělat PR islámu, že tady existuje tzv. „islám s lidskou tváří“, který se zpravidla rozplyne jako obláček páry, pokud by někdo od tohoto „hodného islámu“ očekával, že se nějakým viditelným způsobem zasadí za dodržování elementárních lidských práv i nemuslimského obyvatelstva. jestli to nebude tím, že takový druh islámu neexistuje?
  ten rozhovor s ní je infantilní tlachání o tlačení kočárku, jsem nevěděl, že Reflex už klesl tak hluboko.

 3. Slávek

  Reflex jsem také kdysi pravidelně kupoval. Teď už ho nějakou dobu nečtu:-/ Byl to dobrý časopis.

  Jinak ta paní má výhodu, že si může vybrat „být muslimkou“ a že jí vyhovuje být podřízenou svého manžela. Možná dokonce narazila na hodného muslima. Díky naší společnosti se dokonce mohla svobodně rozvést s mužem, který se jí nelíbil. Nic z toho by v Islámském státě nemohla.

  Islám je zlo.

 4. larry

  nejlepší zprávy jsou na netu, to s čím se „blejsknul“ Reflex je zpráva hodná okurkové sezony.
  jinak zcela souhlasím, to že si jedna ženská „co se hledala“, zvolila islám neospravedlňuje to, že tak jsou nuceny žít miliony žen v muslimském světě, a ty jsou zpravidla na tom mnohem hůře, žádné spravedlnosti se nedovolají.

Komentáře nejsou povoleny.