Milan Kohout: Náboženské organizace jsou největším nepřítelem mírového soužití dnešního globalizovaného světa

Autor | 10.07. 2012

Zatímco ČSSD je ochotna tento pátek obstrukce proti „církevním restitucím“ ukončit (Senát, kde mají sociální demokraté většinu, by zákon stejně neschválil), Milan Kohout ve svém dnešním článku pro Britské listy nešetří kritikou náboženství a restituce jednoznačně odmítá:

Jakési pseudomravní ospravedlnění návratu toho, co bylo údajně těmto organizacím ukradeno, mi připadá úplně scestné a nebezpečné.

Jestli někdo kradl a krade, tak to jsou parazitující náboženské organizace všech dob, kradoucí nám lidem celého světa lidský rozum, možnost na svobodu mysli a naděje na pohodové soužití národů.

Církevní takzvané restituce v České republice, které by náboženským institucím pomohly k větší moci ve společnosti, jsou pro mě mravně i logicky naprosto nepřijatelné.

Zbytek nesmlouvavé kritiky ovlivněné špatnou zkušeností z USA si můžete přečíst v Kohoutově článku: Církevní restituce?

7 thoughts on “Milan Kohout: Náboženské organizace jsou největším nepřítelem mírového soužití dnešního globalizovaného světa

 1. Slávek

  Zajímavý úhel pohledu a v mnohém pravdivý. Jen takový přípodotek. Sociální demokracii je zcela jedno, jestli restituce projdou nebo ne.

  Taktika obstrukcí měla jejich schvalovaní o měsíc posunout, aby se restituce ze senátu do sněmovny vrátily v září, těsně před krajskými volbami. Při vědomí toho, jak je toto téma nepopulární si holt kluci z ČSSD správně spočítali, že jim to pár procentíček přidá, když ty restituce nechají projít za velkého křiku až těsně před volbami.

 2. protestant

  ..ano. Ten pán má pravdu. Jemu skutečně někdo rozum ukradl. Ale kdo, to nevím… 🙂

 3. Vladimír Krásný

  Přesně, nedělám si iluze o tom, že by ČSSD šlo o blaho státu, jen hrají svou roli „mně je jedno co to je, ale jsem proti“.

 4. larry

  v mnohém je nutno s panem Kohoutem souhlasit, náboženství si libuje v totalitním chování, jehož míra je závislá na míře náboženské moci.

  na české restituce nemám vlastní názor, tohle by chtělo právní analýzu, jestli chceme ctít právo. ale jestli restituce projdou, pak by se měly zavést dobrovolné odvody z příjmu na církve, ne aby jsme na ně platili všichni jako je to dnes.

 5. Shadowman Post author

  Petre, jestli tim rikate, ze by Vas lakalo psat i pro nas, ja bych proti nebyl 😉

 6. Vlad Dracul

  Hm, bludař a židozednář Kohout…

Komentáře nejsou povoleny.