Miloš Zeman: chci referendum k církevním restitucím

Autor | 11.07. 2012
Miloš Zeman / autor: Pavel Ševela

Miloš Zeman / autor: Pavel Ševela

Britské listy informovaly, že favorizovaný kandidát na prezidenta Miloš Zeman požaduje referendum k otázce církevních restitucí. Vyjádřil se tak na koncertu Dnů lidí dobré vůle 2012 na Velehradě. Rozčílil tím přítomného kardinála Duku a arcibiskupa Graubnera.

Jiná média o jeho výrocích neinformovala.

7 thoughts on “Miloš Zeman: chci referendum k církevním restitucím

 1. degas

  No sikovne to chce vyuzit 🙂 Vie co robi. I ked mi zrovna nieje sympaticky.

 2. Vladimír Krásný

  Favorizovaný ? Nesledoval jsem průzkumy prezidentských kandidátů, ale favorizovaný ? Je ale pravda, že koho by měli levičáci volit… že by snad syna známého mrtvého levicového politika… nebo komunistku ? 🙂

 3. degas

  Co sa tyka politiky tak nanho nazor nemam, kedze za jeho posobenia som sa o cesku politiku tak nezaujimal ako teraz.

 4. protestant

  Nové Veselí – Návrat bývalého premiéra Miloše Zemana do politického života? Téma, které spolehlivě jednou za čas proběhne všemi médii. Po neúspěšné kandidatuře na post prezidenta v roce 2003 se z politiky stáhl, přesto je hlas někdejšího předsedy ČSSD, teď důchodce z Vysočiny, stále ještě slyšet. V exkluzivním rozhovoru pro Českou televizi politický návrat ale Zeman vyloučil. „Zažil jsem tisíce setkání s občany a politiky. Průměrný občan, tedy průměrný volič, je podstatně inteligentnější než průměrný politik. Proto je pro mě zajímavější setkávat se s občany a být ve veřejném životě než v politickém,“ vyvrací tuto myšlenku Zeman.

  Zeman znovu prohlásil, že svou další možnou kandidaturu na prezidenta úplně nevylučuje, ale jen proto, že ctí známé „nikdy neříkej nikdy“. Podle svých slov je doživotním nestraníkem (z ČSSD vystoupil loni v březnu) a za žádnou konkrétní stranu už nikdy kandidovat nebude. Kdyby se ale na jeho osobě shodla převážná část politického spektra, možná by o tom uvažoval. Shodu ale považuje – i vzhledem k současným rozmíškám v podstatě ve všech stranách zastoupených v parlamentu – za nemožnou. Prezident by se také musel volit přímo, což rovněž považuje za nepravděpodobné. „Ten, kdo má většinu v parlamentu, tak si prezidenta pohodlně zvolí sám, a nemusí kvůli tomu měnit Ústavu,“ myslí si Zeman.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/24233-prumerny-obcan-je-inteligentnejsi-nez-prumerny-politik-vylucuje-zeman-navrat-do-politiky/

Komentáře nejsou povoleny.