Církevní restituce: Jak na nich vydělá Kalouskův přítel Richard Háva

Autor | 27.07. 2012

Církevní restituce jsou největší majetkový přesun od privatizace v devadesátých letech. Vládní koalice je v názoru na ně naprosto pevná. Přestože se jedná o téma, které rozděluje občany bez rozdílu vynání a proti je i mnoho křesťanů, tak politici ODS, TOP09 a Lidem jsou naprosto jednotní.

Otázka jak z toho budou profitovat politici a jejich mafiánští přátelé mě dlouho ležela v hlavě. Nyní se začínají objevovat první náznaky, jak to celé bude fungovat. Obvykle dobře informovaný šéfredaktor České pozice si klade otázku:

Hávovi by však mohla být zcela nezakrytě položena i otázka, jakou roli přisuzuje zmíněné lesnické firmě, až politici schválí zákon o církevních restitucích. Kolik hektarů chce společnost LST Trhanov spravovat pro církve a řády z celkových zhruba 180 tisíců hektarů lesů, které se v restitucích budou vracet? To je totiž zásadní téma, o kterém s politických a byznysových kruzích hovoří.

Situaci budeme dále sledovat.

2 thoughts on “Církevní restituce: Jak na nich vydělá Kalouskův přítel Richard Háva

  1. Slávek ČernýSlávek Post author

    Další zajímavý komentář Istvána Léka v diskuzi: Cirkevní restituce po penzijní reformě (v době krize zajistit pro zahraniční finanční hotovostní příjem – prakticky – od státu) je nejdůležitějším úkolem pro tuto koalici. Tohle je drží po hromadě.

  2. larry

    v tomhle státě se rozkrade tolik peněz (izip, crv, opencard, casa, promopro, likvidace “ekologických škod”, pandury, gripeny, dp praha, stavby dálnic, lto, sanace bank, konsolidační banka atd, omlouvám se těm na které jsem si v tento okamžik nevzpomněl), že by to musela být náhoda, aby stávající politická garnitura jednala tentokrát v právním a ekonomickém zájmu tohoto státu, který si platíme z našich daní. a dosavadní okolnosti přípravy tzv restitučního zákona dávají tomuto podezření zcela za pravdu.
    škoda jen, že jsou češi flegmatické ovce, které se zřídkakdy postaví na odpor, demagogická propaganda uplynulých let prostoupila lidem hluboko do uvažování. připadá mi, že jsme se nikdy z komunismu nedostali. jediný rozdíl je v tom, že komunisti za pravdu zavírali, dnes je pravda ignorována, pokud ji nenapíšete na václavák pod koně, to ji do 24h odstraní. v tom případě úřady rázně zakročí, zatímco když jsou evidentně a nezpochybnitelně vyhazovány miliardy daňových poplatníků, tak policie “nemá dostatek důkazů”.

Komentáře nejsou povoleny.