Hledá se křesťan: Michal Hanko vyzývá křesťany, aby se společně podívali víře na zoubek

Autor | 30.07. 2012

Po dlouhých měsících diskusí s křesťany napsal Michal článek, který obsahuje několik provokativní tvrzení. Na první pohled se jakoby zdá, že názory ateistů jsou v mnoha aspektech podobné názorům věřících. Na pohled druhý tam ale nachází zásadní rozdíly. Křesťanům vesměs nejde o to, racionálně poznávat realitu, nevítají pochybnosti o svém přesvědčení a neradi diskutují o své víře s ateisty, aby poznali pravdu. Michal proto napsal inzerát:

Hledám věřící, kteří mi budou ochotni popřít co nejvíc z těch tvrzení, které jsem jim dnes adresoval. Hledám křesťana, který řekne: “Já jsem protipříklad k tomu co tvrdíte. Mě JDE o pravdu. Jsem si vědom toho, že jistotu mít nemohu, a křesťanem jsem proto, že když vážím argumenty pro a proti, převažují ty pro (křesťanskou víru). Pokud by se ukázalo, že je to ve skutečnosti opačně (a převažují argumenty proti mé víře), pak křesťanem být nechci. Nechci žít ve lži. Vy tvrdíte, že jste schopen mé chyby odhalit, a já to vítám. Zde jsem, a pojďme se na to společně podívat!”

Ozve se nějaký odvážný křesťan v diskuzi pod jeho článkem?

7 thoughts on “Hledá se křesťan: Michal Hanko vyzývá křesťany, aby se společně podívali víře na zoubek

 1. Emellie

  Len tak náhodou som sem zablúdila, prečítala a tak sa pozerám na tie tagy a heslá pod článkom. Jedna vec mi medzi nimi chýba, a to „láska“ a s tým súvisiaca „živá viera“, „sloboda“, „pokoj“ atd. Pretože o tom je kresťanstvo…A môžem ti povedať jedno, ten kto naozaj hľadá, nájde. Pekný deň

 2. xorron

  Ovečka se ozvala. Současné tzv. církevní restituce jsou jistě o lásce, pokoji, živé víře a podobně. Stejně jako mnohé jiné z historie církve. O tom je křesťanství také, milá církevní ovečko.

 3. slavek

  Emellie, ty tagy tam nejsou, protože ten článek o nich nepojednává. Až napíšeme článek,který se toho bude nějak dotýkat, tak tam zařadíme i ty tagy.

  Jinak pokud si myslíš, že jsi schopna to Michalovi nějak racionálně vysvětlit, myslím, že tě na svém blogu rád uvítá.

 4. Emellie

  Nemám záujem o akúkoľvek nikam nevedúcu argumentáciu. Nejak mám totiž pocit, že autorovi ide hlavne o pozdvihnutie svojho vlastného ega a užiť si ten pocit víťazstva v slovnej bitke. Ja mám večný život, takže pokým nie ste úprimne hľadajúci, nikomu z nás to v ničom nepomôže.

 5. Slávek Post author

  Emellie, díky za upřímnost. Protože jsem ale čestný a právě čtu knihu o lžích, tak ti řeknu, co si myslím. Pýcha je podle tvého náboženství jedním z nejtěžších hříchů. Život věčný tě možná čeká, ale nebyl bych si natolik jistý, že to bude v nebi.

  Další věcí, která mě zaráží je, že ty tady vidíš upřímného hledajícího člověka, který podle tebe má naději na věčný život a přesto nejsi ochotna udělat ani to nejmenší pro jeho záchranu. Myslím, že to také svědčí o tvých šancích uspět před případně existujícím Bohem.

  Mám li být upřímný, tak jestli ty jsi typ člověka, který se případně dostane do nebe, tak já na takovém místě být rozhodně nechci. Přeji příjemné spaní a sny, až budeš přemýšlet nad spravedlivým soudem, který tě možná čeká.

 6. Emellie

  A vidíš, ako pekne si teraz moje slová použil proti mne? 😉 toto je presne to, prečo odmietam takéto konverzácie.

Komentáře nejsou povoleny.