Olympiáda podle ČOV: modli se a sportuj

Autor | 30.07. 2012

Olympijské kruhyČeský olympijský výbor požádal kardinála Duku, aby vybral faráře, který se bude na olympiádě starat o duchovní život sportovců. To, že tak Duka učinil, mu jistě nemůžeme mít za zlé. Tak nějak to patří k jeho práci shánět pro církev nové ovečky.

Naprosto neuvěřitelné selhání to ale je ze strany ČOV. V zemi, kde se ke katolické církvi hlásí něco kolem desetiny obyvatel a kdy se na všech stranách šetří, tak má česká výprava v Londýně státem placeného kuráta. Martin Zvěřina z Lidových novin napsal:

Olympijský výbor požádal kardinálu Duku, jestli by vybral někoho kdo by se „po duchovní stránce postaral o členy olympijské výpravy“. Otec arcibiskup pak mazaně zvolil celebritně-mediálního faráře Zbygniewa Czendlika a o úspěchu nemusí pochybovat. Když se sportovcům bude dařit, můžeme to podle komentátora přisoudit katolické církvi a její přímluvě „tam nahoře“. Ostatní církve a sekty se tak mohou cítit trochu odstrčeně. V rámci módní politické korektnosti se však jistě ve funkci sportovního kuráta začnou brzy střídat i představitelé dalších náboženství. Takže chvalme Český olympijský výbor. Za prvé bojuje proti ateismu, za druhé podporuje duchovní rozvoj sportovců a za třetí dopřeje špatně placeným představitelům církve výlet na prestižní sportovní podnik.

zdroje: ČRo 7, blog Viktora Vereše

Autor: Slávek

Česko je nejateističtější stát na světě a do současnosti tu nepůsobila téměř žádná ateistická organizace. To jsme se rozhodli s několika přáteli změnit. Zajímá mě všechno co se týká internetu a technologií obecně. Jako zakladatel společnosti Aboro dělám vše co je potřeba a neudělá to někdo jiný. Vystudoval jsem Stavební fakultu VUT a prestižní matematické gymnázium na třídě Kapitána Jaroše v Brně. V neposlední řadě mám nejlepší ženu na světě (často) a syna na kterého jsem pyšný (většinou). Společně rádi jíme a vaříme dobré jídlo a cestujeme.

11 thoughts on “Olympiáda podle ČOV: modli se a sportuj

 1. xorron

  Jde o mafii, která je prolezlá všude. Vidina tzv. restitucí je lákavá. Slétají se jako supi ke kořisti, ovšem supi se zajímají jen o mršiny.

 2. Charly

  To už ani není srandovní. Napadlo někoho z těch šašků se alespoň zeptat těch sportovců, jestli jsou katolíci a jestli tam o nějakého frátera vůbec stojí? Je tam tuším (sport nesleduji, nezajímá mne) ca. 30 sportovců, pokud je jejich vyznání poměrově reprezentativní, jsou kaťasi tři z nich, a z toho jeden možná chodí do kostela víc jak jednou ročně.

 3. Tomas

  A pritom to trosicku zavani porusenim ustanoveni zakladnich lidskych prav a svobod, konkretne:
  Článek 2
  (1) Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na NÁBOŽENSKÉ vyznání.

  Me osobne prijde soucasne protezovani katolicke cirkve prave jako vazani se na vylucne nabozenske vyznani. Kdyz uz, tak meli vyslat zastupce vsech nabozenstvi na svete, tedy i Cargo cultu.

 4. rieva

  Veď toto už je katastrofa, nehoráznosť. Česká politická špička a cirkev sa smejú drzo občanom do ksichtu, na Slovensku je to detto. Pokiaľ nebudú svetskí humanisti dôrazne pukazovať na ich bezhraničnú drzosť a aroganciu, nezmení sa to!

 5. xorron

  Doufám, že d. p. Czendlik povede své ovečky k vítězství. Modlitby, křižování se a podobné folklorní zvyky jistě zaberou. Španělé jsou sice věrné katolické ovečky en bloc, ovšem jejich fotbalisté jaksi vybouchli. Málo se křižovali? Nebo jejich soupeři se křižovali fest a překřižovali soupeře? Je to opravdu komické. Rád bych věděl, kolik křesťanských oveček je v naší výpravě a zda budou své postoje vysvětlovat, hlavně jak jim víra pomohla k vítězství.

 6. Slávek

  Také mám pocit, že pomalu ale jistě nás naše elity manipulují do náruče Vatikánu. O jednoznačně sekulárním státu už podle mě moc mluvit nemůžeme.

  Je to jedna z věcí, který bychom chtěli změnit. Zatím je v našich silách na ty případy jen upozorňovat, ale myslím, že to lidem už celkem vadí,

 7. Slávek

  Podle mě to bude nejméně úspěšná výprava za hodně dlouhou dobu.

 8. degas

  Myslim, ze im neslo o blaho a formu sportovcov ale skor o ciste zviditelnenie cirkvi. Mozno si mysleli, ze si vylepsia image a ludia lahsie prijmu restitucie 🙂

 9. larry

  to degas: s tímhle souhlasím, tohle je čistě PR církve a o snahu zatáhnout církev a náboženství do společenského života. zároveň je to popření sekulárního státního zřízení, protože se jedná o sportovce reprezentující Českou Republiku a nemyslím, že tam je kaplan za účelem posledního pomazání jako se kaplan zúčastňuje zahraničních vojenských misí. církev a její přívrženci holt jednají stejně jako mafie a protěžují své soukmenovce. potom co se u nás „zprivatizovalo“ všechno včetně akademických titulů cítí politická mafie příležitost „zprivatizovat“ morálku, tzn. čím větší křesťan tím dokonalejší morálka bez ohledu na to kolik peněz z našich kapes vyhodí za nefunkční IT nebo zbytečná letadla. proto se krysy musí za něco schovat, jednou půjdou od válu a až někdo bude mít koule na uplatňování paragrafu o „zanedbání povinností při správě cizího majetku“ tak se sejdou všichni na Borech. trapáci z DOSTu se zmůžou jen na kritiku průvodu homosexuálů, jako kdyby tohle sralo národ. sorry za jadrné výrazy, ale tohle si nezaslouží slušné vyjadřování.

Komentáře nejsou povoleny.