Papež a satirický časopis – druhé kolo

Autor | 31.07. 2012

Image: titanic-magazin.de

Německý satirický časopis se papežem odradit nenechal. Ve svém srpnovém čísle je Benedikt XVI. tentokrát vyobrazen s otisky rukou a polibky od dětí a titulkem: „Žádný důvod ke stížnosti: Papež zůstává čistý!“

Šéfredaktor Titanicu, Leo Fischer, to komentoval slovy: „Děkujeme svatému otci za zájem o náš časopis a znovu žádáme o papežské požehnání.“ Snad ani netřeba dodávat, že zájem o minulé číslo se díky reakci Vatikánu podle Fischera zvýšil až o 70 procent. K srpnovému vydání se Vatikán zatím nevyjádřil.

Zdroj: Christnet.cz

8 thoughts on “Papež a satirický časopis – druhé kolo

 1. Shadowman Post author

  ja si rikal, jestli jsem to nekde nevidel driv nez na christnetu. zpetne diky Michale (H.) za tip 🙂

 2. Charly

  Titanic si hraje s ohněm. Německý zákoník totiž, jako jeden z mála ve vyspělém světě, stále ještě má paragraf o „urážce na cti“ – Strafgesetzbuch § 185 Beleidigung – http://dejure.org/gesetze/StGB/185.html

  Přičemž německý zákoník nespecifikuje přesně, co je urážka na cti a co ne, ani není jasně dán sazebník pokut a trestů. Rozhodování je v tomto případě víceméně závislé na nepsaných zvycích a na tom, jak se soudce vyspí.

  Dále podle paragrafu § 192 Beleidigung trotz Wahrheitsbeweises – http://dejure.org/gesetze/StGB/192.html – i když je urážka zakotvená v pravdě, není toto obranou.

  Německo je v tomto ohledu tedy nesmírně „sue happy“ a vede evropský rekord v soudních procesech pro „urážku“, v němž překoná součet všech ostatních zemí EU a to s několikanásobným předstihem. Council of Europe, (a domnívám se, i když nevím přesně a nemohu teď hledat, tak i jiné organizace), už Německo upozorňovala na to, že zákon v této podobě je hloupý, nesmyslný a jeho jediný výsledek je, že je zneužíván k cenzuře disentních názorů. Přesto stále ještě nebyl změněn, protože je to „tradice“ – http://home.broadpark.no/~wkeim/files/defamation.htm .

  Ani se mne neptejte, jak tohle vím, nejsa právník. Prostě to vím 🙂

 3. Charly

  Z nějakého důvodu nemohu poslat komentář s aktivními linky. Takže zkusím poslat verzi bez linků, jestli ta projde. Pokud ano, rád bych vysvětlení. Chyba v matrixu?
  _________________

  edit by Shadowman (1.8.2012 19:25): duplicitni text (bez linku) smazan, pri obnove verze s odkazy a „uklidu“ jsem na nej zapomnel 🙂

 4. Shadowman Post author

  @Charly, nas anti-spam nerad komentare s vicero odkazy. Za vznikle patalie se Vam timto omlouvam.

 5. slavek

  Charly, někde jsem četl, že ten časopis má takových žalob na krku 45. Nevím, jak to funguje, ale oni si s tím evidentně mohou tapetovat redakci.

 6. Charly

  Uh. Já se tímto omlouvám za vícero postů, budete muset trochu uklidit 🙂

 7. Shadowman Post author

  no problemo, uklizeno 🙂

 8. Pingback: Německý arcibiskup si přeje „rouhačský zákon“ | Občanské sdružení ateistů České republiky

Komentáře nejsou povoleny.