Církevní restituce: TOP09 lže při obhajobě restitucí

Autor | 01.08. 2012
Podivný graf TOP09 k církevním restitucím.

Podivný graf TOP09 k církevním restitucím.

TOP09 spustila kampaň propagující církevní restituce. Jednotlivé body obhajoby najdeme přímo na stránkách TOP 09. Tuto lež se potom rozhodla propagovat formou placených inzerátů i v denním tisku.

Nejenže TOP09 při obhajobě trapně lže, ale dokonce je schopna prezentovat odporující si data i ve svém traktátu. Charly na svém blogu komentuje přiložený graf:

Především v textu se píše, že výdaje na vrácení budou necelé dvě miliardy ročně, úhrnně 59 miliard, ale v diagramu je modrou linkou namalováno tři až tři a půl miliardy ročně a tudíž s úhrnnou sumou ca. 90 miliard?! Kdo jim ten graf maloval, makak po lobotomii? Červená linka je bez uvedení zdroje pro data (a na stránce TOP09 zmiňované u grafu není ani fň) a tudíž je zřejmě vycucaná z prstu.

zdroj: Hic est Charly

10 thoughts on “Církevní restituce: TOP09 lže při obhajobě restitucí

 1. Charly

  Jenom doufám, že jste si všechno ověřil a důkladně pročetl, než jste to ode mne převzal :).

 2. slavek

  Ani ne 🙂 Ale čtenáře k tomu samozřejmě nabádáme. Spíše se snažíme o takovou menší agregaci relevantních názorů a dění v ČR a ve světě. V tomto směru dáváme přednost kvantitě a důslednému odkazování, aby si čtenář učinil vlastní názor.

  Skutečně spoléháme a odkazujeme na zdroje. Čtenář si může sám vyhodnotit, nakolik je zdroj důvěryhodný. Proto také nepřejímáme celé články. Ty dva odstavečky mají spíše sloužit jako upoutávka na původní text.

 3. Tomas

  to uz je podruhe co vidim stejnou amnezii od nekoho z TOP09.

  Systematicky opomijeji zminit, ze se cirkvim budou dalsich 17 let hradit platy (snizovano az po 5 letech) a k cemukoli to pripocitat. Na jednu stranu spechaji s odlukou, ze ani neni cas na diskusi, ale na druhou stranu nastavi zakon tak, ze se odluka nekona prinejmensim dalsich 17 let, (jako by toto bylo nutne).

  Argumentuji, ze se budou vydavat a proplacet jen majetky zabrane, a ze vse je spravedlive, pritom 6 z „odskodnovanych“ cirkvi vzniklo az po roce 1948 a proste byt poskozeny nemohly.

  Krasna zminka co, ze s tim majetkem pry budou delat: slouzit vsem lidem ……… jako kdyby jim to zakon jakkoli narizoval. Jedine, na cem jsou tato slova postavena je iracionalni vira v uprimnost cirkevnich hodnostaru (a to v dobe, kdy vyplouva jeden Vatikanskej skandal za druhym). At uz uprimni jsou nebo ne, v pravnim state se nikdy u nikoho na uprimnost nespoleha. Cirkve si s tim majetkem muzou udelat uplne co chteji, klidne to zbourat, coz je 1) brutalni hazard s kulturnim dedictvim 2) system s neuveritelnou latenci ke korupci a propojeni politiky s nabozenstvim jako s ekonomicky a trosku i ideologicky vlivnym partnerem (coz je jediny duvod techto restituci) 3) system, ktery umozni jejich invazi do skolstvi, kde budou nasim detem vykladat, ze kdyz nebudou vyznavat katolickou teologii a nebudou milovat boha, tak je ten buh necha vecne mucit (coz je obsazeno v oficialnim katolickem uceni – katechismu i povinnych modlitbach)…. a tim si vytvaret budouci sponzory jak tomu vzdycky bylo

  Opet pokus omluvit cirkevni hloupost nebo docasne predstiranou skromnost tim, ze nebyli restituovani… nikdo jim v tom nebranil.

  Opet pokus zminit, ze prisli o zisk (nikomu, ani pozdnim restituentum se nevracel barak i s uslym najemnym) a totalni slepota, ze cirkve jsou jedine subjekty poskozene komunismem byly i timto rezimem placeni. V zajmu spravedlnosti by se to prece melo odecist (a ne pricist).

 4. Machi

  Že u církevních „restitucí“ mnoho věcí nehraje, registrují už i mnozí věřící. A myslím, že u Čechů, kteří rádi skuhrají na nepravosti, ale málokdy s nimi něco skutečně dělají, to tímto církev zrovna nevyhraje. Zvláště když zatím stále platí, že musím alespoň něco udělat, abych se do církve dostal a ne naopak (takže česká nátura zde vlastně hraje proti církvím 🙂 ). Jenom škoda, že nás to bude tolik stát.

  Mimochodem nevíte někdo zda se alespoň některé z běžných příjmů církve daní? A pokud ne, týká se to i jiných podobných sekulárních organizací (neziskové společnosti, charita apod.).

 5. Slávek Post author

  Nevím jak u církví, ale u sdružení je to složitější. Něco daníš, něco ne. Ale spíš jo. Potom máš ještě nadace.

 6. larry

  nezahrnuje modrá linka kromě splátek nevydaného majetku taky platy státu církvím, které se po třech letech budou po 5 procentech snižovat?
  červená linka představuje platy duchovním, požitky a náhrady, včetně sociálního pojištění, to všechno platí stát. a ta linka se zvyšuje stejně rychle jak církev, především římskokatolická nabírá další a další duchovní bez ohledu na to, že počty věřících se dramaticky snižují (katolíci ztrácí asi 100 000 příznivců ročně).
  z červené linky vyplývá, že TOP 09 má informace o tom, jak se bude vyvíjet počet duchovních až do roku 2062. jestliže dnes jich je asi 4500, pak v roce 2062 bude mít 19500 duchovních a přitom nebude mít ani jednoho katolíka. takže TOP 09 ve svém grafu odhadla, že přestože katolická církev nebude mít žádné věřící, budeme jim z našich daní platiti skoro 20tisícovou armádu duchovních.

 7. larry

  to jenom dokazuje, co za paskvily vychází z toho poslaneckého chlíva. logicky a selským rozumem by církve měly být placeny jedině a pouze podle počtu věřících, kteří se k nim hlásí a ne podle počtu duchovních. a pokud bychom u nás měli skutečnou pravici a ne tu parodii co vylezla komunistům z prdele, tak by si církev měli platit pouze a výlučně sami věřící, neboť každý má nést náklady toho co využívá a ne povinně odvádět prostředky všem tak jak to bylo za hlubokýho totáče – to je jen představa chemika kalouska o liberálním kapitalismu dosažena metodami socialistického přerozdělování jak za gottwalda. každý kdo se přihlásí k nějaké církvi by měl odvádět procentuální sazbu ze svého příjmu.
  současný zákon je produktem idiokracie, jak jinak si vysvětlit, že za 50 let budou náklady na církev 4,33krát vyšší a počet věřících bude přitom 100krát nebo 1000krát menší. takže abychom neprodělali na debilním zákonu, tak to TOP 09 napraví ještě mnohem debilnějším zákonem a aby lůza tolik neřvala tak se jí to musí vštípit pod názvem „náprava křivd“ (jako kdyby církev nepovraždila 100x víc lidí než komunisti, a to se komoušů nechci zastávat). od rakouska-uherska byl majetek církví považován za společný majetek státu a církví, a nyní v rámci jakési nápravy se stát vzdává kontroly nad tímto majetkem. to jen dokazuje, že současná politická mafie není schopna vystupovat v zájmu českého státu, nebetyčné rozkrádání kam oko dohlédne, masírovaní mas jakýmsi neustálým bojem levice a pravice. v první řadě bychom se všichni bez rozdílu politické příslušnosti měli snažit, aby tady fungovaly mechanismy zajišťující právo, jedině v takovém prostředí může existovat funkční demokracie. takhle jsme jen ztratili 20 let života a iluze o sametové revoluci.

 8. larry

  kardinál František Tomášek prohlásil na počátku 90. let potom co církev obdržela řadu nemovitostí, že „Žádné další nároky katolická církev nebude vznášet“. proto takzvaná náprava křivd přichází po 20ti letech, stádo už zapomnělo a je dostatečné ochočeno, tak proč si nevzít beztrestně z cizího?

  mimochodem soud před lety rozhodl o tom, že nejsakrálnější stavba v ČR, Chrám svatého Víta, je majetkem českého státu a katolická církev ho měla jen v užívání.

  doporučuju, aby do té tabulky bylo doplněno jak se bude vyvíjet počet katolíků nebo teistů obecně, což je zásadní údaj, ze kterého by se mělo logicky financování církví odvíjet, pokud by tento cíl vláda ve skutečnosti sledovala. protože pokud budou církve ztrácet nadále 10% ročně jako za posledních 20 let, tak v roce 2062 zde bude cca 5000 katolíků. jestliže TOP 09 odhadla počet duchovních v roce na 19500, budou připadat skoro 4 duchovní na jednoho katolíka. zní to šíleně, ovšem ne v zemi kde se za cenu tanku abrams nakupují v boji nepoužitelné pandury, nebo kde lůza nemůže přehlásit auto, protože si ministerstva nasmlouvaly it služby za 1,5mld kč. tolik k variantě „červená křivka“, pod kterou se podespali dosavadní čelní „bojovníci proti korupci“ (bojovníci ale jen hubou), ale kterou může jakákoliv budoucí demokraticky zvolená vláda napravit. a co modrá křivka? jak ta zajistí financování církví? církve se stanou zčistajasna plnými vlastníky a budou obhospodařovat tuším 75 mld majetku, a navíc dostávat ve splátkách 2 mld ročně po dobu 30ti let, které pokryjí jejich provozní náklady. za 50 let, až zde bude 10x více rytířů jedi nežli katolíků jim pořád zůstane majetek a budoucí vláda bude velmi těžko odebírat majetek církvi bez věřících. toliko k zajištění financování církví, jež chce tato garnitura dosáhnout.

 9. larry

  to Slávek: jestli je to možné, prosím zařadit moje komenty jako samostatný článek, který jsem kdysi slíbil. jsou několikrát delší než původní článek a obsahují detailní rozbor, který bych v případě kladné odpovědi nasázel do grafu.
  btw dnes je cca stejný počet duchovních na 1000 věřících jako policistů nebo lékařů na 1000 obyvatel. v roce 2062 bude 75mld majetek zajišťovat církevní služby pro 5000 katolíků.

Komentáře nejsou povoleny.