Proč mají věřící problém s darwinismem; bůh do evoluční teorie nepatří

Autor | 06.08. 2012

Na blogu Massive Error vyšel v sobotu článek, na který nemůžu neupozornit čtenáře, kteří pravidelně sledují jiné weby a třeba spoléhají na to, že na ty největší pecky Filipa Tvrdého je upozorníme my. Ačkoliv si nemyslím, že se na ME objevují nezajímavé články, na Science, Religion, and Society upozorňuji zvláště ze tří důvodů: 1. Jerry Coyne je jeden z mých oblíbenců. Mimochodem, připomínám vám jeho skvělou přednášku. 2. Škodolibě se dělím o trefný sarkastický blogpost, které mám(e) tak rád(i). 3. Pokud jsem čtenáři s nickem Hrabě_Monte_Cristo_2011 náhodou dlužen reakci, tímto mu nepřímo odpovídám 😉

Prohlásit na veřejnosti “nevěřím v evoluci” má na posluchače zhruba stejný dopad jako přiznat “jsem politováníhodný blbec”. Nemá smysl připomínat, že evoluční teorie má myriády dokladů ze všech vědeckých disciplín a že se teorie navíc nepřijímají na základě nepodložené víry, ale díky jejich konzistenci a podpůrné evidenci. (FT)

Mj. máte možnost se v článku seznámit s k evoluci odmítavými nebo o údajnou kompatibilitu s náboženstvím snažící se názory předních českých obránců víry. A v neposlední řadě s katolickým časopisem pro mládež – Milujte se! (wiki).

8 thoughts on “Proč mají věřící problém s darwinismem; bůh do evoluční teorie nepatří

 1. protestant

  S darwinismem má již dnes problém každý kdo něco o přírodovědě ví. Darwinismus je překonaný stejně jako newtonovská fyzika.

 2. Cassi

  Newtonovská fyzika je překonaná o.O ? Odkdy? Newtonovská fyzika stále v praxi funguje a její zákony jsou stále využívány, stejně jako Darwinovy poznatky o evoluci…

 3. Shadowman Post author

  pokud nejsem prilis dusledny, pak ber v uvahu, ze darwinismem myslim evolucni teorii v dnesni podobe, jak je vyucovana v ucebnicich biologie, dejme tomu (neodarwinismus). paklize si na svem tvrzeni i tak trvas, muzes me poucit, odkazat me na prislusnou literaturu a tak.

  jinak zdravim po Tve komentatorske pauze 🙂

 4. Slávek

  Newtonovská fyzika je natolik překonaná, že se dodnes vyučuje na každé škole.

  A ano, máš pravdu, že dnes jsme trochu dál než byl Darwin. Už jen to, že Darwin neměl ani páru o genech ten vztah může trochu osvětlit.

 5. protestant

  Funguje? Tak ji zkus aplikovat na tělesa pohybující se rychlostmi blízkými rychlosti světla.

 6. protestant

  A kdo věří, že teorie evoluce je překonaná?

 7. Jarda

  Prohlásit na veřejnosti „nevěřím v Boha“ má na posluchače zhruba stejný dopad jako přiznat „jsem politováníhodný blbec“. Všichni jsme věřící, jen tupec o tom nic neví. Problém darwinismu tkví v tom, že staví koně za vůz.

Komentáře nejsou povoleny.