Ať tě provází předkožka, Luku

Autor | 07.08. 2012

Nadcházející Prague Pride (13.-19.8.), podle některých křesťanů „dny neřesti,“ je mediálně, domnívám se, docela provařené téma. Křesťané z D.O.S.T. budou na protest „bránit hrdost normálních lidí,“ křesťanská mládež (MKD) pak pořádá Pochod pro rodinu pod záštitou samotného Dominika Duky.

To v kanadském Vancouveru proběhla v rámci tamní Pride Parade o víkendu mezi průvody zřejmě světová novinka – první ročník Foreskin Pride. Hlavním organizátorem předkožkového pochodu je Glen Callender z Canadian Awareness Foreskin Project (CAN-FAP) – pro-předkožkové lobbistické skupiny, která si klade za cíl v Kanadě jednak zvyšovat povědomí o užitečnosti této části pohlavních orgánů, ale také usiluje o právní ochranu novorozenců a chlapců před obřízkou do dosažení osmnácti let, kdy se o takovém zákroku mohou sami informovaně rozhodnout.

Takový průvod, je, myslím, pěknou akcí, která upozorňuje na zákrok, který, pokud je prováděný z náboženských důvodů, může být označen za ublížení na zdraví (mrzačení genitálií, chcete-li), jak se nedávno vyjádřil kolínský soud („obřízková kauza“ viz zde).

Plakát:

foreskinpride.org

h/t: Hemant Mehta

9 thoughts on “Ať tě provází předkožka, Luku

 1. Shadowman Post author

  presne, jsou to taky vtipalci. skoda ze v cestine to legracni neni, i „may the foreskin be with you“ ma lepsi zvuk v originale 🙂

 2. Tomas

  Tak stopujme, jak dlouho potrva nez to potrefeni zase oznacej za nejhorsi utok od holokoastu.

 3. Vladimír Krásný

  Vedl jsem diskuzi s několika lidmi a zjistil jsem, že jsem proti asi hlavně jen proto, že je to „značkování“ věřících dětí.
  Jsou nějaké objektivní důvodu, proč být proti obřízce ? (samotná obřízka je defakto prospěšná). Díky

 4. Colombo

  Samotná obřízka defacto prospěšná není. Předkožka je místem s velmi vysokým množstvím bílých krvinek a funguje jako ochrana. Obřízka se doporučuje zejména z praktických důvodů — nemožnosti přetáhnout kůži přes žalud.

 5. Colombo

  Dalším důvodem je porno, penis prý vypadá větší.

 6. protestant

  Máš to podloženo nějakou statistikou Colombo?

 7. Vladimír Krásný

  Ano, vím, že je to zákrok občas nutný, ale je to prý i hygieničtější !?!

  „Obávám“ se tedy, že v dané debatě budu muset couvnout a uznat, že na obřízce mi vadí onen rituál značkování malých dětí coby věřících, ale jiné námitky proti obřízce mít nemůžu :/

 8. Colombo

  Jakmile se člověk nemyje, tak je to hygieničtější, to je pravda.

Komentáře nejsou povoleny.