Chorvatský premiér Zoran Milanović násilně propaguje ateismus. Nechodí na mše.

Autor | 21.08. 2012
Zoran Milanović

Zoran Milanović - Chorvatský ateista a premiér

Proto abychom si připomínali, jak se dokáží křesťané chovat, mají li trochu více vlivu než u nás, nemusíme chodit daleko do minulosti. Stačí se rozhlédnout po okolních Evropských zemích. V Chorvatsku, kde se údajně 90 procent obyvatelstva hlásí ke katolické církvi mají ateistického premiéra.

Premiér pochopitelně nenavštěvuje bohoslužby, protože je ateista a nic mu to neříká. To se ale nelíbí představitelům katolické církve.

Jde o snahu násilně propagovat ateismus a antikatolicismus v chorvatské společnosti,“ řekl o Milanovičově rozhodnutí biskup z města Sisak Vlado Košić.

Je dobré si uvědomit, že se jedná o vyjádření prominentního člena organizace, která dnes v Chorvatsku oslavuje odsouzené vrahy a pachatele genocidy, jako byl třeba Janem Pavlem II. blahoslavený arcibiskup Stepinac. Ten se podílel, mimo genocidy ortodoxních věřících v Chorvatsku i na násilné konverzi stovek tisíc srbů:

… on November 17, 1941, Archbishop Stepinac convened a Bishop’s Conference in Zagreb, “…at which the forcible conversion of Serbs was given canonical sanction.” Over 250,000 Orthodox Serbs in Croatia were in fact forcefully converted – something which for his supporters indicates the good archbishop’s benevolence!

Biskup Košić tedy jistě ví, jak se násilně propaguje víra. Římská církev v tom má dlouhou praxi..

11 thoughts on “Chorvatský premiér Zoran Milanović násilně propaguje ateismus. Nechodí na mše.

 1. Tomas

  Tohle snad ani nemuze byt vic na hlavu. To, ceho se dopustili katolici v radach ustasovcu v chorvatsku je nejen dle meho nazoru nejvetsi zverstvo dvacateho stoleti. http://jirisoler.wz.cz/vatikan6.html
  http://en.wikipedia.org/wiki/Usta%C5%A1e
  To ceho se dopousteli i katolicti knezi osobne (napr. Miroslav Filipovic) sokovalo i ostrilene SSmany, kteri posilali stiznosti Himlerovi. To nebyla normalni genocida a nasilna katolizace, to bylo jedno velke muceni celeho statisicu lidi. Osvetimske metody likvidace lidi jsou oproti ustasovskym metodam napr. v koncentraku jasenovat (vedenem katolickym knezem) „zcela humanni“ a to jsou porad jeste silene zvetstvo. V tabore jasenovat se zabijelo napriklad tak, ze se svazaly dvojice, rozrizlo se jim bricho aby vypadly vnitrnosti a ti lide se hodili za ziva do vody. V jasenovaci naprosto silenym zpusobem umrelo odhadem 400 – 700 tisic lidi.

  Ustasovci byli nejen hlasici se ke katolicismu, oni z velka casti byli katolicti knezi, viz. http://jirisoler.wz.cz/vatikan6.html

  A jak se k tomu postavil Vatikan? Strujce tohoto nepredstavitelneho barbarstvi Ante Pavelic dostal dvakrat osobni audienci a pozehnani u papeze v dobe toho nejsilenejsiho radeni (zpravy o ustasivskych zverstvech prirovnal k rosteni zoubku mladeho statu). Po valce byl zadrzen transport ustasovske koristi na ceste do vatikanu. Po valce papez osobne ukryl Ante Pavelice a pomohl mu utect. Jan Pavel II pozdeji dokonce blahorecil Stepinace. To je plivnuti do tvare vsem obetem tohoto barbarstvi a ted si v Chorvatsku jeste do nich kopnou.

  To je tak neuveritelne ukazka jak si katolici dokazi sami vymyt mozky vlastni verzi historie. Jedine co bychom od nich meli slyset je dunivy zvuk jak se hlavou tlucou o kamennou podlahu, kaji, a prosi za odpusteni sve organizaci.

 2. Charly

  Je fantastické jak strašně se věřící dokáží snažit, aby si udrželi svůj komplex utiskovaných. Musí je to stát strašně moc úsilí předstírat, že jim je ubližováno i v případech, kdy ve skutečnosti jsou oni ten, kdo drží delší konec klacku – a neštítí se ho použít.

  Z tohohle zůstává opravdu rozum stát. Jak vůbec může někdo být tak intelektuálně mrtev, a prohlásit, že nečinnost je aktivní propaganda?

 3. Petra Bézová

  Máte pravdu Tome, taky si myslím, že Církvi by víc prospěla pokora s prosbou o odpuštění, nemůžete to ale žádat po Církvi jako takové, zodpovědní jsou jednotlivci. Za hříchy druhých nezodpovídáme, ale za jejich potrestání ano. Co s tím však já, podle vašeho mínění, mohu dělat? Dnes se zcela smazává pocit viny ve společnosti. Za očištění Církve se alespoň modlím, ale nevím, zda to vy uznáváte.

 4. Charly

  Ptáte se co s tím můžete dělat vy, jako osoba?

  Můžete vystoupit z církve, která vás obelhává a která Vaše členství používá k tomu, aby předstírala podporu veřejnost i pro ty své skutky, pro něž ji ve skutečnosti nemá.

  Můžete dokonce otevřeně vystoupit proti církvi veřejným poukazováním na pokrytectví jejích zástupců, na její nekonzistentní vystupování coby organizace atd. atp.

  Modlit se je k ničemu. Vám to sice dává pocit kontroly, pocit, že něco děláte, ale ve skutečnosti si modlením akorát konejšíte svědomí tím, že si dodáváte iluzi aktivní činnosti tam, kde jenom nečinně přihlížíte a hledáte výmluvy pro svou nečinnost.

  I sebemenší maličkost je lepší než modlitba. Shrnuje to hezké novodobé anglické přísloví: „Two hands at work do more than a thousand clasped in prayer.“

  Takže pokud nesouhlasíte s těmi výše zmíněnými skutky a s tím, jak se (nejeden!) představitel církve chová zatímco předstírá, že mluví i za Vás a Vaším jménem – najděte si konečně páteř a udělejte něco!

 5. Petra Bézová

  Charly, a jak víte, že už jsem něco neudělala? Už víc jak rok píšu svému biskupovi, aby věděl, že s některými věcmi neslouhlasím a myslím, že nejsou správné. Čeho si myslíte, že jsem dosáhla? Vůbec ničeho, protože když je něco dlouho zaběhané, tak s tím nejde nic dělat. Ale buďte v klidu, pokud Církev vede Duch svatý, jak vyznáváme, tak on s tím pořádek udělá. Proto se snažím jednat vnitřně nezávisle na svých představených, mám přece taky téhož Ducha, který mě vede. V církvi zůstávám jedině proto, že věřím, že Ježíš Kristus je Boží Syn a tuto Církev založil. Odpovědnost před Bohem má především každý sám za sebe. Nemohu zodpovědně vystoupit, abych si něco dokázala. Za skutky svého vedení nezodpovídám a plně chápu lidi jako vy, pro které je překážkou víry právě zmíněná podoba Církve a její hříchy.

 6. Charly

  Já nevím, respektive nevěděl jsem, že jste nic neudělala. Vím jen, co jste napsala. A napsala jste, že se modlíte – což je zbytečnost – a nic víc jste neřekla. Na nic víc jsem tedy nemohl reagovat. Kdybyste napsala tohle hned, reagoval bych pochopitelně jinak.

  Psát biskupovi je alespoň něco. Vystoupit proti němu veřejně by bylo víc. Přestat věřit na blbosti a přijmout plnou zodpovědnost za svůj život a své skutky by bylo nejlepší, ale asi je obtížné pro lidi tenhle krok udělat. To já nevím, já ho nikdy udělat nemusel, nejsem schopen „věřit“ v náboženském smyslu slova, u mne jakémukoliv věření v cokoliv už od dětství musí nevyhnutelně předcházet informace a jejich logicky konzistentní interpretace, a nejsem schopen se vžít do kůže někoho, kdo pevně věří na pohádky. Hodněkrát jsem se v životě zmýlil a věřil jsem i pár nesmyslům – ale jen tak proto, protože jsem měl chybné informace, ne proto, protože se mi líbily a já se jich držel zuby nehty a nepohodlné informace jsem ignoroval či se je pokoušel racionalizovat.

  Takže Vám mohu oplatit opravu špatného úsudku o mne, jako já se zmýlil u Vás – pro mne není překážkou víry podoba církve a její „hříchy“. Pro mne je překážkou víry jednoduše to, že všechny víry – a že jich jsou tisíce, i jenom těch křesťanských – jsou prostě snůšky nesmyslů. Tím to pro mne končí, věřit v obsah bible je stejně hloupé, jako věřit v obsah Harryho Pottera. Ale Harry Potter je mnohem lepší počtení a obsahuje mnohem konzistentnější morální poselství.

  I sám koncept hříchu je nesmysl a je naprosto nepoužitelný v praxi.

  A Duch Svatý s církví neudělal pořádek dva tisíce let, není důvod předpokládat, že by s tím začal něco dělat teď. Není totiž důvod předpokládat, že existuje, nulová hypotéza, totiž že neexistuje, nebyla za celé dva tisíce let náboženských konfliktů falsifikována jediným konzistentním a ověřitelným poznatkem. Zrovna tak můžete doufat, že církev napraví Krišna nebo Višnu, nebo třeba vševědoucí trpaslík Zorg z galaxie Fing.

  Ale držím Vám palce, ať se popasujete se svým svědomím a s tím, že se hlásíte k organizaci, která ve jménu fiktivního divotvůrce z antické Palestiny dodnes nepřestala páchat zvěrstva. Neměnil bych s Vámi ani za zlaté prase, kognitivní disonance je nepříjemná. Ale nevymlouvejte se, prosím, že je to jenom o jedincích. Řada svinstev je zapsána přímo v katechismu, je jich plná i bible i přímo ve formě příkazů od Boha, a jsou často oficiální doktrínou církve jako celku. A tím, že se k té organizaci hlásíte – i když s výhradami – jí dáváte sílu.

 7. Petra Bézová

  Vaše vidění je velmi zjednodušené. Už tím, že jsem člověk, se hlásím ke zvěrstvům, která lidé pachájí a taky s tím nemůžu nic udělat. Nemohu se stát něčím jiným než člověkem. tak jako se nemohu stát něčím jiným než křesťanem. Organizace s tím nesouvisí. souvisí s tím milost, která mi byla při křtu dána a kterou přijímám životem v Církvi. Dává mi naději na život věčný, i když hřeším a stejnou naději dává i ostatním, kteří uvěř ív Krista. Ani vy a vaši přátelé nejsou bez viny, každý jich má na svém kontě dost. Těžko posuzovat, kdo více. To nechám na Bohu. Třeba na tom budete jednou lépe než já. Já však nemůžu přestat věřit slovům, které Ježíš řekl, je mojí součástí a on říká, všechny hříchy budou lidem odpuštěny, kromě hříchu proti Duchu svatému, to je proti víře. Nikdo nemůže přijít k Bohu, když nevěří, že On je. V tom si nikdy nemůžeme rozumět, protože já věřím.

 8. Charly

  Vážená, tím, že jste člověk, se ke zvěrstvům nehlásíte. Máte v tom trochu (víc) bordel. To, že jste člověk, nemůžete skutečně změnit. Narodila jste se tak.

  Křesťanem jste se ale nenarodila. Tim jste se stala. Nevím jak, ale není to ani podstatné. Podstatné je, že kdybyste se narodila v Indii, je velmi pravděpodobné, že byste se stejným zápalem hájila existenci Krišny, kdybyste se narodila v Pákistánu, hájila byste existenci Alláha, a kdybyste se narodila v amazonských pralesech, hájila byste existenci duchů lesa. Jestli nevidíte, do jaké perspektivy to tu Vaši víru staví, tak vidět nechcete.

  Co se tohoto týče, tak máte na výběr. Není to zřejmě výběr lehký, protože jste evidentně hluboce věřící, ale na výběr máte a do konce života mít budete.

  Za své viny se zodpovídám na tomto světě a lidem, jimž jsem (nechtíc či nevědomky, nejsem psychopat ani kriminálník) spáchal křivdu. To je jediný správný způsob, jak křivdy splatit. Jak by mohl moje chyby odpustit někdo jiný jenom proto, protože věřím v jeho existenci? Je to nelogický nesmysl, který vede akorát k tomu, že lidé páchají zvěrstva a pak doufají, že se to nakonec stejně smaže.

  Mne by na Vašem místě hanba fackovala, už po prvním finančím/vražedném/násilníckém/sexuálním skandálu kněží krytém či dokonce podporovaném organizací církve, o němž bych slyšel, bych se od církve distancoval tak rychle, jak by to bylo možné.

  Tohle přesně jsem myslel tím, když jsem říkal, že máte přijmout sama vlastní zodpovědnost za své skutky. Z pár komentářů na intenetové stránce Vás samozřejmě nemohu znát, ale připadá mi, že jste v jádru slušý a dobrý člověk. To vás ale neomlouvá. Hlásíte se ke zločinné organizaci a Vaše absurdní víra, Vaše středověké dogma a Vaše racionalizace a výmluvy pro toto členství jsou pro vás evidentně důležitější, než pravda, pomoc bližním a boj se zlem. A to já respektovat nemohu, takže tuto debatu s Vámi končím.

 9. Petra Bézová

  Respektruji vaše rozhodnutí v tom, že se mnou končíte. Jen bych ještě na vysvětlení své pozice uvedla, že mě v životě žádný kněz neublížil, naopak mi pomohl, stejně tak jako mým rodičům pomáhala v jejich těžkém životě víra v Krista. Opustit víru proto, že jiní ji zneužívají není v mém životním programu. sama se snažím být věrná tomu, co jsem dostala a v čem jsem vychovaná. Kdybych byla vychovaná v hinduismu neb v jiném náboženském směru a byla přesvědčena o správnosti té cesty, zajisté bych se chovala stejně. Kvůli chybám druhým neopouštím pravdu, kterou hlásají. Mimochodem křesťanem jsem se sice nenarodila, ale stala se jím v útlém věku právě pro víru svých rodičů, kteří mě tak i vychovali. Je to životní hodnota které si vážím a jsem ochotna ji bránit proti bezvěrectví, které plodí také zvěrstva jako třeba komunismus. Vy si to neuvědomujete, ale člověk který nevěří, hledá náhradu víry a stává se často ještě horším. I já vám držím palce, aby to nebyl váš případ. Jsem schopna vás respektovat, pokud vy respektujete mě .
  Jinak s tím odpouštěním druhým máte pravdu. Jistě je potřeba splatit druhým dluh, který u nich máme. My však věříme, že největší dluh máme proti Bohu, který nám dává život a vše dobré pro náš život. Protože nejsme schopni si těchto darů dostatečně vážit a jsme věčně nespokojení, jsme jako nevděčné děti, a nevážíme si často ani života svých bližních. Proto je třeba zároveň ve vztahu k druhým uzdravovat i vztah k Bohu. On si přeje jen dobro člověka, ale mnozí jeho jméno zneužívají a vytváří o Něm špatný obraz. Kdo je vrah a Jeho jméno zneužívá k páchání zvěrstev tomu samozřejmě nebude odpuštěno, neboť i on bojuje proti Duchu. Život podle Ducha svatého plodí jeho dary a tím je na prvním místě láska k bližním., K tomu je ale potřeba znát Písmo svaté, předvším listy sv. Pavla a sv. Jana. Vy Boha hodnotíte na základě znalosti těch,kteří se jeho jménem ohánějí a to je škoda. Nechci vás však manipulovat a být jako oni, tak teda končím, a také vám přeji vše dobré.

 10. Bosá Noha

  Nuž, pre biskupa je to aktívna propaganda – premiér totiž ukazuje ľuďom, že sa tých černokňažníkov nebojí. A v prostredí obáv a strachu ukázať neochotu ohnúť chrbát je propaganda – slobody. A to tým biskupom nevonia …

 11. slavomír hornák

  Vážená Petra,aj ja som bol pokrstený kresťan-evanjelík.Rodičia to tak chceli.pred dvomi rokmi som však z cirkvi vystúpil.deti som pokrstiť nedal.nech sa sami rozhodnú akou cestou sa budú uberaťpodla kreťanov sa krstom zmyje hriech rodičov.moje deti sa narodili z lásky a nie z hriechu.ja nikomu nenútim ateizmus.som tolerantný aj k iným náboženstvám,Mojho dedka zabili za slovenského štátu gardisti.ako iste viete prezidentom bol katolícky knaz Tiso.evanjelický farár ho ani nemohol pochovať na cintorín.iné je viera a iné je cirkevný moloch.ja osobne som za odluku cirkvi od štátu.kňazi sú platení štátom a ešte berú milodari od veriacich.ved kto by nedal-za krst,birmovku.pohreb atd.tie., peniaze sú nezdanené.už reformácia chcela zmenu v katolíckej cirkvi a napriek tomu sa udržala .dneska,ked sa dostanete k informáciám skorej,ako v šesnástom storočí je to už o inom.áno,treba v niečo veriť .ja tiež verím v lásku k blýžnemu.,ale neboskávam ruku farárovi.je to tiž len človek.aj pápež je len a len človek.

Komentáře nejsou povoleny.