Christopher Hitchens: Mortality

Autor | 28.08. 2012
Christopher Hitchens (2010)

Christopher Hitchens (2010) / autor

Christopher Hitchens byl jednou z největších osobností ateistického hnutí. Zemřel nedávno na rakovinu ve svých 62 letech. Ještě před smrtí ale dokázal napsat svoji poslední knihu: Mortality – Smrtelnost.

Kniha vyšla před několika dny a je možné ji objednat, třeba na Amazonu. Jako ebook potom bude k dispozici 4.září. Podle prvních recenzí se jedná o skutečně silný čtenářský zážitek. Jak píše Guardian:

It would not be right to suggest that these are among the finest essays that Hitchens produced. The duress under which they were written renders them sparer and less fluent than he was at his best. But they are his most honest.

Všichni, koho zajímají myšlenky jednoho ateisty, který věděl, že se jeho dny chýlí ke konci si mohou knihu objednat třeba na Amazonu.

Další info o knize na stránkách Vladimíra Vodičky

6 thoughts on “Christopher Hitchens: Mortality

 1. Vladimír Vodička

  Jen menší upozornění: ebook je k dispozici již od 25. 8. 2012 a to pro Kindle od Amazonu. Více viz můj blog a zítřejší post o knize Mortality. Mohu potvrdit, že je to jeden z nejlepších spisů (i s doslovem C. Blue cca 75 stran), co jsem od Hitche četl.

 2. Slávek ČernýSlávek Post author

  Já to jako ebook na Amazonu včera objednal a napsalo mi to, že mi to 4.9. pošlou. Takže nevím, možná je to tím, že jsem tam registrovanej jako US občan

 3. protestant

  Jedni uctívají obrázky a knihy Jana Pavla II, jiní Christophera Hitchense

 4. Slávek ČernýSlávek Post author

  🙂 protestante, to už je dost obehraný. Jakmile tu někoho jménem zmíníme, tak hned písnička, že jej uctíváme.

 5. protestant

  No blahopřát Dawkinsovi k narozeninám bylo hodně servilní.

 6. Slávek ČernýSlávek Post author

  A jakou to má souvislost s tím, že informujeme o nové knize nedávno zesnulého známého ateisty?

Komentáře nejsou povoleny.