Církevní restituce: křesťanský kroužek – Apoštolská církev obhajuje, proč dostane miliardu

Autor | 31.08. 2012
Modlitebna Rozhodných křesťanů v Neborech (tak se skutečně jmenovali)

Modlitebna Rozhodných křesťanů v Neborech (tak se skutečně jmenovali)

Zpěvák Janek Ledecký se vyjádřil nesouhlasně k zákonu o restitucích církevního majetku. V rámci svého vyjádření uvádí příklad:

 Apoštolská církev s necelými pěti tisíci členy má podle zákona kromě majetku získat také finanční vyrovnání ve výši jedné miliardy a více než 56 milionů korun. „A to přesto, že byla zaregistrována až v roce 1989,

Biskup tohoto kroužku cca 5000 křesťanů, Martin Moldan, potom obhajuje, proč mají nárok na 1.056.336 374 Kč, přestože nepřišli o žádný majetek.

Apoštolská církev byla skutečně registrována na počátku roku 1989, po letech opakovaných žádostí. Církev vznikla nejprve jako Svazek rozhodných křesťanů již na počátku minulého století, později byla komunisty rozpuštěna a pracovala v ilegalitě, …  Zákon řeší nejen restituční nároky jednotlivých církví, ale i jejich další existenci, neboť po vyplacení dané částky již od státu nebudou pobírat žádné finanční prostředky.

Chápu-li to tedy správně, tak tento spolek asi 5 tisíc lidí, kterým nikdo nic nevzal, kteří se dnes jinak jmenují a jsou to jiní lidé, než byli původní členové Spolku rozhodných křesťanů požaduje miliardu korun jen proto, aby …. Proč vlastně? Aby se mohli dál scházet a modlit?

zdroj: iDnes

Přečtěte si také: 8 dalších rozumných argumentů proti církevním restitucím

6 thoughts on “Církevní restituce: křesťanský kroužek – Apoštolská církev obhajuje, proč dostane miliardu

 1. Aniryba

  A když se spravedlivě podělí (Cha cha cha) tak dostane každý 211267,- Kč Pánbů dává Pánbů bere 🙂

 2. Vladimír Krásný

  Nepodáme si taky žádost o navrácení majetku ? Sice jsme se zaregistrovali až nyní, ale vsadil bych botu, že stát zabavil mnoho majetku ateistům…

 3. Charly

  Tenhle stát potřebuje, skutečně potřebuje, středně liberální stranu. Levice je tady na exkrement, pravice je na exkrement a ještě leze černozadelníkům do zadele, a nějaká politická strana, se kterou by mohl volit občan, který se nad věcmi skutečně zamyslí, ta tu chybí.

  Jak deprasivní.

 4. Jaroslav A. Polák

  Tenhle článek není špatný a mohl by zaujmout Charlyho – jsou tam statistiky a tak 😉
  http://zavladsky.blog.idnes.cz/c/282703/Cirkevni-restituce-jeste-jednim-pohledem.html

  Dobře se tomu věnuje v posledních třech článcích Achab Haidler:
  http://haidler.blog.idnes.cz/

  Jinak samozřejmě vlastní polívčička:
  http://jaroslavpolak.blog.idnes.cz/c/282506/Cirkevni-restituce-nejsou-spravedlivym-odskodnenim-obeti.html
  a
  http://jaroslavpolak.blog.idnes.cz/c/283552/Nove-dimenze-spravedlnosti-ve-veci-cirkevnich-restituci-glosa.html

  PS: Charly, ať se vám to líbí nebo nebo ne, jediná strana, která v současné době zcela zastupuje myšlenku sekularismu a odmítá a zcela důsledně i v minulosti odmítala navrhované církevní restituce, je KSČM 😉 Ohledně středových stran má v budoucnu šanci KDU-ČSL, což v aktuální záležitosti není to pravé ořechové, a jinak? Ano, samozřejmě je zde prostor pro stranu tohoto druhu a zatím všechny zklamaly či přímo podvedly voliče.

 5. RD

  Timto s vym rozhodnutim se zcela jiste stali soucasti falesne nevěstky.

Komentáře nejsou povoleny.