Steve Wells: Bůh zpitý krví

Autor | 03.09. 2012
Steve Wells: Drunk with Blood

Steve Wells: Drunk with Blood

Možná vás už někdy napadlo, že se podle Bible Bůh jeví jako urážlivý, ješitný, žárlivý psychopat se zálibou ve vraždění. Pro člověka který četl Bibli v náboženském obluzení nebo ji nečetl vůbec se takové tvrzení může jevit dost neuctivě, jenže proč si brát servítky, podívejme se na fakta. Steve Wells si dal tu práci, aby sepsal všechny mrtvé, kteří byli v Bibli zabiti Bohem nebo pro Boha a shrnul výsledky v knížce Drunk with Blood.  Není to žádný oslňující text, jen poctivý výčet. A kolik že jich nakonec bylo?

2 476 633

A to Wells nepočítá ty lidi, které Bůh teprve slíbil zabít v Apokalypse.
Pokud si chcete zmíněnou knihu přečíst, je dostupná v angličtině pro čtečky:
Drunk with Blood.

4 thoughts on “Steve Wells: Bůh zpitý krví

 1. Tomas

  Tam nemuze byt zahrnuta ani potopa, Sodoma a spol, protoze tam pocet mtrvych nebyl vycislen (v obou pripadech vsichni, kdome hrstky).

  Druha vec je, ze i kdyz se odectou lide zabiti „pro“ boha, tak buh sam vlastnorucne zabil vice nez 2 000 000 lidi.

 2. Slávek

  Potopa se nepočítá, protože nevíme, kolik lidí zahynulo.

  In the introduction, author Steve Wells, explains how he came up with the numbers ~ he only uses the actual #s from the bible. For instance, in the story of Job ~ God gave Satan permission to kill all of Job’s children & servants. The bible says he had 10 children. Since he was a wealthy man, Job probably had more servants than children ~ but „Drunk With Blood“ doesn’t count the servants‘ deaths. Which means that these numbers that Steve Wells came up with are actually under-representative of the # of people killed by God.

 3. Arkande

  K tomu mne napadlo, že podobnou knihu napsal i Vaněk (v češtině). Vezmu ji na přednášku do Brna ať se podíváte jestli za to stojí.

 4. Pingback: 15 důvodů proč není dobré být křesťanem | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.