Římskokatolické a ekumenické plány na christianizaci pohanů

Autor | 13.09. 2012
Konverze pohana

Konverze pohana

Jako ateisté si někdy klademe otázku, proč bychom se měli vlastně sdružovat. Je to otázka určitě oprávněná a opodstatněná. Vždyť co máme my ateisté společného, kromě naší nevíry v Bohy? Na tuto otázku si každý odpovídáme různě a každému poskytuje naše společenství něco jiného. Jeden z takových důvodů může být i to, že čelíme poměrně silnému a organizovanému tlaku, který se z nás a našich potomků snaží udělat věřící.

Není to žádná konspirační teorie. Šíření evangelia nebo Islámu je jasný a přiznávaný záměr když ne všech, tak alespoň naprosté většiny náboženských organizací. Ostatní činnosti jsou potom v takovýchto organizacích chápany jen jako činnosti podpůrné tomuto hlavnímu cíli. Nakonec téměř celý nový zákon je o tom, jak Ježíš a první křesťané šířili své učení. Z tohoto hlediska neuškodí, jestliže se na plány christianizace podíváme trochu podrobněji? Co nás čeká v příštím roce?

K tomuto tématu se vyjadřuje jinak velmi podrobný a informačně nabitý článek exkomunikovaného člena Apoštolské církve Aleše France.

K tomu, aby mohla římskokatolická církev účelněji vystupovat vůči ČR, potřebuje jednotu s ostatními církvemi. Vždyť například Konkordát byl odmítnut Poslaneckou sněmovnou z důvodu, že by mezinárodní smlouva mezi cizí zemí a jednou z registrovaných církví v ČR vytvořila právní nerovnost. Právě z tohoto důvodu nabízel ministr Svoboda ostatním církvím jakési kvazikonkordáty mezi nimi a ČR, které by ovšem neměly právní povahu mezinárodní smlouvy. …

… Samotné „vyrovnání s církvemi“ pak má předcházet návštěvě papeže v ČR, která je naplánovaná na rok 2013. Ve stejném roce dojde i k oslavě christianizace naší země příchodem Cyrila a Metoděje a na stejný rok je naplánováno i tzv. pozvání národa na večeři, kdy má být nabídnuto evangelium českému národu za součinnosti prakticky všech registrovaných církví v ČR prostřednictvím tzv. Kurzů Alfa. Tyto kurzy se těší papežskému požehnání a mají demonstrovat viditelnou jednotu církví v ČR.

Občas je dobré si uvědomit, že čelíme tlaku, který je koordinovaný, dlouhodobý a založený na efektivních a vyzkoušených metodách. V nejbližších týdnech tyto snahy možná dostanou i mohutnou finanční injekci. Ve shonu všedního dne a na půdě naší ateistické vlasti je velmi lehké zapomenout na celkový obrázek, v rámci kterého i pěkná slova a šlechetné činy mohou mít zcela zištné důvody. Těmto záměrům potom můžeme čelit individuálně, jak to činili původní obyvatelé Ameriky, nebo koordinovaně a s podobnou efektivitou, jakou disponují věřící.

16 thoughts on “Římskokatolické a ekumenické plány na christianizaci pohanů

 1. protestant

  To je něco mezi šířením poplašné zprávy, xenofobií a komickým referátem na začátku Cimrmanovských her…. 🙂

 2. protestant

  Něco co by alespoň trochu hrozilo objektivitou by nebylo?

 3. Slávek Post author

  Protestante, proč po nás žádáš nemožně? Také by mě zajímalo, copak je v tom článku nepravdivé. Fakta prezentovaná panem Francem jsem ověřoval i z dalších zdrojů. Nebo snad není pravda to o šíření evangelia? Není a nebylo historicky toto hlavním úkolem křesťanů?

 4. Slávek Post author

  Petře, podle mě se ten počet kněží dá vysvětlit i tím, že chtějí od státu vytáhnout co nejvíce peněz. Jinak pokud vím, tak celosvětově mají katolíci s počtem kněží dost velkej problém.

 5. befree1

  Protestante, proč popíráš něco tak zjevného? Křesťanství se přeci vždycky šířilo- buď násilím, nebo misijní činností či ve školách. Dnes nastupují i moderní metody- k rozhlasu přibylo satelitní vysílání TV a internet. To vše se nevyvíjí samo od sebe a živelně…

 6. Slávek Post author

  Taky moc protestanta nechápu, co se mu na článku nelíbí? V podstatě jen shrnuje to, co je známo z veřejných zdrojů. Takový menší praktický info, co můžeme od křesťanů čekat příští rok. Ty kurzy Alfa mě dost zaujaly. Vůbec jsem o nich nevěděl.

 7. protestant

  Křesťanství nepoužívá jiné metody než ateismus.

 8. protestant

  Ty kursy alfa existují už mnoho let. Nejsou žádným výmyslem roku 2013, ani reakcí na vyrovnání s církvemi a ani nepocházejí od římských katolíků a ani je neprovozují všechny registrované církve.

 9. protestant

  Slávek (13.09. 2012 | 09:23) napsal:
  ….. Ty kurzy Alfa mě dost zaujaly. Vůbec jsem o nich nevěděl….

  protestant: Kurzy Alfa jsou v ČR provozovány zhruba od roku 2000. Je vidět jak intenzivně křesťané evangelizují, když jsi o nich ty – který se zajímáš o problematiku církví – dosud neslyšel… 🙂

 10. Slávek Post author

  Ano protestante, to jsem si o těch kurzech také přečetl. Každopádně díky za doplnění. Ten článek ale o nich není, proto jsem tam dal odkaz, aby se na to každý mohl podívat, a myslím, že netvrdím nic, co by bylo v rozporu s tím, co píšeš ty. Možná se jim budeme někdy věnovat podrobněji, celkem mě zaujaly.

  Ono pojmout křesťanské (hlavně ŘKC) snahy nějak komplexněji je dost obtížné. Určitě to nelze podceňovat. Jsou to organizace s dlouhou tradicí, které přemýšlejí v horizontu desetiletí a staletí. Na druhou stranu je možná i větší chybou věřící přecenit. Církve mají hromadu problémů a potýkají se s velkým úbytkem věřících. Hodit to do nějakých škatulek moc nejde.

 11. protestant

  Stačí o tom něco vědět.
  Prostě kuchařem se nestaneš po přečtení kuchařky. 🙂

 12. Slávek Post author

  K čemuž jistě přispívá tento článek, který některé věci zmiňuje. Zmiňuje papežskou návštěvu, výročí Cyrila a Metůda, kurzy Alfa a určité plány, jak toho hodlají církve využít při šíření křesťanství. To vše ze zdroje, který většina ateistů nečte a jinak by se o tom nedozvěděla.

 13. Petr Tomek

  „Petře, podle mě se ten počet kněží dá vysvětlit i tím, že chtějí od státu vytáhnout co nejvíce peněz.“

  To by šlo nebýt toho, že je Česká republika na seznamu misijních zemí, máme tu kvanta kněží z Polska (Írán Evropy – viz exosrcistická příručka), celé té šaškárny s „restitucemi“, naprosto absurdním vlivem na vládu a toho že se o to už jednou ve velkém pokoušeli téměř stejným způsobem.

 14. Petr Tomek

  Jinak řečeno: Ty peníze jsou k něčemu a to něco je vydělávání dalších peněz, což se bez rekatolizace neobejde.

Komentáře nejsou povoleny.