30. 9. oslavíme „Mezinárodní rouhačský den“

Autor | 25.09. 2012

Tuto neděli si můžete ve svém kalendáři označit jako den, kdy si nejen bojovníci za svobodu projevu budou připomínat, jak absurdní je kriminalizovat kritiku náboženství, za což například lobbuje v našem posledním prohlášení zmíněná islámská organizace (OIC).

International Blasphemy Rights Day, held each year on September 30, is a day to promote the rights to freedom of belief and expression and stand up in a show of solidarity for the liberty to challenge reigning religious beliefs without fear of murder, litigation, or reprisal. (FB)

Při této příležitosti bych rád zmínil karikaturu, která podle dostupných informací zatím nevzbudila žádné násilnosti, přestože si ani v nejmenším servítky nebere. Pokud se ptáte, v čem je háček, vězte, že obrázek uráží 4 velká náboženství, ale islám mezi nimi chybí. (Varování: odkaz není vhodný pro děti a mládež) Obrázek, včetně vtipného a trefného stripu Jesus & Mo v blogpostu Dustina Williamse.

h/t: Hemant Mehta

7 thoughts on “30. 9. oslavíme „Mezinárodní rouhačský den“

 1. protestant

  Kritizovat a zesměšňovat jsou dvě různé věci.

 2. Petr Tomek

  Pro islámce ne, ale stejně si zavádění „antirouhacích“ zákonů samo říká o protiakci, zvláště když kdokoli může prohlašovat (zároveň) zcela beztrestně že ateismus je největší osobní tragédie.

 3. protestant

  Někdo se snaží v ČR zavést „antirouhačské“ zákony?
  Kdo?
  Není to kachna?

 4. martiXXX

  Taky urážím českou vlajku, český stát, Klause, korunovační klenoty, českou armádu…je to rouhání?

 5. Arkande

  Říci o něčem co se mi nelíbí, že je to na prd. Považuji za opravdu důležitou součást své osobní svobody. Jinak se vrátíme k tajným a užijeme si jako za Švejka (sraly na něj mouchy…případně: 7 kulí jako v Sarajevu…).

  Škoda, že se mi ten obrázek nehodí do výzdoby mého bytu. 🙂

  Jestli jsem to dobře pochopil pak za tím stojí Onion. To je skupinka vydávající „vtipné“ falešné zprávy které prezentuje zcela vážně jako běžné zpravodajství.

Komentáře nejsou povoleny.