Geron Pastitsios: 27-letý řek je ve vazbě za rouhání

Autor | 26.09. 2012
Geron Pastitsios

Geron Pastitsios na Facebooku

Dodnes jsme mohli pohlížet na drakonické tresty proti rouhačům, které uplatňují mnohé, nejen muslimské země, poměrně s odstupem. Jako na něco, co se nás netýká. Pussy Riot byli nakonec také spíše politické vězeňkyně a tak to se nás také moc netýkalo. Všem přece bylo jasné, že to rouhání byla jen záminka k jejich uvěznění. Dneškem tyto dny pravděpodobně skončili. Nejen že se na základě všemuslimské vlivné iniciativy nyní o zákonech proti rouhání vážně diskutuje na půdě OSN, ale zákony zakazující legraci na církevní účet už jsou uplatňovány i přímo v Evropské unii.

Sedmadvacetiletý řecký mladík Psachna Euboia vystupoval na internetu pod přezdívkou Geron Pastitsios v narážce na údajně slavného řeckého mnicha Starého Paisiose a tradiční řecké těstoviny pastisio. Jednalo se tedy o zjevnou legraci a nadsázku, možná inspirovanou slavnějšími pastafariány. Sranda pro něj ale skončila tento pátek, 21.9.2012, kdy mu do bytu naběhla policie a hned na místě zkontrolovala zabavený notebook. Řecká policie uvádí, že policie jednala na základě tisíce stížností z celého světa. Podle neověřených informací se jednalo o organizovanou kampaň, za kterou stojí nechvalně proslulá řecká fašistická strana Zlatý úsvit.

V případě, že víte o podobných případech rouhání na internetu, tak se můžete obrátit přímo na řeckou policii, pomocí těchto kontaktů:

telefon: + 30 210-6476464  a + 30 210-6476461 nebo emailem 11012@hellenicpolice.gr 

6 thoughts on “Geron Pastitsios: 27-letý řek je ve vazbě za rouhání

 1. Irenka

  Hele a na zaklade ceho to v tom Recku muzou? Ja chapu ze si stezovalo hodne lidi, ale to ze se nekomu neco nelibi neni dostacujici pro to, aby nekoho zatkli. Oni maji v Recku nejaky zakon o rouhani?

 2. Colombo

  „ale to ze se nekomu neco nelibi neni dostacujici pro to, aby nekoho zatkli.“

  Je. Nějaký zákon se vždycky najde.

  Viz díl simpsonů, kdy postavili věznici (která původně byla kulturní síň, ale springfield a kultura)

  Vzhledem k tomu, že právo je postaveno na výkladu zákonů, které se můžou drasticky lišit, stačí dostatečně chtít a kohokoliv za něco už můžete odsoudit.

  Ostatně, servru Piratebay se to stalo taky.

 3. Arkande

  No tak to je opravdu silné kafe. Jsem zvědavý co ti neschopní panáci v OSN vymyslí. Doufám, že nedostanou záchvat méněcenosti a nepustí se do toho s maximální vervou aby nám ukázali, že OSN ještě k něčemu je.

  Rusko se připravuje na cara Putina a podle toho o kolik vzrostl počet ortodoxních křesťanů (katolíkům teče do bot 🙂 ) v Rusku během vlády jedinného Patriarchy si bude chtít car posichrovat svou funkci skrze Boží moc.(Protože panovník v Rusku býval i nejvyšším náboženským vůdcem).Ale i kdyby ne, Pussy Riots nám ukazuje, že kdo nesouhlasí s panovníkem je kacíř!

Komentáře nejsou povoleny.