Němci už mají připravený zákon ochraňující rituální obřízku

Autor | 26.09. 2012

Foto: Cheskel Dovid /Wikimedia Commons

V případě „obřízkové kauzy“ v Německu, kdy byla rituální obřízka označena kolínským soudem za ublížení na zdraví, a věřící i lékaři se obávali obřezávat ze strachu za postihy, jsme naposledy psali o tom, že německý parlament připravuje právní předpis, který by obřízku ochraňoval.

Příslušný návrh zákona je už hotov. Neomezuje se na rituální obřízku a legalizuje tento zákrok obecně. Předpis klade dvě podmínky: 1. zákrok musí být odborně lékařsky proveden, 2. rodiče se zákrokem musí souhlasit. Obřezáni nebudou moct být jen chlapci, jejichž zdraví by to ohrozilo. V prvních šesti měsících života chlapce pak může zákrok provést i vyškolený nelékař.

Německo tak vychází vstříc nářku představitelů islámu a judaismu, kteří si relativně neškodný a podle mého názoru hlavně oprávněný rozsudek soudu vyložili po svém – dokonce jako nejhorší útok od dob holokaustu. Nevratně někomu bez jeho souhlasu odřezávat část genitálu z nějakého důvodu asi podle někoho útok není…

Zdroj: idnes.cz

2 thoughts on “Němci už mají připravený zákon ochraňující rituální obřízku

  1. Arkande

    Škoda, že nezakázaly ženskou obřízku. Protože u mužů vlastně vůbec o nic nejde. Jen se odstraní předkožka. Jenže ženám se odstraní klitoris a také malé a velké stydké pysky, takže budou celý život frigidní.

    Přirovnal bych to (ať to pánové lépe pochopíme) jako amputaci mužského penisu. Chutě zůstanou ale nebude je čím uspokojit …

  2. Giordana

    Chapu, ze deprivanti maji potrebu sve poskozeni bagatelizovat, obzvlast kdz je nevratne. Pouzivat sve deti ke stejnemu poskozovani sargumentaci, ze o nic nejde, je neomluvitelne a dite ma pravo na ochranu.
    V Britanii byla matce temer odebrana dcera, kterou vylepsovala solariem do spalena. Sama matka po reakcich verejnosti lituje, ze ohrozovala zdravi sveho ditete i kdyz byla predtim presvedcena o spravnosti sveho jednani. Novodobe modni vlny narozdil od tech starovekych hajene nejsou. Nastesti. Ve stejnych dobach,ze kterych pochazi obrizka, se v jinych kulturach treba i detem podvazovaly a deformovly lebky.

Komentáře nejsou povoleny.