Podle Srbů je homosexualita totalitní ideologie

Autor | 04.10. 2012

Dějí se to věci na světě! V Srbsku zakázala policie pochod gayů, což není tak překvapivé, protože i když se už nějakou dobu v téhle zemi nebojuje, je pořád silně náboženská a nacionalistická. Jde tedy spíše o zákonitost, než o překvapení a nebyl by přílišný důvod se nad tím pozastavovat. Nakonec jakoukoli demonstraci může stát zakázat, pokud se bojí ohrožení veřejného pořádku.

To co si ale reakci zaslouží je komentář člena politické strany Dveri Bosko Obradoviče:

“Srbsko si konečně uvědomilo, že pochod musí být zakázán, protože propaguje totalitární ideologii homosexuality. Kdyby nebyl zrušen, znamenal by narušení našich křesťanských hodnot, tedy naší tradice,”

No u sta chobotnic! To je tedy argumentace!
Nikdo asi nemusí dlouho bádat nad tím, že by uspořádání pochodu homosexuálů nevyústilo v Srbsku v homosexuální diktaturu, naopak s ultranacionalisty a klerofašisty má tahle země nepěkné zkušenosti už dlouho.

Ostatně ani zmiňované násilnosti, kvůli kterým byl pochod už v loňském roce zakázán nespadaly na vrub homosexuálů a lesbiček, ale klerofašistické organizace Obraz. Letos byla postavena mimo zákon,  přesto nelze přehlédnout až příliš podobnou rétoriku stoupenců politické strany Dveri.

Také prezident organizace Nebojsa M. Krstič tvrdil že Obraz:

“bojuje proti porušování lidských práv páchanému kvůli legalizaci sexuálně deviantních homosexuálů a leseb a četných sekt v naší zemi “

Obradovič a Krstič přesto jen primitivnějším způsobem pronesli demagogické argumeny, které jsme i my zvyklí slýchat od náboženských společností.

Mohou to dělat, protože mají za sebou autoritu pravoslavné církve. Patriarcha Irinej totiž tvrdí, že pochod homosexuálů uráží křesťanství.

Chová s evlastně stejně jako skupiny muslimů na půdě OSN bránící islámskou kulturu před nebezpečím amatérského filmu (a omlouvají vraždy kvůli islámské “citlivosti”), chrání svoje děti před nebezpečím Mickey Mouse a uráží je existence nevěřících. To všechno dělají samozřejmě pod heslem ochrany lidských práv a boje proti totalitě.

Extremističtí křesťané se permanentně snaží nadiktovat svůj životní styl ostatním lidem, které neváhají označovat za agresory a propagátory totalitních ideologií. Vždyť projev arcibiskupa Duky v věci “církevních restitucí” máme ještě živě v paměti, podobně jako jeho postoj k podobné akci u nás.

Je vlastně velmi dobře, že našeho arcibiskupa nebereme příliš vážně, protože jako morální autorita naprosto selhal. Srbsko ukazuje jak by naše společnost mohla vypadat, kdybychom ho za platnou morální autoritu považovali.

Hloupé ale je je to, že se média téhle hře podvolují. Pokud někdo v médiích tvrdí, že dvě a dvě je pět, je právem novináře ho upozornit na jistý rozpor s realitou. V takovém případě totiž nejde o názor.  Proč by tedy mělo být na zneužívání slov pohlíženo jinak? Na jakýkoli pokus obrátit pojmy jako “svoboda”, “diktatura”, “lidská práva” v jejich protiklad bychom měli reagovat jasně a hlasitě.

 

14 thoughts on “Podle Srbů je homosexualita totalitní ideologie

 1. Arkande

  V tom posledním odstavci pokládáš dobrou otázku. Také mne zajímá proč média panáčkují před náboženskými skupinami.

 2. protestant

  Ne podle Srbů, ale podle člena politické strany Dveri Bosko Obradoviče.

 3. Petr TomekPetr Tomek Post author

  @ Arkande: Obávám se, že je za tím lenost, ale je fakt, že zvláště ve státních médiích je podíl věřících nadstandardní.

  @Protestant: On v té politické straně není sám (kromě toho je to zjednodušení v nadpisu) a kdyby na tom Srbům jako skupině tak záleželo, jejich premiér by nenaslouchal skupině extremistů a představitelům pravoslavné církve. Jenže už když tohle říkám, tak vím, že je to sci-fi. Srbská společnost je hodně radikalizovaná.

 4. Hraničář

  Doporučil bych zájemcům shlédnout web Duše a hvězdy, http://www.duseahvezdy.cz/ , tam lze nalézti názory tradičních (českých) katolíků, Včetně takových, že potratáři a ženy jdoucí na potrat, a také homosexuálové, by se měli popravovat!

 5. bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf

  H-álové jsou nemocní lidé. Měli bychom je donutit se léčit, třeba i pod hrozbou smrti.

 6. Foxy

  Hele, ty jedno bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf , co jsou to Hálové? Znával jsem jednoho Hálu, byl to zpěvák…

  Léčba pod hrozbou smrti… jasně. Při každé léčbě hrozí smrt, ono nevíš dne ani hodiny, jak se tak říká.

  Píšeš “bychom”? To že jako jsi mluvčí nějaké skupiny, hnutí, davu či stáda?
  Pokud nejsi, tak mluv samo za sebe, milé bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf !

 7. Jan Kupka

  Foxy, že na to trolleni vůbec reaguješ.

  Hraničář: že o sobě někdo tvrdí, že je tradičním katolikem z něj tradičního katolika nedělá. Zmíněný web je přehlídkou katolických exotu. Že to nepoznáš je hodně smutné a je to dobrou výpovědí, jak moc zasvěcený k tomuto tématu jsi. S čím přijdeš příště, se Strážnou věží?

 8. Petr TomekPetr Tomek Post author

  Já bych navrhoval každého, kdo se jmenuje bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf donutit změnit jméno pod hrozbou trestu smrti.

 9. Bílá velryba

  A kdo určuje kdo je a není tradiční katolík, pan Kupka?

 10. bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf

  Tzv. Foxy: Jako h-ály jsem chtěl označit (promiňte mi to) homo***uály.
  Myslel jsem pod hrozbou trestu smrti.
  Tou skupinou je lidstvo, jež je povinné bojovat proti sprostotě.

  Jan Kupka: Nejsem troll, nesnažím se diskusi narušit, ale obohatit.

  Jsem smutný, že mi ani neoponujete, že mne jen urážíte.

 11. Petr TomekPetr Tomek Post author

  bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf: Víte, přidat do sendviče koliformní bakterie může také někdo považovat za obohacení, ale hygiena to většinou vidí jinak.

  Zkusil byste definovat, co je to podle vás sprostota, čím lidstvo obohatí, když proti ní bude bojovat a co bude ten kýžený následek, když v tom zvítězí.

 12. bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf

  Sprostota je rozvratitel institucí včetně rodiny, radikální přeměnitel mysli lidí k horšímu, vrah spokojenosti, zpřetrhatel pout, uchlácholitel falešnými informacemi a lžemi, příčina současných problémů lidstva. Tedy veškerá ***ualita.
  Když proti ní budeme bojovat, zabráníme výše jmenovanému. Výsledkem bude tisíckrát lepší lidstvo než dnes.

  Homo***ualita je zvrácenost, nejen nebezpečná choroba – úchylka, ale i tvůrce nátlaku a omezitel svobody lidí. Kdyby jí nebylo, svět by se povznesl výše.

 13. Foxy

  Jan Kupka (28.02. 2016): “Foxy, že na to trolleni vůbec reaguješ.”
  No, sám jsem zvědav, co se z toho vyvrbí…
  Je zajímavé, že sám pisatel je svou ideou natolik uchvácen, že se bojí byť i jen napsat to “jméno všeho zla”, slovo SEXUALITA.
  Další panaceum na všechny bolesti lidstva?
  No, jsem fakt zvědav… rozvíjí se to jako nějaký fakt dost hustý tripreport.

 14. bbgfbghnbfhgjnghjgnghjnf

  Neprospěchařím, jak si mnozí jistě myslíte, ani se nesnažím spasit svět. Jako jeden člověk to nesvedu. Ale snad proberu pár lidí a obrátím jejich počínání v dobré počínání.

  Je smutné, že pod vlivem propagandy ani nevěříte, že by člověk mohl mít jiný názor a jste vůči jinému názoru na tato témata automaticky a bez přemýšlení podezřívaví.

  Přece nebudu psát sprostá slova?

Komentáře nejsou povoleny.