Halloween podle polské ŘKC ničí duchovní život

Autor | 30.10. 2012

Oslavy svátku Halloween, který je stále více oblíben po celém světě, jsou trnem v oku polské katolické církvi. Ta varovala, že halloweenské rituály hrozí propagací okultismu. V prohlášení na svých internetových stránkách církev uvedla, že slavení Halloweenu by mohlo protiřečit učení církve a křesťanství. Jeden z arcibiskupů dokonce oslavám připadajícím na poslední říjnový večer připsal šíření pohanství mezi mladými lidmi, napsal zpravodajský server BBC News.

Arcibiskup Andrzej Dziega varoval, že Halloween stojí za „kulturou smrti“.

„Tento druh zábavy, pokoušející děti stejně jako sladkosti, také představuje reálnou možnost velkých duchovních škod, a dokonce i zničení duchovního života,“ uvedl arcibiskup v dopise, který citovala polská tisková agentura PAP. Podle něj tato „nezodpovědná a protikřesťanská zábava“ představuje mladým lidem „svět temnoty včetně ďáblů, upírů a démonů“. (christnet.cz /ČTK)

Ačkoliv i u nás mají polskou ŘKC preferované Dušičky svoji tradici a zřejmě mnohem větší oblibu než americký Halloween, ze strany polské katolické církve se podle mého názoru jedná o paranoiu a absenci smyslu pro humor.

Nehledě na to, že jejich nejvýznamnější fiktivní postava ma na triku také nálepku „kultury smrti“, Ježíš má totiž s nejnovějším Bondem společné hobby – zmrtvýchvstání – a je tak zřejmě nejpopulárnějším zombíkem.

2 thoughts on “Halloween podle polské ŘKC ničí duchovní život

  1. elviin

    Mytologie obsažena v dušičkách, v knihách o Harry Potterovi, filmech jako Avatar, jsou konkurencí pro křesťanskou mytologii. Mně se líbí tenhle kostým http://imgur.com/a/KxwHB

  2. Petr Tomek

    Myslím že je to jen ukázka toho, co se stane, když se křestýšům začne ustupovat. Neexistuje žádná mez, která by jejich „nelíbení“ zastavila. Budou jim vadit nudistické pláže, odhalené sochy, příliš krátké sukně a samozřejmě ateisté – protože urážejí Boha svou existencí.

Komentáře nejsou povoleny.