Praha získá archivní ročník krve Jana Pavla II.

Autor | 20.11. 2012
Jan Pavel II., mrtvý a pravděpodobně již bez krve

Jan Pavel II., mrtvý a pravděpodobně již bez krve

Pražský arcibiskup Dominik Duka zítra převezme od krakowského arcibiskupa ampulku s krví blahoslaveného a již několik let mrtvého papeže Jana Pavla II. Katolický předák tak potvrdí velmi podivný způsob nakládání s ostatky mrtvých, který je v katolické církvi tradicí.

Dominik Duka již má pět ostatků českých významných osobností v přívěsku, který nosí kolem krku. Jak proběhne degustace nového přírůstku do sbírky fetišů agentury neuvádějí. Také není jasný důvod, proč vůbec krev bývalého papeže poputuje do Česka a jak byla vlastně odebrána.

Za pozitivní trend naopak považujeme, že katolíci přestali převážet ostatky významných českých panovníků vlakem a autobusem v nákupních taškách.

9 thoughts on “Praha získá archivní ročník krve Jana Pavla II.

 1. Petr TomekPetr Tomek

  Přiznávám, že tělesné ostatky a nakládání a nimi mě příliš netrápí. Spíš mám obavu ze zacházení s živými lidmi, z překrucování jejich díla a posmrtného pokatoličťování (jaké se dostalo třeba V. Havlovi).

 2. Slávek ČernýSlávek Post author

  No, ty ostatky jsou spíš zábavné. také mě to netrápí. Považuji to za jistou formu fetišismu.

 3. Antitheista

  A to nemluvim o tom, že sv. František má svojí ruku snad v každym kostele!! Člověk by řekl, že musel mít 160 rukou a 600 000 kostí v těle 😀

 4. JiP

  Takhle po troškách katolická církvev Jánského plaketu nezíská

 5. Aniryba

  Tohle taky miluju… Praha získá… Německo řeklo… Česko se ohradilo… Trdlo upadlo. Chtěl bych říct něco legračního, ale napadají mě jen diagnózy a všelijaké morbidní vtipy. Vzpomínám si na sbírku ostatků na Karlštejně. Sbírka patřila Karlu IV. Jsou tam hromady kostí z oslů, ovcí… je vidět že lid obecný uměl věci prodat. Po světě dnes již jistě koluje 500 barelů (150l/barel) papínkovo krve… muhehe…

 6. Antitheista

  Hlavně že sou proti výstavě Human Body… a pak vystavěj kosti sv. Anežky a pijou krev Jana Pavla po večerech 😀

 7. Josef Komínek

  Pro úplnost: krev byla papeži odebrána již dříve, údajně pro případ, že by ji mohl později potřebovat při operaci.Věřte, nevěřte.Myslím si osobně, že již počítali s tím, že tento “svatý grál” bude vítaným fetišem pro věřící.

Komentáře nejsou povoleny.