Prezident JAR obětoval 12 krav za své znovuzvolení

Autor | 10.12. 2012
Jacob Zuma během obřadu

Jacob Zuma během obřadu

Ano, je to přesně tak, prezident Jihoafrické republiky Jacob Zuma jako správný Zulu požádal o pomoc mrtvé předky v nových prezidentských volbách.

Během cermoniálu pak křepčil oblečen v leopardí kůži s krátkým oštěpem a koženým štítem. Ani naše média si samozřejmě nenechala ujít příležitost o to patřičně informovat – něco takového se přece nevidí každý den! (viz zde, zde a zde).

Václav Klaus a lebka sv. Václava

Václav Klaus a lebka sv. Václava

Byly doby, kdy bychom se tomu smáli. Připadalo by nám to daleko a dostatečně šílené. Je to ale opravdu tak „daleko“, když se i u nás v rámci svého zvolení prezident klaní lebce svatého Václava?

Jak velký je to skutečně rozdíl, když náš hradní čaroděj – Dominik Duka nosí při obřadech na prsou kříž s namletými lidskými kostmi a poradce prezidenta prohlašuje že byl stvořen živoucím Bohem?

Kolik z našich politiků neobětuje před volbami krávy a nenosí leopardí kůži jen proto že to u nás prostě právě není v kurzu?

21 thoughts on “Prezident JAR obětoval 12 krav za své znovuzvolení

 1. protestant

  Je či není ten president JAR dle tvé definice Slávku ateistou?

 2. Slávek

  Já si myslím, že Jacob Zuma je naprosto jasný teista. Třeba jeho vyjádření o ANC (jeho strana):

  Bůh očekává, že budeme vládnout v této zemi, protože jsme jediná organizace, které požehnali při jejím vzniku pastorové. Je požehnaná dokonce v nebi. Proto budeme vládnout, dokud se nevrátí Ježíš. Neměli bychom dovolit nikomu, aby vládnul našemu městu, když my vládneme zemi.

  (God expects us to rule this country because we are the only organisation which was blessed by pastors when it was formed. It is even blessed in Heaven. That is why we will rule until Jesus comes back. We should not allow anyone to govern our city when we are ruling the country.)

  Nejen že v Boha věří, ale dokonce ví, co si Bůh myslí a co chce. Nevím podle jaké definice to může být ateista.

 3. protestant

  Jak to víš, že věří? Co když to jen napsal a ve skutečnosti nevěří?

 4. Slávek

  Tak potom to může být „tajný ateista“ ale nechápu, proč se na to ptáš mně? Myslíš že mám o něm nějaké neveřejné informace?

 5. Josef

  Protestant – a co když ve skutečnosti nevěří nikdo, kdo říká, že věří?
  Co když je slovo Bůh jen nástrojem k ovládnutí těch, kdo těm lhářům uvěří, že věří, i když nevěří?

 6. Slávek

  protestante, co když nevěříš ani ty? Není už čas konečně přestat předstírat?

 7. protestant

  Co když. Vlastně jediné, podle čeho rozdělujeme lidi na ateusty a teisty je jejich vlastní prohlášení. Nic exaktního.

 8. Antitheista

  Protestant: to vy ste začal s co když … oni vám jen ironicky odpověděli 😀 – to vy ste udělal z náboženého parchanta ateistu, protože nemůžete věřit, že by se věřící mohl zachovat nemorálně 😀 😀 😀 stejně to děláte i s Hitlerem a zřejmě i Ládin byl ateista že ? 😀

 9. Josef

  Protestant – váš způsob rozdělení lidí na ateisty a teisty rozhodně exaktní není.

 10. protestant

  On žádný způsob rozdělení lidí na teisty a ateisty exaktní není.

 11. Josef

  Samozřejmě, že je. Záleží na definicích toho a onoho.

 12. protestant

  Zkuste nějakou definici pro „exaktní“ rozdělení.

 13. Josef

  Děkuji za úkol, ale nemám důvod se zatěžovat.

 14. Antitheista

  Kdo řekne že věří v boha a při magnetické rezonanci se to potvrdí, bude věřící, kdo ne, bude nevěřící (mozek nelže 😀 😀 :D)

 15. protestant

  Ale kdepak. Ten je jen o své víře skálopevně přesvědčen. Jestli opravdu věří v Boha, či v nějakou náhražku, kterou si vytvořil, to nijak nepoznáte.

 16. Antitheista

  Ne, poznám z toho, jestli věří, nepoznám, z toho, jestli jeho bůh je ten pravý 😀 😀 😀

 17. Antitheista

  a protože žádený pravý neni (to se nedá měřit), tak se aspoŇ pozná, že věří nebo jestli lže… 😀 😀 (mezi přesvědčením a vírou v tomto případě neni moc rozdílů 😀 😀 :D)

 18. Slávek

  protestante, v podstatě souhlasím. Žijeme v reálném světě, naše pozorování má své chyby a pokud jde jako v tomto případě o lidské názory, tak se pohybujeme v oblasti velmi tekutých písků.

  Pro naše potřeby to chápeme tak, že ateistou je ten, kdo se za něj prohlásí a kdo se tak cítí. Rozhodnout se potom může dle obsahu těchto stránek, třeba v sekci otázky a odpovědi.

  Někteří potom aplikují různé filosofické definice ateismu, které jsou možná teoreticky přesnější, ale v praxi hůře použitelné.

 19. Josef

  Všechno (jakýkoliv bůh), čemu věřící věří, je náhražka.

 20. Charly

  Nulová hypotéza je, že někdo je ateista, protože ateistou se člověk rodí. Tuto hypotézu lze následně testovat, s určitou mírou přesnosti, pozorováním daného jedince.

  Protestante, jestli někdo je ateista nebo ne, lze určit následovně:
  1) Říká, že věří v nějakého boha?
  2) Chová se, jako kdyby věřil v boha?
  3) Říká či naznačuje, že by i ostatní měli věřit v boha a chovat se podle této víry?
  4) Hlásí se k nějakému konkrétnímu náboženství?
  atd. atp.

  „Ano“ odpovědi na podobné otázky postupně falzifikují nulovou hypotézu, ale falzifikovat ji se 100% jistotou nelze, jako ostatně nikdy. Každý empirický poznatek má míru chyby.

  Přičemž hranice mezi věřícím a nevěřícím není jasně namalovaná a černobílá, jako u všech záležitostí souvisejících s lidskou psychikou je tam přechod, který bohužel nelze přesně kvantifikovat.

  Vy tu v podstatě neděláte nic jiného, než že používáte tradiční obfuskační techniku věřících k tomu, abyste debatu naředil a odvedl někam úplně jinam. Ještě nejde říct, jestli směřujete k debatní falší Žádný pravý Skot, Falešné dilema, klamání nedokonalostí poznání nebo prostě jenom obyčejného uzenáče formou postulování nefalzifikovatelné hypotézy, jejich kombinace nebo něčeho úplně jiného, co ale říct jde je, že se nesnažíte o upřímnou debatu vedoucí k nějakému cíli, ale prostě jenom obrazně řečeno kálíte na chodník a čekáte, až do toho někdo šlápne.

  Chcete-li polemizovat s tím, že někdo není věřící, ačkoliv se tak chová, tak dodejte nějaké podklady pro toto tvrzení.

  Přeji všem pěkný slunovrat.

 21. Pingback: Darovali si poslanci kapli, nebo klub katolických lobbistů? | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.