Ježíš Kristus: kdo to byl a jak vznikají podobné legendy

Autor | 12.02. 2013

Jeden z našich fanoušků otitulkoval video o Ježíškovi a jeho dvojčeti. Že nikoho takového neznáte? Mrkněte se na video.

Slávek Černý
Autor: Slávek Černý

S několika přáteli se zajímáme o ateismus a jeho postavení ve společnosti.

13 thoughts on “Ježíš Kristus: kdo to byl a jak vznikají podobné legendy

 1. josef

  Titulky lze zapnout v dolní liště videa (po jeho spuštění).

 2. Antitheista

  A co ti zase neni jasný, protestante? Nechápeš shodu mezi náboženstvím a komunismem (ano – je to ta vaše víra – víra navzdory :D, víra bez důkazů) ? Nebo nechápeš podobu mezi vůdcem a prorokem? Jak se s postupem času rodí legendy? Kult osobnosti, kterej vznikl kolem Stalina, kolem Kima, nebo kolem sektářského vůdce Ježíše Krista? 😀

 3. Jiri Klauda

  Tak to je chyba u me. Na ipadu se nezobrazi 🙁

 4. carlos2

  To video je zajímavé a shoda až děsivá, ale dovolte mi jako ne-ateistovi následující poznámku.
  Ve snímku se tvrdí, že u obou máte možnost je neuctívat a potom si ale nesete následky (volná citace). A co když to řeknu takhle: můžeš se rozhodnout jestli z té skály skočíš, ale pak si můžeš sám za to že zemřeš. To je prostý fakt a fungují tam nějaké ty fyzikální zákony. Nebo to taky chcete zesměšňovat? Pokud ten Ježíš skutečně byl tím za koho Ho křesťané považují (to vám nevnucuji) tak to taky zas tak směšné není a je to prostý fakt.

 5. Slávek ČernýSlávek Post author

  S tou skálou je to fakt. Co ale s tím? Kde je souvislost s Kim Čong-ilem nebo Ježíšem? Křesťanství je z exteriéru podobně “směšné” jako třeba islám nebo Severní Korea. To čemu ti lidé věří je tak absurdní, až je to k pláči. Pikantnější je na tom to, že v Severní Korei se musí tvářit, že tomu věří, i kdyby to tak nebylo. V Islámu je to v mnoha případech podobné.

  Napsal jsi carlosi, že pokud Ježíš byl Bůh, tak je to fakt. To to je fakt. Pokud se jmenuješ Carlos, je to fakt. Pokud je mé auto bílé, je to fakt, pokud … Co jsi tím vlastně chtěl říct? Vždyť přece neexistuje jediný rozumný argument, proč by Ježíš skutečně měl být Bohem. Vše co o něm víme jsou příhody z třetí až x-té ruky desítky let po jeho smrti od lidí, kteří v Ježíšovo božství věřit chtěli. Žádného nestranného svědka nemáme, Bible je plná protimluvů …

 6. Pig Bang

  Carlosi, k te analogie mezi skalou a bohem – Je prece zasadni rozdil jesli ten “trest” je dusledek lhostejne prirody nebo zcela umyslny teror nejakeho mysliciho agenta. Krestane na dusich a hvezdach mi argumentovali obdobnou analogii s prechazenim na cervenou a prejetim autem (coz je lepsi, protoze ta pravidla jsou vytvorena lidmi), ale je obrovskej rozdil jestli te pak nekdo prejede umyslne nebo neumyslne. Buh je takovej neviditelnej policajt, kterej te nechava prechazet na cervenou, a pozdeji te za to necha sakra dlouho prejizdet parnim valcem. Proti takove osobe je Kim Cong Il lidumil.

 7. Pig Bang

  Mimochodem, na tech dusich a hvezdach na me seslali lavinu odpovedi, ale moje reakce samozrejme nacek zcenzuroval. Takova krestanska debatni klasika s drtivym vitezstvim.

 8. josef

  P.S. Přes to, jak je Bible zeditovaná, protiřečící si a vůbec krajně nedůvěryhodná, Ježíš v ní stejně nikde ani jednou doslova neříká, že je Bůh. Dokonce ani mnozí prvotní křesťané si to nemysleli. O tom rozhodla až zformovaná církev, která pak veškerou ideovou opozici tvrdě zašlapala do země.

 9. HMC2011

  No nic jiného než takovéhle plytké porovnávání jsem od natvrdlých ateistů nečekal. Co také jiného.? Je to zkrátka tak, evolucionismus a ateismus způsobuje určitou tupost a natvrdlost.

  Mimochodem bych ještě rád podotkl, že peklo jakožto místo věčných muk pravděpodobně neexistuje. Je to mylná teologie a špatné pochopení některých biblických pasáží. Trestem za hřích je SMRT! Takže místní ateisté přeci dostanou to čemu věří. Evoluční ideologie není nic jiného než věroukou smrti. Dostanete to, k čemu upínáte své hloupé a naivní zraky. Takže vlastně o nic nepřicházíte, čili žádná křeč……

Komentáře nejsou povoleny.