Kdo je Ben Baz?

Autor | 17.05. 2013
Abdel Aziz Mohamed Albaz (BenBaz)

Abdel Aziz Mohamed Albaz (BenBaz)

Abdel Aziz Mohamed Albaz (Ben Baz) je ateista a humanista, žijící v Kuvajtu. Nedávno byl zatčen a odsouzen k jednomu roku vězení, nuceným pracem a deportaci, jen proto, že psal blog o ateismu. Nikdo by neměl být vězněný jen proto, že má ateistické názory. Ben Baz nikoho nezranil, nic neukradl, nic nezničil. Je to jen vzdělaný ateista, který mírumilovně a spíše jemně psal, co si myslí.

Příští týden ve čtvrtek pořádá státní Ústav mezinárodních vztahů konferenci „Islamofobie v České republice a Evropě.“ Partnerem konference je ambasáda Kuvajtu. Domníváme se, že je vysoce nemorální a urážlivé debatovat o islamofobii s někým, kdo brutálně potlačuje svobodu projevu a vyznání. S někým kdo nerespektuje práva druhých, ale sám je po ostatních vyžaduje.

Je důležité ukázat podporu Ben Bazovi, který trpí ve vězení, zatímco má probíhat probíhat přátelské setkání s jeho vězniteli.

Shromáždění na jeho podporu a na protest proti pořádané konferenci se koná ve čtvrtek 23.5.2013 v 8:30 na Loretánském náměstí. Budeme se těšit na vaši účast a podporu dobré věci.

Další informace: Facebook, odběr newsletteru

 Podpořili nás i Mladí humanisté ze společnosti Prometheus.

13 thoughts on “Kdo je Ben Baz?

 1. Antitheista

  Škoda, že je to dopoledne, tyhle akce by se měly konat po pracovní době…

 2. Slávek Post author

  Začátek demonstrace je dán začátkem konference v 9:00 hodin.

 3. Antitheista

  Aha aha, možná si na to vezmu volno. Tady jde o důležitou věc…

 4. Slávek Post author

  Souhlas … pokud to půjde, určitě přijď. Taky si beru na pár hodin ráno volno.

 5. howto

  Ateisti, ateisti, obecně nepovažuji ateistický postoj za správný, nicméně ač jsem věřící, nemohu souhlasit s trestáním bezvěrectví vězením. Paradoxem zůstává, že kdyby byl Ben Haz židem nebo křesťanem, islám by ho za to netrestal, ale jen odsunul do kasty lidí II. kategorie. Pohana však může muslim podle koránu beztrestně i ………. (raději nepíšu co).

  Myslím však, že proti radikálnímu islámu (většinově je umírněný) by se mělo bojovat především doma v Evropě. Kdo ví, třeba proamerický okupovaný Kuwait vězením vlastně Ben Haze zachránil, kdo ví. lepší by bylo, aby mu Německo nabídlo azyl a nechalo tam Ben haze působit na muslimy.

 6. Antitheista

  Politický azyl je možný, nebo by mohl Kuvajt změnit své hloupé zákony… Chce to tlačit na jejich elity, začít se tim musí tak, že se bude tlačit na naše elity, aby se držely lidskoprávní politiky…

 7. Uwe

  V 8:30…budu tam!!! I kdyby exkrementy z nebe padaly!!!

 8. Slávek Post author

  Takže zítra v 8:30. Vezměte si nějaký transparent. Stačí A4 nebo A3, ať nevypadáme jako turisti. 🙂

 9. Pingback: Člověk v tísni: Náboženství by mělo disponovat speciálními právy | Ateisté ČR

 10. Pingback: První dojmy: kniha Ne islámu! Protiislámská politika v České republice | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.