Světový humanistický kongres 2014

Autor | 18.09. 2013

Nemáte co dělat příští srpen ani do čeho vrazit 300 liber (v přepočtu přibližně 7500,-)? Tak zvažte návštěvu Světového humanistického kongresu 2014 v Oxfordu, který pořádá pro International Humanist and Ethical Union společnost britských humanistů. V ceně vstupenky je zahrnuta sobotní gala večeře a samozřejmě vstupné na všechny humanistické workshopy i přednášky slavných hostů, mezi nimiž jsou: Philip Pullman (napsal knihu Zlatý kompas), Jim al-Khalili (teoretický fyzik a prezident britských humanistů), Sanal Edamaruku (nyní v exilu z rodné Indie po odhalení katolického ‘zázraku’) a mnoho dalších více či méně známých jmen.

Pro našince je cena docela pálka, ale pokud si to můžete dovolit, neváhejte a zamluvte si místo. Humanistické konference jsou plné ateistů se zájmem o racionalitu, společnost a lidská práva. Asi se nedočkáte statisící přednášky o tom, proč je teorie evoluce pravdivá, ale rozšíříte si obzory v mnoha jiných zajímavých oblastech, do kterých lze propašovat rozum i soucit. K tomu se budete moci pokochat krásným univerzitním městem s tisíciletou akademickou tradicí; jestli mě BHA přijme jako dobrovolníka, tak vás i provedu!

Autor: Dominik

Studuji fyziku a filozofii na Oxfordské univerzitě. Zajímám se o spolupráci ateistů a jiných společenských hnutí a intersekcionalitu ve všech jejích podobách. Nebojím se střílet do vlastních řad.

One thought on “Světový humanistický kongres 2014

  1. Lemmy

    V nedeľu 21. 6. 2015 sa v Justiho sieni Primaciálneho paláca v Bratislave uskutoční slávnostné odovzdávanie výročných cien humanistov.

    Ceny humanistov 2015

Komentáře nejsou povoleny.