Máme se bát hrozby islámského terorismu?

Autor | 07.02. 2014

Měli bychom se bát islámského terorismu? Odpovím „Ano, měli“, ale prosím, nespokojte se s tímto konstatováním. Proč bychom se jej měli bát? Protože je neuvěřitelně úspěšný.
Opravdu, ovlivňuje chování obrovských západních státních celků s poměrně malými náklady a mizivými reálnými hrozbami.

Například v roce 2012 zemřelo na následky teroristických útoků asi dvanáct a půl tisíce lidí na celém světě. Islámské akce spáchané v Evropě z tohoto počtu ale představují jen zlomek. Pro srovnání, za stejnou dobu zemřely zhruba čtyři miliony lidí na následky kouření.  Přitom se naprostá většina islámský chteroristických útoků ani neodehrála v Evropě nebo v USA.
Nechápete? Měli byste.

Účelem terorismu není zabití co nejvíce lidí, ale změna politické situace. Pokud malé množství obětí způsobí velkou změnu, můžeme takovou snahu považovat za úspěšnou. Islámští radikálové opradu úspěšní jsou!

Podívejte se, jak snadno přijaly evropské i americké státy princip „neurážení“ islámu. Když vyšly v dánském satirickém časopisu karikatury Mohameda, považovali papež i mnozí zástupci Evropské unie za vhodné se oficiálně omluvit nebo alespoň distancovat. Něco podobného jsme mohli sledovat i v případě amatérského filmu Nevinnost muslimů. Neexistuje nic obludnějšího, než omlouvat se za něco, co nikomu neublížilo a co se odehrálo na území, kde takové jednání zaštiťuje demokratická ústava, vrahům (nebo těm, kteří jejich jednání schvalují), kteří své jednání zdůvodňují tím, že byli uraženi.

Jiným příkladem je zavádění „protiteroristických´“ opatření opět v USA a v EU. Každý, kdo kdy viděl statistiku, si musí uvědomovat, že tato opatření v první řadě ponižují a omezují ty, kteří naopak mají být chráněni.

Na druhou stranu nebylo zavedeno žádné účinné opatření, které by sponzory teroristických skupin odstřihlo od kapitálu. To je totiž druhá strana mince. Média nám prezentují teroristy a extrémisty jako otrhané po zuby ozbrojené válečníky, kteří se náhle vynoří odněkud z pouště. V té rovnici ale chybí suma, kterou výcvik a výzbroj takového Alláhova vojáka stojí.

Mudžahedíni zasahující do převratů v Severní Africe a na Předním Východě měli i těžkou bojovou techniku. Teroristé, kteří unesli v roce 2001 dopravní letadla s nimiž později nabourali do Twin Towers prodělali letecký výcvik. I na poměry USA je přitom pilotní výcvik poměrně drahá záležitost.

Teror je prostě obchod a musí se do něj investovat. Představuje peníze, a ne malé! Jsou to velké finanční toky, které prostě nejde zcela ukrýt. Skuteční teroristé určitě nejezdí na tancích ani nechodí v hadrech, naopak je možné a dokonce nejvýše pravděpodobné, že si s politiky USA a EU oficiálně podávají ruce.

Islámský terorismus není programem velkého počtu chudých lidí, ale malého počtu velmi bohatých lidí, kteří však dokáží získat velmi širokou podporu.

To že je terorismus obchod, zároveň znamená, že se musí vyplácet, nebo že jeho sponzoři alespoň věří, že by se jim mohl vyplatit. Zatím vše vypadá že mají pravdu, protože i když západní mocnosti vedou jakousi „válku proti terorismu“, ustupují jim evropští a američtí politici na všech našich územích.

Není normální ani přípustné, pokud si jakákoli náboženská skupina ve státě tvoří vlastní soudy a soudí podle náboženských zákonů, není normální, když se snaží (občas úspěšně) vnucovat své normy státním institucím sekulárních států a také není normální, když přistěhovalci pořádají protistátní akce se záměrem narušit nebo změnit státní zřízení a nejsou za to okamžitě deportováni.

Výjimky z pravidel, platných pro všechny, nejsou známku tolerance, ale prohry. Sponzoři islámského radikalismu skutečně vítězí, protože se jim daří vnucovat své podmínky západní většinové společnosti.

Mít strach z terorismu je normální, ale řešení situace je v tomto případě antiintuitivní:

Pokud máte strach z terorismu, nikdy mu neustupujte!

 

To jsme mnohokrát všichni slyšeli ve všemožných dobrodružných filmech, téměř nikde ale nezaznívá proč. Možná, si tvůrci těchto filmů myslí, že je to tak jasně pochopitelné, že to není třeba. Asi to třeba je:

Teroristům se nesmí ustupovat, protože se tak stává terorismus úspěšným, použitelným a tedy i žádoucím způsobem politického boje, nesmí se jim ustupovat právě proto, aby se terorismus nestal běžným.

Smyslem terorismu je (jak jsem již řekl) změna společnosti. To je podle mě ten nejvážnější důvod, proč islámskému terorismu neustupovat. Absolutní většina islámských teroristických akcí se totiž odehrává na území, která muslimové ovládají a muslimové také představují průměrně 87% až 91% obětí islámského terorismu.

Proto nikdy neměňte kvůli strachu z teroristů své chování a nevzdávejte se svých práv a svobod. Zvláště pečlivě a důsledně braňte svoji svobodu projevu! Jakmile se jim totiž podaří vás umlčet, přestanete pro okolní svět existovat, podobně jako se to stalo ateistům a sekularistům v mnoha státech Přednho Východu.

To ostatně platí i pro jiné náboženské nátlakové skupiny, než je ta islámská.

A ještě něco: Hlídejte si své politiky, velmi pravděpodobně jsou to spolupachatelé! Bez evropských a amerických politiků by totiž islámský terorismus nikdy takových úspěchů nedosáhl.

7 thoughts on “Máme se bát hrozby islámského terorismu?

 1. Mirek

  Mě z toho článku není jasné, o jakých učiněných ústupcích je to vlastně řeč.

  Něco napovídá tento odstavec: „Není normální ani přípustné, pokud si jakákoli náboženská skupina ve státě tvoří vlastní soudy a soudí podle náboženských zákonů, není normální, když se snaží (občas úspěšně) vnucovat své normy státním institucím sekulárních států a také není normální, když přistěhovalci pořádají protistátní akce se záměrem narušit nebo změnit státní zřízení a nejsou za to okamžitě deportováni.“

  ALE:

  Tam, kde mají muslimové vlastní soudy si je nevytvořili na základě svého nátlaku, jde o země, které zřízení takových soudů povolují už desítky až stovky let (třeba Británie) a muslimové toho jen využili – úplně stejně jako jiné náboženské skupiny.

  Jaké normy se muslimům podařilo vnutit státním institucím už mi ale uniká. Stejně tak, co se myslí těmi „protistátními akcemi“. To jako protistátní demonstrace?

 2. protestant

  Bojme se kteréhokoliv terorismu, tedy i islamistického. Nepleťme si je ale s muslimy a islámem,stejně jako si doufám nepleteme nacisty s Němci

 3. Petr Tomek Post author

  Přidal jsem do textu jednu vysvětlivku, která z něj sice vyplývá, ale nebyla tam. Je to pro jistotu, aby nedocházelo k nějakým „alternativním“ vysvětlením.

 4. =8)-DX

  „Teroristům se nesmí ustupovat, protože se tak stává terorismus úspěšným, použitelným a tedy i žádoucím způsobem politického boje, nesmí se jim ustupovat právě proto, aby se terorismus nestal běžným.“

  S tím jsem vždycky souhlasil, i když je opravdu na pováženou jak to vychází v reálu: je těžké považovat zaslání tisíce tanků, vrtulníků, bomb a mariňáků do Afghanistánu za „ústupek“ a přitom není vůbec jasné jestli je svět obecně bezpečnější pod vrtulemi dronů. Ano – islámský terorismus není v Západě běžný, ale po posledních intervencích USA je v těch zemích kterých se to týká opravdu běžný =/

Komentáře nejsou povoleny.