Brněnské Mahenovo divadlo bude pořádat akci na podporu xenofobie a náboženské nesnášenlivosti

Autor | 08.03. 2014

Jakožto fanoušek divadla jsem brněnské Mahenovo divadlo, jež je součástí Národního divadla Brno, navštívil již mnohokrát. O to více mě zamrzelo, když jsem se dozvěděl, že tato kulturní instituce bude pořádat akci, na které bude propagovat ideologii, jež se vyznačuje nulovou tolerancí vůči kulturním odlišnostem. 24. března se totiž na půdě Mahenova divadla uskuteční „Den s muslimskou komunitou“, přičemž hlavní hvězdou této akce bude šéf Ústředí muslimských obcí v České republice (UMO), Muneeb Hassan Alrawi. Ano, ten Alrawi, který v brněnské mešitě vyzýval k nenávisti vůči nevěřícím a k bití dětí, pokud se odmítnou modlit k Alláhovi.

Občanské sdružení ateistů České republiky (OSAČR) je zděšeno a považuje za naprosto nepřijatelné, pokud státem dotovaná instituce, jakou Mahenovo divadlo je, pořádá akci, na které se bude přímo propagovat xenofobie, intolerance vůči kulturním odlišnostem a nesnášenlivost vůči nevěřícím. Jestliže je hlavním pozvaným předseda xenofobníhoho UMO, Alrawi, lze mluvit doslova o adoraci náboženské nesnášenlivosti.

Připomeňme si, co Alrawi na nahrávce z brněnské mešity, zveřejněné českým ex-muslimem Lukášem Lhoťanem, řekl: „Tvá povinnost je v tomto období vlastně naučit ho [dítě – pozn. red.] milovat islám, aby se stal muslimem a nauč ho nenávist kufr, [nevíra, odmítání Alláha – pozn. red.] nauč ho nenávist ke všemu co je nemorálního a nesprávného. A hlavně tedy nauč ho nenávist ke kufru, tedy neuznání Alláha…“ Dále se Alrawi na nahrávce vyslovuje pro fyzické trestání dětí, které odmítnou modlitbu k Alláhovi, což dává posluchačstvu z řad muslimů jakožto „rodičovskou radu“.

Co dále pořadatelé akce z Malé scény Mahenova divadla nabízí? Například „ochutnávky z tradiční kuchyně muslimských národů“. Na akci se tedy zcela nepochybně bude servírovat halal maso. Tedy maso, které je získáváno ze zvířat tím způsobem, že je zvíře za plného vědomí podřezáno a postupně – pociťujíc veškerou bolest – vykrvácí. Tomu všemu musí být přítomen muslim, který během podřezání hrdla odříká modlitbu. Tu zvíře musí slyšet (proto se nechá vykrvácet a trvá delší dobu, než v bolestech zemře), jinak by porážka nesplňovala halal parametry. Národní divadlo v Brně tak kromě xenofobie, náboženské a kulturní nesnášenlivosti bude na této akci podporovat také naprosto nehumánní, odporné a zvrácené zabíjení zvířat.

Dalším bodem programu, na který pořadatelé lákají, je „čtení úryvků z Koránu“. Je samozřejmě otázkou, jaké verše z Koránu se budou číst. Co myslíte, budou to ty, které vyzývají k nenávisti vůči nevěřícím? Bude se na půdě Národního divadla propagovat džihád mečem, respektive číst verše z Koránu, které o něm pojednávají? Zřejmě ne – je krajně pravděpodobné, že se bude účelově číst pouze ta hrstka nenásilných a k násilí nevybízejících veršů, aby na přítomné posluchačstvo islám vyvolal dobrý dojem.

Dodejme v tomto kontextu, že islám je heterogenním náboženstvím a bylo by velkou chybou jej chápat jako nějaký monolit. Naopak, máme tu sunnitský islám a šiítský islám, v rámci kterýchž existuje velká řada různých sunnitských či šiítských věroučných škol. Zhruba 85 % vyznavačů islámu tvoří sunnitští muslimové. Velkou část zbytku pak tvoří šiítští muslimové. Oba tyto hlavní proudy islámu však považují džihád mečem za integrální součást islámu. Lze tedy mluvit o jakési heterogenitě v nesnášenlivosti. Zde je třeba zdůraznit, že jediný proud v rámci islámu, který se zřekl džihádu mečem a odmítl násilné verše z Koránu, je Ahmadíja. Vyznavačů tohoto proudu, který vznikl v 19. století v Pákistánu, je však pouze okolo 10 milionů (z cca 1,6 miliardy všech vyznavačů islámu). A co víc – jak sunnitský, tak šiítský islám považují ahmadíju za heretický proud, který je tedy ne-islámský. Vyznavači proudu ahmadíja jsou navíc již od svého vzniku vystaveni perzekucím, násilí a pronásledování přímo v muslimských zemích, ve kterých žijí, a to z řad převládajících sunnitských či šiítských muslimů.

OSAČR dlouhodobě hledá v České republice umírněné muslimy, se kterými by mohlo navázat dialog, případně uspořádat konferenci a se kterými by se mohlo společně postavit nesnášenlivosti a xenofobii, kterou v České republice představuje UMO a lidé jako Alrawi. Domníváme se, že to, že Mahenovo divadlo dává prostor k realizaci xenofobům typu pana Alrawiho, ke zlepšení situace rozhodně nepřispívá. Naopak, prostor by měli dostávat muslimové, kteří odmítají doktrínu džihádu mečem a násilné verše z Koránu. Naše sdružení zatím takové muslimy v rámci České republiky nenašlo, ale našeho úsilí najít je se rozhodně nevzdáváme.

Zde událost na Facebooku, vytvořená Malou scénou Mahenova divadla.

180 thoughts on “Brněnské Mahenovo divadlo bude pořádat akci na podporu xenofobie a náboženské nesnášenlivosti

 1. Kojot

  Vida, to jsem nevěděl, díky za tip! Určitě se tam za bratry muslimy podívám.

 2. Honza Werner Post author

  Ale připravte si 80 korun. Tolik činí vstupné. To víte, halal maso je drahé.

 3. Kojot

  Nepřepsal jste se? Fakt jen 80Kč? Takový pakatel fakt nestojí za zmínku. Ještě jednou díky za tip 🙂 , už teď se těším a doufám, že udělám i nějaké pěkné fotky.

 4. Honza Werner Post author

  Dost možná se tam potkáme.

 5. Honza Werner Post author

  Každopádně to, že zastánce totalitní politické ideologie podporuje totalitní všeobjímající ideologii, není nikterak překvapivé, že ano 😉

 6. Kojot

  Myslím, že já si to tam užiju víc, protože nebudu zděšen 😉

 7. Honza Werner Post author

  Já si xenofoba Alrawiho určitě „užívat“ nebudu, jestli Vy ano, tak to o Vás hodně vypovídá.

 8. Honza Werner Post author

  Takže pokud by Mahenovo divadlo hostilo nácky a rasisty, šel byste si je poslechnout se stejným odstupem v duchu „já si rád poslechnu každého člověka“?

 9. Michal

  Taky děkuju za tip na zajímavou akci, bez vašeho článku bych o ní přišel.

 10. Kojot

  Pokud by to pojali takto vstřícně a s ochotou k dialogu, pak ano. Ale to samozřejmě od nácků a rasistů nelze očekávat.

 11. Honza Werner Post author

  Aha, takže ne, jelikož ve Vašem příspěvku je zcela zřejmý předsudek vůči náckům a rasistům, zatímco u islámu, který v mnohém nacismus ještě překonává, podobný předsudek nevidím.

 12. Kojot

  Jaký předsudek? Jasně jsem řekl, že pokud náckové a rasisti uspořádají večer s jejich kulturou a ochotou k přátelskému dialogu, klidně tam půjdu. Z dosavadních zkušeností induktivně usuzuji, že je taková věc nepravděpodobná. Popravdě znám člověka, který je silný sociální darwinista a jehož názory hraničí s neonacismem a nemám problém si s ním popovídat jako rovný s rovným při vzájemném nesouhlasu, ale současně bez nálepkování a s respektem k odlišnému názoru na obou stranách. Ale zdá se, že je to spíše výjimka. Konkrétně ve vašem případě shledávám silnou intoleranci projevující se urážkami, nálepkováním atp., což mne vede k závěru, že patrně nejste lepší než většina rasistů, nácků a podobných nešťastných individuí.

 13. Kojot

  Ale jak jsem řekl, moc děkuji za tip na zajímavou akci, která může vést k lepšímu vzájemnému porozumění kultur. Bez vás bych na ni asi nenarazil, takže palec nahoru! Takové věci mě vždy potěší a už jsem akci zpropagoval i na Facebooku a Twitteru. Škoda, že takových setkání není víc.

 14. Honza Werner Post author

  A to má něco dokazovat, protestante? Jediné, co do tokazuje, je charakter dnešní doby, kdy se náboženství a jejich představitelé těší speciálním právům a speciálnímů zacházení, které ostatním nejsou dostupné.

 15. protestant

  Dokazuje to, že soudy v článku nejsou založeny na žádném právním podkladu. Že jsou to jen soukromé názory autora dané jeho subjektivním pohledem na okolní svět. Dokazuje to, že autor sám sebe nesmyslně dosazuje do role objektivního arbitra.

 16. Honza Werner Post author

  Aha, takže to, že Alrawi řekl to, co je v článku citováno, jsou nějaké moje halucinace? To není „názor“, ale fakt. V tomto článku žádné svoje názory neprezentuji. Nepřečetl jste si třeba nějaký jiný článek a pak jste omylem vložil komentář k tomuto článku? Dle Vašich příspěvků je to dost pravděpodobné 🙂 Ale to nevadí, to se může stát každému. Příspěvek nyní můžete vložit i ke článku, ke kterému jste ho chtěl vložit původně.

 17. protestant

  Ne. Můj komentář je na své místě. Pod článkem, jehož autor odsuzuje jinou kulturu, jinou filozofii, aniž by jí rozuměl a chápal.

 18. Honza Werner Post author

  Jestliže je komentář na svém místě, tak děkuji za vskutku brilantní ukázku analytického a kritického myšlení 🙂 Já odsuzuji kulturu, která je nejvíce nesnášenlivá a intolerantní vůči všem kulturním odlišnotem a všem jiným kulturám obecně. Jestliže Vy tuto kulturu, která usiluje o eradikaci všech odlišných kultur, podporujete, tak to z Vás činí nesnášenlivého a intolerantního xenofoba. Islámem se zabývám cca 10 let, jak dlouho Vy? Jinak, jakožto student magisterské filosofie se vskutku musím pousmát nad Vaším „fundovaným názorem“ o „jiné filozofii“.

 19. Honza Werner Post author

  Kojot: No, lepší než většina nácků, komunistů, rasistů a podobných nešťastných individuí nejste pravděpodobně Vy, na základě toho, co dlouhodobě píšete. Napsal bych, že většina komunistů, nacistů a rasistů jsou oproti Vám ještě slušní lidé, ale vzhledem k tomu že Vy jste kromě xenofoba také komunista, tak lze říct takřka s jistotou, že ve Vašem případě můžeme mluvit dokonce přímo o tom, že k nacistům a rasistům můžete vzhlížet jakožto k morálním a charakterovým vzorům. Níže už skutečně klesnout nejde. Leda, že byste ke své xenofobii, kulturní intoleranci, náboženské nesnášenlivosti, podpoře islámu a vyznáváním komunismu přidal ještě rasismus. To je jediné, co Vám chybí. Podporou islámu totiž nepřímo inklinujete i k nacismu, tudíž už chybí vážně jen ten rasismus. Ale věřím, že člověk Vašich kvalit na tom zapracuje a dá si brzo dohromady i poslední díl této Vaší xenofobní skládanky.

 20. Honza Werner Post author

  A to, že se tu xenofobe, komunisto a nácku Kojote projevujete tak, jak se projevujete, svědčí ještě navíc o tom, že jste absolutně nevzdělán v oblasti, o které mluvíte, což Vaše příspěvky činní mimořádně trapnými. Napsat totiž v souvislosti s islámem „moc děkuji za tip na zajímavou akci, která může vést k lepšímu vzájemnému porozumění kultur“ je podobné, jako napsat že 1+1 je 456, nebo že člověka stvořil Bůh, nebo že Anaximenés byl novověký filosof z Beninu.

 21. Medial

  Sakra Kojote, už roky se nedá spoléhat na to, že by jsi byl při tvoření svých názorů schopen používat rozum. Je tak moc spolehnout se alespoň na pravdivost tvých konkrétních jednoznačných výroků, které pronášíš? Pevně jsem doufal, že je možné spolehnout se alespoň na ně, ale zase nic… To opravdu nejsi ani o trochu víc než směšný pošahanec?

  Kojotův blog 1.1.2014:

  „Je to parta na hovno a už jim tam psát nebudu.“

  „Ano, je to tak, už na web OSA ČR psát nebudu.“

 22. Čestmír Berka

  Jakým myšlenkovým postupem došel autor k tvrzení, že „se bude přímo propagovat xenofobie, intolerance vůči kulturním odlišnostem a nesnášenlivost vůči nevěřícím“ ? To je jako bych u akce o židovské kultuře předpokládal, že se bude propagovat xenofobie na základě výlučnosti židů a propagovat uřezávání předkožek a rituální porážka dobytka podle židovských pravidel, pejzy a kaftany…
  Podle mne spíš tahle akce ukáže, že muslimská víra do naší společnosti nepatří a tak je dobře, že se bude konat…
  Ke Kojotovu „akci, která může vést k lepšímu vzájemnému porozumění kultur“ bych dodal, že nečekám, že na téhle akci dojde k lepšímu pochopení „naší kultury“ ze strany muslimů…takže ta „vzájemnost“ se asi konat nebude….

 23. 963214785

  Obávám se, že nábožensky nesnášenlivý je tady právě Honza Werner, jestliže nedokáže tolerovat jakoukoliv zmínku o islámu.

 24. Honza Werner Post author

  963214785: Doporučuji přečíst si poslední 2 odstavce článku.

 25. DarthZira

  Dávat osm pětek za podobnou věc se mi nechce. Kdyby ta akce byla zadarmo, vytáhla bych minisukni, korzet a lodičky na té nejvyšší jehle, co jen mám, a šla se podívat, jak jsou bratři muslimové vstřícní a tolerantní k jiným kulturám. Určitě bych se od pana Alrawiho dočkala uznání a pochopení, že Kojote a Protestante.

 26. Slábek

  Jen pár bodů:

  1) Islám je xenofobní a fašistická ideologie, která už v základních textech dělí lidi na plnohodnotné (muslimy), ty s omezenými právy (lid knihy) a potom ty ostatní zcela bez práv. To, že mnoho muslimů, kteří jsou dobří lidé, tuto ideologii ne zcela naplňuje je dobře, ale nijak ji tu jako takovou neospravedlňuje. To, že jsme si nejen u islámu, ale i u ostatních náboženství, jako je křesťanství nebo judaismus zvykli, že pokud jde o náboženství, je něco takového v pořádku neznamená, že to skutečně v pořádku je.

  2) Ústředí muslimských obcí je fundamentalistická muslimská organizace, prosazující právo šaríja. V osobě pana Alrawiho potom podporuje bití dětí, pokud se odmítnou modlit, nerovnoprávnost žen a náboženskou nenávist.

  3) Mahenovo divadlo je státní instituce, na jejíž půdě by se nemělo propagovat žádné náboženství a už vůbec ne, jeho fundamentalistická podoba. Když už k tomu ale přece jen dojde, nemělo bz e tak dít ve spolupráci s organizací nebo lidmi, která je v rámci toho náboženství považována za fundamentalistickou, kontroverzní a vystupuje proti základním lidským právům, tak jak je dnes chápeme.

 27. Slávek

  A jo, 80 Kč jsou sranda prachy. Ale to spíš svědčí o tom, jak to rozdílně vnímá student a člověk, který si už něco málo vydělává.

 28. protestant

  DarthZira (09.03. 2014 | 22:02) napsal:
  Dávat osm pětek za podobnou věc se mi nechce. Kdyby ta akce byla zadarmo, vytáhla bych minisukni, korzet a lodičky na té nejvyšší jehle, co jen mám, a šla se podívat, jak jsou bratři muslimové vstřícní a tolerantní k jiným kulturám.

  protestant:
  Myslím, že by to naopak ukázalo tvoji netoleranci….. 🙂

 29. protestant

  to Slávek:
  Městské státní zastupitelství jasně ukázalo, že trestní oznámení které podalo OSACR se nezakládalo na pravdě….

 30. Honza Werner Post author

  protestant: Městské státní zastupitelství ukázalo, že realita v České republice je taková, že náboženství a náboženští představitelé se těší speciálním právům a výsadám, které ostatním nejsou přípustné.

 31. Honza Werner Post author

  Každopádně mě protestante tvoje příspěvky překvapují. Já vždycky myslel, že podpora a sympatie k nacismu byly doménou katolické, nikoliv protestantských církví.

 32. protestant

  Pokud jste Wernere přesvědčen, že v tom divadle bude propagován nacismus, tak je vaše povinnost to ohlásit. Jinak budete spolupachatel trestného činu.

 33. Honza Werner Post author

  Nacismus propagujete i Vy v této diskusi. Respektive podporujete, abych byl přesné. Ovšem vzhledem k tomu, že se jedná o nacismus zahalený pod náboženské rouško, tak platí to, co jsem napsal výše. Zatímco DSSS a neo-nacistické organizace se ve svých prohlášeních a projevech musí krotit, jelikož se jedná o politické, nikoliv náboženské organizace, tak islám a jeho představitelé, jakožto představitelné náboženství, mají speciální práva, umožňující jim beztrestně konat takové činy, za které by byl člověk potrestán, nepronesl-li by je v rámci náboženství či z pozice náboženského představitele. Tudíž jděte nahlásit Vy sám sebe z podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod občanů.

 34. protestant

  Na článek jsem upozornil právníka Národního divadla Brno

 35. Honza Werner Post author

  A Vy sám jste se už na té policii nahlásit byl, nebo to necháte až na odpoledne?

 36. protestant

  Další kroky nechám na tom jejich právníkovi.

 37. Honza Werner Post author

  Já jsem se ptal na Vás.

 38. protestant

  Mne se ten článek netýká. Je to o Občanském sdružení ateistů ČR, Národním divadle Brno a autorovi článku.

 39. Honza Werner Post author

  Já se ptám, jestli jste se už byl na policii nahlásit, respektive přiznat k podpoře a propagaci nacismu, tedy hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod občanů? Když jste mě urgoval, že bych měl tu akci nahlásit na policii v případě, že si myslím, že tam, bude propagován nacismus. Tudíž když mi toto doporučujete, měl byste začít u sebe.

 40. Slávek

  Protestant:

  Státní zastupitelství nevyhodnotilo čin (kázání) pana Al-rawiho, jako trestný. To je vše. Trestní oznámení samozřejmě pravdivé bylo, protože popisovalo skutek, který se stal. To, jestli se jednalo o trestný čin právě posuzuje police, státní zastupitelství nebo soud.

  S argumentací státního zástupce se navíc neztotožňujeme (je lživá),a le to je nám samozřejmě prd platný.

  Další věcí je morální a etická rovina celé věci, která nemusí být stejná, jako ta trestní. Ne všechno nemorální a neetické chování naplňuje skutkovou podstatu trestného činu.

 41. Slávek

  Jinak protestante díky, že jsi na to upozornil Národní divadlo, na jejich reakci se skutečně těším 🙂

 42. protestant

  Honza Werner (10.03. 2014 | 12:28) napsal:
  Já se ptám, jestli jste se už byl na policii nahlásit, respektive přiznat k podpoře a propagaci nacismu, tedy hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod občanů? Když jste mě urgoval, že bych měl tu akci nahlásit na policii v případě, že si myslím, že tam, bude propagován nacismus. Tudíž když mi toto doporučujete, měl byste začít u sebe.

  protestant:
  Já nejsem přesvědčen, že v Národním divadle Brno bude propagován nacismus, tedy nemám co ohlásit.

 43. protestant

  Slávek (10.03. 2014 | 12:31) napsal:
  Jinak protestante díky, že jsi na to upozornil Národní divadlo, na jejich reakci se skutečně těším 🙂

  protestant:
  Nemám rád, když se o někom mluví v jeho nepřítomnosti. To totiž zavání pomluvou…..

 44. protestant

  Slávek (10.03. 2014 | 12:31) napsal:
  Jinak protestante díky, že jsi na to upozornil Národní divadlo, na jejich reakci se skutečně těším 🙂

  protestant:
  Mne spíše děsí, že se to dozvěděli až teď. Měli být podle mne kontaktováni už při vytváření toho článku.

 45. Slávek

  Jasný protestante, díky. Je dobrý je upozornit z více zdrojů k čemu se propůjčují. Na Facebooku nám komentáře a odkazy mazali. Asi proto, že to vzali na vědomí a považovali je dál za zbytečné.

  Takže vyděšenej být nemusíš. Tvá ateofobie je naprosto zbytečná.

 46. protestant

  Problémem toho článku ale není žádný ateismus. Je jím nerespektování presumpce neviny a nerespektování Listiny základních práv a svobod tedy i Ústavy ČR.

 47. Honza Werner Post author

  Vážený protestante, vzhledem k tomu že mě stále nechápete, tak polopaticky:

  Píšete mi, že bych měl jít tu akci oznámit na policii, pokud si myslím, že se tam bude propagovat nacismus. Jinak jsem spolupachatelem. Tak Vám na to odpovídám, abyste si prvně, když děláte taková doporučení směrem k ostatním, zametl před vlastním prahem. Tedy šel nahlásit na policii Vaši vlastní podporu nacismu, patrnou z Vašich příspěvků v této diskusi, respektive omlouváním akce, na které se bude hnutí podobné nacismu idealizovat. Tudíž jděte prosím nahlásit sám sebe na policii, že podporujete a propagujete hnutí směřující k potlačením práv a svobod a až poté někomu říkejte, že by měl jít nahlásit něco, o čem se domnívá, že splňuje skutkovou podstatu trestného činu.

 48. Honza Werner Post author

  A mimochodem, protestante, když se tu oháníte Listinou základních prá a svobod a tedy i Ústavou ČR, tak si nejdřív asi zjistěte, co je islám. Těžko najdete ideologii, která je více v rozporu s dokumenty, které jste uvedl. My, na rozdíl od islámu, prosazujeme hodnoty tolerance (tedy nikoliv intolerance jako islám), respektování kulturních odlišností (tedy nikoliv nesnášenlivost vůči jakékoliv kulturní odlišnosti jako u islámu) a dodržování základních lidských práv (tedy nikoliv pošlapávání lidských práv jako u islámu).

 49. Honza Werner Post author

  Ale samozřejmě, protestante, pokud znáte v ČR nějaké muslimy, jež se zřekli doktríny džihádu mečem a odmítli veškeré násilné verše z Koránu či diskriminaci z práva Šaría, tak nám prosím dejte kontakt. Rádi takovou muslimskou komunitu podpoříme na úkor současného xenofobního Ústředí muslimských obcí v čele s xenofobem a ateofobem Alrawim.

 50. protestant

  To co zde Wernere ukazujete je naopak naprostá netolerance….
  Ale už se tím nemíním zabývat. Reakci nechám na ND Brno

 51. Honza Werner Post author

  Vůči čemu jsem prosím pěkně netolerantní? Vůči ideologii, jež za svou integrální součást považuje doktrínu džihádu mečem? Vůči lidem, pro které je nejsvatější knihou Korán, tedy kniha prošpikovaná netolerancí, nenávistí a násilím? Ano – pokud kritiku nesnášenlivosti, intolerance, násilí na základě (ne)náboženského přesvědčení atp. považujete za „netoleranci“, tak Vás to staví do pozice obhájců těch, kteří za integrální součást svých životů považují netoleranci, nesnášenlivost a násilí. To ledasco vypovídá o Vašem charakteru.

 52. Honza Werner Post author

  Vy zase trpíte přímo ukázkovými syndromy ateofobie a xenofobie.

 53. Honza Werner Post author

  Jinak jestliže mě označujete za islamofoba proto, že kritizuji ateofobní a nesnášenlivou ideologii, tak to taky není moc udržitelná teze….

 54. protestant

  Kde jsem kritizoval či odsuzoval ateismus? Proč mne osočujete z ateofobie? Asi už opravdu nevíte co píšete…. 🙁

 55. Slávek

  Jinak správně protestante narážíš na zajímavou věc, která se jmenuje „paradox tolerance“. Jedná se o to, jestli má společnost tolerovat netoleranci. V případě, že ji tolerovat nebude, stává se sama netolerantní a pokud ji tolerovat bude, dostávají se sami tolerantní členové společnosti do ohrožení od těch, kteří tolerantní nejsou a to ohrožuje tolerantní společnost jako celek.

  Karel Popper to řeší tak, že máme mít zaručeno právo netolerovat intoleranci.

  Filosof, John Rawls naopak tvrdí, že tolerantní společnost musí tolerovat i netoleranci, jinak se sama stane netolerantní. I on, ale přidává kritérium, po jehož splnění je možné netolerantní skupiny či jedince netolerovat: „Netolerantní sekta nemá právo si stěžovat na netoleranci společnosti, ale její svoboda by měla být omezena jen v případě, když tolerantní členové společnosti upřímně a rozumně usoudí, že ti intolerantní ohrožují bezpečnost nebo institucionální svobodu.

  Pokud se tedy bavíme o intoleranci k islámu, tak bychom se i podle těch nejpřísnějších měřítek nejdříve měli pobavit o tom, jestli islám představuje ohrožení naší bezpečnosti a institucionální svobody.

 56. Honza Werner Post author

  Protestante, jestliže podporujete a obhajujete ateofobní ideologii jménem islám, tak Vás to činí ateofobem. Pokud budete obhajovat Hitlera a NSDAP za Třetí řiše, tak Vás to zase bude činit pravověrným náckem.

 57. protestant

  Slávek (10.03. 2014 | 15:03) napsal:
  Pokud se tedy bavíme o intoleranci k islámu, tak bychom se i podle těch nejpřísnějších měřítek nejdříve měli pobavit o tom, jestli islám představuje ohrožení naší bezpečnosti a institucionální svobody.

  protestant:
  Ano. Tím se mělo začít. Ale státní orgány, kterým jste jako OSACR adresovali trestní oznámení na Alrawiho jej shledaly bezúhonného. A já respektuji presumpci neviny.

 58. protestant

  Honza Werner (10.03. 2014 | 15:05) napsal:
  Protestante, jestliže podporujete a obhajujete ateofobní ideologii jménem islám, tak Vás to činí ateofobem. Pokud budete obhajovat Hitlera a NSDAP za Třetí řiše, tak Vás to zase bude činit pravověrným náckem.

  protestant:
  Pravd. Takto nějak podobně vystupoval Hitler proti židům….. 🙁

 59. Honza Werner Post author

  To je vážně naprosto neuvěřitelná demagogie, kterou tu předvádíte. Vy byste byl ve 30. letech první, kdo by tu zakládal českou buňku NSDAP a vítal Hitlera s nepředstíraným nadšením.

 60. Honza Werner Post author

  Hitler byl antisemita, já jsem antijudaista. Ale vysvětlovat Vám rozdíl mezi těmito dvěma termíny je zřejmě zbytečné. Popravdě se divím proč tu s Vámi vůbec diskutuji, protože vzhledem k Vaší nebývalé nízké míře schopnosti chápat a kriticky přemýšlet se tu stále točíme v bludném kruhu, kdy Vy nechápete co já píšu, případně to chápete jinak a pak reagujete na něco, co jsem vůbec nenapsal. Ale chápu že každý člověk se holt narodí nějaký.

 61. protestant

  Díku Honzo Wernere za zde předvedenou xenofobii, antiislamismus, antijudaismus. Jen je škoda, že tímto ohrožujete OSACR a snižujete jeho prestiž, protože jsou zde ateisté, kterých si vážím a které bych s takovými nízkými xenofobními pudy, jako zde předvádíte, nerad spojoval.

 62. Slávek

  protestant:
  Ano. Tím se mělo začít. Ale státní orgány, kterým jste jako OSACR adresovali trestní oznámení na Alrawiho jej shledaly bezúhonného. A já respektuji presumpci neviny.

  Slávek
  Souhlas. My taky. Nechceme Alrawiho lynčovat, ani jej zavírat do vězení. Také o něm netvrdíme, že jej nějaký orgán odsoudil.

  Jen si myslíme, že to je nenávistný fašistický parchant, který propaguje bití dětí pokud se odmítnou modlit, náboženskou nenávist a zavádí tu islámský soudní systém. Jeho organizace potom zastřešuje některé antisemitské postavičky, zve kontroverzní fundamentalistické kazatele apod.

  Z toho hlediska se nám potom nelíbí, pokud je takovému člověku umožněno propagovat své myšlenky na půdě státní instituce. To se nám samozřejmě nelíbí u žádného náboženství, ale v případě Alrawiho je to obzvláště nestydaté.

 63. protestant

  Máš plné právo si to myslet. Ale musíš dát druhým právo si myslet něco jiného. Tedy i vedení ND Brno.

 64. Slávek

  Jistě, vedení ND Brno má plné právo myslet a dělat si co chce. Za své činy je ale zodpovědné a my máme právo ty jejich činy z etického hlediska odsuzovat.

  V této rovině je vše naprosto v pořádku.

 65. DarthZira

  Kdyby bylo ND Brno soukromá instituce, která nedostává žádné peníze z veřejných zdrojů (státní rozpočet prostřednictvím ministerstva kultury, rozpočet JM kraje, rozpočet města Brna), tak je opravdu úplně jedno, koho si tam jeho vedení zve nebo nezve a co propaguje. Ale pokud někde Alrawi vykládá své zcestné bláboly mj. i za naše peníze, tak máme právo s tím nesouhlasit.
  A zase odvádíš řeč, jinam, Protestante – Alrawi jasně řekl, že mají být bity děti, které se nechtějí modlit. Tak řekni jasně – přijde Ti tento názor v pořádku nebo ne? A má člověk, který propaguje a schvaluje týrání dětí, právo někde veřejně vystupovat? Jak je to v Bibli – vaše řeč budiž ano ano, ne ne. Takže jak, Prostestante?
  Btw – co je netolerantního na tom, když jdu na kulturní akci oblečená v souladu se svým estetickým cítěním a světonázorem? Lodičky na stříbrné jehle jsou společenská obuv, saténový černý korzet je taky dostatečně slavnostní a minisukně je v dnešní době také považovaná za běžný společenský oděv, dokonce i večerní – nosí se třeba na plesy. Kdybych chtěla jít do divadla v odrbaných džínách, tak by to asi bylo neslušné, ale jít tam ve slušném černém večerním oděvu není v rozporu s ničím. A že nějakému fanatikovi připadá nepřípustné to, co já obvykle na společenské akce nosím (opravdu nemám ty korzety proto, aby mi visely ve skříni, ale normálně je nosím – právě na společenské příležitosti, jelikož na denní nošení jsou poněkud nepohodlné a třeba MHD se v nich moc dobíhat nedá), je problém toho fanatika, nikoli můj. Já jsem se zde narodila, mám české občanství, pan Alrawi je host, takže přizpůsobit by se měl on, nikoli já jako jeho hostitelka. A pokud se mu to náhodou nelíbí, tak ho tady nikdy nedrží, může odejít tam, kde jeho hostitelé budou mít podobné názory jako on a tedy s nimi názorově v rozporu nebude.

 66. protestant

  DarthZira (10.03. 2014 | 16:00) napsal:
  Btw – co je netolerantního na tom, když jdu na kulturní akci oblečená v souladu se svým estetickým cítěním a světonázorem?

  protestant:
  Já se vždy snažím empaticky vcítit do svého hostitele….

 67. protestant

  DarthZira (10.03. 2014 | 16:00) napsal:
  Kdyby bylo ND Brno soukromá instituce, která nedostává žádné peníze z veřejných zdrojů (státní rozpočet prostřednictvím ministerstva kultury, rozpočet JM kraje, rozpočet města Brna), tak je opravdu úplně jedno, koho si tam jeho vedení zve nebo nezve a co propaguje. Ale pokud někde Alrawi vykládá své zcestné bláboly mj. i za naše peníze, tak máme právo s tím nesouhlasit.
  A zase odvádíš řeč, jinam, Protestante – Alrawi jasně řekl, že mají být bity děti, které se nechtějí modlit. Tak řekni jasně – přijde Ti tento názor v pořádku nebo ne? A má člověk, který propaguje a schvaluje týrání dětí, právo někde veřejně vystupovat? Jak je to v Bibli – vaše řeč budiž ano ano, ne ne. Takže jak, Prostestante?

  protestant:
  Státní žalobce jasně řekl, že se Alrawi žádného přestupku proti českým zákonům nedopustil.

 68. protestant

  Slávek (10.03. 2014 | 15:51) napsal:
  Jistě, vedení ND Brno má plné právo myslet a dělat si co chce. Za své činy je ale zodpovědné a my máme právo ty jejich činy z etického hlediska odsuzovat.

  protestant:
  Myslím, že ND Brno se má opírat spíše o názor státního žalobce než soukromé organizace ateistů…..

 69. Slávek

  protestant:
  Státní žalobce jasně řekl, že se Alrawi žádného přestupku proti českým zákonům nedopustil.

  Slávek:
  zastupitelství tento svůj postoj zdůvodnilo lživě a logicky nesmyslně. To, že něco nebylo oficiálně posouzeno žalobcem jako trestný čin nijak neimplikuje, jestli je to etické nebo není. Ne vše, co je v souladu s českými zákony je správné a ne vše, co není odsouzeno je v souladu s českými zákony.
  My Alrawiho neposíláme do vězení. Toto není trestní kauza. My zpochybňujeme správnost jednání státní instituce, která pomáhá propagovat náboženskou fundamentalistickou organizaci a jejího představitele.

 70. protestant

  Tak by to chtělo ještě trestní oznámení na státního žalobce a na ND Brno. A pak rovnou na stát. Všichni jsou evidentně zaujatí proti vám Slávku…..

 71. DarthZira

  Protestant: „Já se vždy snažím empaticky vcítit do svého hostitele….“

  On je pan Alrawi hostitel? Odkdy? Akci pořádá Národní divadlo Brno, nikoli pan Alrawi, ten je tam pouhým účinkujícím nebo možná dokonce hostem. Tedy stejně jako já. Navíc já jsem v této zemi doma, on se zde nenarodil. Pokud by tedy divadlo (mělo-li by cos takového) určovalo nějaká závazná pravidla pro to, jak jeho návštěvníci mají být oblečení, mělo by při stanovování těchto pravidel vycházet spíš z cítění českých občanů (a tedy i mé osoby) než cizinců jako pan Alrawi.

  A jinak stále motáš dvě věci dohromady. Že státní zástupce usoudil, že vyzývání k týrání dětí není trestným činem, je věc jedna, ale to ještě neznamená, že podobné výzvy jsou z etického hlediska v pořádku. Takže se ptám znovu – je podle Tebe správné a morální nabádat rodiče k týrání dětí? A jestli to podle Tebe mravné není, tak je podle Tebe v pořádku, aby člověk, vyzývající k nemravnému chování, veřejně vystupoval? Navíc na půdě organizace, která je placená z našich daní. Odpověz!!!

 72. protestant

  Nejsem znalec islám abych poznal co těmi slovy mínil. Ale to ty také ne. 🙂

 73. Honza Werner Post author

  Protestante, nemyslíte, že je absurdní, pokud se Vy, tedy člověk manifestující zde takřka v každém svém příspěvku svou xenofobii, vyjadřujete o někom jiném, že je to xenofob? Opakuji, zameťte si prvně před vlastním prahem,

 74. Honza Werner Post author

  Jinak ano, k „antiislamismu“ a „antijudaismu“ se hlásím. A to velice hrdě. Ale Vy zřejmě nechápete ani rozdíl mezi antisemitismem a antijudaismem. Vy toho celkově, jak dokumentuje diskuse pod tímto článkem, chápete velice málo.

 75. Slávek

  Protestante, jakého trestneho činu se podle tebe dopustilo ND nebo zástupce? Já o žádném nevím. Nevím tedy, proč podávat další oznámení. Jediný kdo tu s tím šaškuje jsi ty. Enjoy.

 76. protestant

  Slávek (10.03. 2014 | 20:39) napsal:
  Protestante, jakého trestneho činu se podle tebe dopustilo ND nebo zástupce? Já o žádném nevím.

  protestant:
  Díky Slávku

 77. protestant

  Honza Werner (10.03. 2014 | 19:12) napsal:
  Jinak ano, k „antiislamismu“ a „antijudaismu“ se hlásím. A to velice hrdě. Ale Vy zřejmě nechápete ani rozdíl mezi antisemitismem a antijudaismem.

  protestant:
  Proč pořád melete něco o antisemitismu? Já o ničem takovém nepsal.

 78. protestant

  Petr Tomek (10.03. 2014 | 18:45) napsal:
  protestant:
  Já se vždy snažím empaticky vcítit do svého hostitele….

  Petr Tomek: Jo tak teď to chápu, „protestant“ je ve skutečnosti parazit, asi jako Goa’uld.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Goa%27uldi

  protestant:

  že by „podle sebe soudím tebe“?

 79. DarthZira

  Protestante, na to není třeba žádná znalost islámu. Řekl pan Alrawi, že děti mají být učeny nenávisti k nevěřícím? Řekl. Řekl, že rodiče mají bít děti, které se nechtějí modlit? Řekl. Takže znovu – Ty, jako osoba s nickem Protestant, považuješ za správné z morálního hlediska, aby děti byly učeny nenávisti k nevěřícím a aby ty z nich, které se nechtějí modlit, byly svými rodiči bity? Ano nebo ne? A pokud řekneš, že ne, tak ještě jedna otázka: Je podle Tebe morální, aby osoba, která hlásá takto nemorální názory, vystupovala veřejně a nadto jako pozvaný host na půdě organizace, placené z veřejných rozpočtů? Ano nebo ne.

 80. protestant

  To může být citát z něčeho co neznáme a nerozumíme tomu.

  Třeba takový:
  Nyní zabijte z dětí všechny mužského pohlaví i každou ženu, která poznala muže a obcovala s ním.
  Numeri 31:17

 81. A.S. Pergill

  To protestant (citát Numeri 31:17).
  Přesně tohle (a podobné věci) bylo jedním ze zdrojů nevraživosti Evropanů vůči Židům (je třeba si uvědomit, že znalost Starého Zákona, coby hlavního pramenu židovské ideologie byla tehdy velmi rozšířená). Ač se hlásím k ateismu, těmto věcem říkám „boží mlejny“.

 82. DarthZira

  A. S. Pergil – je jistou ironií osudu, že oni starozákonní Židé patrně v reálu na těch konkurenčních národech podobnou genocidu vůbec nepáchali. Ne, že by možná nechtěli, ale neměli na to síly a prostředky. Je např. dokázáno, že Jericho v době, kdy mělo být podle Starého zákona zničeno, jako město ještě vůbec neexistovalo. Takže tyhle krvežíznivé bláboly v Numeri a jiných „posvátných“ knihách byla spíš jen zbožná přání Židů, toho času dlících v područí Babylónu, prostě politická propaganda, kdy se snažili svému národu vykládat, jací byli kdysi borci a jak se před nimi třásla celá Palestina. Ve skutečnosti houby s octem, byla to banda zcela bezvýznamných pasáků ovcí.

  Btw – Protestante, ono by Ti jako fakt připadalo normální, kdyby nějaký křesťanský kněz v kostele (libovolném – katolickém, lutheránském, husitském, baptistickém…) citoval zrovna tyhle pasáže z Bible? Já bych podobného kněze považovala v lepším případě za něco, co patří pod dozor docenta Chocholouška, v tom horším za brány věznice.

 83. A.S. Pergill

  to Darth Zira
  Oni Židé velice intenzívně financují „výzkumy“, v nichž se dochází k podobným závěrům, IMHO je to „výzkum“, kde jsou výsledky předem zadány. Jericho zcela jistě stálo už před Exodem, jedná se o jedno z nejstarších známých měst, a původní populace nebyla židovská (případně to byla nějaká větev příbuzná se Židy, ale nevyznávající iudaismus, např. nemající zákaz zobrazování a mající jiný pohřební ritus).
  Druhou věcí je, tady odkazuji Kosidovského, že Palestina byla dobyta patrně dvěma vlnami, z nichž jednou byli Židé z Exodu a druhou Židé vedení Josuem, a autoři SZ textů tohle propojili ahistoricky dohromady (což je běžný jev, i u nás jsou běžně v lidové tradici a pověstech, případně místních a pomístních názvech ahistoricky míchány tradice vzdálené stovky let).
  V SZ najdete také zákony, kterými se řídil starověký židovský stát, a lze konstatovat, že Hitlerovi je stačilo pouze vzít a nahradit Židy árijci a gojim Židy a měl základ Norimberských zákonů (pak zbylo doladit nějaké opravy na moderní dobu, jakože v epoše SZ nebyla třeba MHD a měl to v kapse, nemusel vymýšlet skoro nic). Opět: Boží mlejny. Ti SZ Židé byli dost nechutná čeládka, velice podobná současným islámským fundamentalistům.

 84. Kojot

  @Medial: Mínil jsem to tak, že se nebudu obtěžovat psát pro OSA ČR články, ale v zásadě máš pravdu – nemá cenu tady ani trollit, prostě jsem neodolal.

 85. Josef K.

  Čím si tzv.protestant zasloužil tolik pozornosti, které se jeho názorům zde, v každé diskuzi, při každém tématu dostává, určitě polovina prostoru tohoto ateistického webu se věnuje reakcím na jeho často obskurní názory, je to pro mě stejně nepřijatelné jako propagace islámu nebo křesťanství institucemi tzv.nadideologického, občanského, sekulárního státu.
  Nenavrhuji cenzuru, na to ani nemám žádné právo, ale z hlediska duchovní hygieny nemám často sílu, čas , chuť sledovat diskuze , které se zbytečně protahují a zavádějí díky němu na jinou kolej, odvádějí pozornost od hlavního problému, namísto toho abychom si vyjasňovali vlastní často odlišná stanoviska a postoje, řeší se tady často zástupné teologické, náboženské a církevní pseudoproblémy.

 86. DarthZira

  A. S. Pergill – ono s tím Jerichem je to o něco složitější, to město je něco jako Trója. Tedy že toto město bylo v průběhu stovek let několikrát zničeno témě do základů a pak zase obnoveno prakticky z ničeho. Ale ono je vcelku fuk, jestli ti starozákonní Židi opravdu páchali genocidu ve velkém a nebo jenom ve svých svatých textech tvrdili, že je genocida strašně fajn a bohulibá činnost, hnusné je to tak jako tak. A že to byla docela odporná čeládka je fakt, na straně druhé tímto ale příliš nevybočovali z chování a názorů jiných starověkých národů. On třeba takový vztah Řeků k „barbarům“ taky nebyl zrovna pěkný.
  Faktem ale je – a to si myslím už dávno – že starozákonní Židé jsou vynálezci toho, co Orwell nazývá „ideozločin“ a že od toho striktního příkazu „nebudeš míti jiných bohů přede mnou“, který od nich převzali křesťané, vede logická přímá linka k popravování politických odpůrců, kterého se dopouštěly všechny totalitní režimy. Z tohoto hlediska fašismus, nacismus ani stalinismus není žádným excesem z převažujícího evropského myšlení, ale má svůj původ právě v těch žido-křesťanských základech naší civilizace.
  S těmi božími mlýny je to ale docela zábavná představa – a docela pěkně to i koresponduje s tím starým židovským moudrem, že pro Boha je tisíc let jednou vteřinou 🙂 Pak by se ale dalo tvrdit, že Tiběťany taky dostihly boží mlýny, jelikož se před pár stoletími na Číňanech dopustili rovněž docela nehezkých věcí…

 87. DarthZira

  Btw, Pergille, nezasloužili jsme si německou okupaci se všemi hrůzami mj. za to, co na německém obyvatelstvu páchali bratři husité při svých spanilých jízdách? 😉

 88. A.S. Pergill

  To Darth Zira:
  Problém je, že Židé nejsou Evropané a jejich pseudokultura byla Evropě vnucena prostřednictvím křesťanství, byť v jakési soft podobě. S trochou zjedodušení se dá říct, že co je na křesťanství odporného a barbarského, je dědictvím judaismu, a to málo, co je alespoň částečně pozitivní, je dědictvím evropské kultury, kterou se tam podařilo různými cestami propašovat.
  A i v tom starověku prosluly semitské národy (třeba i Féničané nebo Kartaginci) extrémní krutostí v zacházení se zajatci a otroky (Řekové i Římané o tom napsali relativně dost). Jediné zachované dílo fénické literatury, pojednávající o zemědělství, začíná známými slovy: „Pracovní nástroje rozlišujeme mrtvé, živé a mluvící…“ Takže Židé ze svého příbuzenstva nijak nevybočovali.

 89. DarthZira

  Pergill, nesdílím tvůj antisemitismus, podle mého Židé prostě nijak nevybočovali z toho, co bylo ve starověku prostě obvyklé úplně všude. Řekové a Římané nebyli o nic lepší než Kartaginci nebo Féničané, stejně jako nebyli lepší než Sumerové, Chetité, Peršané, Babylóňané nebo Egypťané. To jen my si je jednak poněkud idealizujeme – asi z důvodu, že je považujeme více méně za naše „předky“ – a další věcí je, že těžko posuzovat kulturu, jejichž původních písemných památek se moc nezachová a kolikrát tak její literární díla známe jenom z překladů do jiných jazyků nebo dokonce o ní víme především to, co o ní psali její političtí a vojenští konkurenti. Nemyslím si, že třeba egyptští historici a geografové psali o Chetitech nebo Núbijcích čistou pravdu, spíš to byla směsice faktů a politické antipropagandy, kde už dneska kolikrát těžko rozlišit, co byla pravda a co lež, to samé spisy Řeků o Peršanech a Féničanech nebo Římanů o Kartagincích, Keltech, Piktech či různýných germánských kmenech.

 90. A.S. Pergill

  to Darth Zira:
  1. Máte pravdu, že se vzájemně pomlouvali, to je jasné
  2. O semitských národech (Féničané, Babyloňané, Asyřané, Elamité, Kartaginci [pokud je považujeme za nezávislý národ], Židé a pár dalších) máme dost vzájemně nezávislých zpráv, včetně toho, co psali o sobě i vzájemně oni sami. I trest smrti ukřižováním je semitského původu (vynalezen asi v Kartágu).
  3. Chetité byli indoevropané, se semity neměli nic společného, Egypťané byli a jejich potomci Koptové jsou zase něco jiného a Núbijci byli příbuzní Egypťanů, Sumerové bezpečně nepatřili do semitských národů (takto narychlo nedohledám, kam patřili). Peršané (a Médové) patřili zase jinam.
  4. U Židů to bylo akcentováno ještě monoteismem, který je spojen s extrémní náboženskou nesnášenlivostí, pohanům většinou cizí.

 91. protestant

  DarthZira (11.03. 2014 | 16:44) napsal:
  Btw – Protestante, ono by Ti jako fakt připadalo normální, kdyby nějaký křesťanský kněz v kostele (libovolném – katolickém, lutheránském, husitském, baptistickém…) citoval zrovna tyhle pasáže z Bible? Já bych podobného kněze považovala v lepším případě za něco, co patří pod dozor docenta Chocholouška, v tom horším za brány věznice.

  protestant:
  Připadne mi možné a normální cokoliv citovat. Netřeba z něčeho dělat tabu. Stejně tak je správní aby lidé věděli, že naši předkové byli otrokáři a lidojedi.

 92. A.S. Pergill

  protestant:
  Připadne mi možné a normální cokoliv citovat. Netřeba z něčeho dělat tabu. Stejně tak je správní aby lidé věděli, že naši předkové byli otrokáři a lidojedi.

  Bylo by dobré aby věděli i to, že magické pojídání orgánů zemřelých tu udržovalo celá staletí křesťanství

 93. protestant

  A.S. Pergill (12.03. 2014 | 20:07) napsal:
  Bylo by dobré aby věděli i to, že magické pojídání orgánů zemřelých tu udržovalo celá staletí křesťanství

  protestant:
  Ale jděte…. 🙂
  Křesťanství? To by něco takového muselo být v Bibli…. 🙂

 94. DarthZira

  „Vezměte a jezte z toho všichni, toto je moje tělo, které se za vás vydává“
  Jestli tohle není rituální kanibalismus, tak co jím tedy už je?

  Ano, prosím, žádné tabu, takže citovat cokoli z jakéhokoli spisu je v pořádku, ale číst zrovna ty výše uvedené konkrétní verše z Numeri v křesťanském svatostánku s dovětkem „slyšeli jsme slovo boží“ (tedy jako že je to něco správného a následováníhodného) v pořádku rozhodně není. Pokud na to ovšem někdo má jiný názor, jedná se o člověka silně nebezpečného svému okolí, který by měl být pod zámkem a pečlivým dozorem.
  A stejně tak rozhodně není v pořádku, když někdo v mešitě (tedy muslimském svatostánku) říká, že se mají týrat děti, které se nechtějí modlit.
  Opět, Protestante, odvádíš řeč ke všem možným i nemožným vedlejším tématům, abys nemusel odpovědět na prostou a jednoduchou otázku, zda souhlasíš s názorem, že se mají týrat děti za to, že se nechtějí modlit. Asi s tímto názorem souhlasíš, ale je Ti samotnému jasné, že pokud bys to napsal rovnou, veřejně se tak pasuješ na zrůdu, proto raději mlžíš. Kde že je najednou ta Kristem hlásaná zásada „vaše řeč budiž ano ano – ne ne“?

 95. A.S. Pergill

  To Darth Zira:
  Nejde „jen“ o týrání dětí, které se nechtějí modlit, ale také (respektive bych to považoval za primární problém) o týrání dětí, které nechtějí nenávidět nemuslimy.

 96. DarthZira

  Pergille, to ne, to už bychom překrucovali řečené – děti mají být učeny nenávidět nevěřící nemuslimy, jakým přesně způsobem má toto učení probíhat nebylo specifikováno. Ale zato bylo zcela jednoznačně řečeno, že mají být bity, nechtějí-li se modlit.

 97. protestant

  DarthZira (13.03. 2014 | 02:30) napsal:
  „Vezměte a jezte z toho všichni, toto je moje tělo, které se za vás vydává“
  Jestli tohle není rituální kanibalismus, tak co jím tedy už je?

  protestant:
  Není DarthZiro. To je popis události která se stala někdy před 2000 lety.
  Ano. Tehdy to tak Ježíš apoštolům řekl. A co?
  Citací těch slov na to vzpomínáme. Je to špatně?
  Ale kde je ten kanibalismus?

 98. DarthZira

  Pojídání hostie a pití mešního vína je snad něco jiného, než symbolické pojídání Kristova těla a symbolické popíjení jeho krve?
  U vás protestantů možná, neznám tak dobře protestantskou teologii, ale u katolíků je to zcela jednoznačně symbolické pojídání Kristova těla (na pití jeho krve má nárok pouze privilegovaná osoba – kněz), tedy rituální kanibalismus. Navíc opravdu nevím, jak je tomu třeba u lutheránů nebo kalvinistů, ale pokud vím, tak spor mezi husity a katolíky o přijímání podobojí byl v podstatě pouze o tom, že podle husitů jsou si všichni lidé rovni a tedy nejen kněz, ale všichni věřící, mají právo symbolicky nejen jíst Kristovo tělo, ale i popíjet jeho krev. Tedy nebylo by to o tom, že by husité odmítali teologickou koncepci rituálního kanibalismu, pouze chtěli, aby při tomto rituálním kanibalismu neměl kněz výjimečné postavení oproti řadovým věřícím.

 99. DarthZira

  A jinak, Protestante, opět odbíháš od tématu. Dokážeš už KONEČNĚ odpovědět na otázku, zda je podle Tvého názoru správné týrat děti za to, že se nechtějí modlit?

 100. A.S. Pergill

  Protestante,
  řada pověr, spojených s křesťanstvím, má jako integrální součást pojídání těl např. popravených (nebo sypání popela ze spálených orgánů do vody či jiných nápojů a popíjení). Takže to není jen symbolické pojídání masa a krve při mši.

 101. Honza Werner Post author

  Podle protestanta je zřejmě správné jen to, co určí policie a soud jako správné. Tudíž segregovat židy a umísťovat je do koncentračních táborů bylo dle protestanta samozřejmě navýsost správné, jelikož to bylo dle platných zákonů. Samozřejmě, jediné případy, kdy se může policie, soudy a zákony mýlit, jsou třeba v otázkách typu homosexuálů atp. – tam má pochopitelně pravdu Bible.

 102. toli

  Mimochodem včera se objevila v mainstreamu zpráva že muslimové u nás dle jejich vlastního vyjádření budou chtít zakládat školy a oddávat lidi.To nikomu nestačí příklad Francie ?Kde s měkkostí evropanů vůči islámu mají obrovské problémy ?Dovolí někdo duševně zdravý krysám aby se mu usadily ve sklepě a založily hnízdečko? Není to rasismus,biologicky jsme stejní jako oni (muslimové),ale mezi našimi kulturami je antagonistický rozdíl. Asi jako mezi pravěkem a současností.I když včera jsem od svých křesťanských přátel slyšel že už alespoň křesťané nebudou považováni v této společnosti za nejhorší …Jejich roli převezmou muslimové
  Možná by to chtělo monitorovat to setkání divadle,chytat Alrawiho za slovíčka a donutit ho říkat pravdu.Zkušenosti ze Západu říkají že zpočátku se islamisté snaží působit přátelsky a tolerantně aby se vetřeli,teprve potom až dosáhnou svého ukáží svou pravou tvář.

 103. toli

  @Darth Zira
  Protestantské církve konzumují hostii pouze jako symbol.Jim Ježíšek neleze do těsta,takže drobky mohou klidně dát slepicím.U katolíků a pravoslavných je to „skutečné Ježíškovo tělo “ a drobky nesmí spadnout mimo talířek pod bradou a katolík -laik by neměl příjímat na dlaň,protože si před mší neomyl ruce od „hříchu“

 104. protestant

  toli (14.03. 2014 | 11:02) napsal:

  Protestantské církve konzumují hostii pouze jako symbol.

  protestant:
  Nemáme toli žádné hostie ale obyčejný v obchodě koupený chleba. Například kmínový.

 105. protestant

  DarthZira (13.03. 2014 | 11:52) napsal:
  A jinak, Protestante, opět odbíháš od tématu. Dokážeš už KONEČNĚ odpovědět na otázku, zda je podle Tvého názoru správné týrat děti za to, že se nechtějí modlit?

  protestant:Bydlím DarthZiro v centru Brna. Proto, když byly děti malé, tak nesměly vběhnout na vozovku. To jsem vyžadoval velmi tvrdě, i za cenu nějaké té facky. Jsem totiž přesvědčen, že facka je méně, než dítě pod autem. Pokud by šlo o ohrožení života mých dětí, tak bych je neváhal zbít aby se takovému ohrožení vyhnuly….

 106. protestant

  DarthZira (13.03. 2014 | 11:50) napsal:
  Pojídání hostie a pití mešního vína je snad něco jiného, než symbolické pojídání Kristova těla a symbolické popíjení jeho krve?
  U vás protestantů možná, neznám tak dobře protestantskou teologii, ale u katolíků je to zcela jednoznačně symbolické pojídání Kristova těla (na pití jeho krve má nárok pouze privilegovaná osoba – kněz), tedy rituální kanibalismus.

  protestant:
  http://www.e-cirkev.cz/rubrika/636-Vecere-Pane/index.htm

 107. toli

  protestant:
  Nemáme toli žádné hostie ale obyčejný v obchodě koupený chleba. Například kmínový

  Asi jak kde,u nás si evangelíci strkají do pusy hostie,pochopitelně chápané pouze jako symbol.

 108. toli

  protestant:
  Nemáme toli žádné hostie ale obyčejný v obchodě koupený chleba. Například kmínový

  Asi jak kde,u nás si evangelíci strkají do pusy hostie,pochopitelně stále chápané protestantsky,tedy jen jako symbol.

 109. DarthZira

  Protestante, podle tebe nemodlení se ohrožuje dítě úplně stejně jako vběhnutí pod auto, takže z tohoto důvodu je nutno dítě i „nějakou tou fackou“ donutit k modlení?
  Takže jinými slovy souhlasíš s tím, že rodiče mají bít děti, které se modlit odmítají?
  To opravdu myslíš vážně?????

 110. DarthZira

  Neboli když se dítě nemodlí, tak to ohrožuje jeho život, a proto je správné jej týrat, aby se modlit začalo?
  To si vážně nepřipadáš jako zrůda s těmito názory?

 111. Medea

  “Neboli když se dítě nemodlí, tak to ohrožuje jeho život, a proto je správné jej týrat, aby se modlit začalo?”

  Zira, mohlo by to napr. vážne ohroziť kvalitu jeho posmrtného života 🙂

  Tím nejhorším, co se člověku může stát je, že přijde do pekla. Bůh může vše odpustit, ale vyhradil si jedinou výjimku. A tou je nevíra v něj. Věřící rodič logicky nechce, aby se jeho dítěti, které je tím nejcennějším, co má, přihodilo to nejhorší. Proto se ho snaží vychovávat ve víře. I v české společnosti je obvyklé, že dítě dostane někdy na zadek, to je vše.

  http://brnensky.denik.cz/rozhovor/alrawi-v-deseti-letech-jsem-vydelaval-vic-nez-urednik-20130720.html

 112. toli

  Darth Zira
  Protestant si jako zrůda určitě nepřipadá,u věřících je víra otázkou života a smrti,s tímto postojem se u nich setkávám poměrně běžně…….

 113. protestant

  DarthZira (27.03. 2014 | 00:50) napsal:
  Protestante, podle tebe nemodlení se ohrožuje dítě úplně stejně jako vběhnutí pod auto, takže z tohoto důvodu je nutno dítě i „nějakou tou fackou“ donutit k modlení?
  Takže jinými slovy souhlasíš s tím, že rodiče mají bít děti, které se modlit odmítají?
  To opravdu myslíš vážně?????

  protestant:

  Kdo ví…. ????

  A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může duši i tělo zahubit v pekle.
  Matouš 10:28

  Chápu ale, že toto jako ateistka nemůžeš ani pochopit, ani připustit. Tvé náboženství říká, že tělo zde na tomto světě je to jediné a proto jediné důležité….

 114. Foxy

  Ad: A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může duši i tělo zahubit v pekle.
  Matouš 10:28

  Matouš kecá. Duši nelze oddělit od těla. Člověka ani jiného živočicha nelze rozdělit na software a hardware.

 115. DarthZira

  Sláva, tak konečně se mi podařilo po několika týdnech (či jak je to vlastně dlouho) donutit Protestanta k tomu, aby veřejně přiznal, že souhlasí s islámskými fundamentalisty, že je správné týrat děti za to, že sebou nechtějí mlátit pětkrát denně o koberec.
  Co to vypovídá o jeho morálce ať si každý určí sám.
  Btw – Ptotestante, ateismus není náboženství, ale to už tu taky bylo. Jinak nevím, jak to mají ostatní zde přítomní ateisté, ale já netvrdím, že věřím v to, že „tělo je to jediné“, pouze (a to je velmi podstatný rozdíl) mi zatím nikdo nepředložil důkazy pro to, že by: 1. kromě těla existovala i nějaká nehmotná duše
  2. což je imho mnohem podstatnější – že by tuto mou nehmotnou duši nějak ohrožovalo to, že se nemodlím, natož pak že by ji ohrožovalo to, že se nemodlím určitým přesně určeným způsobem k určitému přesně specifikovanému božstvu.

  Už to tu bylo řečeno mockrát – nikdo (ani Protestant) se nijak nediví ani nepohoršuje ani to nepovažuje za specifickou odrůdu víry či náboženství, když někdo nevěří v elfy, trpaslíky, upíry, jednorožce, draky, vodníky, rusalky, víly, jezinky, bludičky, mořské panny, mimozemšťany, Meluzínu, létající špagetové monstrum, čajovou konvici na oběžné dráze Jupitera nebo inteligentní mlhovinu v galaxii Andromedy. Je samozřejmě osobní věcí každého člověka věřit v cokoli si zrovna usmyslí, v tom mu opravdu nelze bránit, dokonce je i jeho svatým právem tuto entitu, ve kterou věří, uctívat nějakými obřady, jakkoli se ostatním mohou tyto obřady jevit podivné, směšné nebo „jen“ nepochopitelné. Pokud těmito svými rituály neomezuje práva druhých nebo je tím nějak neohrožuje na zdraví či životě, je to jeho osobní věcí, po které ostatním nic není. Ovšem pokud by nějaký rodič týral svoje děti např. kvůli tomu, že nedávají v zimě za okno mouku pro Meluzínu nebo nemají pod polštářem česnek jako ochranu před upírem, tak by takový rodič skončil před soudem nebo v péči psychiatra (možná i obojí – nejdřív jedno a potom druhé 🙂 ). Ovšem pokud rodič týrá děti kvůli tomu, že netlučou hlavou o zem kvůli imaginárnímu kamarádovi jménem Alláh, tak to má být najednou zcela v pořádku? A to jako proč???
  Co by sis, Protestante, myslel o člověku, který by na veřejnosti vyzýval k bití dětí, které odmítají nosit v zimě na zápraží mouku pro Meluzínu? Taky bys jeho jednání obhajoval?

 116. protestant

  Lhaní ti jde dobře DarthZiro

 117. Antitheista

  Ne, Darth Zira trefila hřebíček na hlavičku:

  „Ovšem pokud by nějaký rodič týral svoje děti např. kvůli tomu, že nedávají v zimě za okno mouku pro Meluzínu nebo nemají pod polštářem česnek jako ochranu před upírem, tak by takový rodič skončil před soudem nebo v péči psychiatra (možná i obojí – nejdřív jedno a potom druhé ). Ovšem pokud rodič týrá děti kvůli tomu, že netlučou hlavou o zem kvůli imaginárnímu kamarádovi jménem Alláh, tak to má být najednou zcela v pořádku? A to jako proč???“

  Kde je větší důkaz pro Ježíše či Alláha než pro existenci Meluzíny? Proč přistupovat jinak k tyranskému rodiči, který mlátí dítě, že pro Santu nedává mlíko pod stromeček a k rodiči, který ho nutí se modlit pomocí facek k Ježíškovi a podobně?

  😀 😀 😀

  Na Meluzínu prostě nevěří tolik lidí co na Ježíška, to je jediný rozdíl – kvantita bludů a iluzí. Ostatně to je taky jediný rozdíl mezi církví a sektou – v počtu oveček, nikoliv v nauce, tu mají různé i církve…

 118. Foxy

  protestant (27.03. 2014 | 11:23) napsal:
  „Mnohem horší než bití dětí považuji jejich zabíjení na silnicích…“
  A o chvíli později:
  „Týraných dětí v ČR stále přibývá…“
  Kurňa, jako by tu začal vonět herynek. To ty, protestante?

 119. Antitheista

  Proč přibylo týraných dětí, protože je tu víc muslimů a křesťanů – a věřících přistěhovalců ? 🙁

  Třeba se jen na víc případů přijde než dřív, nebo se do týrání zahrnuje více věcí než dřív …

  Je víc týraných u nás nebo v USA na jihu?

  kde je víc šílených střelců a počet vražd na obyvatele, u nás a Japonsku/Kanadě (více ateistické státy)- nebo v pravoslavném Rusku či v protestantských USA ?

 120. Antitheista

  Všechny hlavní křesťanské odnože

  Katolická Sicílie či Mexiko
  Protestantské USA
  Pravoslavné Rusko
  + muslimské státy

  = mají více počet vražd, mnohonásobně, než více sekulární či ateistické státy jako ČR, Canada, Japonsko, Norsko, Dánsko atd…

  😀 😀 😀

 121. DarthZira

  V čem lžu, Protestante?
  Jasně, přesně, konkrétně!

 122. protestant

  v tomhle:

  Sláva, tak konečně se mi podařilo po několika týdnech (či jak je to vlastně dlouho) donutit Protestanta k tomu, aby veřejně přiznal, že souhlasí s islámskými fundamentalisty, že je správné týrat děti za to, že sebou nechtějí mlátit pětkrát denně o koberec.

  Nic takového jsem nikdy nenapsal a tudíž ani nemohl přiznat. Nikde nenajdeš můj souhlas s takovým jednáním. Tedy tvoje tvrzení je lež….

 123. DarthZira

  Tak se konečně koukej vyjádřit naprosto jasně a přesně, tak, aby bylo úplně jasné, jaký názor vlastně zastáváš – pořád tady hážeš nějaké metafory, ale jasné slovo jestli jsi pro bití dětí, které se nechtějí modlit, nebo proti němu, z Tebe nemůžeme dostat ani za zlatý prase.
  Když jsi mluvil o tom, že bys nešetřil „nějakou tou fackou“, abys svému potomkovi zabránil vběhnout pod auto, a vzápětí jsi přidal ty řeči o tom, že tělo není to jediné ba ani to nejdůležitější, že důležitější je duše (podepřené citátem z Bible), tak jsem z toho pochopila, že kladeš rovnítko mezi nebezpečím pro tělesný život a zdraví (vběhnutí pod auto) a nebezpečím pro duši a její spásu (nemodlení se), tedy že vlastně vnímáš jako správné a žádoucí nebezpečí nejen pro „hmotné tělo“, ale i pro „duši“ u dětí zabránit klidně i tím, že jim dáš pár facek. Jestli jsi to myslel nějak jinak, tak to koukej už konečně napsat jasně!!!!
  Takže znovu – a opravdu se už chovej slušně a neodbíhej pořád od tématu – mají rodiče bít děti, které se nechtějí modlit? Ano nebo ne???

 124. protestant

  Zkus používat trochu logiku. Chápat něčí jednání a souhlasit s ním je rozdíl….

 125. protestant

  ..například tahat děti v neděli do hypermarketů ani nechápu ani s tím nesouhlasím a považuji to za zvrácené. Ale třeba pohled ateisty chápu aniž bych s ním souhlasil… 🙂

 126. DarthZira

  Takto smířlivě chápat lze podle mého jen věci, které nejsou trestné činy. Ale týrání dětí podle našich zákonů trestný čin je. Takže chápat, že někdo bije děti, které se nechtějí modlit, je úplně to samé, jako chápat, že někdo krade, znásilňuje nebo vraždí. Já podobné věci chápat nemíním – a schvalovat už vůbec ne, to bych totiž podle našeho trestního zákoníku sama páchala zločin.

  Takže znovu – připadá Ti správné, když někdo veřejně vyzývá k týrání dětí, které se nechtějí modlit?
  A připadá Ti správné osobu s podobnými názory zvát na kulturní akce placené z našich daní?

 127. pampeliška

  Podle údajů Světové zdravotnické organizace 44 milionů těhotenství ročně je ukončeno předčasně, umělým potratem.

  Omlouvám se, že jsem vstoupila do diskuze, ale Vaše názory a tlačení na pilu mě donutili Vám položit otázku. Co si o tom myslíte, mají rodiče právo rozhodovat o životě dětí a vraždit je ?
  Kolik zde lidiček bez vyznání ,dalo souhlas k tomu to činu a vykonalo ho ?

 128. protestant

  DarthZira (27.03. 2014 | 16:50) napsal:
  Takto smířlivě chápat lze podle mého jen věci, které nejsou trestné činy. Ale týrání dětí podle našich zákonů trestný čin je.

  protestant:
  Tahat děti v neděli do hypermarketu místo do lesa opravu považuji za trestný čin …..

 129. Antitheista

  Já dávám souhlas k interrupcím i k euthanásii.

  Ale mlátit děti když nechtějí hajlovat před zrcadlem nebo se modlit, byť to po nich chtějí rodiče – to považuji za týrání…

 130. pampeliška

  Podle údajů Světové zdravotnické organizace 44 milionů těhotenství ročně je ukončeno předčasně, umělým potratem.

  Na tyto vraždy ateistu za zavřenými dveřmi jste pravděpodobně zapomněli.
  Jinak jsem taky proti mláceni děti z důvodu se nemodlení. Láska k člověku, natož k Bohu se nevynucuje.

 131. DarthZira

  Protestant – naše zákony ale tahání dětí do hypermarketů za trestný čin nepovažují. Ale může to být chápáno jako určitá forma týrání, takže Ti nikdo a nic nebrání udat pro týrání dětí rodiče, kteří tahají o víkendu děti po hypermarketech místo po lese – nechť rozhodne soud, jestli pášou trestnou činnost.
  Vlastně pokud si myslíš, že ti lidé pášou zločin, tak jsi přímo povinen je udat, přece nemůžeš jen tak nečinně přihlížet tomu, že někdo páchá kriminální činy 😉

  Ale zas odbíháš jinam – považuješ za správné vyzývat rodiče k bití dětí, které se odmítají modlit? Ano či ne???? Odpověz už konečně!!!! Bez vytáček, metafor, odbíhání jinam a dalšího fisízu.

 132. DarthZira

  Fajn, Pampeliško, takže se shodujeme v tom, že bít děti za to, že se nechtějí modlit, je špatné.
  Je podle Tebe správné člověka, který vyzývá rodiče, aby bili děti, které se modlit nechtějí, zvát jako přednášejícího na kulturní akci, která je placená z daní nás všech? Ohledně toho celá ta debata začala.

  Btw – interrupce nejsou dobro, byť nesouhlasím s tím, že se jedná o vraždu, ale v tom se samozřejmě neshodneme. Ale co děti, které umírají hlady? Co děti, které jejich rodiče, příbuzní či pěstouni nutí od útlého věku těžce pracovat (třeba v dolech), sexuálně je zneužívají nebo je dokonce prodávají do otroctví (ve třetím světě stále ne zrovna výjimečné)? Co děti, kterým rodiče záměrně mrzačí tělo, aby se lépe „uplatnily“ jako žebráci? A tyto věci se dějí v zemích, kde je naprostá většina obyvatel věřících, mnohé dokonce v zemích, kde je přes 80% obyvatel (a tedy velmi pravděpodobně i rodiče těchto dětí) křesťanské víry. Nebylo by lepší, aby takovíto lidé raději vůbec žádné děti neměli? A to „neměli“ nemusí být zrovna potrat, úplně by stačily třeba sterilizace.

 133. Antitheista

  pampeliško, když je žena třeba znásilněná nebo si nechce nechat postižené dítě, které nebude mít nic ze života a zkazí život i jí, si taky v těchto případech proti interrupcím ?

 134. protestant

  DarthZira (27.03. 2014 | 17:21) napsal:
  považuješ za správné vyzývat rodiče k bití dětí, které se odmítají modlit?

  protestant:
  Nepovažuji. Už jsem to naznačil. Víra má být dar, ne nutnost…..

 135. Antitheista

  Jakej dar víry ? Vždyť kdekdo věří na kdejakou blbost a má to spíš negativní následky pro dotyčného i pro okolí – Pinochet, Charles Manson, Franco, Tiso, Hitler,…. – ti všichni měli dar náboženské víry (až na Hitlera a Mansona samí křesťané věřící na Ježíše Krista a Bibli a tyhle nesmysly)

  Následky jejich zbožnosti a víry známe … 🙁 🙁

 136. DarthZira

  Fajn, Protestante, takže jsi konečně řekl zcela na rovinu, že nepovažuješ za správné, aby rodiče bili děti, které se odmítají modlit.
  Považuješ tedy za správné, když někdo k bití dětí za to, že se nechtějí modlit veřejně vyzývá?
  A považuješ za správné takovou osobu zvát jako účinkujícího na akce, které jsou placené z daní nás všech?

  Nebo jinak – považoval bys za správné, aby Národní divadlo Brno pořádalo akci, na kterou by pozvalo jako účinkujícího někoho, kdo vyzývá třeba k nenávisti vůči lidem s černou barvou pleti? Aby pozvali někoho, kdo veřejně vyzývá k tomu, aby rodiče bili děti, které nemají pod polštářem česnek proti upírům? Opravdu si myslíš že podobní psychopati mají být zváni jako účinkující na akce, které platíme z veřejných rozpočtů?

 137. protestant

  DarthZira (27.03. 2014 | 18:10) napsal:
  Fajn, Protestante, takže jsi konečně řekl zcela na rovinu, že nepovažuješ za správné, aby rodiče bili děti, které se odmítají modlit.
  Považuješ tedy za správné, když někdo k bití dětí za to, že se nechtějí modlit veřejně vyzývá?
  A považuješ za správné takovou osobu zvát jako účinkujícího na akce, které jsou placené z daní nás všech?

  protestant:
  Nepovažuji můj pohled a názor za normu. Toleruji i jiné pohledy na svět než je ten můj.

 138. DarthZira

  Soukromá osoba Protestant má plné právo tolerovat kohokoli a cokoli, veřejnoprávní instituce ale nemá co z našich (a tedy i mých) daní co podporovat šíření názorů, které jsou nekompatibilní s evropskou kulturou.
  Jaksi jsme se tu shodli, věřící i ateisté, že bité dětí za to, že se nechtějí modlit, není správné. Není tedy ani správné podporovat a propagovat šíření názoru, že týrání dětí za nemodlení je žádoucí.
  Stejně tak podle mého není správné podporovat názor, že žena je oproti muži méněcenná – což si pan Alrawi taky myslí a veřejně hlásá. Osobně je podle mého podobný názor neslučitelný nejen s naší kulturou a morálkou, ale dokonce i s naším právním řádem, který stojí na Listině základních práv a svobod, ve které se praví mj. i něco o rovnosti všech občanů bez ohledu na mimo jiné pohlaví.

 139. protestant

  DarthZira (28.03. 2014 | 00:26) napsal:
  Soukromá osoba Protestant má plné právo tolerovat kohokoli a cokoli, veřejnoprávní instituce ale nemá co z našich (a tedy i mých) daní co podporovat šíření názorů,

  protestant:
  Jsou to i mé daně….

 140. Antitheista

  Policie by mě neměla vyšetřovat, když něco provedu – platím si je i ze svých daní …

  I rasisti si platí veřejnoprávní TV, proč tam tedy není víc rasistických programů?

  Asi kvůli LIBERÁLNÍ demokracii ? 🙂

 141. pampeliška

  Zdravím Ziru a Antika 🙂

  Myslím si, to co zde řešíte, cituji Ziru “ “ Ale co děti, které umírají hlady? Co děti, které jejich rodiče, příbuzní či pěstouni nutí od útlého věku těžce pracovat (třeba v dolech), sexuálně je zneužívají nebo je dokonce prodávají do otroctví (ve třetím světě stále ne zrovna výjimečné)? Co děti, kterým rodiče záměrně mrzačí tělo, aby se lépe „uplatnily“ jako žebráci? A tyto věci se dějí v zemích, kde je naprostá většina obyvatel věřících, mnohé dokonce v zemích, kde je přes 80% obyvatel (a tedy velmi pravděpodobně i rodiče těchto dětí) křesťanské víry. „“

  Pláčete na nesprávným hrobě. Běžte do ulic, pracujte pro tyto případy, máte něco konkrétního kolem sebe, dělejte s tím pořádek. Běžte do vězníc, sociálních zařízení, mezi lidí, dělejte osvěty…….. Tady to s námi nevyřešíte.
  Já jsem proti veškerému zlu a páchání všech těch zvěrstv. Pokud to někdo dělá pod záštitou náboženství to je problém dané osoby. Zneužívá něco co bylo dáno pro dobro a to nejen náboženství. Někdo zneužije své postavení, sociální dávky, důchodce, nemocnou osobu……. a nemusí být křesťan. Je to prostě jeho charakter, jeho nezmění žádné sociální postavení, víra, nápravné zařízení….

  Pokud ale byla Tvoje myšlenka, že za to může Bůh. Tak s tímhle na mě nechoď. Kdo pak může za to že se máš dobře? Svítí na Tebe sluníčko, máš chleba na stole……………….za to si můžeš Ty protože jsi se Ty k tomu dopracovala . Zvláštní rovnice.

  A pro Antika, snad mi nechceš říct, že 33 milionu žen bylo znásilněno.

  Přeji krásný sluníčkový den 🙂 🙂 🙂

 142. pampeliška

  Potřebovala bych poradit 🙂 Kde si můžu najít ostatní diskuzní fora, pozdější data ( třeba včera ) jak to zde funguje ?

 143. protestant

  Antitheista (28.03. 2014 | 09:25) napsal:
  Policie by mě neměla vyšetřovat, když něco provedu – platím si je i ze svých daní …

  I rasisti si platí veřejnoprávní TV, proč tam tedy není víc rasistických programů?

  Asi kvůli LIBERÁLNÍ demokracii ? 🙂

  protestant:
  Pokud by rasisté byli většinovým hlasem ČR, pak by byli většinou jak v parlamentu, tak by měli nejvýraznější hlas v Radě ČT, měli by největší vliv na volbu generálního ředitele ČT a skladba produkce ČT by musela zahrnout jejich požadavky.

 144. Antitheista

  pampeliško, když je žena třeba znásilněná nebo si nechce nechat postižené dítě, které nebude mít nic ze života a zkazí život i jí, si taky v těchto případech proti interrupcím ?

  Hodně žen bylo znásilněno, víc, než se nahlašuje…

  Ale co v těchto případech a v případech postiženého plodu ?

  Já nejsem křesťan, nemusím pomáhat lidem okolo, přesto to dělám…

  Ty musíš pomáhat, od tebe to „chce bůh“ …

  Kde je Halík, proč debatuje se studenty a neutírá zadky v LDNce ? A Duka jak by smet…

  Bůh, pokud existuje, může za utrpení zvířat, které stvořil takové, jaké jsou, za špatné počasí, za mor a za zemětřesení, které zabíjí nevinné lidi a to často po statisících – za tyto věci nemůže člověk a bůh mu nepomáhá, nechává ho trpět.

  O válkách a bídě nemluvim, tam za to často může člověk sám, ne vždy, ale často (pokud ovšem má skutečně svobodnou vůli, což je velmi pochybný koncept)…

  Přeji ti též krásný den, pampeliško 😀

 145. Antitheista

  „Pokud by rasisté byli většinovým hlasem ČR, pak by byli většinou jak v parlamentu, tak by měli nejvýraznější hlas v Radě ČT, měli by největší vliv na volbu generálního ředitele ČT a skladba produkce ČT by musela zahrnout jejich požadavky.“

  Aplikuješ to u nás i na ateisty ? 🙂

  Pokud by rasisté změnili ústavu, pak ano, ale charta lidských práv a ústava je nadřazena zákonu o ČT – hlupáčku 🙂 🙂

 146. Antitheista

  Přeji všem krásný a ještě hezčí víkend – ahoj 😀

 147. protestant

  Antitheista (28.03. 2014 | 12:09) napsal:
  „Pokud by rasisté byli většinovým hlasem ČR, pak by byli většinou jak v parlamentu, tak by měli nejvýraznější hlas v Radě ČT, měli by největší vliv na volbu generálního ředitele ČT a skladba produkce ČT by musela zahrnout jejich požadavky.“

  Aplikuješ to u nás i na ateisty ? 🙂

  Pokud by rasisté změnili ústavu, pak ano, ale charta lidských práv a ústava je nadřazena zákonu o ČT – hlupáčku 🙂 🙂

  protestant:
  A ústavu má právo měnit kdo? No přece parlament….. 🙂

 148. pampeliška

  ♥pampeliško, když je žena třeba znásilněná nebo si nechce nechat postižené dítě, které nebude mít nic ze života a zkazí život i jí, si taky v těchto případech proti interrupcím ?♥

  Nikdy bych nechtěla být v této situaci a rozhodovat se. Proto bych tyto ženy nikdy neodsuzovala, naopak litovala bych je a spolucítila s nimi. Jak z dané situace, tak z jejich rozhodování.

  ♥Ty musíš pomáhat, od tebe to „chce bůh“ …♥

  Tohle mi připomíná katolickou církev, která si myslí, že ze skutku jsme spasení. a musí, musí , musí…..My jsme spasení z lásky.
  Lásku svých děti, rodiny, manžela si nekupuji péči, dobrými skutky. Jenže já je milují. Z toho plyne, že strašně ráda jím udělám to co vím, že jím udělá radost.

  ♥ Kde je Halík, proč debatuje se studenty a neutírá zadky v LDNce ? A Duka jak by smet…♥

  Nikdy jsem se neporovnávala s druhými a neřešila jsem je. Je to zbytečná strata času. Víš kolik je lidí na světe, kteří se stejně chovají, jak už jsem psala. Je to o charakteru.
  No vidíš, pomoc druhému, nemá nic společného s křesťanstvím. Tohle je morální hodnota. Takže máš mou úctu, jen tak dál 🙂

  ♥ Bůh, pokud existuje, může za utrpení zvířat, které stvořil takové, jaké jsou, za špatné počasí, za mor a za zemětřesení, které zabíjí nevinné lidi a to často po statisících – za tyto věci nemůže člověk a bůh mu nepomáhá, nechává ho trpět. ♥

  Toto jsem moc nepochopila. Ale pokud vím jsou určité přírodní zákony a tyto přírodní zákony by se neměly porušovat. Myslíš, že všechny vynálezy, jaderné pokusy…………..zinscenoval Bůh ?
  V Bibli je psáno “ vlastními vynálezy se zničí “
  Pokud moje plnoleté dítě,zákonem zodpovědné něco špatného udělá, soudce nikdy nebude obviňovat mě jako matko. On jako jednotlivec musí dodržovat zákony a za porušení nese následky.

  🙂 Dík za přání a Tobě pampeliškový den přeji 🙂

 149. Antitheista

  Tys ale o ústavě nepsal, protestante, ale o radě ČT 🙂

 150. Antitheista

  „♥Ty musíš pomáhat, od tebe to „chce bůh“ …♥

  Tohle mi připomíná katolickou církev, která si myslí, že ze skutku jsme spasení. a musí, musí , musí…..My jsme spasení z lásky.
  Lásku svých děti, rodiny, manžela si nekupuji péči, dobrými skutky. Jenže já je milují. Z toho plyne, že strašně ráda jím udělám to co vím, že jím udělá radost.“

  Jenže já se bavím o pomoci mimo rodinu, o svou rodinu pečuje i zvíře. Rodinu může mít rád i psychopat…

  „Bůh, pokud existuje, může za utrpení zvířat, které stvořil takové, jaké jsou, za špatné počasí, za mor a za zemětřesení, které zabíjí nevinné lidi a to často po statisících – za tyto věci nemůže člověk a bůh mu nepomáhá, nechává ho trpět. ♥

  Toto jsem moc nepochopila. Ale pokud vím jsou určité přírodní zákony a tyto přírodní zákony by se neměly porušovat. Myslíš, že všechny vynálezy, jaderné pokusy…………..zinscenoval Bůh ?
  V Bibli je psáno “ vlastními vynálezy se zničí “
  Pokud moje plnoleté dítě,zákonem zodpovědné něco špatného udělá, soudce nikdy nebude obviňovat mě jako matko. On jako jednotlivec musí dodržovat zákony a za porušení nese následky.“

  Ano, jaderné výbuchy v přírodě dělá i bůh – výbuchy hvězd, nebo třeba výbuchy sopek zabíjejí lidi a bůh nepomáhá. Zvířata stvořil on, může za ně on, ty tvrdíš, že je stvořil – i s drápy a zuby a tesáky a jedem a zabijáckými instinkty, které způsobují tolik bolesti lidem i zvířatům samotným…

  Přírodní zákony jsou kruté jako bůh, který je stvořil…

  A teď mi řekni, jak děláš ty super srdíčka, pampeliško 😀

 151. protestant

  Antitheista (31.03. 2014 | 14:10) napsal:
  Tys ale o ústavě nepsal, protestante, ale o radě ČT 🙂

  protestant:
  Psal jsem o většině v parlamentu…..

 152. Antitheista

  Ne o třípětinové většině… 😀

  TAkže když budou mít komunisté 3/5, doufám, že uznáš, když začnou zavírat a vypalovat kostely? Bude to podle práva…

  Nebo co tim chceš říct ? Většina si může dělat co chce?

 153. Pingback: Společnost se neposune k lepšímu, nenaučí-li se každý jednotlivec podrobovat svá myšlenková paradigmata kritickému přezkoumání | Občanské sdružení ateistů České republiky

 154. DarthZira

  Pampeliško, moje poznámka byla o tom, že ve státech, kde je většina lidí věřících (nebo si ti lidé aspoň myslí, že jsou věřící, či to o sobě tvrdí) je utrpení dětí možná mnohem více než tady u nás. Takže víra opravdu – jak správně podotýkáš – nemá vůbec nic společného s tím, jestli se někdo chová dobře nebo špatně, slušně nebo neslušně, jestli druhým pomáhá nebo škodí.
  A já srdceryvně nepláču ani nad potracenými dětmi ani nad africkými dětmi umírajícími hladem, takže necítím žádnou extra potřebu místo toho, abych dělala něco, co mě baví, těší, případně mi to přináší peníze, jít pomáhat chudým a hladovým do rozvojových zemí. A ani na tu charitu moc nepřispívám, maximálně tak na nějaké to vzdělání, které jediné podle mého má smysl – pokud budou ti lidi vzdělaní, tak se třeba naučí, že když jsem chudý a sám nemám skoro co jít, není zrovna dobrý nápad mít deset dětí. Pokud jde o potravinovou a lékařskou pomoc, tak tady souhlasím s poněkud cynickým názorem, že se touto pomocí v reálu vlastně zvyšuje utrpení, jelikož to podvyživené nebo nemocné dítě neumře teď, ale dožije se věku, ve kterém samo bude moci mít děti, takže pak bude hladem nebo na epidemie umírat vlastně víc lidí (ono původní dítě plus dva, tři, čtyři… jeho potomci). Podle mého těm chudým lidem v Africe by úplně nejvíc pomohlo, kdyby mohli mít jenom jedno dítě.
  Není opravdu nejlepší, když člověk, který má pocit, že by se o dítě řádně nepostaral, žádné děti nemá? Proč by „povinně“ měli mít děti i lidé, kteří k nim nemají vztah, pro které není rodina prvořadou hodnotou, kteří jsou workoholici trávící 12 hodin denně v práci? Nebo třeba proč by měli mít děti feťáci, násilníci, alkoholici nebo prostitutky? Není to dobré ani pro ty děti samotné (jelikož mají houby dětství) ani pro společnost (jelikož z těch dětí zpravidla nic moc dobrého nevyroste, v nejlepším případě sice neskončí jako kriminálníci, ale „jenom“ jako různé psychicky narušené osobnosti, všelijací sociopati, psychopati, lidi s hromadou komplexů atd.)

  Za všechny přírodní pohromy člověk rozhodně nemůže, navíc ty se děly vždycky, už v dobách, kdy člověk uměl sotva rozdělat oheň. A dinosauři neuměli ani to (nejspíš – jsou nějaké teorie o možnosti, že se vyvinuli i inteligentní dinosauři, ale zatím nejsou důkazy, takže je to jen spekulace nebo tak leda pěkný námět na sci-fi) a stejně je smetl z povrchu jeden zbloudilý asteroid. Ano, budiž, dinosauři nevěřili v Boha, tak i kdyby byl, asi nebyl povinen jim pomáhat, stejně jako (pokud je) nemá potřebu pomáhat antilopě, aby ji nesežral lev.
  Já – na rozdíl od Antitheisty – tento svět nevidím jako nepřetržitý sled hrůz a utrpení, takže nemám moc potřebu na Boha nadávat. Takže za vše dobré, co mám, si buď můžu sama, pokud jsem se na tom přímo podílela (třeba když mám požitek z dobrého oběda, který jsem si sama uvařila, tak je to moje zásluha, že za prvé jsem vydělala peníze, za které jsem si ty potraviny mohla koupit, a za druhé že umím tak dobře vařit, že je výsledek chutný) a nebo je to prostě náhoda nebo štěstí (třeba že jsem se včera mohla projít po rozkvetlém prosluněném Petříně). A pokud se mi zas stane něco nepříjemného, tak někdy je to moje vlastní vina nebo chyba, a jindy je to prostě jenom blbá smůla – třeba dneska je venku hnusně, takže plánovaná procházka se musí odložit na jindy. To mě samozřejmě může štvát (a dvojnásob mě naštve, pokud bude hnusně i zítra, protože to jsem se opravdu chtěla jít projít, dneska mám dost práce na počítači, tak mi to až tolik nevadí), ale ať mě to štve nebo neštve, moc s tím nadělat nemůžu. Nebo si snad myslíš, že když budu prosit Boha, tak bude zítra svítit sluníčko, abych já mohla jít s mým přítelem na romantickou procházku pod rozkvetlé sakury? A to jenom taková volovina, ne žádné neštěstí nebo hrůza, ale Bůh (pokud by byl) nepomohl ani dětem, co skončily v plynové komoře s Osvětimi. Pochybuji, že ty děti udělaly něco tak zlého, že by si to zasloužily – pokud teda nevěříme na karmu a to, že to byli v minulém životě nějací masoví vrazi.
  Pro mě prostě nemá vůbec žádný význam počítat v životě s nějakým Bohem. Prostě se musím snažit tam, kde věci ve svůj prospěch a blaho ovlivnit můžu, a tam, kde to nejde, holt musím doufat ve štěstí a nebo se ze situace snažit vytěžit to nejlepší, co se dá, a nebrečet nebo nevztekat se kvůli tomu, že všechno nedopadá přesně tak, jak bych chtěla nebo jsem si naplánovala. Např. když bude letos na zombiewalk hezké počasí jako předloni, tak se aktivně zúčastním, když bude lít jako z konve jako loni, tak se nepůjdu ani podívat, stejně budou fotky a videa na netu, protože se najdou nadšenci, kteří půjdou i když bude hnusně. Když bude zítra hezky, půjdeme na procházku – když ne, budeme dělat něco jiného 😉

 155. DarthZira

  Protestante, podle Tvého zdůvodnění ovšem měli nacisti právo pronásledovat, diskriminovat a nakonec i vyvražďovat Židy, komunisti měli plné právo poslat na popraviště Horákovou nebo kohokoli jiného a pokud náhodou náš parla/ment přijme zákon, že církve v restitucích nedostanou nic, tak je to úplně v pořádku.
  Je fakt zajímavé, jak měříš dvojím metrem jestli jde nebo nejde o něco, co má souvislost s vírou.
  A nad naší ústavou a zákony existují ještě normy mezinárodního práva, kterým se podřídit musejí i naše zákony a ústava, takže vyvražďovat ateisty ani diskriminovat ženy by se tady nemohlo zákonem zavést i kdyby se na tom usneslo 9/10 parlamentu.
  A podle mého by kdokoli, kdo hlásá něco, co je v rozporu s těmito základními mezinárodními normami, neměl mít právo vystupovat někde, kde je to placené z veřejných prostředků.
  Pokud si banda nácků pronajme sál, kde budou chtít pořádat přednášky o tom, jak jsou Židi a barevní méněcenní že to vlastně nebyl až tak blbý nápad, posílat je do plynu, tak proti tomu osobně nic nemám (já totiž nesouhlasím s tím, že by mělo být zákonem zakázáno hlásat nesmysly, i kdyby to byly nenávistné a zlé nesmysly, podle mého by měl zákon trestat jenom zlé činy, nikoli sebeblbější kecy), prostě jejich věc, když za to chtějí utrácet. Ale už by mi velmi vadilo, kdyby člověk, který přednášel na semináři nácků o tom, jak jsou Židi méněcenní, měl vystupovat v diskusním pořadu v televizi nebo být účinkující třeba na nějaké akci Národního divadla Brno, které je financované z veřejných rozpočtů.
  Stejně tak mi proto vadí, když je na podobnou akci pozván pan Alrawi, který si o mně myslí úplně to stejné, co si pravověrný nácek myslí o Židech, ba dokonce to v té mešitě i mnohokrát povídal. To mě prostě silně uráží, když já ze svých daní mám platit to, aby nějaký zlovolný magor mohl veřejně zdůvodňovat, jak jsem já méně než on ne proto, co on i já umíme a známe, ale jenom kvůli tomu, s jakým orgánem mezi nohama jsem se náhodou narodila.

 156. protestant

  DarthZira (05.04. 2014 | 13:50) napsal:
  A nad naší ústavou a zákony existují ještě normy mezinárodního práva, kterým se podřídit musejí i naše zákony a ústava, takže vyvražďovat ateisty ani diskriminovat ženy by se tady nemohlo zákonem zavést i kdyby se na tom usneslo 9/10 parlamentu.
  A podle mého by kdokoli, kdo hlásá něco, co je v rozporu s těmito základními mezinárodními normami, neměl mít právo vystupovat někde, kde je to placené z veřejných prostředků.

  protestant:
  Existují podle tebe nějaké univerzální na lidském názoru nezávislé morální normy?
  Pokud tvrdíš že ano, pak tě vítám mezi věřící…..

 157. DarthZira

  Protestante, já snad píšu něco o tom, že jsou tyto normy nezávislé na lidském názoru? Kde to píšu?
  Samozřejmě, že i ty normy mezinárodního práva jsou produktem lidského myšlení, názoru, určitého společenského konsensu – jako ostatně úplně všechny normy, který kdy v historii v jakékoli společnosti existovaly, a stejně tak jsou takovým produktem i normy, co momentálně existují nebo budou v budoucnu existovat.
  Podstatné je, že v naší civilizaci je normou, že všichni lidé jsou si rovni bez ohledu na svou rasu, národnost, původ, barvu pleti nebo pohlaví – a i kdyby se náhodou v nějakém civilizovaném západním státě dostala k moci partička magorů, která by toto chtěla rušit, tak by nemohla, jelikož normy mezinárodního práva stojí nad národními zákony, na které má tato partička lokálních magorů vliv. Aby se toto změnilo, museli by se výše popsaní magoři dostat k moci ve všech civilizovaných zemích současně, pak by museli změnit normy mezinárodního práva a pak teprve…
  Pan Alrawi ovšem veřejně káže o tom, že si všichni lidé nejsou rovni, což je v rozporu se základy naší civilizace a tudíž dle mého nemá právo vystupovat někde, kde je to placené z veřejných zdrojů této civilizace a jejích členů, z nichž naprostá většina – možná až na pár takových, jako je Protestant 😉 – považuje hlásání nerovnosti lidí za hnus.
  Nebo z jakého důvodu, milý Prostestante, má naše společnost svými veřejnými zdroji podporovat šíření anticivilizačních bludů o nerovnosti lidí? Můžeš mi to nějak logicky vysvětlit, proč by si měla naše společnost ze svých zdrojů podporovat a financovat lidi, kteří jí a jejími základními hodnotami pohrdají?
  Btw – já pohrdám panem Alrawim. Ne pro to, jak vypadá (tedy pro např. jeho barvu pleti nebo vlasů a očí), ne proto, že se tady nenarodil, ne proto, že nemluví dobře česky, ale pro to, co si myslí. A pro to, co si myslí konkrétně o mně, ho dokonce nenávidím.

 158. Antitheista

  Se divim, že protestant nenapsal, že tyhle univerzální lidská práva (které jsou také jen produktem myšlení, ale kritičtějšího a tim i lepšího myšlení) jsou tu díky křesťanství, já řikám, že jsou tu navzdory křesťanství 😀

 159. protestant

  DarthZira (06.04. 2014 | 16:40) napsal:
  Btw – já pohrdám panem Alrawim. Ne pro to, jak vypadá (tedy pro např. jeho barvu pleti nebo vlasů a očí), ne proto, že se tady nenarodil, ne proto, že nemluví dobře česky, ale pro to, co si myslí. A pro to, co si myslí konkrétně o mně, ho dokonce nenávidím.

  protestant:
  „Čím vznešenější člověk, tím těžší je pro něj vnímat druhé jako méněcenné.“ Marcus Tullius Cicero

 160. protestant

  Antitheista (07.04. 2014 | 14:56) napsal:
  Se divim, že protestant nenapsal, že tyhle univerzální lidská práva (které jsou také jen produktem myšlení, ale kritičtějšího a tim i lepšího myšlení) jsou tu díky křesťanství, já řikám, že jsou tu navzdory křesťanství 😀

  protestant:
  „Když budeš cítit potřebu ukazovat prstem na chyby světa kolem sebe, začni u zrcadla.“
  Nishah Hussein

 161. Foxy

  „Chceš li získat zcela mimoběžnou odpověď na jakoukoliv otázku, zeptej se Protestanta.“
  Foxy.

 162. Antitheista

  Foxy 😀 😀 přesný

  Protestante, jak pomůže psychopatovi, který je zlý a myslí si o sobě, že je dobrý, když se podívá do zrcadla, jak se změní? Vidí se pořád stejně…

  Zrcadlo lidem nepomáhá, oni se vidí tak, jak chtějí, v tom jim ta tvoje bible jakožto zrcadlo jinak nepomůže… (o tom, že Bible je zrcadlo, by se sice dalo pochybovat, je to spíš kanál, ale i tak, ani jako zrcadlo nic moc 😀 )

  Když se vidíš jako chytrý a hodný, byť seš svině, zrcadlo ti NEPOMŮŽE …

 163. DarthZira

  No, přesně, Foxy, Protestant bude mluvit o čemkoli a citovat kohokoli, jen aby nemusel odpovědět na jednoduchou otázku:
  Proč si myslí, že by xenofobní nesnášenlivec a misogyn Alrawi měl být někam zván jako účinkující za peníze daňových poplatníků.

  Jinak imho Cicero jako filosof za moc nestál a jako politik taky nic moc. Ale myslím si, že i přes to všechno kdyby věděl něco o tom, co se dělo ve dvacátém století, nedělalo by mu až takový problém propagátory diskriminace pohrdat. Případně brát nechuť a nenávist vůči nim za zdravý projev pudu sebezáchovy.

 164. Colombo

  „Protestant:
  Existují podle tebe nějaké univerzální na lidském názoru nezávislé morální normy?
  Pokud tvrdíš že ano, pak tě vítám mezi věřící…..“

  Na to bych odpověděl citátem od jednoho mezinárodně známého filozofa a vědce:
  „Protestant je vůl.
  Colombo“

  Slyšel si někdy o teorii her? Univerzálně přijatelné morální normy budou pak takové, které maximlizují užitek/výtěžek a zaročují nějakou stabilitu společnosti.

 165. protestant

  Maximalizují výtěžek koho a na úkor koho?

 166. Colombo

  Koření na úkor fremenů. Co jiného si čekal od Harkonena?

 167. DarthZira

  Colombo, já už se bála, že jsem jediná na světě, kdo tu fremenskou pakáž nemůže vystát.

 168. Antitheista

  Nenulový součet není pokud možno na úkor nikoho – proto je to nenulový součet, protestante 😀 – možná na úkor nábožných fanatiků, pravda 😀

 169. Colombo

  DarthZira: To víš, s teroristy se nevyjednává. Pobít všechny ty fremeny, indiány, araby, nebo Navi. Ropa, koření i unobtainium patří nám.

 170. Antitheista

  A taky pobít Amálekovce a Filištíny, ty by měli jít jako první !

Komentáře nejsou povoleny.